Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Tabletka 'po' bez recepty
Autor Wiadomość
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 09:45   

Decyzja o aborcji podjęta w 9-tym miesiącu jak dla mnie by chyba podchodziła pod objaw ciężkiej depresji, zwłaszcza jeżeli kobieta wcześniej nawet nie rozważała. Albo pod ekstremalną zmianę sytuacji życiowej.
Aborcja, eutanazja - tak. Po upewnieniu się, że decyzja podjęta z pełną świadomością konsekwencji.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 10:17   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Czyli znowu by pasowało ustalić raz na zawsze, czym jest człowiek.

W ogóle ustalenie czym jest gatunek jest trudne i nie też ma dokładnego momentu w którym powstał człowiek jako gatunek w gałęzi ewolucji. Więc logiką pro-lifeowców pierwsze organizmy jednokomórkowe na Ziemi były ludźmi bo w końcu zamieniły się w człowieka, no ich potomkowie ale logika ta sama. Nie ustalisz też kiedy dokładnie zarodek staje się człowiekiem, to jak ustalanie kiedy dokładnie dorosły staje się starcem.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 10:28   

W sumie to offtop trochę, bo temat jest o tabletce po, która jedynie przesuwa owulację i w każdym kraju, który jest na tyle cywilizowany, że ma chociażby elektryczność, powinna być bez recepty.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 10:30   

icywind napisał/a:

Gdyby nie kościółek to nie byłoby aż takich kontrowersji.


Byłoby. Niewierzący też mają różne zdanie na temat aborcji

[ Dodano: 2020-11-05, 10:31 ]
Ale ZSK ma rację, offtop się zrobił
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 10:41   

Davos napisał/a:
Byłoby. Niewierzący też mają różne zdanie na temat aborcji


Davos również ma rację. Niechęć do kościoła nie musi współgrać z poglądem na aborcję. Szczególnie jak po urodzeniu dziecka młodym rodzicom coś się przestawia w głowie i myślą, że prawo, o które teraz walczą kobiety, dotyczy ich żyjącego dziecka, bądź innych zdrowych dzieci. Powodzenia kurwa w wychowywaniu niepełnosprawnego warzywa w tym kraju bez pomocy.
Na koniec oftopu zacytuję:

Ktoś: więc ograniczacie prawo do aborcji?
Polska: mhm
Ktoś: pewnie świetnie troszczcie się o niepełnosprawnych i macie sprawny system adopcyjny
Polska: haha, nie
Ktoś: aha, to na pewno łatwo dostać antykoncepcję
Polska: lmao 🤣
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 10:50   

Davos napisał/a:
icywind napisał/a:

Gdyby nie kościółek to nie byłoby aż takich kontrowersji.


Byłoby. Niewierzący też mają różne zdanie na temat aborcji

[ Dodano: 2020-11-05, 10:31 ]
Ale ZSK ma rację, offtop się zrobił

Niewierzący też są indoktrynowani od maleńkości ideologią katolicką która promowana jest dosłownie wszędzie
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 13:19   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
W sumie to offtop trochę, bo temat jest o tabletce po, która jedynie przesuwa owulację i w każdym kraju, który jest na tyle cywilizowany, że ma chociażby elektryczność, powinna być bez recepty.


^true
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 16:36   

Platforma wprowadziła możliwość kupienia tabltki dzień po bez recepty. Szkoda, że zrobili to pod koniec swojej drugiej kadencji i to się długo nie utrzymało.
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 16:38   

Za to od czasów wirusa, elektroniczne recepty się przydają, a recepty online na tabletkę można dostać. Wcześniej był problem, bo nie wszyscy uznawali e-recepty.
Niestety nie podrzucę Wam linka z free organizacji, bo nie korzystam i nazwa mi uciekła.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 16:39   

Bo PO to konserwatywne gówno prawie takie samo jak pis
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
kotmaalealamakota 
Loża Szyderców
Mother of evil


Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 1459

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 16:40   

ale i tak z tego co wiem aptekarze robili ból dupy i krzywe spojrzenia o tabletkę ,,po".
w sumie większość farmaceutów jest nawiedzona. Jak kupowałam test ciążowy to myślałam, że mnie babsko zeżre wzrokiem.
_________________
"Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy. ~ Morticia Addams"
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 16:42   

kotmaalealamakota napisał/a:
Jak kupowałam test ciążowy to myślałam, że mnie babsko zeżre wzrokiem.

No tak, bo powinnaś siedzieć w domu i z czasem samo wyjdzie, czy to bobas, czy nieświeże taco.
_________________
Nie ufaj rudym
Ostatnio zmieniony przez RudaMaupa 2020-11-05, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 16:44   

kotmaalealamakota napisał/a:
ale i tak z tego co wiem aptekarze robili ból dupy i krzywe spojrzenia o tabletkę ,,po".
w sumie większość farmaceutów jest nawiedzona. Jak kupowałam test ciążowy to myślałam, że mnie babsko zeżre wzrokiem.

Bo kurwa co? To katoliczki uprawiające seks małżeński bez zabezpieczenia nawet nie mogą się dowiedzieć czy zaszły w ósmą ciąże czy nie? xD
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
kotmaalealamakota 
Loża Szyderców
Mother of evil


Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 1459

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 16:49   

nie wiem xD ale dwa razy byłam w tej samej aptece, bo była blisko mnie. za każdym razem była inna babka i każda robiła krzywe miny :niegit:
o tabletkę ,,po" to akurat słyszałam od znajomej, że baba w aptece powiedziała, że jej nie sprzeda, w innej stwierdzili, że nie mają, dopiero jak pojechała miasto obok to kupiła.
_________________
"Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy. ~ Morticia Addams"
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 18:33   

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Platforma wprowadziła możliwość kupienia tabltki dzień po bez recepty. Szkoda, że zrobili to pod koniec swojej drugiej kadencji i to się długo nie utrzymało.

Z ciekawostek to pamiętam jak moja ex poszła do apteki po tę tabletkę dokładnie w dniu, w którym prezydent podpisał ustawę, że mają być na receptę xD
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 18:35   

Lepiej późno niż wcale ¯\_(ツ)_/¯
_________________
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 20:54   

kotmaalealamakota napisał/a:
No ja nie uważam aborcji za dobrej. Tyle o ile jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie chce dziecka i w 1 trymestrze dokonuje aborcji to robić to w 3 trymestrze jak np w nowym Jorku czy kanadzie, że można do ostatniego dnia ciąży to to już nie jest normalne. No sory laska po 8-9 miechach ciąży nagle stwierdza, że A chuj jednak nie chce. I co to daje? I tak musi urodzić z tym, że rodzi już trupa. jestem za prawem wyboru w kwestii płodów z wadami i od niedawna jestem w stanie zaakceptować aborcję na życzenie, ale z ograniczeniami.


Saskia napisał/a:
Decyzja o aborcji podjęta w 9-tym miesiącu jak dla mnie by chyba podchodziła pod objaw ciężkiej depresji, zwłaszcza jeżeli kobieta wcześniej nawet nie rozważała. Albo pod ekstremalną zmianę sytuacji życiowej.
Aborcja, eutanazja - tak. Po upewnieniu się, że decyzja podjęta z pełną świadomością konsekwencji.


Niedawno pisałam o tym na shoutboxie - w Kanadzie aborcja jest legalna przez cały okres trwania ciąży, ale to nie oznacza, że ktoś sobie robi aborcję w 9msc "bo tak". Jednym z głównych powodów aborcji jest to, że nie chce się być w ciąży - po co więc przechodzić ciąże by potem usunąć? :P

Dziecko w 9 msc (czy 8 a nawet 7) można już po prostu urodzić (i dać np. do inkubatora jeśli trzeba). Wg statystyk z Kanady aborcje po 21. tygodniu ciąży oscylują wokół 1% wszystkich aborcji (głównie z powodu wykrytych wad płodu czy zagrożenia życia i zdrowia kobiety).
Aborcja do 12. tygodnia ciąży to 89% przypadków, reszta to między 12. a 21. tygodniem.

O aborcji w Kanadzie - https://en.wikipedia.org/wiki/Abortion_in_Canada

Statystyki odnośnie aborcji w Kanadzie - https://www.arcc-cdac.ca/...n-in-canada.pdf

O aborcjach powyżej 20. tygodnia - https://www.arcc-cdac.ca/...r-Abortions.pdf

A small number of abortions occur after 20 weeks of gestation primarily because the fetus is gravely or fatally impaired, or the woman's life or physical health is at risk, or both. Many impairments or health risks are not detectable until after the 24th week of gestation.

For example, in a 2016 case, a fetus showed no abnormalities at a 20-week scan for a Montreal woman. Yet, at seven months “a new ultrasound showed the fetus was abnormally small and had skeletal malformations, likely caused by a genetic mutation.” The couple sought an abortion, rather than given birth to a child who would likely suffer greatly.

Those opposed to abortion rights have portrayed women as having later abortions out of "selfish convenience" or because they "suddenly can't get into a bathing suit." This misrepresentation of women’s decision-making with regard to abortion is always inaccurate, but especially so in cases of later abortion. Most people who terminate their pregnancies after 20 weeks wanted to have a child, and were forced to consider abortion for medical reasons. Others may be in desperate social circumstances, such as an abusive relationship, or they may be children or young teens
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.086 sekundy. Zapytań do SQL: 30