Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Pandemia z Chin
Autor Wiadomość
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-11, 21:29   

Davos napisał/a:
A to nie jest tak, że epidemia zawiera się w pandemii więc jeśli mówimy np. o zachorowaniach w Polsce to wtedy można użyć słowa "epidemia"?


No jest, tak samo jak wszystkie kwadraty zawierają się w prostokątach, a jednak nie obserwuję, żeby ktoś mówiąc o kwadracie nazywał go prostokątem. :D
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-12, 13:47   

pamiętam jak kiedyś się czepiałem że olimpiada to nie to samo co igrzyska olimpijskie bo to słowo oznacza okres między igrzyskami xD

https://www.gosc.pl/doc/1...ska-olimpijskie
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-12, 13:54   

"To nie jest przejaw troski o język, tylko postawy, która polega na niedostrzeganiu, jak zmienia się język."


Tak jak podejrzewałam, chodzi o to, że "ludzie są niedbali, więc sobie odpuśćmy" :/
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5573

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-12, 18:25   

Dobry towarzysze niedoli kwarantannowej :-)

Uprzejmie donoszę, że dzisiaj liczba zakażonych wzrosła o 595.
Czyli mamy nowy rekord dziennej liczby zakażeń :happybday: :happybday: :happybday: :happybday:

PS z tego prawie pięćset jest na Śląsku
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-12, 18:26   

ciekawe co tam się wydarzyło
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-12, 18:27   

macbed napisał/a:
ciekawe co tam się wydarzyło


zachorowali
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-13, 00:05   

Love178 napisał/a:
"To nie jest przejaw troski o język, tylko postawy, która polega na niedostrzeganiu, jak zmienia się język."


Tak jak podejrzewałam, chodzi o to, że "ludzie są niedbali, więc sobie odpuśćmy" :/


ale to akurat dzieje się od setek lat już, język ewoluuje i nie ma w tym nic złego ani dziwnego, po to właśnie jest rada języka polskiego utworzona by takie kwestie regulować :P Jeśli bardzo dużo osób będzie używać złego określenia/słowa to zwołuje się radę i głosuje czy uznać zwrot/słowo za poprawne.
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5629
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-13, 06:59   

To prawda. Język jest żywy. Chociaż to takie "fuck it, z większością nie wygrasz". Osobiście czekam, aż forma "poszłem" zostanie uznana za poprawną.

Z drugiej strony rozbraja mnie, jak celowo źle odmieniam, bo tak mi się podoba, a od nieuków mnie grammar nazi wyzywa. :roll:

A tymczasem z niepokojem czekam na liczbę nowych przypadków chorobowych.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-13, 10:29   

Chcą pozamykać kopalnie wiec musza działać :troll:
Ostatnio czytałam ze górnicy zgodzili się nawet na zmniejszenie pensji żeby nie stracić pracy a rząd robi wszystko co może żeby pozamykać ich w domach
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-13, 11:12   

Co? Górnicy się zgodzili na coś co jest dla nich niekorzystne? Pewnie po wszystkim będą chcieli 17 pensję i dniówki po 2,5 godziny
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-13, 11:36   

Pociśnijmy ich jeszcze trochę, a może uda nam się wprowadzić system chiński i będą musieli płacić za możliwość bycia górnikami
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5573

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-13, 18:07   

Być może wtedy nasze górnictwo zaczęłoby być rentowne....
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-13, 18:39   

Po prostu zamknijmy wszystkich górników na kwarantannie w dwóch wybranych kopalniach. Na przykład tych, które mają najwyższy współczynnik uzwiazkowienia załogi. Bo są takie kopalnie że do związków należy 130% zatrudnionych bo przecież związków jest kilka a nikt nie broni należeć do wszystkich. Albo nawet nie. Każdą załogę zamknijmy w jej kopalni. Następnie te wszystkie kopalnie zalejmy wodą ponieważ utopienie to jednak bardziej humanitarna śmierć niż uduszenie z powodu braku tlenu w powietrzu. No i uniemożliwia ponowne otworzenie kopalni po wydobyciu zwłok. Dlatego właśnie na początku mówiłem o dwóch kopalniach - jest susza i wody szkoda na tę swołocz. Ale nie, trzeba jednak zalać wszystkie. Gerwant jak wbijał na lokację z siedliskami nekkerów czy jak to się tam zwało,to walił petardy do każdego gniazda żeby mieć pewność że się zaraza nie odrodzi. Z górnikami trzeba tak samo.

I teraz tak: koronawirus zwalczony bo jego główne ognisko zniknęło. Problem z nierentownymi kopalniami załatwiony bo wszystkie są zalane wodą więc i tak się nic nie wydobędzie. Problem z patologiami na rynku pracy w górnictwie załatwiony bo górnicy pływają sobie po sztolniach jak szczupak król rzek, który pierdoli ukleje. Problem z doplacaniem do budżetu milionów złotych rocznie na osiemnaste pensje i kontyngenty i skup interwencyjny węgla rozwiązany z powodów powyższych. Problem z przekraczaniem przez Polskę pojebanych unijnych norm emisji tego i tamtego rozwiązany bo nie ma węgla to trzeba rozkminic coś innego a nawet jak się nie wykmini to i tak nie ma już węgla więc się go nie spali. Problem z tym śmiesznym ruchem autonomii Śląska rozwiązany bo jego sympatycy nie wrócili ze szychta i pływają w odmętach bo to zazwyczaj są najbardziej rozczeniowi górnicy. Problem psychologicznej pętli strachu nałożonej na każdy jeden polski rząd od 1990 roku rozwiązany - już nie trzeba lizać górnikom wyrąbanego przodka żeby zdobyć ich głosy i mieć spokój na ulicach stolicy... bo nie ma górników. Zatem rok w rok miliardy złotych zostają w budżecie a Śląsk przestaje ot tak wkurwiać resztę Polski i może ruszyć do przodu bo już nie jest tragicznie uwiązany do węgla jak stany Południa były uwiązane do bawełny,która ostatecznie pociągnęła ich na dno...

To jest moje objawienie, którego właśnie doznałem: TRZEBA ZABIĆ KURWA WSZYSTKICH ŚLĄSKICH GÓRNIKÓW!

A zupełnie poważnie to jebać ich. Wolałbym żeby byli jebani żelaznym straponem jak w Anglii w latach 80tych ale koronawirusem też może być. Nie ma gorszej plugawej pijawki od górnika. No tylko górol z gór które kohoł papiesz polok hej. No ale oni nie biorą hajsu z budżetu.

To mówiłem ja - Jarząbek. Bez odbioru.

[EDIT MODERATORA:]
*z szychty

[ Dodano: 2020-05-16, 18:13 ]
No i jak tam? Szumowski dziś wyplaszczał czy spał spokojnie z rękami na kolderce?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez ZSK 2020-05-14, 08:11, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5573

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 19:45   

Po wczorajszym dniu w którym przybyło ponad czterystu zakażonych raczej nie spał spokojnie. Dzisiaj przybyło tylko 241, więc tym razem może mu się uda wyspać o ile nie zamierza spędzić tej nocy na łapaniu jeleni chcących pociupciać.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 19:47   

Średnia się od 1.5 miesiąca kręci wokół 350 jak mucha wokół klocka i nic się nie zmienia. Zatem dobrze że wszystko otwierają. Ten wirus jest mniejszym zagrożeniem niż wirus bezrobocia w kryzysie.

[ Dodano: 2020-05-16, 20:48 ]
A górnicy jak tam? Serio zgodzili się oddać połowę osiemnastej pensji? :troll:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5573

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 19:54   

No niby mniej więcej się trzyma na tym poziomie, ale trafiają się niestety odchyły i to w górę jak ten wzrost o prawie sześćset osób. W takich Włoszech, Hiszpanii czy Niemczech liczba nowych zakażeń wyraźnie maleje już od miesiąca.

[ Dodano: 2020-05-16, 20:56 ]
JankielKindybalista85 napisał/a:
A górnicy jak tam? Serio zgodzili się oddać połowę osiemnastej pensji? :troll:


Górnicy na taką propozycję zareagowali w ten sposób.

>>>>KLKNIJ<<<<

[ Dodano: 2020-05-17, 17:26 ]
Jakby kogoś interesowało to zły tvn zrobił wykresy z dzienną liczbą zakażeń osobno dla każdego województwa i wychodzi, że w większości województw albo szczyt już minął albo w ogóle nie było dużo zakażeń.

Link: https://public.flourish.studio/visualisation/2315902/
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2020-05-16, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10718

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-17, 20:28   

Fajnie jakby jeszcze odnieśli to do ilości wykonywanych testów każdego dnia.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 18:25   

^

Ano właśnie. U nas od dłuższego czasu jest mniej więcej 300-400 nowych wykrytych zakażeń, ale zdecydowana większość z tego jest na Śląsku, bo tam jest duże ognisko u górników i ich rodzin. Ale z drugiej strony, tam też ostatnio robiono od cholery testów i sprawdzano mnóstwo ludzi z otoczenia górników, którzy są zakażeni. W innych województwach ostatnio jest mało wykrytych zachorowań, ale pewnie i testów dużo mniej robionych. Ponoć jak sytuacja na Śląsku zostanie opanowana to w innych województwach będą robione testy na większą skalę, żeby szukać nosicieli bezobjawowych i wtedy może będzie można powiedzieć, czy epidemia faktycznie mocno osłabła czy tylko tak nam się wydaje.

Gospodarkę odmrażają i bardzo dobrze. Chciałbym tylko, żeby nie znoszono za wcześnie obowiązku noszenia masek, bo to nie jest żadne duże obciążenie dla gospodarki, a mocno ułatwia walkę z epidemią.

[ Dodano: 2020-05-18, 19:27 ]
A z takich ciekawostek, Słowenia ogłosiła się krajem wolnym od koronawirusa: https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-europie-slowenia-oglosila-koniec-epidemii-w-kraju-litwa-lotwa-i-estonia-otworzyly-granice-4584797
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 18:39   

ludziom z Sącza już chyba się we znaki te zakazy dały solidnie bo jak się to zaczęło to na spotted ze 3 razy dziennie ktoś pisał o tym że widział jak ludzie sobie chodzą po polu. Komentarze były dla mnie formą rozrywki bo tak pruli ryje że masakra a jebania starych bab prądem to było tyle że się dziwię że nie było żadnego kryzysu energetycznego. A dzisiaj widziałem jak ktoś wrzucił zdjęcie jak dzieciaki grają w piłkę więc wchodzę w komentarze i wrzucający ma szczęście że cały prąd zużyli na jebanie starych bab chodzących wcześniej po polu bo wszystko by teraz poszło na niego
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19147

Medale: 26 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2020-05-19, 08:17   

Widzę, że Rosja i USA znowu prowadzą zimną wojnę :troll:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.206 sekundy. Zapytań do SQL: 33