Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Tani laptok
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 17:37   

>tani laptok
>na maxach
>wybierz jedno

Nie no, myślę, że za 2k laptopa na to znajdziesz. Ja mam kompa za 2400, GTA V mogę nakurwiać na ultra bez problemu, Wiesiek 3 lata na średnich na 60 FPS.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 17:40   

No to może być mniej tani. Pytanie ile to jest "tani" tak naprawdę. Za laptoka naprawdę na lata 3-3.5 koła bym dać mógł dać.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 17:41   

ja bym kupił jakieś używane lenovo

[ Dodano: 2020-03-23, 17:41 ]
lestaro
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 17:43   

https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-l340-i5-9300h-8gb-ssd256-gtx1650-w10-8566488336?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Taki znalazłem. Ale ja się na tym znam jak Grześ Schetyna na robieniu czegokolwiek z sensem.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 18:00   

JankielKindybalista85, ja mam Lenovo Ideapad 330 i sobie zachwalam. Zobacz sobie ;)

[ Dodano: 2020-03-23, 18:02 ]
JankielKindybalista85, imo Twój wybór spoko, ale zaczekajmy na opinię znafcuf.
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 18:27   

nie jestem znafcą ale coś tam się orientuję to może coś pomogę

Marka - polecam
Przekątna ekranu:15.6" - taka o średni rozmiar co kto lubi, w standardzie są takie albo 17 cali, ten będzie bardziej kompaktowy
Rozdzielczość (px):1920 x 1080 - standard
Powłoka matrycy:matowa - bardzo fajna opcja, używałem błyszczącej i wolałbym matową
Typ matrycy:IPS - dobre
Model procesora:Intel Core i5-9300H - może być, nie będzie ograniczał możliwości karty graficznej, sprawdziłem w bottleneck calculatorze
https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-9300H/GeForce_GTX_1650_(Mobile)/0TC13Ylu/8/
Wielkość pamięci RAM:8 GB - Mao, celuj w 16
Maksymalna wielkość pamięci RAM: 16 GB - no chyba że tak
Pojemność dysku: 256 GB Typ dysku twardego: SSD - no w miarę ok, zależy jak będziesz korzystał, możesz potrzebować więcej pamięci ale przynajmniej będzie śmigać - SSD to nowy standard, dużo szybsze od dysków talerzowych HDD, ja zainwestowałem w SSD 1 TB a drugi HDD mam tylko na stare graty, dzięki temu gry i programy się szybko ładują itp.
Model karty graficznej:NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB - standard w tej cenie, raczej będziesz zadowolony, nawet Wiedźmaxy pójdą na ultra ale nie spodziewaj się 60 FPS, nie wiem jakie wymagania będzie miała Europa Universalis V ale podejrzewam że niższe
tu masz jakieś benchmarki
https://www.notebookcheck...U.416044.0.html

[ Dodano: 2020-03-23, 18:35 ]
Zainstalowany Windows 10 - bardzo dobra opcja, nie trzeba piracić xd

[ Dodano: 2020-03-23, 18:42 ]
możesz na tej aukcji kliknąć dysk 512 GB i 12 GB RAMu, niewiele drożej a jeśli ma to być laptok na lata to bym zdecydowanie brał te opcje albo nawet szukał półkę wyżej
_________________
Ostatnio zmieniony przez macbed 2020-03-23, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 18:47   

Dzięki stary. Doceniam. Ale zapomniałeś z kim gadasz. Rzuciles mi dane, których nie nie potrafię przeanalizować. Do mnie jeśli chodzi o technologię robisz tak: wrzucasz link i mówisz: zajebisty, bierz, 10/10. Dajesz drugi i mówisz: w stosunku do tamtego 8/10 ale tańszy sporo. Co wolisz. Albo bierzesz mój link i mówisz, chujowy, tu lepszy za tyle samo, albo zajebisty.

Ja jestem #seniorwinternetach, nie oczekuj zbyt wiele 😂😂😂
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 18:52   

starałem się, ale ok. xD

8/10, fajny laptok za tę cenę, bebechy standard +, do tych trzech gier się nada spokojnie, jeśli nie planujesz innych wymagających zastosowań to możesz nawet se tańszy znaleźć.

[ Dodano: 2020-03-23, 18:55 ]
na przykład taki sam na innej stronie. xD
https://www.x-kom.pl/p/50...56-gtx1650.html

[ Dodano: 2020-03-23, 19:18 ]
https://www.x-kom.pl/p/52...56-gtx1050.html
tu masz taki 17 cali, słabszy do gier ale też da radę



[ Dodano: 2020-03-23, 19:25 ]
Ogólnie nie widzu lepszej opcji niż ten L340, tylko se wyświetlacz i bebechy dostosuj jak uważasz.
Ale to niech się jeszcze ktoś wypowie bo tak jak mówiłem znafcą laptopów na rok 2020 nie jestem, chciałem Ci ino jakoś te parametry przybliżyć.
_________________
Ostatnio zmieniony przez macbed 2020-03-23, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 19:36   

15,6 cali to standard, ale to już kwestia gustu. Ja jednak wolę 15,6, żeby mi się do plecaka zmieścił czy coś
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 19:39   

bartek82r napisał/a:
Podepnę sie pod ten temat.

Poszukuję laptopa najlepiej w okolicach 500zł, ew trochę więcej (max do 1tys)
Co mi możecie doradzić?

Ma to być laptop do typowych zadań domowych czyli internet, netflix lub odrobić z dziećmi jakieś zadania domowe (bo teraz tylko tak to działa)

Na razie widziałem jakiegoś Samsunga i5 za niecały tysiąc i wydaje się dobrą opcja, ale ja się nie znam dlatego pytam Was :)

Niekoniecznie chcę Lenovo bo mam w pracy i strasznie muli :| Nawet nie wiem jakie firmy są warte uwagi...

https://www.morele.net/la...rsalny-6541516/
_________________
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 20:17   

Aj, ciekawy wątek mnie ominął.

Bartku, jak już zostało powiedziane, bierz używany. Można próbować znaleźć nowy za ~1k zł, ale takiego bałbym się dotknąć palcem, żeby nie połamać. Kupiłem kiedyś nowego laptopa. Był to 2011 rok, zapłaciłem 1300 zł, laptok z najniższej półki (notabene Lenovo). Niby przeżył prawie cztery lata, ale w międzyczasie przysmażył się w okolicy gniazda zasilania (na szczęście był jeszcze na gwarancji). Na koniec padł na amen, coś z płytą główną. Co do wykonania, było guwniane, jak to w laptokach z najniższej półki. Wtedy zainteresowałem się używanymi poleasingowymi i postanowiłem, że nowego już nie kupię. Od tamtej pory kupuję tylko poleasingowe. Na allegro można znaleźć za śmieszne pieniądze i ze znikomymi śladami użytkowania. Na ogół są to znacznie lepiej wykonane lapki od tych dla normalnego zjadacza chleba, ale z drugiej strony często ich bolączką jest karta graficzna. Z netfliksami i internetami nie byłoby problemów, ale pojawiłyby się, gdybyś chciał zagrać w coś odrobinę bardziej wymagającego. No i na ogół ważą odrobinę więcej i mogą nie wyglądać zbyt atrakcyjnie dla dzieci na przykład.

Każdy z tych, które wstawiłeś, wystarczy do netfliksów, internetów i tym podobnych rzeczy. I jeśli dobrze widzę, na ogół mają dedykowane karty graficzne, więc w jakiegoś pasjansa się od biedy zagra.

Reasumując, jeśli chciałbyś czasem w coś zagrać, bierz coś podobnego do tych, które wstawiłeś. A jeśli chcesz mieć pewność, że któregoś dnia nie złamie Ci się zawias, co wbrew pozorom się zdarza, brałbym poleasingowy. Tutaj pierwszy z brzegu:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-t520-i5-2520m-4-320gb-15-6-hd-win7-gw12-fv-8333849875

HP na przykład też ma swoje "biznesowe" serie z analogicznymi bebechami. Ja jakoś przyzwyczaiłem się do ThinkPadów. Teraz jest to Lenovo, ale zupełnie inna półka od G50 i tym podobnych, jeśli chodzi o wykonanie. Mam ze trzy ThinkPady, każdy co najmniej dziesięcioletni, i nie miałem z nimi żadnych problemów. Pięć lat temu kupiłem za 550 złotych taki jeden, który służył mi jako główny komputer. Musiał znieść internety, filmy, AutoCADy, Inventory, grałem na nim w takie gry jak Risen czy Gothic 3, jeśli komuś coś to mówi. Gdy wyjmuję go z szafy, to takie rzeczy dalej śmigają. Trafił mi się prawie biały kruk, bo miał hybrydową grafikę, a model jest gdzieś z roku 2008 czy 2009. Ten z allegro, który wstawiłem wyżej, jest o dwie generacje, koło dwóch lat młodszy, a w komputerach to jest przepaść. Jeśli da się działać na moim, na takim bardziej. A ten mój, o którym mówię, wygląda tak:

https://sprzedajemy.pl/lenovo-t500-2x2-53-4-160-dvd-rw-win7-pro-pl-jaworzno-3-0010c9-nr9681772

O, jedna rada, czegokolwiek nie weźmiesz - matowa matryca. Jakiś czas temu panowała obrzydliwa moda na laptopy z błyszczącymi matrycami, przez co przy źródle światła w pobliżu nie da się zbyt dużo na tej matrycy zobaczyć. W laptopach "biznesowych" na szczęście ta moda nigdy się nie przyjęła.

Jankielu, do gier to się podobno kupuje komputer stacjonarny :P Za laptopa o podobnych bebechach trzeba zapłacić kilkadziesiąt procent więcej.
Ostatnio zmieniony przez qtasiorro 2020-03-23, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 20:46   

Od siebie dodam jeszcze, że jakbyście polowali jednak na nówki z systemem, to warto codziennie po 19/20 sprawdzać nocne promocje na Euro RTV, często się trafia coś fajnego w dobrej cenie :D Tylko te najlepsze promocje dość szybko się wyprzedają, więc warto sprawdzać od razu jak wskoczą.

https://bit.ly/nocneeuro

Np. ten co Jankiel chce (swoją drogą, fajny :D ) aktualnie jest za 3050zł w wersji z większym dyskiem :) https://www.euro.com.pl/l...x1650-w10.bhtml



Mi się ostatnio udało upolować ten (https://bit.ly/legion540) za równo 4000zł, póki co się sprawdza super (Wiesiek 3 śmiga na ultra w 60 fps), chociaż w przyszłości pewnie trzeba będzie dokupić jeszcze dysk, bo z miejscem trochę słabo, no i dorzucić ram, bo 8GB też dupy nie urywa, ale to akurat nie problem :D ) W każdym razie, z takich droższych to ten jak najbardziej polecam.

I się poczułam jak bigmajk, 3 linki do jednego sklepu xD Szkoda, że mi za to nie płacą :<
_________________
Ostatnio zmieniony przez Samara 2020-03-23, 21:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 20:53   

ale kozacki Legion :clap:
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-23, 21:46   

Dziękuję wszystkim za cenne i interesujące komentarze.

[ Dodano: 2020-03-23, 22:08 ]
qtasiorro napisał/a:
Jankielu, do gier to się podobno kupuje komputer stacjonarny :P Za laptopa o podobnych bebechach trzeba zapłacić kilkadziesiąt procent więcej.

A nie, tobie nie dziękuję.😁😁😋😎 Wiem że lepszy pecet. Mam. Kupiony pół roku temu. Ale możliwe że będzie mi koniecznie potrzebny laptop. Możliwe że wtedy będę spędzał sporo czasu z laptopem a bez dostępu do peceta. To dlaczego mam wtedy grywać w pasjansa? Jak już będę musiał kupować laptop to wypas gnoja co posłuży lata i w pełni tak jak służy pecet.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-03-23, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-24, 07:48   

JankielKindybalista85 napisał/a:

qtasiorro napisał/a:
Jankielu, do gier to się podobno kupuje komputer stacjonarny :P Za laptopa o podobnych bebechach trzeba zapłacić kilkadziesiąt procent więcej.

A nie, tobie nie dziękuję.😁😁😋😎 Wiem że lepszy pecet. Mam. Kupiony pół roku temu. Ale możliwe że będzie mi koniecznie potrzebny laptop. Możliwe że wtedy będę spędzał sporo czasu z laptopem a bez dostępu do peceta. To dlaczego mam wtedy grywać w pasjansa? Jak już będę musiał kupować laptop to wypas gnoja co posłuży lata i w pełni tak jak służy pecet.


:haha:

Wiem wiem, domyślam się. Bierz ten od Sandry i pasjans będzie śmigał w pierdyliardzie klatek na sekundę. Ze 3-4k trzeba wydać, żeby pograć.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-24, 11:05   

Dzieki za odpowiedzi. :)


Moris trochę mnie naprowadził na tego della.
I znalazłem jeszcze coś takiego:
KLIK

Ale nie rozumiem różnic pomiędzy 6420, 6430 a 6440 i w czym lepsze trzecia i czwarta generacja oprócz tego że nowsze i pewnie lepsze (nowsze podzespoły)
Pytanie czy warto dopłacać czy na moje potrzeby powinien wystarczyć ten najtańszy egzemplarz ?
https://www.vedion.pl/pro...HD-Klasa-A.html

[ Dodano: 2020-03-24, 11:23 ]
Jeszcze jedno głupie pytanie z mojej strony :oops:

Jak to jest z Wifi??? Każdy laptop połączę z routerem? :bag:
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-24, 11:25   

jak ma kartę sieciową to tak, trudno żeby nie miał
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-24, 11:33   

¯\_(ツ)_/¯ nie znam się. Stwierdziłem, że jak kiedyś było wszystko na kablu to mógłbym się zdziwić :haha:
W sumie już doczytałem: Sieć: LAN Intel Gigabit Ethernet WI-FI 802.11b/g/n

Ale dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.091 sekundy. Zapytań do SQL: 35