Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:50
Lucifer
Autor Wiadomość
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-02, 21:25   Lucifer

Ogólnie posłużę sie opisem z Filmwebu:

"Lucyfer Morningstar (Tom Ellis) to Władca Piekieł, którego nudzi dotychczasowe życie. Postanawia więc porzucić swoją funkcję i przenieść się do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem luksusowego klubu nocnego. Gdy dochodzi do zabójstwa wschodzącej gwiazdy muzyki pop, postanawia użyć swoich nadprzyrodzonych mocy, aby pomóc schwytać mordercę. Wkrótce rozpoczyna pracę w policji i stara się karać ludzi za zbrodnie."

Cały pierwszy sezon w zasadzie skupia się na przekonaniu Lucyfera do powrotu do Piekła. Zresztą co ja będę zbędnie pierdolił farmazony. Obejrzcie trailer. Potem obejrzcie pierwszy odcinek. A potem pokochacie ten serial :grimer:

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=daF-O5AsijE

A jak ktoś już obejrzał... to zapraszam do dyskusji :)
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-02, 21:28   

Dead_Laugh napisał/a:
Lucyfer Morningstar (Tom Ellis) to Władca Pieseł

Idę spać. Dobranoc :haha:

[ Dodano: 2016-08-02, 22:29 ]
Dead_Laugh napisał/a:
Wkrótce rozpoczyna pracę w policji i stara się karać ludzi za zbrodnie



[ Dodano: 2016-08-02, 22:31 ]
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-02, 21:32   

Zapomniałem dodać. Ten serial jest wzorowany na komiksach DC. Jest trochę odniesień do tej wersji.

icywind, na dobrą sprawdę przecież właśnie tym zajmuje się Diabeł według religii. Karaniem złych ludzi i przeciąganiem dobrych na złą stronę mocy.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-11, 19:27   

Cytat:
Serial od FOXa, który sprawi, że nawet zatwardziały katolik pokocha postać Lucyfera Mornigstara


Jesli ktoś nie kocha Lucyfera Morningstara to nie tyle nie jest katolikiem co w ogóle nie jest człowiekiem xD
To jest niewątpliwie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat, nie wiem kiedy ostatnio jakiś serial mnie, aż tak wciągnął, chyba "Anioł Ciemności" lub "Pod Osłoną Nocy", które niestety zostały zakończone.
I im dalej tym lepiej, na końcowej scenie w przedostatnim odcinku (z wyświetlonych) się nawet wzruszyłem.

Cytat:
icywind, na dobrą sprawdę przecież właśnie tym zajmuje się Diabeł według religii. Karaniem złych ludzi i przeciąganiem dobrych na złą stronę mocy.


No nie do końca... Diabeł nikogo nie karze tylko zwodzi i to nie (jak myslą niektórzy sekciarze) dlatego, że Bóg mu nakazał kusić ludzi tylko dlatego, że ich bezinteresownie nienawidzi.
Natomiast ten serial nie przedstawia wizji chrześcijańskiej tylko żydowską i to tak dość wczesną wizje Jahwe gdzie Żydzi nie wykluczali istnienia innych Bogów itd... No, nawet z judaizmem tak średnio sie pokrywa, ale blizej mu do judaizmu niz do chrześcijaństwa.


No i ogólnie poza tym to nie wiem czemu chrześcijanin miałby tego serialu nie lubić, chyba wśród wierzących nie znajdzie się debil który twierdziłby, że ten serial to jakieś objawienie które przedstawia prawdziwą wizje Boga i diabła.

P.S. Serial mozna oglądać chociażby dla Charlotte, Chloe i Maze, rzadko trzy takie dupy występują w jednym serialu.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
kotmaalealamakota 
Loża Szyderców
Mother of evil


Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 1459

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-11, 22:07   

Oglądam i bardzo lubię. Swoją drogą opis filmu jakoś mnie niezbyt zachęcał itd, ale jak obejrzałam pierwszy odcinek to poleciały kolejne.
_________________
"Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy. ~ Morticia Addams"
 
 
B-Raven 

Wiek: 18
Dołączyła: 16 Wrz 2018
Posty: 9

Medale: Brak

Wysłany: 2018-09-17, 14:51   

Diabeł w piekle cierpi katusze a nie karze grzeszników :) Oglądam z siostrą, jesteśmy zabujane w Lucym.
Btw, jak przystało na kotoholoczki, obie mamy zwyczaj że jak nam się fajna postać podoba to jest "Może jest katolikiem! Albo się nawróci!" (to jak z oglądaniem fajnego sukinkota w serialu i mówieniem "dla mnie byłby delikatnym romantykiem" - to nie jest prawda, ale nie musi nią być) Wy wiecie jakie my rozdarte tym serialem jesteśmy? :'D
Co Lucy robi coś fajnego to jest "Ale ludzki, niech zostanie katolikiem!" i ta głupawa cisza kiedy dociera do nas, że jak posłucha głosu Boga to przestanie być ludzki :D
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-17, 18:38   

WojtekVanHelsing napisał/a:
No i ogólnie poza tym to nie wiem czemu chrześcijanin miałby tego serialu nie lubić, chyba wśród wierzących nie znajdzie się debil który twierdziłby, że ten serial to jakieś objawienie które przedstawia prawdziwą wizje Boga i diabła.


Ja na przykład nie oglądam, bo uważam, że autentycznego lucyfera nie ma co dotykać... Mój tata ogląda. Mówi, że nikt tam nikogo nie obraża tym filmem, chociaż nie podoba mu się obłaskawianie szatana - on w tym filmie jest całkiem fajny i można zagubić jego prawdziwą wizję.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-17, 18:58   

Ascara napisał/a:
autentycznego

Ascara napisał/a:
prawdziwą

:haha:
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-17, 19:01   

Incy nie offtop
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-17, 19:02   

Nylonbojtel napisał/a:
Ascara napisał/a:
autentycznego

Ascara napisał/a:
prawdziwą

:haha:


Owszem. Ale to już omawialiśmy.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-17, 19:05   

Love178 napisał/a:
Incy nie offtop

Ja tylko śmieszkuje
 
 
B-Raven 

Wiek: 18
Dołączyła: 16 Wrz 2018
Posty: 9

Medale: Brak

Wysłany: 2018-09-17, 19:49   

Ascara, A ty wiesz co? Mnie się ostatnio zaczęło podobać takie pokazywanie Szatana. Taki Doctor Who jak walczył z Szatanem to walczył w wielkim, czerwonym stworem z rogami. Co za problem rozpoznać Szatana kiedy wygląda przerażająco i ohydnie? Skąd w ogóle pomysł, że miałby tak wyglądać? Szatan przychodzi pod postacią tego, czego sami pragniemy. Kusi nas tym, co chcielibyśmy uznać za dobre. Owija małe kłamstwa w całą masę prawdy i kokardkę. Nie jest oczywisty, jest przebiegły i, przede wszystkim, inteligentny. Przypominam, że sam wąż, który na dzisiejsze czasy jest symbolem przebiegłości i dwulicowości, w czasach spisywania Księgi Rodzaju był symbolem inteligencji. I to właśnie inteligentne stworzenie przekonało Ewę, że zjedzenie jabłka nie jest czymś złym, że to fajne, poszerzy jej horyzonty i wgl. Wszystko byłoby inaczej gdyby Ewa nie chciała dać się skusić i przestała go słuchać, ale nie przestała. Bo czemu miałaby nie słuchać skoro mówił to co chciała usłyszeć?
Myślę, że właśnie dzięki pokazywaniu Szatana jak to robią w "Supernatural" czy "Lucyfer", na dzisiejsze czasy znacznie więcej ludzi ma tego świadomość :) Widzę po moich rówieśnikach.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-17, 19:59   

Well... Ten temat powinien umrzeć w momencie kiedy zrobili z serialu operę mydlaną. To już nie ma nic wspólnego z komiksami :(
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-17, 23:27   

No. Niech ten Lucyfer w końcu przestanie sie zabawiać w serialach i wraca do swojej roboty, bo ja sam tu musze zapierdalać >:<
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-17, 16:49   

Ascara napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
No i ogólnie poza tym to nie wiem czemu chrześcijanin miałby tego serialu nie lubić, chyba wśród wierzących nie znajdzie się debil który twierdziłby, że ten serial to jakieś objawienie które przedstawia prawdziwą wizje Boga i diabła.


Ja na przykład nie oglądam, bo uważam, że autentycznego lucyfera nie ma co dotykać... Mój tata ogląda. Mówi, że nikt tam nikogo nie obraża tym filmem, chociaż nie podoba mu się obłaskawianie szatana - on w tym filmie jest całkiem fajny i można zagubić jego prawdziwą wizję.


Ale to nie jest autentyczny Lucyfer - ten serial mógłby być poprawny teologicznie tylko z punktu widzenia jakiejś żydowsko-gnostyckiej sekty sprzed kilku tysięcy lat, a nie z punktu widzenia katolicyzmu.


4 sezon całkiem niezły, dużo lepsze niż 3 (oprócz może ostatniego odcinka) - mam nadzieje, że 5 sezon (jako oficjalnie ostatni) dorówna pierwszemu.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-11-11, 23:56   

mam kolegę który oglądał i poleca
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-19, 17:30   

Ascara napisał/a:
Mówi, że nikt tam nikogo nie obraża tym filmem, chociaż nie podoba mu się obłaskawianie szatana - on w tym filmie jest całkiem fajny i można zagubić jego prawdziwą wizję.

Lucyfer nie jest pokazany jako ten dobry, sam się uważa za diabła.

WojtekVanHelsing napisał/a:
4 sezon całkiem niezły, dużo lepsze niż 3 (oprócz może ostatniego odcinka) - mam nadzieje, że 5 sezon (jako oficjalnie ostatni) dorówna pierwszemu.

Trzeci sezon najsłabszy, potwierdzam. Zapowiedziany jest też szósty sezon, ale zdjęcia są wstrzymane przez koronawirusa.

Tak, jestem w trakcie oglądania 4. sezonu i bardzo mocno polecam. Ascara, nie masz się czego bać.

Dead_Laugh napisał/a:
Well... Ten temat powinien umrzeć w momencie kiedy zrobili z serialu operę mydlaną. To już nie ma nic wspólnego z komiksami

Ania nie Anna też kompletnie nie ma nic wspólnego z książkowym pierwowzorem (jestem w trakcie drugiego sezonu), ale jakoś ludzie oglądają. Choć uważam, że druga seria w porównaniu do pierwszej słaba.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-19, 17:46   

Cytat:
Mówi, że nikt tam nikogo nie obraża tym filmem, chociaż nie podoba mu się obłaskawianie szatana - on w tym filmie jest całkiem fajny i można zagubić jego prawdziwą wizję.

A mi się nie podoba twoje obłaskawianie Voldemorta Ascara, pokazujesz go jako ładnego chłopca i można się zgubić i zapomnieć jego prawdziwe oblicze
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-19, 17:49   

Gdybym nie wiedział, że po czwartej serii chcą zrobić jeszcze piątą serię to pomyślałbym, że czwarta to już była ostatnia. Co prawda z niezbyt dobrym zakończeniem, ale jednak kto powiedział, że ma być happy ending.

[ Dodano: 2020-03-19, 17:50 ]
Teraz odpowiem: zapewne twórcy serialu uważają, że ma być happy ending skoro chcą to jeszcze pociągnąć.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-19, 17:51   

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
kto powiedział, że ma być happy ending


Amerykanie
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.093 sekundy. Zapytań do SQL: 33