Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:53
Polecanie książek
Autor Wiadomość
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-07, 21:09   

http://podroznik.com.pl/nasze-ksiazki/rum-doodle/

Ktoś lubi literaturę górską? No to tutaj mamy parodię tego typu książek. Grupa typków, rzekomo bardzo obytych z górami, postanawia zdobyć dwunastotysięcznik Rum Doodle. Aczkolwiek, jak na ironię losu, nawigator wciąż gubi kierunki, lekarz jest wiecznie chory, dyplomata myli słowa i akcenty, itp.
Trochę brytyjskiego humoru, pełnego absurdów. Wielu recenzentów porównało to do Monty Pythona. Jeśli ktoś lubi tego typu humor, to mogę polecić :P
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-02, 15:47   

NEIL de GRASSE TYSON "Astrofizyka dla zabieganych"
"Wszystkim tym, którzy są zbyt zajęci, aby czytać opasłe książki a mimo to szukają furtki do kosmosu"
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-03, 11:22   

krojechleb napisał/a:
NEIL de GRASSE TYSON "Astrofizyka dla zabieganych"
"Wszystkim tym, którzy są zbyt zajęci, aby czytać opasłe książki a mimo to szukają furtki do kosmosu"



:piwo:
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-04, 22:11   

Tyson jest bardzo spoko.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-12-01, 16:03   

Stephen Hawking Leonard Mlodinov "Jeszcze krótsza historia czasu" napisana tak, że nawet laik zrozumie. Jest jeszcze "Krótka historia czasu" ale to mniej więcej to samo z tym że w "Jeszcze krótszej historii czasu" jest więcej informacji i ponoć łatwiejszym do zrozumienia językiem jest napisana. W każdym razie spoko :git:

[ Dodano: 2019-01-14, 12:33 ]
"Jednostka 731" Hal Gold. Okrutne eksperymenty na ludziach w japońskich laboratoriach wojskowych. Dobra i ciekawa książka. Połowa to ogólny opis jednostki jak powstała i jakie eksperymenty robiła a druga połowa to relacje świadków. Oczywiście tych co robili te eksperymenty bo króliki doświadczalne zmarły wszystkie. Jako przykład podam że 10 osób zarazili tyfusem, 5 dostało szczepionkę i obserwowano wszystkich, część jak działa szczepionka a pozostałych jak sobie powoli umierają. Tego typu eksperymentów było więcej i różnych
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-08, 18:39   

"Niewyjaśnione okoliczności" dr Richard Shepherd

Jestem w połowie tej książki i jak dla mnie jest świetna. Dla kogoś, kto lubi tematy o medycynie sądowej, sekcjach zwłok i nie tylko - polecam <3
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-08, 19:04   

z tego typu książek dobra jest też "Trupia Farma"
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-13, 00:00   

krojechleb, dzięki za polecenie. Na pewno w najbliższym czasie zabiorę się za czytanie tej książki. <3
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-22, 00:17   

Ja jestem w trakcie lektury tej książki (mniej więcej na 2/3):


Tutaj opis książki:
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/kwiaty-w-pudelku

Bardzo ciekawy reportaż, który ukazuje wszelkie problemy, z którymi muszą się zmagać kobiety w Japonii.

[ Dodano: 2019-02-22, 23:09 ]
EDIT: Doczytałem książkę, utrzymuję o niej bardzo dobre zdanie. Chyba najlepsza książka z tych, które przeczytałem w ostatnim czasie.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-03, 14:34   

Szyszek napisał/a:
Ktoś lubi literaturę górską?



Właśnie przeczytałem




A teraz kończę






Obydwie polecam :ok:
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-03, 16:00   

Tak bardzo cie ten temat wciągnął, czy po prostu nie mogłeś się zdecydować? :troll:
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-11, 19:38   

David Southwell "Historia Przestępczości Zorganizowanej" bardzo dobra książka, zawiera fakty o mafiach i gangach świata (tych dużych, nie ma tam jakiegoś Janusza który miga się z płaceniem podatków). Historia powstania, rytuały, opis konkretnych rodzin mafijnych i ugrupowań, czym się zajmują itp itd. Nie jest to jakoś szczegółowo opisane bo taka książka musiała by mieć z milion stron ale jest naprawdę spoko. W dodatku książka jest zrobiona jak szkolny podręcznik, ma ilustracje. Minusem jest mała czcionka.
A tu taka ciekawostka z książki więc wiadomo pomiń jak nie chcesz wiedzieć:

Rosyjska mafia skutecznie opóźniła budowę stadionu narodowego Wembley w Londynie grożąc że jak nie dostanie pieniędzy za ochronę to użyje byłych snajperów rosyjskich służb specjalnych którzy będą strzelać do operatorów dźwigów.

[ Dodano: 2019-11-24, 10:03 ]
Carl Sagan " Błękitna Kropka". Książka o naszej planecie i o układzie słonecznym. Ciekawa i dużo można się z niej dowiedzieć. Np. na przykładzie wenus jak negatywny może być duży efekt cieplarniany ( na wenus jest temperatura ponad 400 stopni właśnie przez efekt cieplarniany).
Na początku autor krytykuje ludzkość za to że od zawsze stawiała się w centrum i uważała za najważniejszą, pokazuje przy tym jak nauka udowadnia że np. nasza planeta nie jest w centrum a krąży wokół zupełnie przeciętnej gwiazdy, nasz układ słoneczny nie jest w centrum galaktyki a nasza galaktyka niczym nie wyróżnia się na tle innych galaktyk. Autor przy tym przedstawił swoją myśl, którą uważam za ciekawą. Biorąc pod uwagę te wszystkie fakty i to że hipoteza stwórcy jest słuszna, to jak wielką pychą i arogancją wykazuje się ludzkość od początków sądząc (bez żadnych dowodów) że cały rozległy wszechświat jest stworzony właśnie dla człowieka i w dodatku człowiek jest stworzony na podobieństwo stwórcy. Autor też mówi o troszkę o innych naukach, które udowadniają że np jesteśmy tylko kolejnym etapem ewolucji i tak na prawdę nie ma podstaw żeby sądzić że jesteśmy lepsi od małpy. I że część ludzi nie lubi nauki bo ta pęka im ich bańkę komfortu
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
Ostatnio zmieniony przez krojechleb 2019-11-24, 10:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2019-11-24, 15:01   

 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-01-10, 21:53   

Wszechświat w twojej dłoni Christophe Galfard. Pobudza wyobraźnię. O wszechświecie
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-01-10, 21:56   

krojechleb, to już wiem co przeczytać. :cwaniak:
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-01, 23:52   

szukam książki dla babci. Historyczna może być. Nie musi być w stu procentach na faktach, może to być powieść historyczna.Może być biografia jak "my dzieci z dworca zoo" po której babcia była poruszona. Może być coś o PRL jak np. "Zabić mordy polityczne PRL" też się babci spodobało. Sam książkę polecam. Teraz babcia czyta mitologie nordycką i słowiańską bo już nic nie mam sensownego a tak na prawdę takiego co by jej spasowało, więc daję co mam. Babcia ma jakieś 90 lat niedługo umrze chociaż jest całkiem sprawna fizycznie no ale wiek. Ale dbam o jej sprawność intelektualną i jakąkolwiek rozrywkę :P więc prosiłbym o polecenie jakiejś książki.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-02, 00:24   

Ja niedawno przeczytałem tę książkę: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/155414/siedemdziesiate-osme-pietro-niewidomy-i-pies-prawdziwa-historia-z-11-wrzesnia

Historia niewidomego gościa, który pracował na siedemdziesiątym ósmym piętrze północnej wieży WTC i gdy 11 września 2001 w wieżę walnął samolot to facet uciekał stamtąd ze swoim psem przewodnikiem i z kumplem z pracy. Czyta się to świetnie, bo oprócz prawdziwej historii w tle, jest też sporo wspomnień tego niewidomego z całego życia więc opis ucieczki przeplata się cały czas z jego biografią. I oprócz innego spojrzenia na WTC, można się też sporo dowiedzieć o sytuacji niewidomych w USA, dawniej i dziś.
Polecam każdemu, Twojej babci też. Myślę, że będzie jej się podobało, bo ta książka jest naprawdę wciągająca i można dzięki niej lepiej zrozumieć problem osób niewidomych.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-02, 06:40   

Davos napisał/a:
oprócz innego spojrzenia na WTC

No z tym to bym nie przesadzał skoro typ niewidomy.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-02, 22:00   

:haha:
_________________
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2020-11-27, 22:04   

Cyrk nocy. Zapomniałam jakie to cudne i klimatyczne - jak kubek gorącej czekolady. A zarazem intrygujące...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.072 sekundy. Zapytań do SQL: 34