Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapytaj Love

Czy lubisz Japonię?
Tak
70%
 70%  [ 41 ]
Nie
29%
 29%  [ 17 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-11, 11:58   

Maseczki się nosi w wyznaczonych do tego regionach i porach roku. Na przykład na północy Chin co roku przychodzą burze piaskowe z pustyni w Mongolii, dlatego np. W Pekinie są nakazy noszenia masek. Ja jestem na południu i chyba mógłby tu docierać dym z wypalania pól z Filipin (na wiosnę albo na jesień, nie pamiętam), ale chyba nie do tego stopnia żeby był nakaz zakładania masek (takowy jest na przykład w Singapurze)

Powietrze nie jest czyste, ale obawiałam się, że będzie gorzej. Poza dziwnym zapachem i wilgotnością nic mnie nie mierzi. Zwłaszcza, że w pracy jest dużo gorzej, tam zazdroszczę Chinczykom, którzy chodzą w maskach, chociaż to oznacza, że pracują w towarzystwie pyłów, no ale ja też czasami obok nich przechodzę...
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-17, 00:06   

Love178 napisał/a:
Ascara napisał/a:
O co chodzi z tą reklamą? Bo nie wiem, o co pozew można składać... 😅

Wystarczy ją obejrzeć


No obejrzałam, ale materiału na pozew nie widzę. Że co, że parafrazują język japoński i bawią się w samurajów? A to oni pierwsi? Za dowcip z to szyba i to-shiba też składałby pozew? Albo ten, że złodziej mazaków z Japonii nazywa się Kosimazaki? :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2019-05-17, 00:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-17, 00:19   

Ale tu nie chodzi o bycie pierwszym. Ani dowcipy to nie jest ta sama kategoria (Staszek sam je opowiada często żeby przełamać lody z nowymi ludźmi). Ale marka ukazująca inną kulturę w prześmiewczy sposób to już jest jak najbardziej podłoże do wnoszenia o dyskryminację. Tak po prostu świat działa. Jest to bardzo rozległy temat i jednym-dwoma pytaniami się w niego nie zgłębisz, więc jak znajdziesz trochę czasu, to zachęcam do googlowania. Skoro japońska firma lotnicza musiała odpowiadać za przedstawienie białego człowieka jako Japończyka z nosem jak Pinokio (ponieważ tak wygląda prześmiewczy obraz białego człowieka w Japonii), to nie widzę przeciwwskazań żeby mBank miał odpowiadać za ukazanie w prześmiewczy sposób ich ludzi i kultury.
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-17, 00:21   

Love178 napisał/a:
japońska firma lotnicza musiała odpowiadać za przedstawienie białego człowieka jako Japończyka z nosem jak Pinokio


CO. XD

A zawsze myślałam, że to ja mam kija w dupie. ^^"
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-17, 07:44   

ludzie to są pierdolnięci że problem można zrobić o białasa z nosem pinokia, przecież to od razu wiadomo że żarty, nawet jeśli chujowe i żenujące to nadal żarty, kogoś na pewno to rozbawi
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-17, 09:09   

No ja bym nie powiedziała, właśnie kluczem jest kontekst. Byłby to niewinny żart, gdyby nie była to symbolika jaką posługują się faktyczni rasiści w Japonii, więc wykorzystanie tego w reklamie może sugerować przychylność właściciela firmy do ich nastawień

[ Dodano: 2019-05-21, 14:16 ]
Znalezisko z dzisiaj - to, co jest napisane w znakach to "tonkotsu ramen", ale Chińczycy używają innego znaku na wieprzowinę, za to tego, którego Japończycy używają na wieprzowinę oni używają na... delfina xD I tak bieda przetłumaczyli xDD

_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-21, 22:29   

:haha:
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-06-03, 21:37   

Delfiny gwałco ludzi, ludzie jedzo delfiny. Kiedy wracasz z Państwa Środka do Państwa Półśrodków?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-06-08, 06:36   

10 czerwca jeśli uda się przesiadka w Moskwie, bo jest bardzo krótka i wiele osób na nią nie zdąża ^^"
_________________
 
 
NieMamKlawiatury
Czerwony pasek chlubą forumka


Wiek: 2,5
Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 390
Skąd: na świecie tyle przemocy?

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2019-06-29, 14:37   

Czy w Japonii naprawdę jest takie podejście do małżeństwa jak przedstawiają w Aggretsuko? No, w sensie, czy jest jakaś liczna grupa ludzi z takim podejściem, czy to normalne?
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-06-29, 16:48   

Muszę najpierw obejrzeć Aggretsuko żeby się dowiedzieć
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-06-30, 12:40   

Love178, polecam, 2 serie po 10 odcinków trwające po 15 minut, szybko się ogląda. Generalnie chodzi o ciśnienie na małżeństwo.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-23, 22:30   

Czy mogę w ciemno odpowiedzieć, że najprawdopodobniej przedstawia jakiś przerysowany w celu uproszczenia, ale generalnie zgodny z prawdą obraz małżeństwa na podstawie tego, że show opiera się na bardzo realistycznym okazywaniu relacji międzyludzkich, o czym trochę wyczytałam w internecie? Bo niestety nie mam za nic czasu tego oglądać ^^"

Zastanawiałam się w jakiej formie podać moje zdjęcia z Chin, bo nie dość, że mam ich dużo, to jeszcze ostatnią wycieczkę zrobiłam w tak pięknym miejscu, że w pewnym momencie poddałam się z robieniem zdjęć, bo fotografowałabym co centymetr, więc po prostu włączyłam nagrywanie i szłam przed siebie, co poskutkowało dwoma kilkudziesięcio-minutowymi filmikami. Mam wszystko na dysku Google i jest to posegregowane chronologicznie, ale niektóre zdjęcia są za mocno wyrwane z kontekstu żeby je zrozumieć i nie ma podziału, które są z Hong Kongu a które z Foshan :< Ale generalnie możecie w sumie zadawać pytania, jeśli coś jest zbyt dziwne, większość zdjęć jest jak najbardziej do podziwniania, więc wrzucam link do galerii pod spodem:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


No to jak już zamknęłąm te dwa tematy, to mogę opowiedzieć o tym, że śmieszą mnie dyskusję, jakie mam z dzieciakami w internecie na temat ostatnich wydarzeń związanych z Koreą Południową xD Dzieciaki myślą, że Korea Południowa to taki niewinny kraj, który został bez powodu obarczony embargiem przez Japonię, co jest "okrutne" i "oba kraje powinny się pogodzić" i nie rozumieją, że to nie jest sprawa dwóch krajów, Korea nie jest biednym niewiniątkiem i to, że "Korea Północna jest oficjalnie z nią w stanie wojny" nie znaczy, że nie szmugluje tam ona brudnych pieniędzy i technologii wyprodukowanej w Japonii xD Ale wychowane na bajkach Disneya społeczeństwo woli uwierzyć, że Korea Południowa jest księżniczką uwięzioną w wieży i wszyscy naokoło się nad nią znęcają xD No bo jak ktoś, kto produkuje kpop i kimchi może nie być nieskazitelnie dobry?? Ano nie jest i dobrze, że Japonia nie przymykała oka na domysły, tylko to zweryfikowała i podjęła stanowcze środki dla dobra... praktycznie świata. I teraz ta "niewinna" Korea Południowa oddala się od Zachodu poprzez zerwanie paktu, który miała z USA i Japonią, czego kompletnie nie musiałaby robić, jakby nie miała niczego za uszami xD Śmieszy mnie, że z dnia na dzień mam coraz więcej argumentów za tym, że Korea Południowa Kolaboruje z Północną, a dzieciaki padają w dyskusjach jak muchy i nie dają rady bronić swoich "flower boyów" xD
_________________
  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-16, 19:30   

W latach 70. i 80. rząd Korei Północnej uprowadził kilkanaście Japończyków. Niektórzy się odnaleźli, niektórzy nie. Jakim cudem doszło do tych porwań i w jakim celu?
O sprawie dowiedziałam się przypadkowo dzięki anime "Megumi" opowiadającym historię Megumi Yokoty, która została porwana w wieku 13 lat, a rodzice szukali jej i nagłaśniali sprawę w mediach.
Potem poczytałam trochę w Internecie, ale jakoś te informacje nie są spójne ze sobą.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-16, 23:39   

Powody są polityczne. Porywanie zakładników, bo anuż można coś w zamian zarządać, można od nich wyciągnąć jakieś informacje, które się przydadzą szpiegom, można sobie nadmuchać mentalnego penisa, że się plunęło wrogowi w twarz. Pewnie informacje są różne, bo okoliczności porwań są różne, 20 lat to spory przedział czasowy
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-17, 22:27   

Koreańczycy złapali ostrego triggera na tę butelkę. Co Ty o niej sądzisz?
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-18, 00:08   

No polską butelkę? To jest info na temat jakieś koreańskiej diaspory w Polsce?
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-18, 10:52   

https://biznes.radiozet.pl/amp/full/12118/News/Napoj-Hortex-z-symbolem-imperialistycznej-Japonii-zniknie-ze-sklepow
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-18, 13:57   

O, zastanawiałam się czemu ta butleka wydawała mi się znajoma, a okazuje się, że Staszek ją ma xD


Niestety ten temat jest bardzo skomplikowany Nie mam czasu dzisiaj odpowiedzieć :/
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-18, 16:57   

Ja wiem tylko tyle, że Koreańczykom się po prostu kojarzy z imperialną Japonią, która ich okupowała
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.113 sekundy. Zapytań do SQL: 34