Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:50
Polecanie seriali
Autor Wiadomość
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-27, 20:04   

spoiler napisał/a:




























Co zrobiła:
Dziewczyna w sekrecie miała przez kilka lat chłopaka, z którym głównie pisała i kamerkowała przez internet (w sekrecie, bo matka nie pozwoliłaby jej go mieć, mimo, że miała 24 lata, według papierów 20). Chłopak był chory psychicznie i miał rozdwojenie jaźni, w końcu ona nie wytrzymała i, żeby się uwolnić od matki poprosiła go o zabicie jej. Co on zrobił i w czym mu pomogła.

Ostatnio zmieniony przez icywind 2019-04-27, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-28, 02:21   

Jakby miał chorobę psychiczną i rozdwojenie jaźni, to pewnie by nie poszedł siedzieć na dożywocie. Z tego, co wygooglowałam na szybko, osobowość dyssocjalna. Prościej: psychopata. Ktoś, kto nie czuje wyrzutów sumienia itp. To nie jest traktowane jako niepoczytalność.

icywind napisał/a:
A do więzienia to powinni pójść wszyscy lekarze którzy kiedykolwiek wykonali na niej jakiś szkodliwy zabieg, do tego dożywotni zakaz wykonywania zawodu. No ale znając, życie to nic im nie grozi i dalej leczą dzieci


Ale... Co? Matka szprycowała ją lekami. Mieli obraz taki, jaki mieli i zgodnie z nim postępowali. Owszem, z. Münchhausena (prowokowanie choroby u dziecka przez matkę) można stwierdzić np. izolując rodziców na jakiś czas, ale...

Jeśli trafi do mnie do szpitala dziecko z typowymi objawami zapalenia wyrostka i będzie zwijał się z bólu, co zrobię najpierw? Zoperuję je, wywalając wyrostek, czy wyrzucę rodziców na kilka dni i będę się upewniać, czy aby na pewno objawy nie mijają, gdy ich nie ma?

Co jest większą przewiną? "Niepotrzebna" operacja, która jednak w ogromnej większości przypadków tego typu jest koniecznością czy odwlekanie zabiegu, narażające na śmierć, wynikające z upewnienia się, że nie mam do czynienia z bardzo rzadką sytuacją?

Ty serio myślisz, że lekarze operowali ją, żeby zadowolić mamusię?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2019-04-28, 02:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-28, 09:25   

Ascara, serio nie ma jakichś badań które mogą potwierdzić lub zaprzeczyć danej chorobie? Nie zrobisz badania krwi czy tomografii przed wypisaniem leków na epilepsję? Podejdzie do ciebie matka, powie "moja curka ma padaczke, lekarz daj lek" i to wystarczy? Nie da się w żaden sposób zbadać czy ktoś ma rzeczywiście problem z przełykaniem przed wywierceniem mu jebanej dziury w brzuchu?

Myślałem, że współczesna medycyna jest trochę bardziej ogarnięta niż
- pani lekarz, mojom curkę tu boli
- to wytniemy i nie bendzie boleć :troll:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-28, 10:19   

No, ale jednak jak widzisz dziecko zwijające się z bólu, to widzisz, że je coś boli, a jak widzisz matkę mówiącą, że dziecko boli, a dziecko nie przejawia oznak bólu, to się chyba zastanawiasz...
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-28, 12:29   

ale to się chyba w polsce operuje gdy badania wskazują że jest taka konieczność. Czy może jednak klient nasz pan??
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-28, 23:47   

Ale ona zdaje się wykazywała oznaki bólu. Nie kumacie. Można podać środki, które sprawią, że będzie bolało. Naprawdę bolało - nie tylko matka mówi, że bolało. Tak samo można podać leki, które spowodują zaburzenie przełykania - wówczas badania wykażą, że naprawdę to zaburzenie przełykania występuje.

Z. Münchhausena nie polega na tym, że matka mówi, że dziecko ma taki i taki problem. Ona go WYWOŁUJE - lekarz trafia na gotowy problem, który po prostu jest. Problem ten w naprawdę nikłym procencie jest wywoływany przez matki, zazwyczaj wynika z jakiejś choroby i naprawdę trudno byłoby u każdego dziecka podejrzewać i wykluczać to, że wcale nie jest chore, a to tylko problem matki.

Na przykładzie tej epilepsji - po wielu lekach pojawiają się drgawki i jak się takie drgawki widzi, to naprawdę łatwo założyć, że to epilepsja, a nie efekt środków podanych przez matkę. Zwłaszcza gdy ta matka wydaje się całkowicie normalna (często w tym zespole po matce widać, że jest "nadgorliwa" i zwyczajnie jest z nią coś nie tak, ale nie zawsze - trudno byłoby matce, która wpada przerażona z trzęsącym się dzieckiem od razu zarzucać, że ona wywołała te drgawki).

Mam wrażenie, że macie jakieś mylne mniemanie, że to się opiera o SŁOWA matki, a obok jest całkiem zdrowe dziecko. Nie, to dziecko jest chore. Tylko że nie z choroby, a ze sztucznie wywołanych przez matkę objawów.

[ Dodano: 2019-04-29, 00:52 ]
Może jeszcze inaczej. Z. Münchhausena to NIE JEST hipochondria. W hipochondrii człowiek jest przekonany, że jest na coś chory, mimo że kompletnie nie ma cech tej choroby. Powiedzmy, że taka matczyna hipochondria byłaby właśnie jej przekonaniem, że ono jest chore, a jemu nic nie jest. NIE O TO CHODZI w tym zespole. W tym zespole matka to dziecko CZYNI chorym.

Bardziej obrazowo - nie będzie przekonana (i przekonywać lekarzy), że ręka dziecku odpadła, kiedy widać, że dziecko obie ręce ma i jest zdrowa. Ona najpierw temu dziecku tę rękę odrąbie siekierą i powie, że ona sama odpadła, bo dziecko jest chore. Powiedzcie, naprawdę lekarz jest konowałem, bo w tej chwili zajmuje się dzieckiem z krwawiącym kikutem ręki, zamiast zastanawiać się, że może to matka mu ją odrąbała?

Owszem, lekarz powinien wyłapać z. Münchhausena i odizolować matkę od dziecka. Ale naprawdę może się okazać, że nie jest łatwo wyłapać tego, że to ona stoi za objawami u dziecka. I zwyczajnie wydaje mi się, że obwinianie o to lekarzy i chęć wsadzania ich za kratki jest mega nie na miejscu.

[ Dodano: 2019-04-29, 00:53 ]
A właściwie to tzw. zastępczy z. M. - bo sam z. M. to u siebie.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-11, 22:49   

Zaczęliśmy z madeleine The Act, dawno żaden obraz nie wzbudził we mnie aż tylu negatywnych emocji, na tyle ciężko się to ogląda ze chciałem się poddać po pierwszym odcinku, przerażające :cry:
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-12, 10:31   

I że polecasz?? Bo nie wiem czy ci się tematy nie pomyliły:P
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-12, 10:59   

A mamy niepolecarkę seriali?
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-12, 11:09   

właściwie to nie wiem ale niepolecarka filmów jest
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-12, 11:11   

Ja myślałem, że mu się właśnie podoba.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-12, 11:46   

Bardzo mi się podoba
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-16, 21:57   

Serial o Czarnobylu z HBO GO, jak prawie nie oglądam seriali to ten jest świetny, lepszy niż niejeden dokument jeśli chodzi o zgodność z faktami, nie mówiąc o świetnej grze aktorów i przeniesieniu sowieckich realiów na ekran.
Choć kilka rzeczy jest lekko przekłamanych, może ze względu na filmowość, a może ze względu że i w dokumentach były przekłamane.
9/10
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-17, 09:53   

O widzisz, czekałem na niego :git:
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-24, 09:18   

Brickleberry. Rasistowski ksenofobiczny prymitywny wulgarny amerykański serial animowany. 3 sezony po około 10 odcinków. Śmieszny. Polecam :git:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
Ostatnio zmieniony przez krojechleb 2019-05-24, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-06-19, 20:27   

Czy ktoś tu ogląda black mirror? Lojalnie przestrzegam przed piąta serią. Jest słaba. Znaczy chujowo jeszcze nie jest... Ale boje sie, że będzie tak jak z niektórymi innymi serialami. Pierwsze trzy lub cztery serie są fajne, a potem coraz bardziej widać, że próbują to na siłe ciągnąć.

Zarzuce radosnego mema #nospoiler


_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2019-06-19, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2019-06-19, 20:47   

Ja jestem w trakcie oglądania trzeciego sezonu.
A ten mem... Przypomniałeś mi odcinek, który najbardziej przeżywałam. Nadal smutno mi gdy słucham "Anyone who knows what love is"... ;(
Chyba dlatego nie ruszam dalej z odcinkami, chociaż pobrane je mam od prawie roku - po każdym łapię doła, większego lub mniejszego. A nie chcę się dołować nie aż tak.
_________________
.
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-06-20, 10:30   

No spoko. Dociągniesz do 4 serii to odcinki już raczej nie będą takie przygnębiające. Znaczy wciąż cie mogą zostawić zmieszaną, ale już raczej nie wstrząśniętą. A piąta seria to w ogóle jest lekka łatwa i przyjemna. Jak ją skończysz to słuchając "Anyone who knows what love is" będziesz myśleć: kiedyś to było nie to co teraz :troll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2019-06-20, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-07-06, 19:11   

Mormegil napisał/a:
Serial o Czarnobylu z HBO GO, jak prawie nie oglądam seriali to ten jest świetny, lepszy niż niejeden dokument jeśli chodzi o zgodność z faktami, nie mówiąc o świetnej grze aktorów i przeniesieniu sowieckich realiów na ekran.
Choć kilka rzeczy jest lekko przekłamanych, może ze względu na filmowość, a może ze względu że i w dokumentach były przekłamane.
9/10


^ W pełni się pod tym podpisuję

Dzisiaj obejrzałem Czarnobyl i tak mnie wciągnął, że od razu obejrzałem wszystkie 5 odcinków. Naprawdę dobrze zrobiony serial! Świetna gra aktorska, scenografia, zdjęcia i efekty, ale największe wrażenie robi chyba to, że to się działo naprawdę i efekty tej katastrofy odczuliśmy i my...
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-07-08, 12:30   

:piwo:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 36