Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:50
Polecanie seriali
Autor Wiadomość
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-16, 15:03   

Oberyn i jego Sandka są świetni :D choć nie znam książkowych.
szkoda, że zaspoilerowałam się już niemal z całego tomu = czwartej serii i mniej cieszyło mnie to wesele :/ przez to większe emocje wywołał u mnie Fetorek i przedstawienie tych karłów, sukinsyn nieźle się postarał obrazić prawie wszystkich obecnych.
Davos napisał/a:
Szkoda, że Answers sobie poszedł

czuję to samo, bo tylko on czytał moją mangę, w której dzieją się takie plottwisty i mindfucki, że przeżywam jak takiego GoTa :D



 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-16, 20:02   

Czyli skończyłaś czytanie sagi na Nawałnicy Mieczy?

Sharvari napisał/a:
przedstawienie tych karłów, sukinsyn nieźle się postarał obrazić prawie wszystkich obecnych.


Ano właśnie, Nawałnicę Mieczy czytałem już jakiś czas temu i nie pamiętam, czy w książce w ogóle była ta walka karłów. Chyba nie. W każdym razie w serialu wyszło to świetnie, zwłaszcza w zestawieniu z reakcją niektórych bohaterów.

A Oberyn w tym serialu wygląda na 25 - 30 lat więc będzie niezły kontrast, kiedy pokażą jego córki :D Nie pamiętam, ile lat mają Żmijowe Bękarcice, w każdym razie na pewno są pełnoletnie :) A twórcy serialu mają do tego tendencję postarzania bohaterów w tym wieku, taki Jon ma niby 14 czy 15 lat, Robb jest o rok starszy, a obydwaj wyglądają o wiele starzej. Z innymi jest podobnie, nie wiem czemu akurat Oberyna postanowiono odmłodzić.
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-16, 20:12   

w serialu dodali im 2-3 lata ze względu na sceny erotyczne. to znaczy aktorzy i tak są starsi o średnio 5-10 lat (...głównie z tego samego powodu :D ) :p i wkurza mnie to, że wzięli za stare bachory i teraz ich dojrzałość (szczególnie Brana) mnie przeraża :/

z tym Oberynem to wydaje mi się, że tak jak w przypadku obu Daario, chodziło o żeńską część oglądalności :p na mnie tam jego uroda nie podziałała, aczkolwiek charakter i duet z kochanką jest świetny :D


dane sprzed 4/5 lat
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-16, 20:27   

Sharvari napisał/a:
w serialu dodali im 2-3 lata ze względu na sceny erotyczne. to znaczy aktorzy i tak są starsi o średnio 5-10 lat (...głównie z tego samego powodu :D ) :p i wkurza mnie to, że wzięli za stare bachory i teraz ich dojrzałość (szczególnie Brana) mnie przeraża :/


Największe rozbieżności w wieku są właśnie u dzieci. Mnie Bran jeszcze nie przeszkadza, ale co będzie jak za kilka lat jak pokażą Wichry Zimy albo Sen o Wiośnie? W książce będzie mieć te 9 czy 10 lat, a w rzeczywistości 20? :P I pewnie twórcy zrobią to, czego nie lubię najbardziej czyli podmianę aktora. Zrobili już tak m.in. z Daariem czy Tommenem, a ponoć Górę będzie grać już trzeci (!) aktor. I o ile w przypadku drugoplanowych aktorów to jeszcze może przejść, o tyle z pierwszoplanowymi już nie bardzo.
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-16, 21:00   

aktor grający brana ma dopiero 15 lat, a wygląda strasznie dojrzale. i ma tak charakterystyczną urodę, że ciężko będzie podmieniać... takiego Tommena nawet nie zauważyłam, a o istnieniu najmłodszego dzieciaka Starków ciągle zapominam i też mogliby sobie podmieniać nawet co scenę :D a on ma bodajże 3 lata, aktor 8-10.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-16, 23:19   

Sharvari napisał/a:
aktor grający brana ma dopiero 15 lat, a wygląda strasznie dojrzale. i ma tak charakterystyczną urodę, że ciężko będzie podmieniać...


Teraz ma 15, a jak będą kręcić ostatni sezon to może już mieć ze 20 :) Ja zauważyłem Tommena, ale tak długo go nie pokazywali, że myślałem, że to ten sam aktor, tylko odpowiednio ucharakteryzowany, dopiero na filmwebie ktoś zwrócił uwagę, że to inny aktor. Z Rickonem chyba nie będą mieli wyjścia, w książce tak jak piszesz ma kilka lat, a aktor będzie coraz starszy. Wszystko wskazuje na to, że jego postać będzie miała jeszcze do odegrania ważną rolę i będą musieli go częściej pokazywać na ekranie.

Swoją drogą ponoć Martin rozważał kiedyś przesunięcie akcji do przodu o 6 lat właśnie ze względu na to, że część jego bohaterów jest zbyt młoda, ale ostatecznie się na to nie zdecydował.
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-17, 10:13   

ale ma być jeszcze tylko jeden sezon, ewentualnie dwa. potem film na zakończenie, w którym swobodnie będą mogli sobie zmienić wszystkich, bo zajmie się nim jakieś inne studio. tak samo swobodne może być zakończenie, bo nie będą czekać na Martina.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-01, 01:24   

Ostatni odcinek GoT to jedno wielkie WTF.

Wątek Brana zmienili kompletnie. Do wątku Jona wprowadzili nową postać - Locke'a będącego odpowiednikiem książkowego Kozła, dowódcy Krwawych Komediantów. Tyle tylko, że to co się dzieje z nim w książce i w serialu to dwie kompletnie inne historie. Twórcy mocno tu popłynęli. W dodatku powiązali tu mocno wątek Brana i Jona. Jon wie, gdzie przebywa Bran i chce go odnaleźć, co jest kompletną bzdurą bo cała esencja książki polegała na tym, że obydwaj niemal się minęli, ale jednak do spotkania nie doszło i Jon z tego co pamiętam nie wiedział co się dzieje z Branem i czy w ogóle żyje.
Ale i tak najlepsze jest to, co zrobili twórcy w samej końcówce - żeby nie spoilerować, napiszę tylko, że najprawdopodobniej ujawniono to, kim są Inni i kto nimi dowodzi. Z jednej strony scena zrobiona bardzo plastycznie i klimatycznie, z drugiej - chyba dostaliśmy spoilera do wydarzeń, które będą pokazane dopiero w Wichrach Zimy. Średnio mi się to podoba...

A z pozostałych wydarzeń - dobra scena rozmowy Sansy z Littlefingerem ujawniająca jego działania i motywy oraz Olenny z Margaery. No i genialna scena uwodzenia Tommena przez Margaery :) I o ile Natalie Dormer nie wydawała mi się nigdy jakoś wybitnie atrakcyjna, o tyle muszę przyznać, że w tej scenie była seksowna :)

Póki co najwięcej dzieje się na Północy, zobaczymy co będzie dalej.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-01, 12:15   

Davos napisał/a:
I o ile Natalie Dormer nie wydawała mi się nigdy jakoś wybitnie atrakcyjna, o tyle muszę przyznać, że w tej scenie była seksowna :)


Taki mały offtop: Dormer jest po prostu, mówiąc brutalnie, brzydka z ryja. Taki zapyziały prosiaczek. Ale ma niezłe ciało i po prostu umie kusić. Niektóre kobiety, czasem nawet mało atrakcyjne, po prostu coś takiego w sobie mają, te przysłowiowe "kur.wiki w oczach" i bujanę w biodrach, że odbiera się je jako dużo bardziej seksowne niż tak naprawdę są. Odwrotnie też się zdarza: patrzysz an fotkę - WOW! Przepiękna kobieta! Widzisz ją w ruchu, słuchasz jej głosu, obserwujesz jej spojrzenie i gesty - meh, nic specjalnego. Bywa.

co do samego serialu, póki co nie oglądam. Zapewne zrobię tak jak z poprzednimi sezonami: poczekam aż wyemitują wszystkie odcinki po czym ściągnę z torrentów cały sezon w pakiecie i na 2-3 razy sobie obejrzę. Nie mam ciśnienia, książki przeczytałem na długo przed serialem, wiem co się wydarzy, luzik.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-01, 12:53   

Davos napisał/a:
Ale i tak najlepsze jest to, co zrobili twórcy w samej końcówce - żeby nie spoilerować, napiszę tylko, że najprawdopodobniej ujawniono to, kim są Inni i kto nimi dowodzi. Z jednej strony scena zrobiona bardzo plastycznie i klimatycznie, z drugiej - chyba dostaliśmy spoilera do wydarzeń, które będą pokazane dopiero w Wichrach Zimy. Średnio mi się to podoba...

został im jeden sezon, to podobno zaczęli lepić go z dalszymi tomami.

[ Dodano: 2014-05-01, 13:55 ]
i fakt, Dormer fajnie wyszła w tej scenie. chociaż mi się już wcześniej podobała. mam tak jak Jankiel opisał, ale na odwrót :p na zdjęciach i jako modelka mi się nie podoba, ale w serialu jest świetna i pasuje jej do charakteru ten krzywy kaczy dziubek.

co do tego rekruta, byłam pewna, że on już tam był :o tak cichaczem wszedł do tego serialu, że nie zauważyłam, że jest nowy. chyba, że był już ktoś podobny.

[ Dodano: 2014-05-01, 13:57 ]
i suchar na dziś:

Lannisterowie, Tyrellowie, Dornijczycy i Starkowie wybrali się razem na rynek na zakupy.
Lannisterowie zapomnieli kupić pergaminu.
Tyrellowie zapomnieli opału.
Dornijczycy zapomnieli cytryn.
Czego zapomnieli Starkowie?
Niczego, Północ Pamięta.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-01, 14:39   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Nie mam ciśnienia, książki przeczytałem na długo przed serialem, wiem co się wydarzy, luzik.


Mówisz, że wiesz co się wydarzy? To trochę się zdziwisz, jak zobaczysz wątek Brana, Jona i Innych :P

Sharvari napisał/a:
został im jeden sezon, to podobno zaczęli lepić go z dalszymi tomami.


1? Z tego co wiem sezonów ma być łącznie 8.

Sharvari napisał/a:

co do tego rekruta, byłam pewna, że on już tam był :o tak cichaczem wszedł do tego serialu, że nie zauważyłam, że jest nowy. chyba, że był już ktoś podobny.


Ja Locke'a pamiętałem z wątku Jaime'ego, ale i tak to co zrobili z nim twórcy jest dosyć śmieszne. Nie mówiąc już o tym, że w 3 odcinki przemieścił się z Dorzecza na Mur. Jak to ktoś pięknie określił na flmwebie - Kubica Gry o Tron :D

Sharvari napisał/a:
i suchar na dziś:

Lannisterowie, Tyrellowie, Dornijczycy i Starkowie wybrali się razem na rynek na zakupy.
Lannisterowie zapomnieli kupić pergaminu.
Tyrellowie zapomnieli opału.
Dornijczycy zapomnieli cytryn.
Czego zapomnieli Starkowie?
Niczego, Północ Pamięta.


:ok:
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-01, 15:21   

a bo to on rękę udziabał! no mówiłam że kojarzę mordę z tego serialu :-D zmylili tym, że rekrut = nowy. i strasznie milusi jest w tej straży, jakby inny człowiek.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-01, 15:48   

Sharvari napisał/a:
zmylili tym, że rekrut = nowy. i strasznie milusi jest w tej straży, jakby inny człowiek.


A oglądałaś poprzednie odcinku? Bo w którymś z nich, chyba w drugim, jest scena jak [SPOILER]Bolton przyjeżdża z Locke'm do Dreadfort, dowiaduje się od torturowanego Theona, że Bran żyje i zmierza na północ i Locke na polecenie Roose'a Boltona wyrusza za nim w pościg. Dlatego też wstępuje na Mur i zaprzyjaźnia się z Jonem, bo chce zyskać jego zaufanie i przechwycić Brana. [/SPOILER] Jak to się skończy - zobaczymy, ale to już jest duże odejście od książki...
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-01, 16:11   

ah no chyba że tak. oglądałam wszystkie, ale widocznie będę musiała obejrzeć wszystko jeszcze raz, bo za dużo postaci a tak skaczą, że wszystko się mi myli :p w książkach jest narrator to o wiele lepiej się wszystko ogarnia, tu trza się domyślać i pamiętać wszystkie mordy.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-01, 19:23   

Tu jest tyle postaci, że czasem nawet tym, którzy czytali książki ciężko się w tym połapać :) Tym bardziej współczuję wszystkim, którzy do książek w ogóle nie sięgali i oglądali jedynie serial. Ci już na bank nie zrozumieją wszystkich wątków. A ja po emisji każdego odcinka lubię poczytać o nim dyskusję na filmwebie, wtedy nawet jeśli jakiegoś wątku pobocznego nie pamiętałem to wszystko sobie przypominam czytając tamtejsze rozważania, bo ludzie rozkładają cały odcinek na części pierwsze i analizują go pod każdym kątem :)
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-02, 10:19   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Niektóre kobiety, czasem nawet mało atrakcyjne, po prostu coś takiego w sobie mają, te przysłowiowe "kur.wiki w oczach" i bujanę w biodrach, że odbiera się je jako dużo bardziej seksowne niż tak naprawdę są.


+1 Brawa dla tego pana!
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-05, 23:48   

Sezon 4 GoT dotarł do półmetka, całkiem ciekawy był dziś odcinek :)

Dobre sceny w Królewskiej Przystani i rysujący się coraz wyraźniej wątek Żelaznego Banku w Braavos :) Niektórych rzeczy chyba nie było w książce, a w każdym razie nie w 3 tomie, bo ten wątek, o ile mnie pamięć nie zawodzi, pojawił się dopiero w Tańcu ze Smokami, ale to nic nie szkodzi. Sam jestem ciekaw, w jaką stronę to się potoczy.

Niezły wątek też w Dolinie Arrynów i dobrze pokazane relacje między Lysą, a Littlefingerem i tkwiącą w tym wszystkim Sansą. Tu będzie jeszcze ciekawie :)

Sporo działo się również za Murem. Twórcy wcześniej nieźle zamieszali w wątku Brana i Jona, ale teraz moim zdaniem nieźle z tego wybrnęli.

Podoba mi się też przypomnienie w prologu tego, co zdarzyło się w poprzednich odcinkach. Dzisiaj pokazano nawet kilka scen z 1 sezonu! I dobrze, bo były dosyć istotne z punktu widzenia pokazanych dziś wydarzeń.

Kolejny odcinek zapowiada się jeszcze lepiej :)
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-19, 18:38   

Nie zrobiłem podsumowania ostatniego odcinka, a za kilka godzin premiera następnego więc tym razem krótko:

W odcinku szóstym mieliśmy właściwie 3 ważne wątki:

Braavos - bardzo fajnie pokazane samo miasto i rozmowa w Żelaznym Banku na temat udzielenia pożyczki jednemu z pretendentów do tronu :) Cieszę się, że to pokazali już teraz, bo w książce ten wątek był poruszony dopiero w piątym tomie sagi.

Dreadfort - próba odbicia pewnego zakładnika przez jego siostrę. Dla mnie kompletny bezsens i chyba jedna z najbardziej kuriozalnych sytuacji w całym serialu (wliczając wszystkie sezony). Najlepsi zabójcy wybrani spośród Żelaznych Ludzi uciekają w popłochu przed kilkoma psami? Bez jaj :D Poza tym w ksiażce tego w ogóle nie było. Twórcy wprowadzili ten wątek na siłę i niestety nie za dobrze im to wyszło.

Królewska Przystań - proces Tyriona. Bardzo fajnie wszystko pokazane, zwłaszcza zeznania świadków. Zawiodła mnie jedynie Shae. Za to bardzo ciekawa rozmowa Varysa z Oberynem i jego słowa skierowane podczas zeznań do Tyriona :) No i końcowa przemowa karła - chyba najlepszy moment w całym odcinku.

A jak Twoje wrażenia Shar (i ewentualnych innych oglądających)?
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-19, 19:03   

ja już jestem po siódmym, bo odcinek i napisy są już w necie od paru godzin :D w sumie tak:

biedny Tyrion - jego emocjonującą przemowę na procesie przebija tylko jego rozmowa z Oberysem i łzy w oczach w najnowszym.

biedny Jaime - typowy los starszego brata, któremu się dostaje przez młodszego.

biedny Jorah - znowu pokonany przez gościa który przyniósł kobiecie kwiatki.

biedna Lysa - kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie... :D


z szóstego odcinka pamiętam tylko Mycrofta Holmesa, który przeniósł się z rządu brytyjskiego do Braavos.

teraz będę tydzień (od trailera) czekać na to:



 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-19, 23:16   

Za mną też już siódmy odcinek. Było kilka fajnych momentów i kilka WTF :)

Sharvari napisał/a:
biedny Tyrion - jego emocjonującą przemowę na procesie przebija tylko jego rozmowa z Oberysem i łzy w oczach w najnowszym.


Bardzo fajna scena i o ile dobrze kojarzę, to niemal identyczna z książkową. Podobnie było z rozmową Bronna i Tyriona - tu też padały te same cytaty, co w Nawałnicy Mieczy. Nareszcie scenarzyści trzymali się w dialogu pierwowzoru.

Sharvari napisał/a:
biedny Jorah - znowu pokonany przez gościa który przyniósł kobiecie kwiatki.


Strasznie naiwnie to zrobili. Daario imponujący Daenerys tym, że wszedł przez okno i przyniósł kwiaty? :D Nawet w książce ona nie była aż tak, przepraszam, głupia. A Jorah jak zawsze lord of friendzone :)

Cytat:
biedna Lysa - kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie... :D


Szybko pokazali tą scenę. W Nawałnicy Mieczy po tym wątku był już tylko epilog. W ogóle chyba czekają nas teraz bardzo emocjonujące zakończenia. Ja to widzę tak:

[Spoiler]
Odc. 8 - pod koniec walka Oberyna z Górą, Oberyn umiera, Tyrionowi wyznaczają egzekucję.

Odc. 9 - Varys uwalnia Tyriona, a ten zabija Tywina z kuszy.

Odc. 10 - pod koniec pojawia się Lady Stoneheart.

[/Spoiler]

Przynajmniej mam nadzieję, że tak to będzie wyglądało.

A poza tym z dzisiejszego odcinka jeszcze dwa WTF

1. Gorąca Bułka mówiący Brienne, że Arya żyje. W książce Brienne nadal myśli, że Arya nie żyje od dawna.

2. Rozmowa Melisandre z Selyse. Czerwona Kapłanka zasugerowała, że córka Stannisa zostanie poświęcona. Chyba dostaliśmy kolejnego spoilera wykraczającego poza Taniec ze Smokami, bo w książce o tym nie było mowy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.119 sekundy. Zapytań do SQL: 33