Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapytaj Love

Czy lubisz Japonię?
Tak
70%
 70%  [ 41 ]
Nie
29%
 29%  [ 17 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-13, 09:30   

Zrobiliśmy ostatnio projekt, którego elementem była praca inżynierska na PLCku piątkowego studenta sprzed dwóch lat. Odpaliliśmy Codesysa i ściągnęliśmy program ze sterownika, żeby obejrzeć jak to działa i naszym oczom ukazał się kod w C xd Kolega usunął tekst i w trzy minuty odwzorował co było w kodzie na 3-4 drabinkach, a to za mało na pracę inżynierską, więc tamten student musiał nieźle sobie pocwaniaczyć w swojej pracy, że "skorzysta z niekonwencjonalnych rozwiązań"

[ Dodano: 2019-02-13, 12:15 ]
Pochwalę się jakie wczoraj na uczelni dostałam freebies
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-13, 13:31   

chcem takie :love:
_________________
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-14, 14:15   

Hm, więc pytanie ode mnie brzmi... Jak wygląda tam system opieki zdrowotnej? ;)
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-15, 20:36   

Dalej mieszkasz w Chorwacji?
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-15, 20:47   

MsMadeleine napisał/a:
Hm, więc pytanie ode mnie brzmi... Jak wygląda tam system opieki zdrowotnej? ;)

To w sumie jest pytanie, z którego można wejść bardzo głęboko D: Też pytanie, czy masz na myśli system jak to wygląda na papierze, czy może chciałabyś się dowiedzieć, jak Japończycy czują się ze swoim systemem opieki zdrowotnej i czy jest on dla nich wydajny? Bo przy pierwszym można sobie łatwo wygooglować, że np. mają dofinansowanie państwa od 70% wzwyż w zależności od poziomu zarobków obywatela, że ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe, ale państwo nie stosuje kar jeśli ktoś się go nie podejmie itp. z kolei na to drugie mogłabym pozarzucać informacjami i sytuacjami z życia, które już trochę trudniej wyszukiwać :)

Cytat:
Dalej mieszkasz w Chorwacji?

Hej Moni :grimer: Byłam tam tylko na jednym semestrze Erasmusa w zeszłym roku, od wakacji jestem z powrotem :) (omg, jutro minie rok odkąd przelano mi kasę na wyjazd, której nigdy nie muszę oddać XD)
_________________
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-15, 20:49   

Love178, no właśnie chodziło mi o to drugie. :-)
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-15, 20:49   

Aaaaa ja myślałam ze cały czas tam jesteś :D ale fajnie ci było! Zazdro

No i hej <3 wiesz na szołcie się widziałyśmy :troll:
Zawsze fajnie jest mieć hajs którego mie trzeba oddawać :grimer:
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-15, 22:35   

Cytat:
Aaaaa ja myślałam ze cały czas tam jesteś :D ale fajnie ci było! Zazdro

Na pewno tam wrócę! :) Widoki były przepiękne, jedzonko takie dobre, ceny takie niskie, język taki fajny i to ciepełko <3 Uciekłam przed gigantycznymi mrozami, które były tu w zeszłym roku i cieszę się, że w tym roku zima nie jest tak ostra, dobrze się wstrzeliłam :PP Tyle wspaniałych wspomnień mi się nazbierało, że aż trudno mi uwierzyć, że to przeżyłam <3

MsMadeleine napisał/a:
Love178, no właśnie chodziło mi o to drugie. :-)

Ok :D No to tak - zastrzeżeń dużych powiedziałabym, że nie ma - a przy porównaniu do Polski, to bym powiedziała, że właściwie nie ma na co narzekać. Jednym z większych "skandali" parę lat temu było to, że karetka się mocno spóźniła do chorego (niestety zakończyło się to zgonem osoby starszej), gdzie w Polsce wydaje mi się, że jest to nierzadki precedens... w zeszłe lato na przykład moja babcia potrzebowała karetki i usłyszeliśmy przez telefon, że "nikt nie przyjedzie, bo są potrzebne karetki do stania na Openerze" >< Jednakże w Japonii jest pogłębiający się problem z zapewnieniem opieki medycznej osobom starszym. Rząd zwiększył udział PKB w tym sektorze, ale to nie zmienia stanu, w którym brakuje pielęgniarzy. Japonia powinna poszukać osób do opieki nad starszymi za granicą, ale nie jest zbyt chętna na przyjmowanie cudzoziemców (ewentualnie to zrobi, ale obawiam się, że dopiero jak się zrobi naprawdę ciężko...)
Ciekawa sprawa jest taka, że jeśli chodzi o dentystykę, to osoby, które w tym siedzą, wiedzą, że w Polsce dobrze tego uczą :o Trafiłam raz na Japonkę, która się starała o szkolenie, jak to opisała "gdzieś na Śląsku", żeby podnieść swoje kwalifikacje :P
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-18, 19:40   

Fajny ten twój ukochany Sopot, Love
Ostatnio zmieniony przez icywind 2019-02-18, 19:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-18, 19:49   

Ukochana jest Gdynia, czemu ciągle przekręcasz. Sopot jest tylko ładny

[ Dodano: 2019-02-18, 19:50 ]
Co robi go milion razy lepszy od Gdańska, ale nie rozumiem czemu oni mają tam takie problemy z homofobią (w zeszłym roku było głośno o parze, którą wyrzucono z Aquaparku w Sopocie bez powodu)
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-18, 21:23   

Przekręcam, żeby cię triggerować :V
A bilboardy jeździły po Gdańsku
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 16:35   

Czy palenie papierosów przez nieletnich jest w Japonii jakimś tabu? Pytam, bo w Jojo jest ocenzurowany siedemnastoletni Jotaro palący peta. Muszę przyznać, że rykłam śmiechem na to :D

[ Dodano: 2019-03-23, 16:37 ]


[ Dodano: 2019-03-23, 16:38 ]
No i dodam, że w starej wersji nie cenzurowali jego palenia, także nie wiem, coś się zmieniło, czy jak?
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 16:50   

Pewnie z tego samego powodu dlaczego w starych kreskówkach były palące postacie a teraz nie ma.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 18:54   

No, kiedyś palących postaci było mnóstwo w anime, najwyraźniej cenzurują teraz z tych samych powodów, co na Zachodzie.


A z paleniem u młodzieży jest może nie tabu, ale konsekwencje są wyciągane mocno, ze względu na to, jak się w tamtym kraju przestrzega prawa. Pamiętam na przykład jak parę lat temu jeden 16-latek był tzw "juniorem" w wytwórni (czyli, że po jakimś okresie treningu trafiłby do jakiegoś komercyjnego projektu, np. boysbandu) i jak przyłapano na paleniu, to nie tylko wywalono, ale też dostał dożywotni zakaz podejmowania pracy związanej z przemysłem rozrywkowym. Jakby takie coś było w Polsce, to absolutnie nikt by się nie przejął, jak należałam do teatru, to 16-latki wychodziły między próbami na fajkę i każdy miał wylane :P
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 20:14   

ożeniłeś się z wirtualną piosenkarką czy innym cudem na kiju:
spoko

palisz fajeczke se za rogiem:
OOO KUUUURWA, TERAZ ZOSTAJE CI TYLKO SUDOKU ZJEBIXIE
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 20:28   

No bo jaką szkodliwość społeczną ma to, że ktoś sobie zorganizował jakąś imprezę i obwieścił ją "ślubem z wirtualną piosenkarką"?

A palenie będąc nieletnim jest nielegalne...
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 21:06   

Szesnastolatek będzie palił niezależnie od tego czy to legalne czy nie, niezależnie od tego czy mu rodzice pozwalają czy nie.
Takiego trzeba uświadomić a nie zakazać.
A do magicznej bariery legalności ma tylko dwa lata, wtedy nagle już będzie mądry i w ogóle? Papierosy nie wywołują niekontrolowanych reakcji, za które zdarza się że trzeba odpowiedzieć karnie, więc co ta sztuczna granica daje. Z alkoholem co innego, bo przed 18 za głupoty syna/córki odpowiedzą również rodzice.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Mormegil 2019-03-23, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 21:08   

Ym, nie wiem za bardzo co do tematu wnosi Twoje osobiste podejście do palenia przez nieletnich, wybacz.
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 21:11   

To, że zupełnie nie rozumiem japońskiego podejścia do życia, ich kultury itp. odc. 4987
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-23, 21:46   

No, ten kraj ma to do siebie, że rzeczy niezgodne z prawem są mocno egzekwowane. Japońskie więzienie jest uznawane za jedno z najokrutniejszych na świecie oraz Japonia ma bodajże najniższy odsetek przestępstw ze wszystkich krajów. Czyli jak robisz coś, co jest niezgodne z prawem, to jest duże prawdopodobieństwo, że za to odpowiesz. W Polsce jak ktoś zrobi coś niedozwolonego, to też za to odpowiada, ale skuteczność w egzekwowaniu przestrzegania prawa mamy duuuużo niższą niż w Japonii. Poza tym w samej zasadzie nie widzę zbytnio różnic...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.128 sekundy. Zapytań do SQL: 36