Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-08-24, 21:36
Bydzie serial o wiedźminie
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-01, 00:43   

_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-01, 00:57   

_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-01, 01:27   

https://twitter.com/NetflixPL/status/1057640839743180801
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-01, 12:36   

Dlaczego on na tym filmiku ma twarz jakby w głowie sobie ciągle powtarzał "wczuj się w rolę, wczuj się w rolę"?
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-01, 22:24   

Bo się nie nadaje i o tym wie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-30, 19:15   

https://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-tworcy-dotrzymali-slowa-tak-prezentuja-sie-nowe-zbroje-nilfgaardu-1603908978?fbclid=IwAR3PYvdEupuSn5r5lBG57Ri7avfHBpYjPHX2x4w-dzHvmFX3ZKSEbRD00ho#?&gid=1&pid=1

Nilfgaard jednak będzie miał porządne zbroje
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-07, 20:37   

Nadrobiłem w końcu Wiedźmina na Netflixie. Na filmwebie widzę, że oceny podzielone i jedni się zachwycają, a drudzy mieszają serial z błotem. Mi tam się oglądało przyjemnie :) Podobał mi się pomysł z dużą liczbą retrospekcji i to jak to zrealizowali - początkowo nie wszystko było jasne, ale z czasem bardzo ładnie się to zazębiło. Zwłaszcza wątek Cintry wyszedł pod tym względem ciekawie.
Geralt moim zdaniem dobrze dobrany i zagrany, Cavill dał radę. Ciri była super, młoda bardzo fajnie zagrała. Przy Yennefer miałem WTF przez pierwsze dwa odcinki, ale potem wszystko się wyjaśniło. Na plus też Tissaia, Triss (chociaż ją sobie trochę inaczej wyobrażałem), Myszowór, Yarpen Zigrin czy Calanthe i jej świta. Przy Jaskierze też miałem początkowo WTF (zwłaszcza jeśli chodzi o jego wiek), ale później wszystko było już jasne, a postać jest zabawna i lekko wkurzająca, czyli taka jak być powinno :)
Vilgefortza zupełnie inaczej sobie wyobrażałem, ale aktor gra przekonująco więc można się do niego przyzwyczaić. Cahir spoko. Ale z tą dwójką mam pewien problem, a konkretnie z ich rolą w tej całej historii, bo w książkach zupełnie inaczej to wyglądało. Ale nie czytałem opowiadań więc nie jestem do końca pewien, na ile historia z nich czerpie, a na ile jest wymysłem scenarzystów. Wydaje mi się, że to trochę taki miks ze wszystkiego (opowiadania, książka, pomysły scenarzystów), z naciskiem na opowiadania. Jeśli faktycznie tak jest i drugi sezon będzie już bardziej oparty na książkowej sadze to będziemy obserwować fajne plot twisty z Vilgefortzem i Cahirem, które dla osób nie znających książek będą niezłym zaskoczeniem. No i doszłoby też sporo nowych ciekawych postaci jak Regis, Milwa, Rience, Shirru czy Bonhart. O ile faktycznie drugi sezon będzie opowiadać o książkowych wydarzeniach.

A z pozostałych castingowych spraw, w serialu nie mogło zabraknąć oczywiście czarnoskórych bohaterów. Netflix chyba zbyt dosłownie potraktował czarne elfy :PP
Za to wizualnie serial wypadł bardzo spoko. Fajnie się oglądało bitwy Geralta z potworami, atak na Cintrę czy szturm Nilfgaardu na Północ.

Oby drugi sezon nie był gorszy.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-08, 09:44   

Davos napisał/a:
A z pozostałych castingowych spraw, w serialu nie mogło zabraknąć oczywiście czarnoskórych bohaterów. Netflix chyba zbyt dosłownie potraktował czarne elfy

A czy przypadkiem w samej książce pojawiły się czarne elfy? :???:
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-08, 13:05   

W książkach raczej nie było wymienionego koloru skóry
https://wiedzmin.fandom.com/wiki/Elf/Opisy_z_książek_i_gier
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2021-03-08, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-08, 13:09   

Moris299 napisał/a:
W książkach raczej nie było wymienionego koloru skóry

białe elfy, jak tak można, w książce nie było, że są białe >:<
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-08, 14:08   

Cytat:

białe elfy, jak tak można, w książce nie było, że są białe


No elfy we wszelkich kanonach fantasy są białe

[ Dodano: 2021-03-08, 14:53 ]
To tak jakby zrobić wysokiego krasnala xd
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-08, 15:25   

To dlaczego aktor grający Gimliego ma 185 cm wzrostu? >:<
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-08, 18:41   

Lilith napisał/a:
A czy przypadkiem w samej książce pojawiły się czarne elfy?


Były, ale bardziej w znaczeniu "mroczne" niż czarnoskóre, z tego co pamiętam. Sapkowski chyba nigdzie nie pisał o kolorze skóry całej rasy, ale parę razy opisywał pojedynczych elfów i one miały bladą skórę. Poza tym elfy wywodzą się z mitologii nordyckiej więc trochę czarny kolor skóry do nich nie pasuje :PP

icywind napisał/a:
To dlaczego aktor grający Gimliego ma 185 cm wzrostu?


Mógłby mieć i 2 metry, ale w filmie tego nie było widać. To tak jakby w Wiedźminie obsadzić w roli elfów czarnoskórych aktorów, ale potem w postprodukcji wybielić im komputerowo skórę :D Już widzę jakie by się srogie imby odwalały wśród hollywódzkich krytyków :D
_________________
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2021-03-09, 12:53   

Davos, icywind, Moris299, Lilith, Czepianie się, że elfy mają czarną skórę, to tak samo jak czepianie się, że nie są zielone, czy fioletowe jak to w niektórych źródłach mitologicznych. Wiem, że wyobrażenie stworzył nam władca pierścieni, ale bez przesady...
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-09, 14:17   

To chyba nie do mnie, ja się śmieje z czepiania xD
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-09, 20:54   

Mnie to bardziej bawi niż denerwuje. Chociaż do czarnoskórej Anny Boleyn i tak tym elfom daleko :PP
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-10, 07:08   

Davos napisał/a:
Mnie to bardziej bawi niż denerwuje. Chociaż do czarnoskórej Anny Boleyn i tak tym elfom daleko :PP

Czepianie się że Anna Boleyn jest czarna to tak jak czepianie się że nie jest zielona albo fioletowa. Ja wiem że wyobraźnię stworzyły nam fakty historyczne no ale bez przesady, czy jakoś tak, cytuję z pamięci.

[ Dodano: 2021-03-10, 07:13 ]
Swoją drogą, elfy "są zielone albo fioletowe" ale jak na paletę barw wkracza kolor czarny to "mają czarną skórę". Powiedz to tak samo: skoro są zielone albo fioletowe to są też czarne, ale jeśli mają czarną skórę to mają zieloną albo fioletową skórę. 😉 Ale w tym akapicie to już się tylko złośliwie czepiam.

[ Dodano: 2021-03-10, 10:11 ]
Tymczasem w TV:
OPRA: Opowiedz nam o rodzinie królewskiej.
Czarna ANNA BOLEYN (trzymająca obciętą głowę w dłoniach złożonych na kolanach): Brytyjska rodzina królewska jest rasistowska w chuj. Jak byłam w ciąży zastanawiali się jakiego koloru będzie dziecko. Poza tym chcieli tylko syna. A mi obcięli głowę bo jestem czarna i jestem kobietą.
OPRA: To straszne. Henryku, co masz na swoją obronę?
Rudy HARRY VIII który się właśnie dosiadł mówi do Anny: Jakbyś nie była kobietą to bym się z tobą nie żenił.
ANNA BOLEYN: Sama widzisz Opro. Nie dość że to rasiści i seksiści to jeszcze trans i homofoby. Dobrze że zaraz królem zostanie moja Elżbietka. To znaczy królowa. Nie, to jest tylko żona króla. Królicą! Też nie. No chuj, zostanie władczynią! GERLS PAŁER! A jak męża prosiłam żeby zrezygnował dla mnie że swojego hobby, to nie chciał.
OPRA: Jakie to hobby Henryku?
HARRY: Rozwodzenie się z tępymi dzidami co nie umieją dać mi syna.
ANNA: Czy ty to słyszysz Opro?
HARRY: Ale nie ściąłem ci głowy dlatego że jesteś czarna, co ty pierdolisz w ogóle?!
OPRA: STOP HARASSING HER!
ANNA: <płacze jak Aneta obok klimy>
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2021-03-10, 10:16, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-10, 12:56   

:1m:
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-10, 13:13   

Czepiacie się czarnoskórej Anny Boleyn ale biały Jesus w Pasji wam nie przeszkadza, hipokryci
Filmy o zombie oglądają a umarlaków grają żywi aktorzy i nikomu to nie przeszkadza. Dobrze, że przynajmniej Duch użył prawdziwych ludzkich zwłok w filmie.
Aktorzy grający w X-menach nawet nie są zmutowani
Seryjnych morderców grają a nikogo nie zabili naprawdę
Johnny Depp taki pirat z Karaibów a nawet torrentów nie umie ściągać
Zaklęcia z Harrego Pottera nie działają
Aktorki w Galeriankach nie robią loda za spodnie
Aktor z Nieśmiertelnego umarł
Rodzice aktorki z Sieroty żyją
Aktorzy z ludzkiej stonogi nie byli naprawdę w ludzkiej stonodze tylko tak udawali >:<

To wszystko jeden wielki spiseg
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-10, 15:23   

Jeśli postać historyczna była biała, czarna, żółta, chuj wie jaka to powinien ją zagrać właśnie taki aktor. Czarna Anna Boleyn jest równie spierdolona jak John Wayne jako Czyngis-chan i ten fejkowy pseudojapończyk, który kładzie całe "Śniadanie u Tiffany'ego" że pozwolę sobie Icku podać dwa ciekawsze przykłady filmowe niż Jezus w Pasji Mela Gibsona. I owszem, Wayne jako Czyngis i fejkowy japończyk bardzo wielu ludziom przeszkadzali i nikt się o ich oburzenie nie sapie. Za to jak białym się nie podoba że biała postać stała się czarna to nagle jest oburzenie na oburzenie... Hipokryci. Zaiste.

[ Dodano: 2021-03-10, 15:26 ]
Jak zawsze: jeśli to takie nic to niech Martina Luthera Kinga zagra Ryan Gosling a św. Dżordża Flojda patrona spierdolenia umysłowego lewactwa, Leo di Caprio. Jeśli wtedy będzie cisza, to ok, łyknę bez trudu czarną Anne Boleyn.

[ Dodano: 2021-03-10, 15:27 ]
Poza tym jezu, dziewczyna się po prostu naogladała wcale nie rasistowskich nie nie skądże szkoleń w Coca-Coli i teraz mamy efekt. Wniosek: wielkie korporacje to zło.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2021-03-10, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.087 sekundy. Zapytań do SQL: 36