Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AnswersMaster
2014-01-18, 14:56
,Skoki, narciarskie,
Autor Wiadomość
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 23:23   

Za 10 lat nadal będzie.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 23:26   

Tak jak Ascara mówi :P

Aczkolwiek Noriaki dzisiaj zawiódł, dopiero 31. miejsce.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-20, 01:28   

Kasai skacze i Ahonen też :D Dwaj niezniszczalni skoczkowie.

Brawa dla naszych za świetne skoki indywidualne i w drużynie, a Stoch dziś w drugiej serii odpalił petardę :) No i ten Wakabayashi też zaskoczył, skubany nie dość że zajebiście broni piłkę to jeszcze dobrze skacze :troll:
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-20, 16:43   

Davos napisał/a:
No i ten Wakabayashi też zaskoczył, skubany nie dość że zajebiście broni piłkę to jeszcze dobrze skacze :troll:


Troszkę suche, ale rozbawiło :haha:

[ Dodano: 2017-11-21, 00:01 ]
Pozwolę tutaj przekleić tekst od jednego mojego znajomego. Zapraszam do przeczytania:

Nasze skoki narciarskie wbrew porom wcale nie zmierzają w dobrą stronę. To znaczy – jeśli weźmiemy pod uwagę kilka najbliższych lat, to owszem, nie ma powodów do niepokoju, tym bardziej, że Stefan Horngacher, a więc prawdopodobnie obecnie najlepszy na świecie trener dostał ofertę przedłużenia kontraktu do 2022 roku, z której raczej skorzysta. Patrząc długofalowo – jest źle, a najlepszym tego odzwierciedleniem jest postawa naszego zaplecza w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. W cieniu fantastycznego weekendu weekendu kadry A na Pucharze Świata w Wiśle, wspomniane zaplecze doszczętnie się skompromitowało, w efekcie czego do konkursu zakwalifikowała się jedynie siódemka Polaków.

Problem jest złożony, a osoba trenera głównego – Radka Zidka, to wierzchołek góry lodowej. Największym kłopotem, z jakim na co dzień muszą się mierzyć skoczkowie z kadry B jest to, za co żyć , gdy uprawianie skoków narciarskich przez złą formę na skoczni nie przynosi im zysków finansowych. Muszą więc szukać alternatywnych źródeł zarobku, na czym cierpi jakość treningu. Mamy tu więc do czynienia z błędnym kołem, w którym brak pieniędzy rzutuje na złe wyniki i na odwrót. O tym, jak bardzo w ekipie czeskiego szkoleniowca wszystko stoi na głowie świadczą słowa Andrzeja Stękały wypowiedziane w wywiadzie dla serwisu onet.pl. 22-latek stwierdził, że w sumie to wypadnięcie z kadry nie jest dla niego tak złą sytuacją, na jaką pozornie wygląda, bo teraz przynajmniej nie będzie musiał współpracować ze sztabem szkoleniowym, z którym zupełnie nie potrafi się dogadać i nie potrafi mu on w stanie pomóc. Wniosek jest prosty - trenerzy odpowiedzialni za zawodników znajdujących się w głębokim kryzysie nie są w stanie wyprowadzić ich na sportową prostą. Robertowi Matei po ubiegłym sezonie dostało się za nieumiejętność trzymania dyscypliny w grupie, w wyniku czego został zdegradowany na asystenta zupełnie anonimowego do tej pory w świecie skoków narciarskich Radka Zidka. Na 20 listopada 2017 roku wszystko wskazuje na to, że Czech kompletnie nie podołał zdecydowanie największemu wyzwaniu w swojej trenerskiej karierze i doprowadził do tego, że aktualnie najlepszy skoczek z jego grupy jest w stanie co najwyżej tylnymi drzwiami prześlizgnąć się do konkursu PŚ rozgrywanego na polskiej ziemi a później zająć 38 miejsce w zawodach.

Wraz z przyjściem do Polski Stefana Horngachera podjęto decyzję bardzo zaskakującą. Świetnie sprawujący się w roli trenera kadry B Maciej Maciusiak został zdegradowany do grupy juniorów, którą na dodatek musiał tworzyć niemal od zera. W pierwszym sezonie współpracy z młodymi skoczkami ponownie obronił się wynikami i o mały włos jego podopieczni nie wywieźli medalu z konkursu drużynowego MŚJ w Park City, którego przebieg zna chyba zdecydowana większość polskich kibiców skoków narciarskich z uwagi na pewien wpis Adama Małysza na Facebooku. Teraz, gdy nasze bezpośrednie zaplecze jest u progu sezonu w formie katastrofalnej, Maciusiak dostał rolę koordynatora treningów ekipy Zidka. Jeśli to co ona pokazała w trakcie piątkowych kwalifikacji w Wiśle to ich faktyczny poziom w tym momencie, to szanse na to, że uda się coś z tego wyratować jeszcze tej zimy są niewielkie, ale ta sytuacja pokazuje, że PZN ufa Maciusiakowi i wiosną stanie przed trudnym wyborem – pozostawić go przy pracy u podstaw z juniorami, czy jednak powierzyć misję wyciągnięcia z dna kadry B ?

Według mnie rozważane powinny być dwa scenariusze:
Scenariusz numer 1: Maciusiak obejmuje kadrę B, w której znajdują się najlepsi reprezentanci naszego zaplecza w sezonie 2017/2018, pod jego wodzą nadal trenują również najlepsi polscy juniorzy, a więc Paweł Wąsek i Bartosz Czyż i być może Tomasz Pilch. Z tymi, którzy zimą nie będą potrafili punktować na szczeblu Pucharu Kontynentalnego żegnamy się i niestety wyrzucamy poza kadry.
Scenariusz numer 2: Maciusiak obejmuje kadrę B, w której znajdują się najlepsi reprezentanci naszego zaplecza w sezonie 2017/2018, pod jego wodzą nadal trenują również najlepsi polscy juniorzy, a więc Paweł Wąsek i Bartosz Czyż oraz być może Tomasz Pilch. Dla tych, którzy zimą nie będą potrafili punktować na szczeblu Pucharu Kontynentalnego tworzymy oddzielną kadrę pod wodzą – na przykład Roberta Matei - i staramy się jeszcze coś z nich wykrzesać.
Oczywiście logiczniejsza i korzystniejsza wydaje się ta druga opcja, ale czy może zostać wprowadzona w życie to zależy tak naprawdę od tego, czy PZN jest w stanie tę dodatkową kadrę sfinansować.
Cieszmy się aktualnymi sukcesami, ale szukanie optymalnych rozwiązań dla rozwiązania problemu kadry B a także juniorów, których notabene w naszym kraju jest coraz mniej i są coraz słabsi jest kluczowe dla miejsca w się znajdziemy wtedy, gdy nasza wielka piątka się sportowo zestarzeje. Na ten moment nasza sytuacja bliźniaczo przypomina przypadek Finlandii sprzed kilku lat. Podobnie jak oni wtedy jesteśmy kolosem na glinianych nogach z zapleczem na tragicznym poziomie. To, jakie wyniki notuje dzisiaj fińska kadra powinno być dla wszystkich przestrogą.
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2017-12-30, 22:27   

Pezepowiednia:
Kubacki wygra caly turniej, mówiłem to już przed tsc.
Kot załamaka, Hula zastąpuje go zastępuje w drużynowe, następny sezon puchar kontynentalny.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-31, 14:48   

Świetnie się zaczął TCS dla Polaków, Stoch wygrał pierwszy konkurs, Kubacki był 3, a Hula 5 :) Aż żałuję, że nie oglądałem.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-04, 18:42   

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-04, 18:50   



pobrane.jpeg
Plik ściągnięto 8236 raz(y) 7.08 KB

 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-04, 19:04   

Szkoda strasznie Frajdeja, ale sam sobie jest winien, z tego co widziałem to był techniczny błąd przy lądowaniu. Szkoda bo straciliśmy emocje na koniec turnieju.

[ Dodano: 2018-01-04, 19:05 ]
A Stoch wszedł w tryb god mode. Szacun.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-04, 19:36   

:clap:

Gdyby udało mu się jeszcze wygrać w sobotę w Bischofshofen to powtórzy wyczyn Hannawalda, który jako jedyny w historii zawodnik wygrał wszystkie cztery konkursy w TCS w jednym sezonie :]

[ Dodano: 2018-01-06, 18:56 ]
No i pełen sukces, Stoch wygrał wszystkie cztery konkursy TCS! :funfunfun: :rock:
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-06, 20:18   

:funfunfun: :funfunfun: :funfunfun:

Straszną bekę miałem z włodzia i przema, oni są tak chujowi że głowa mała, ale dzisiaj wyjątkowo byli zabawni a nie wkurzający :D

[ Dodano: 2018-01-06, 20:20 ]
Szczególnie slalom Włodka po jednym słowie, wyszło nawet lepiej niż tu
https://www.youtube.com/watch?v=5VBpv4yT2E8
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-07, 20:42   

To uczucie, gdy tego lata zostały rozegrane 3 konkursy indywidualne i mamy łącznie 4 zwycięstwa Polaków.

Tak tylko zarzucę w ramach ciekawostki:

Wisła - drużynówka
:1m: Polska
:2m: Niemcy
:3m: Norwegia

Wisła - indywidualny
:1m: Kamil Stoch
:2m: Piotr Żyła
:3m: Halvor Egner Granerud
4. Dawid Kubacki
11. Maciej Kot
12. Jakub Wolny
17. Tomasz Pilch
19. Stefan Hula
21. Przemysław Kantyka
25. Aleksander Zniszczoł

Tak, 9 Polaków w 30. W tym sezonie kadrę B ponownie przejął Maciej Maciusiak, który zastąpił Radka Zidka i mamy tego pierwsze efekty.

Hinterzarten ind.
:1m: Kamil Stoch
:2m: Karl Geiger
:3m: Killian Peier
4. Piotr Żyła
6. Stefan Hula
8. Jakub Wolny
10. Dawid Kubacki
17. Maciej Kot

Hinterzarten - kobiety
:1m: Sara Takanashi
:2m: Yuki Ito
:3m: Ramona Straub
27. Kinga Rajda

TUTAJ napisałem troszkę dłuższy tekst przed inauguracją konkursu kobiet. Kto chciałby się co nieco dowiedzieć o krótkiej historii letnich występów w wykonaniu skoczkiń, to zapraszam c:
A co do samej tegorocznej inauguracji, to Kinga Rajda zanotowała najwyższy wynik w karierze w zawodach najwyższej rangi. A i tak trzeba otwarcie przyznać, że swoje skoki konkursowe troszkę skopała, na treningach potrafiła skakać na poziom ok. 20 miejsca. Mimo wszystko jest progres.
Rajda wciąż trenuje głównie z byłym trenerem kadry kobiet, Sławomirem Hankusem. Jego następcą na nadchodzące lata został... Marcin Bachleda. Pamiętacie tego pana? :D
To w sumie dla niego najpoważniejsza fucha jak na razie, bo do tej pory był jedynie asystentem. Na dodatek w sumie od stosunkowo niedawna działa jako trener, bo tuż po zakończeniu kariery był raczej serwismenem w kadrze juniorów. To, czego się obawiam, to zbyt małe doświadczenie i zbyt łagodne usposobienie, które nie będzie pozwalało na uderzenie pięścią w stół, gdy pojawi się kryzys. Ale oczywiście daję mu szansę. Tyle tylko, że teraz jego asystent Hankus przejął Rajdę, czyli w tym momencie najmocniejszą polską zawodniczkę. Jest Kamila Karpiel, która talentem nie ustępuje (a być może nawet przewyższa) Kingę. Tyle tylko, że Kamcia teraz boryka się z kontuzjami. W kadrze są jeszcze Anna Twardosz i Joanna Kil, które jednak imho są mniejszą skalą talentu. Szczególnie Kil.

No dobra, rozgadałem się, to pora na ostatni skrót, czyli konkurs w Einsiedeln:
:1m: Kamil Stoch
:1m: Piotr Żyła
:3m: Jewgienij Klimow
4. Jakub Wolny
5. Dawid Kubacki
9. Stefan Hula
27. Maciej Kot

Żyła to rzadko wygrywa. Właściwie ma tylko 1 zwycięstwo w PŚ zimą i teraz doszła pierwsza wygrana latem. W obu przypadkach nie wygrywał samodzielnie, tylko ex aequo z kimś. Niewiele brakło do polskiego podium.

W ten weekend konkurs odbędzie się w Courchevel, gdzie pojedzie polska kadra B. Kadra A będzie teraz głównie trenowała i do startów w LGP wróci pod sam koniec lata.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-27, 14:02   

https://twitter.com/Majch...ila-stocha.html
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-27, 14:42   

Ale poleciał jebaniutki
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-27, 15:03   

Szyszek, muszę przyznać, że masz naprawdę dobry warsztat, jednak przydałaby się w tym tekście malutka korekta, ale i tak pochwalam mocno :grimer:
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-27, 19:10   

Dziękuję c: W którym aspekcie ta "korekta", jeśli mogę spytać? Bo generalnie raz na jakiś czas lubię wyprodukować coś "od siebie" i jestem otwarty na wszelkie formy sugestii, by coś poprawić w tekstach.

No to może krótkie podsumowanie dotychczasowych zmagań w sezonie, bo tutaj jeszcze nie było:

Ryoyu Kobayashi zdominował póki co ten sezon, szczególnie pierwszą część. Ma na swoim koncie 9 wygranych, najniższe miejsce to 7. Ale ostatnio mocno do odrabiania strat zabrał się Stefan Kraft, który wygrał ostatnie 3 konkursy: 1 w Zakopanem i 2 razy w Sapporo. Nie wiem, czy zdoła dogonić wciąż dobrze skaczącego Ryoyu, jednakże na Mistrzostwach Świata w Seefeld może być groźny.

Polska jeszcze nigdy nie miała aż trzech tak poważnych graczy w walce o pierwszą trójkę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jest Kamil Stoch, który na ogół poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Jest Piotr Żyła, który na początku tego sezonu osiągnął chyba formę życia. Jest Dawid Kubacki, który w tym sezonie w Predazzo wygrał swój pierwszy konkurs w karierze.
Nieco gorzej jest z resztą. Jakub Wolny niby życiowy sezon, jednak po naprawdę dobrym początku obniżył loty i ten sezon jest nieznacznie lepszy od poprzedniego. Regres zanotowali Stefan Hula i Maciej Kot. Skłamałbym, jeśli powiedziałbym o tym stabilnym czwartym do zespołu. Jednakże ta pierwsza trójka sprawia, że Polska wciąż prowadzi w Pucharze Narodów.

A tutaj nieco wyników z niedawno zakończonych Mistrzostw Świata Juniorów:
Juniorki: http://winterszus.pl/2019...tem-karpiel-17/
Juniorzy: http://winterszus.pl/2019...ygrywa-wasek-6/
Druż. juniorki: http://winterszus.pl/2019...tem-polki-osme/
Druż. juniorzy: http://winterszus.pl/2019...zostym-miejscu/
Druż mieszane: http://winterszus.pl/2019...anych-polska-9/

To w sumie tyle, bo już nie chce mi się pisać dłuższego podsumowania XD
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-27, 19:44   

Szyszek, tak na szybko, bo mam jutro egzamin, ale zdążyłam wyłapać coś takiego:

Cytat:
Zasady były takie jak podczas Turnieju Czterech Skoczni czy zimowego odpowiednika imprezy, FIS Ladies Winter Tournee: Liczone były noty łączne ze wszystkich rozegranych konkursów.

Przed jak powinien być przecinek. Przed czy też.

Cytat:
Zdecydowanie największą gwiazdą tego cyklu była Anette Sagen, która wygrała 3 edycje (2003, 2005, 2006) i łącznie 9 konkursów.

Edycję

Cytat:
2 zwycięstwa w klasyfikacji generalnej ma Daniela Iraschko-Stolz (2001, 2002).

Lepiej brzmi, jak na początku zdania będą dwa zwycięstwa.

Cytat:
Tak, zgadza się: Właśnie Takanashi.

Tak, zgadza się - właśnie Takanashi.

Cytat:
Żeńskie skoki od wielu lat stale się rozwijają, ale od tego sezonu możemy mówić o bardzo dużym kroku do przodu, który zahacza niemal o rewolucję.

Bardziej od ale pasuje jednak

Bardzo drobne potknięcia, które zdarzają się każdemu, ale samemu jest je trudno wyłapać, dlatego dobrze jest oddać komuś, kto go poprawi ;)
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-27, 20:37   

Ad. 1 - Fakt, przy całym tym pisaniu niestety interpunkcja to moja najsłabsza strona.
Ad. 2 - Tu się obronię, mylisz się :P Edycje, nie edycję. Chodzi o liczbę mnogą.
Ad. 3 - I to samo jest w sumie w ad. 2. Sam nie wiem, czemu napisałem liczbę cyfrą, a nie słownie. Zawsze staram się jednak słownie pisać te mniejsze liczby. Na dobrą sprawę cyframi powinno się zapisywać dopiero po 20. Np. "Był dwudziesty", ale potem już "Był 21.".
Ad. 4 - Patrz ad. 1.
Ad. 5 - Fakt, zgadzam się.

No nic, próbuję szkolić swój warsztat dalej :P
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-27, 21:03   

Szyszek, a dobra, w 2. masz liczbę mnoga, sorry, po prostu rzuciłam okiem. Ale i tak mało błędów jak na tyle tekstów, tylko popracować nad interpunkcją i oby tak dalej ;)
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-03, 21:47   

Dzisiaj Stoch wygrał konkurs w Oberstdorfie, a Kubacki był trzeci :clap:

Do tego jeszcze Żyła czwarty, a Wolny - szósty :)
Był w ogóle kiedykolwiek taki konkurs, żeby w pierwszej szóstce znalazło się aż czterech Polaków?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.136 sekundy. Zapytań do SQL: 35