Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteś dobrym katolikiem?
Autor Wiadomość
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:50   

Moris299 napisał/a:
Love178 napisał/a:
Jedyna różnica między wiarą chrześcijańską, a grecką jest to, że wyznawcy tej drugiej już wymarli


można zamknąć temat.
Strona ateistyczna dostatecznie się w tym momencie ośmieszyła.

To właśnie wy się ciągle kompromitujecie
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:55   

Ascara napisał/a:
krojechleb napisał/a:
nigdy się bóg nie objawił ludziom, nie przyszedł i nie powiedział " siema jestem bogiem"


Eee? Jak to nie? No chyba że oczekujesz, że będzie tak co 10 lat przychodził jeszcze raz.


Tak w ogóle to wracając do tego to chciałbym dostać fotkę boga albo chociaż portret + jego wymiary czy może był grubasem czy raczej pakerem czy to siwy dziad czy może czarny przystojniak albo jeżeli jesteś pewna że istnieje to może nagranie z bogiem albo chociaż jakiś wywiad. No i oczywiście niech to będzie opublikowane przez jakąś wiarygodną telewizję ani tvn czy tvp
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:58   

krojechleb napisał/a:
albo chociaż portret


_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:00   

to jest chyba gość który w swojej chorobie psychicznej myślał że jest synem boga a nie bogiem:)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:02   

J14,6-7 napisał/a:
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:02   

Ja jestem bogiem, chcesz moją fotkę?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:03   

A jesteś czarnym przystojniakiem?
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:03   

Cytat:
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca.

Używaj cytatu z biblii, żeby udowodnić, że biblia mówi prawdę :git:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:04   

Czy mogę poznać Twojego ojca?
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:04   

Love178 napisał/a:
A jesteś czarnym przystojniakiem?

Ani czarnym ani przystojniakiem :sadangel:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:04   

Dlaczego Bóg jest mężczyzną? Dyskryminacja
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:05   

Love178 napisał/a:
Dlaczego Bóg jest mężczyzną? Dyskryminacja

Dlaczego w ogóle ma płeć? :haha:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:05   

no włąśnie te głosy w głowie mam na myśli
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:12   

icywind napisał/a:
Love178 napisał/a:
Dlaczego Bóg jest mężczyzną? Dyskryminacja

Dlaczego w ogóle ma płeć? :haha:

Ponieważ ludziom jest zbyt trudno wymyślić bezpłciową istotę. Zwłaszcza jeżeli jakaś religia obiera strategię zdobycia wyznawców przez dawanie im poczucia, że ze względu na samą swoją płeć mogę mieć przywileje, Bóg musi mieć płeć. Ciekawe jest również przeanalizowanie zmian płci wymyślanych przez ludzi bóstw wraz z rozwojem ludzkości i w zależności od klasy społecznej (miałam o tym pracę zaliczeniową na psychologię)
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:13   

Ogólnie jest jeszcze kwestia prywatnych objawień. O ile nie są w 100% pewne (nawet w te zatwierdzone Kościół nie NAKAZUJE wierzyć - zatwierdzenie polega tylko na zapewnieniu, że relacja nie jest w żaden sposób szkodliwa dla katolika, ale nie jest mu narzucona), o tyle moją uwagę zwróciły kwestie powtarzające się.

Na przykład w popularnym "Dzienniczku" Faustyny Jezus często określa się mianem jej (a w domyśle całej ludzkości) Oblubieńca. O ile to słowo wydawało mi się mocno... No nie wiem, dziwne... O tyle zdziwiłam się, jak w pismach Gabrieli Bossis, Francuzki (u nas mniej znane, ale mniej więcej analogiczne, z tym, że ona Go tylko słyszała, nie widziała), znalazłam dokładnie to samo określenie (oczywiście przełożenie z francuskiego, więc tłumacz mógł się jakoś sugerować konkretnym słowem, ale już samo nawiązanie do tej wyjątkowej, jedynej osoby). Faustyna pisała w latach 1934-38, ale wydano to dopiero w latach 80. Bossis pisała w latach 36-50, a wydano to w 1948 roku. W chwili pisania jedna nie miała prawa wiedzieć o drugiej.

Ok, można to zrzucić na schizofrenię - przynajmniej u Bossis, która tylko słyszała (bo omamy wzrokowe to naprawdę rzadkość, zarezerwowana właściwie niemal dla alkoholików, więc w przypadku Faustyny raczej koncepcja schizofrenii odpada), ale dziwią naprawdę duże zbieżności, nie tylko w sposobie wypowiedzi, ale samych wypowiedziach. Jednocześnie w pismach Bossis padają niemal dokładnie takie same słowa, jakie zapisał Włoch, ojciec Dolindo Ruotolo (w popularnej modlitwie "Jezu ty się tym zajmij") w liście (do prywatnej osoby, też ujawnionym później) z 6 października 1940 roku.

Jak widać wszystkie 3 osoby pisały w podobnym czasie w różnych krajach, raczej wątpliwe, by o sobie nawzajem wiedziały. Ktoś chce, bym poszukała tych pokrywających się cytatów?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2018-05-16, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:16   

Love178 napisał/a:
Ciekawe jest również przeanalizowanie zmian płci wymyślanych przez ludzi bóstw wraz z rozwojem ludzkości i w zależności od klasy społecznej

No w sumie ciekawe. Kiedyś było sporo bogiń, w chrześcijaństwie jedynymi boginiami są matki boskie i parę świętych.
Ale kult matki boskiej jest chyba dość świeży
Ostatnio zmieniony przez icywind 2018-05-16, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:24   

icywind napisał/a:
Ale kult matki boskiej jest chyba dość świeży

Zgadza się, z każdym soborem Maryja była coraz bardziej dziewicą i była coraz to bardziej świętsza, bo dogmat, kurwy, DOGMAT!!!
Katolicy mają na punkcie Marysi szczególnego zajoba, a przykładowo kociarze to uważają ją tylko za matkę Jezusa i tyle. Negują jej świętość.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 23:38   

Na początku były boginie. Ludzie byli zafascynowani mechanizmem rozmnażania, uznawali "umiejętność" kobiet do rodzenia dzieci za nadnaturalną, dlatego każda bogini miała kobiecą formę. Potem powstawały społeczności, w których pojawiały się warstwy społeczne - tutaj można by opisać bardzo szczegółowy opis psychologiczny, jaki mają tendencję przyjmować bogaci ludzie, ale sobie to pomińmy i wspomnijmy, że w obliczu władzy, potrzebowali oni silnej, wojowniczej istoty do czczenia, podczas, gdy żeńskie bóstwa objawiały się jako opiekunki. Czasami ponieważ dani ludzie wyznawali te same bóstwa, to w jednej warstwie społecznej mogło ono mieć jedną płeć, a w innej drugą w zależności i ich potrzeb - najlepszym przykłądem jest hinduska Kannon Bodhisattva, dla chłopów była ona kobietą, a dla ludzi z bogatszych klas mężczyzną. Potem pojawił się okres męskich religii, do których z czasem doszedł też monoteizm. W sumie był żmudną wędrówką długiego formowania się panteonów, gdzie męscy bogowie mieli większy status niż kobiece boginie, ale w Egipcie w pewnym momencie doszło do krótkiego przełomu, kiedy faraon Echnaton dokonał próby wprowadzenia monoteizmu - oczywiście wybrany przez niego bóg był mężczyzną. Uznaje się go za pioniera wiary w jednego boga, a przynajmniej jest chyba najstarszym udokumentowanym przypadkiem. Potem pojawiły się religie abrachamowe, które były dużą przeciwwagą do tego, co było do tej pory - jeden bóg, mężczyzna, który mówi, że wszystkie kobiety mają iść do kuchni (do tamtej pory większość cywilizacji prowadziła w jakiejś mierze równouprawnienie, zwłaszcza Egipt, z którym Żydzi rywalizowali). Powstawały też od tego różne wariacje, typu islam zdobywał tłumnie wyznawców poprzez przekupywanie mężczyznom jeszcze większymi przywilejami, typu więcej żon. Wielu to łyknęło i odbija się to na naszej cywilizacji do dzisiaj.
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-17, 08:13   

krojechleb napisał/a:
Ascara napisał/a:
krojechleb napisał/a:
nigdy się bóg nie objawił ludziom, nie przyszedł i nie powiedział " siema jestem bogiem"


Eee? Jak to nie? No chyba że oczekujesz, że będzie tak co 10 lat przychodził jeszcze raz.


Tak w ogóle to wracając do tego to chciałbym dostać fotkę boga albo chociaż portret + jego wymiary czy może był grubasem czy raczej pakerem czy to siwy dziad czy może czarny przystojniak albo jeżeli jesteś pewna że istnieje to może nagranie z bogiem albo chociaż jakiś wywiad. No i oczywiście niech to będzie opublikowane przez jakąś wiarygodną telewizję ani tvn czy tvp


https://youtu.be/wkMBOAtboN8
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-17, 18:54   

Ech, niestety w tej dyskusji to właśnie wierzący głównie się kompromitują, Wojtek jeszcze coś próbuje pociągnąć tylko, ale też niezbyt merytorycznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.096 sekundy. Zapytań do SQL: 32