Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteś dobrym katolikiem?
Autor Wiadomość
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 20:19   

Nie ma żadnych przesłanek które by mogły potwierdzać prawdziwośc mitologii greckiej, a także greccy bogowie nie są Bogami według aktualnie przyjmowanej definicji bo nie są ani wszechwiedzący, ani wszechmogący, ani też ostatecznie niesmiertelni.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 20:21   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Nie ma żadnych przesłanek które by mogły potwierdzać prawdziwośc mitologii greckiej

Tak samo jest z chrześcijańską i każdą inną
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 20:42   

Lilith_Madness napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
Nie ma żadnych przesłanek które by mogły potwierdzać prawdziwośc mitologii greckiej

Tak samo jest z chrześcijańską i każdą inną

^ x1000000

Jedyna różnica między wiarą chrześcijańską, a grecką jest to, że wyznawcy tej drugiej już wymarli
_________________
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 21:07   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Dżizys to był tylko test xD



Antybristler napisał/a:
Przynajmniej nie było problemów z friendzonami. Starożytni byli praktyczniejsi.

c'nie

mamma mia, contenuto perfetto
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:13   

Love178 napisał/a:
Jedyna różnica między wiarą chrześcijańską, a grecką jest to, że wyznawcy tej drugiej już wymarli


można zamknąć temat.
Strona ateistyczna dostatecznie się w tym momencie ośmieszyła.
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:21   

ja tam nie trzymam strony ateistycznej ani tym bardziej teistycznej ale w sumie w bogów greckich ktoś wierzył pewnie bezmyślnie teraz też ludzie wyznają najróżniejsze bóstwa też bezmyślnie bo nigdy się bóg nie objawił ludziom, nie przyszedł i nie powiedział " siema jestem bogiem". I ja na tej podstawie uważam że bóg albo nie istnieje albo się nie wpierdala i pozostawia świat i żyjątka na świecie samych sobie. No w każdym razie nie broniłbym żadnego wyznania bo każde uważam za kłamstwo właśnie dlatego że żadnen bóg nigdy się łaskawie nie pokazał
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:23   

krojechleb napisał/a:
nigdy się bóg nie objawił ludziom, nie przyszedł i nie powiedział " siema jestem bogiem"


Eee? Jak to nie? No chyba że oczekujesz, że będzie tak co 10 lat przychodził jeszcze raz.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2018-05-16, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:26   

Ascara napisał/a:

Eee? Jak to nie? No chyba że oczekujesz, że będzie tak co 10 lat przychodził jeszcze raz.

Czemu nie?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:27   

No do mnie nie przyszedł:) a że ja w czary nie wierzę (bo jakby czary istniały to już bym się uczyłciskać kulami ognia z ręki ( bardzo praktyczny skil) ) no to bóstwa też odrzucam . Tak jak powiedziałem może gdzieś tam bóg krązy i ma na nas wyjebane jajca. Z takich ludzkich ideologii to deizm dla mnie ma jakis tam sens i tyle :)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:32   

Ascara napisał/a:
krojechleb napisał/a:
nigdy się bóg nie objawił ludziom, nie przyszedł i nie powiedział " siema jestem bogiem"


Eee? Jak to nie? No chyba że oczekujesz, że będzie tak co 10 lat przychodził jeszcze raz.

Tylko że pierwsze wzmianki o Jezusie pojawiały się tak, że 10 lat po jego śmierci pokazał się jakiś zapisek, że ktoś taki był, 50 lat po jego śmierci, że gromadził wokół siebie mnóstwo ludzi, a 80 lat po śmierci, że był prorokiem, a pierwsze jego "cuda"opisano 100 lat po jego śmierci (czyli ktokolwiek, kto mógł być naocznym świadkiem już dawno nie żył). Właściwie to historia tej postaci jest bardzo podobna do historii kreowania postaci Herkulesa - też powstał na podstawie prawdziwej osoby, która była na tyle miła, że ktoś postanowił ją uwiecznić i z czasem ludzie dodawali do historii o nim coraz bardziej nadnaturalne elementy, aż trafił do panteonu mitologicznego. Historie lubią się powtarzać.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:33   

Deizm to takie szukanie boga na siłę.
Skoro i tak w deizmie nie ma różnicy czy jest czy nie, a może go nie być. To po co zakładać na siłę bez przesłanek ani dowodów, że jest.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:34   

Love178 napisał/a:
pierwsze jego "cuda"opisano 100 lat po jego śmierci


:???: :???: :???:

Zwłaszcza że 2 ewangelistów to byli uczniowie Jezusa. Długowieczni ludzie.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:35   

Zdawało mi się, że w deiźmie właśnie się mówi "bóg jest, ale się mną nie interesuje, więc ja w sy=umie nim też nie" :??: W liceum miałam sporo deistów
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:36   

Chyba że zakładasz dosłownie SPISANIE, ignorując powtarzane z ust do ust słowa, ale nie widzę potrzeby.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:36   

Ascara napisał/a:
Love178 napisał/a:
pierwsze jego "cuda"opisano 100 lat po jego śmierci


:???: :???: :???:

Zwłaszcza że 2 ewangelistów to byli uczniowie Jezusa. Długowieczni ludzie.

Poucz się o historii Biblii. Tego jak ją napisano, są na to ramy czasowe. Ci "uczniowie" napisali przecież swoje ewangelie w języku, którego nie mogli znać, to nie były osoby, które kiedykolwiek spotkały Jezusa
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:37   

krojechleb napisał/a:
No do mnie nie przyszedł


Jakby przyszedł do Ciebie, za 2000 lat znów ktoś powie: "Przyszedł do Żydów, a potem przyszedł do krojechleba, ale do mnie nie przyszedł, to go nie ma".
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:38   

Ascara napisał/a:
Chyba że zakładasz dosłownie SPISANIE, ignorując powtarzane z ust do ust słowa, ale nie widzę potrzeby.

Historie powtarzane przez lata z ust do ust polecam ignorować :haha:
Love178 napisał/a:
Zdawało mi się, że w deiźmie właśnie się mówi "bóg jest, ale się mną nie interesuje, więc ja w sy=umie nim też nie" :??: W liceum miałam sporo deistów

No deizm to założenie, że bóg bezosobowy sobie stworzył wszechświat oraz prawa fizyki i tyle go widział.
Dla mnie to taka zapchajdziura

[ Dodano: 2018-05-16, 23:39 ]
Ascara napisał/a:

Jakby przyszedł do Ciebie, za 2000 lat znów ktoś powie: "Przyszedł do Żydów, a potem przyszedł do krojechleba, ale do mnie nie przyszedł, to go nie ma".

I ten ktoś miałby rację.

[ Dodano: 2018-05-16, 23:40 ]
Cytat:
Dodano: 2018-05-16, 23:39

Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 23:38


Co tu się odjaniepawliło?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:38   

Love178 napisał/a:
Poucz się o historii Biblii
:|

^
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:40   

Ze wszystkich ideologii największy sens dla mnie ma deizm co nie znaczy że ja tam w coś czego nigdy nie uświadczyłem będę bezmyślnie wierzył lub szukał:)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-16, 22:40   

Ascara napisał/a:
Chyba że zakładasz dosłownie SPISANIE, ignorując powtarzane z ust do ust słowa, ale nie widzę potrzeby.

Oczywiście, że ignoruję, kto mi udowodni jak brzmiało przekazywanie z ust do ust i czy w ogóle miało miejsce, skoro nikt tego nie udokumentował? Nie cofniesz się 2 tysiące lat wstecz i nie udowodnisz mi, że przez 100 lat ludzie przekazywali sobie z ust do ust dokładne, niezmienione, prawdziwe zeznania, to tylko gdybanie. Dzisiaj na przykłąd widzimy jak jakaś plotka potrafi się w parę godzin rozkręcić do niesamowitej historii, to co dopiero w przeciągu 100 lat, zakłądając jeszcze optymistycznie, że ktokolwiek coś przekazywał.

[ Dodano: 2018-05-16, 23:41 ]
Ascara napisał/a:
Love178 napisał/a:
Poucz się o historii Biblii
:|

^

Tak. Jakoś podane przeze mnie ramy czasowe Cię zdziwiły, więc idź się poucz.
Samo bycie wierzącym nie czyni z Ciebie znawcy historii, której się nie uczyłaś, no serio xD
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.097 sekundy. Zapytań do SQL: 32