Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteś dobrym katolikiem?
Autor Wiadomość
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:07   

Love178,
Cytat:
To Bóg mógłby przecież sprawić, że ludzie umieliby ją przeczytać, za trudne dla niego?


Nie, sprawił, że ludzie mówili w językach których nie znali.
Ale po co miałby to robić na taką skale? Z Nowego Testamentu wynika, że istnienie Boga ma pozostać kwestią wiary.
Poza tym, nie wydaje mi się sensowne dyskutowanie o metodach Boga, ma ono sens jeśli z wcześniejszych dyskusji wyciągnelismy wniosek, że Bóg istnieje, a skoro tak to głupotą i ignorancją jest zarzucanie absolutowi, że mógł postapić lepiej, mimo iż z samej definicji jest nieskonczenie wiele razy mądrzejszy niz my.

Cytat:
Człowiek wiedziałby, że Bog jest i miał wybór czy za nim podążać czy nie. Brak tu kontadykcji, wierzący są tak przekonani o swojej wierze, że uznają, że wiedzą, że Bóg jest, więc nic by się nie zmieniło jakby faktycznie wiedzieli


No, tylko idiota skazałby się dobrowolnie na pieklo, ale niech ci będzie.
Nie rozważasz tylko tego, że masa teistów odstępuje od wiary i masa niewiernych sie nawraca, a tego nie by nie było w przypadku pewności istnienia Boga.

Poza tym - dalej nie rozumiem czemu Bóg miałby się aż tak starać by każdy dowiedział się o jego istnieniu by robić wszystko inaczej niż postawił.

icywind napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
jak wiara miala by być skutkiem wyboru

No bo teraz jest. Wcale nie jesteś katolikiem bo urodziłeś się w tym a nie innym położeniu geograficznym w tym a nie innym czasie :haha:


Zawsze mogę od niej odstapić (odstapiłem), nie słuchać jej zasad (często ja lamie) itd.
Kiedyś bylem bliski decyzji o zmianie wiary (znaczy, prawie sie nawrocilem z ateizmu, ale nie na katolicyzm)...
No można powiedziec, że wiara jest skutkiem wyboru, zadna sila wyzsza nie zmusila czlowieka do wiary.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:07   

Love178 napisał/a:
Człowiek wiedziałby, że Bog jest i miał wybór czy za nim podążać czy nie.


yyy nie?
Wtedy każdyby za nim podążał bo by wiedział, że istnieje. To by było bez sensu.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:13   

widzu napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:

manciara9 napisał/a:
Zresztą... co ja się będę rozczulać nad jakimś chłopem z zadupia, ja - niemiecka szlachcianka :-)



>Naziści
>Szlachta

Wybierz jedno xD


>Niemcy
>Naziści

Wybierz jedno xD


Znaczy oczywiście naziści byli Niemcami, ale działa tu zasada kwadratu i prostokąta.


Powinna być szlachta zamiast Niemców.
Nie mniej póki co tylko Ty sie skapnales, ten naród jest chujowy...

icywind napisał/a:
I to dalej byłby ich wybór czy posłuchają, przynajmniej nie wyglądałoby to wszystko jak kompletne bzdury wyssane z palca tylko mieliby dowód :haha:

[ Dodano: 2018-05-14, 23:57 ]
Love178 napisał/a:

Człowiek wiedziałby, że Bog jest i miał wybór czy za nim podążać czy nie. Brak tu kontadykcji, wierzący są tak przekonani o swojej wierze, że uznają, że wiedzą, że Bóg jest, więc nic by się nie zmieniło jakby faktycznie wiedzieli

to


No i nie wygląda, tylko idiota w sposób tak prymitywny i typowo proletariacki podchodzi do Biblii którą badają poważni ludzie rożnych religii jakby nie spojrzeć...


Love178 napisał/a:
To jest śmieszne jak ktoś sobie znajduje książkę, za którą chce podążać żeby znaleźć sobie jakąś wymówkę do nienawidzenia innych i będzie gimnastykował się umysłowo żeby usprawiedliwać zachowania swojego boga, kiedy samo założenie, że jest wszechmocny wszystko przekreśla xD


1. Biblia zakazuje nienawiści
2. Tu nie trzeba się gimnastykować, zdanie twoje i icywinda nie jest zbyt trudne do zaorania.
3. Ja nie usprawiedliwiam zachowania Boga, po co miałbym to robić?
4. Co niby przekreśla wszechmoc Boga?
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
Ostatnio zmieniony przez widzu 2018-05-14, 23:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:15   

Moris299 napisał/a:
Wtedy każdyby za nim podążał bo by wiedział, że istnieje. To by było bez sensu.

Ja bym nie podążał bo jest pojebanym sadystą :patyk:
WojtekVanHelsing napisał/a:
No, tylko idiota skazałby się dobrowolnie na pieklo, ale niech ci będzie.

No, tylko idiota skazałby się dobrowolnie na niebo
WojtekVanHelsing napisał/a:
zarzucanie absolutowi, że mógł postapić lepiej, mimo iż z samej definicji jest nieskonczenie wiele razy mądrzejszy niz my.

Skoro nie jest to definicja jest błędna :roll:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:16   

Moris299 napisał/a:
Love178 napisał/a:
Człowiek wiedziałby, że Bog jest i miał wybór czy za nim podążać czy nie.


yyy nie?
Wtedy każdyby za nim podążał bo by wiedział, że istnieje. To by było bez sensu.

Ano nie do końca, bo ludzie wciąż mają wolną wolę, więc pomimo zapoznania z faktami, będą tacy, którzy będą je wypierać. Spójrz chociażby na taką oczywistość jak kulistość Ziemi i co ludzie pomimo wiedzy o tym robią :P
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:16   

WojtekVanHelsing napisał/a:
4. Co niby przekreśla wszechmoc Boga?

Sama wszechmoc przekreśla wszechmoc :spiew:

[ Dodano: 2018-05-15, 00:20 ]
Love178 napisał/a:
Moris299 napisał/a:
Love178 napisał/a:
Człowiek wiedziałby, że Bog jest i miał wybór czy za nim podążać czy nie.


yyy nie?
Wtedy każdyby za nim podążał bo by wiedział, że istnieje. To by było bez sensu.

Ano nie do końca, bo ludzie wciąż mają wolną wolę, więc pomimo zapoznania z faktami, będą tacy, którzy będą je wypierać. Spójrz chociażby na taką oczywistość jak kulistość Ziemi i co ludzie pomimo wiedzy o tym robią :P

Nie chodzi o wypieranie faktów tylko o posłuszeństwo wyższej sile o której wiemy, że istnieje. Ludzie wiedzą, że więzienia istnieją a jednak zachowują się tak, że do nich trafiają.

[ Dodano: 2018-05-15, 00:22 ]
Albo dziecko wie, że jego mama istnieje i za nieposłuszeństwo czeka je kara ale jak mama każe ukamienować koleżankę to prawdopodobnie nie posłucha.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:27   

icywind,
Cytat:
Ja bym nie podążał bo jest pojebanym sadystą :patyk:

Przy założeniu, że Bóg istnieje to wszystkie jego dokonania sa słuszne i nie powinny być poddawane krytyce gdyż to Bóg jest jedynym wyznacznikiem moralności, sprawiedliwości i tzw. prawa naturalnego.
A przy założeniu, że Bóg nie istnieje to należy przyjąć wreszcie do wiadomości, że Biblie spisywali ludzie dla których to cale "okrucieństwo" nie było czymś szczególnie okrutnym tylko chlebem powszednim.

No bo było, Bóg w starym testamencie jest ciągle nazywany miłosiernym bo dla ludzi którzy spisywali Stary Testament takie były standardy milosierdzia, no a bez Boga tak naprawdę moralności nie ma bo i jakie miała by ona uzasadnienie?

Cytat:
Skoro nie jest to definicja jest błędna :roll:


Problem w tym, że jest, z tym, że Ty nie przyjmujesz do wiadomości tego, że możesz się mylić, że twoje "człowieczenstwo" nie jest tym ostatecznym i, że czasem warto spojrzeć na wszystko z inne strony, zastanowic się niż jak najwiekszy prymityw oceniac wszystko ze swojego punktu widzenia.

W sumie mentalnie funkcjonujesz jak stereotypowy katolik ze sredniowiecza - uważasz swoje poglady za taką oczywistość, że nie musisz ich uzasadniać, a jak ktos sie z nimi nie zgadza i probuje dyskutować to jest debilem, trzeba go wyśmiać, a najlepiej spalić i w ogóle chuj mu w dupe - z tym, że nawet przy zalozeniu, ze ten zniekształcony obraz średniowiecza jest prawdziwy, to katolicy w sredniowieczu byli wiekszoscia, a progresywisci to kurwa mniejszosc xD
Cytat:
Sama wszechmoc przekreśla wszechmoc :spiew:


Czemu tak sądzisz? Masz jakiś poważniejszy argument niz ten dziecinny belkot o uniesieniu kamienia?

[ Dodano: 2018-05-15, 00:28 ]
Cytat:
Albo dziecko wie, że jego mama istnieje i za nieposłuszeństwo czeka je kara ale jak mama każe ukamienować koleżankę to prawdopodobnie nie posłucha.


Matka nie jest Bogiem.

Love178, Yyyy... no, nie... no to rownie dobrze Bóg nie musiałby kurwac udowadniac istnienia czlowiekowi tylko wpoic mu informacje, że istnieje ktora byla by dla niego tak oczywista jak fakt, że wsadzenie reki w ogien boli.
Jesli ktoś jest skrajnie głupi to nie odpowiada za grzechy więc nie ma sensu go nawracac, wiec to i tak by bylo bezsensowne.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
Ostatnio zmieniony przez WojtekVanHelsing 2018-05-14, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:29   

Wiesz co, niby tak, ale matka nie jest wszechrzeczą, która stworzyło dosłownie wszystko i może wszystko z założenia "zmieniać słowem". Ale jakby to ode mnie zależało (bo mam w końcu wolną wolę), to gdyby stanął naprzeciw mnie prawdziwy bóg i powiedział "tak, ta książka to wyznacznik wiecznego życia", a w niej jest napisane, że za gwałt na kobiecie, płaci się ojcu i bierze ofiarę za żonę, że za wtrącenie się kłócącym się mężczyznom należy się ukamienowanie lub za uprawianie seksu przerywanego zasługuje się na śmierć, to obróciłabym się na pięcie i tyle by mnie widział
_________________
  
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:35   

Love178, ogólnie nie zapominaj o jednym: nie każde zdarzenie opisane w Piśmie Świętym jest chwalebne. Czasami mówią o tym przypisy. Przykład:

Rdz 4 napisał/a:
23 Lamek (potomek Kaina - przyp. Ascary) rzekł do swych żon, Ady i Silli:
«Słuchajcie, co wam powiem, żony Lameka.
Nastawcie ucha na moje słowa:
Gotów jestem zabić człowieka dorosłego, jeśli on mnie zrani,
i dziecko - jeśli mi zrobi siniec!
24 Jeżeli Kain miał być pomszczony siedmiokrotnie,
to Lamek siedemdziesiąt siedem razy!»8


No kurde, Biblia propaguje morderstwa, nie?

A figa. Bo przypis mówi: "Wymowny dowód rosnącej dzikości moralnej potomków Kaina". To ewidentnie godna potępienia, nie pochwalenia postawa.

[ Dodano: 2018-05-15, 00:38 ]
Co do stosunku przerywanego:

Rdz 38 napisał/a:
6 Juda wziął dla swego pierworodnego syna, Era, żonę imieniem Tamar. 7 Ponieważ Er, pierworodny syn Judy, był w oczach Pana zły, Pan zesłał na niego śmierć. 8 Wtedy Juda rzekł do Onana: «Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo»2 (przypis: Zgodnie z prawem tak zwanego lewiratu; i dopisek Ascary: chodziło o to, że jak facet umiera bezpotomnie, to jego brat współżyje z jego żoną i to potomstwo liczy się jako tego zmarłego, cóż, inne czasy i myślenie). 9 Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia3, aby nie dać potomstwa swemu bratu. 10 Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć4.


Znów: nie tylko o to, że nie chciał dzieci chodzi. On nie chciał dzieci wbrew współczesnemu prawu, z egoizmu, bo miał je zrobić nie dla siebie. Marnowanie nasienia na ziemię to jedno, odmowa obowiązku (to było wówczas obowiązkiem) to dodatkowa sprawa. Znów zacytuję przypis: "Potępienie tak pobudek egoistycznych, jak i grzechu - jak stąd widać - ciężkiego przeciwko naturze małżeństwa ustanowionego przez Boga".
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2018-05-14, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:41   

Love178, Ignorancja lvl hard.
Ojciec nie musiał się godzić na ślub córki z gwałcicielem, ty zakładasz, że każdy ojciec jest chujem i piszesz o tym jak o wyroku.
A prawdą jest, że trauma to głównie konstrukt społeczny i inaczej gwałt przeżywa kobieta z afrykańskiej wioski a inaczej z Nowego Jorku - 3000 lat temu w Izraelu kobiecie zależalo głównie na tym by mieć męża, a mało kto chcialby kobietę którą ktoś zgwałcił, więc to prawo było korzystne dla kobiety, a niekorzystne dla gwałciciela bo musiał się tą zoną później zajmowac.
Celem seksu jest zrodzenie Bogu nowego wyznawcy, nic dziwnego, że się wkurwial, a ty śmiesz stawiać swoje widzimisię nad zdaniem Boga, jest to glupie jeśli nie istnieje bo nie ma to sensu i jest głupie jeśli istnieje bo jest od ciebie mądrzejszy i jest stwórczą wszechrzeczy.

[ Dodano: 2018-05-15, 00:41 ]
Poza tym - prawo mojzeszowe juz nie obowiazuje...
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:43   

Love178 napisał/a:
za gwałt na kobiecie, płaci się ojcu i bierze ofiarę za żonę


(do zrozumienia sensu wystarczy przeczytanie pogrubionego, jeśli nie chce Ci się całości)

Rdz 34 napisał/a:
1 Pewnego razu Dina, córka Jakuba, którą urodziła mu Lea wyszła, aby popatrzeć na kobiety tego kraju. 2 A gdy ją zobaczył Sychem, syn Chamora Chiwwity, księcia tego kraju, porwał ją i położywszy się z nią, zadał jej gwałt. 3 I całym sercem pokochał Dinę, córkę Jakuba, i czule do niej przemawiał. 4 Potem zaś Sychem prosił swego ojca Chamora: «Weź tę dzieweczkę dla mnie za żonę!»
5 Gdy Jakub dowiedział się, że Sychem zhańbił jego córkę Dinę - synowie jego byli przy trzodach na pastwisku - nic nie powiedział, czekając, aż wrócą. 6 Chamor, ojciec Sychema, wybrał się do Jakuba, aby z nim porozmawiać. 7 Tymczasem synowie Jakuba wrócili z pola. I gdy się dowiedzieli, ogarnął ich smutek, a zarazem bardzo się rozgniewali, że popełniono czyn, który u Izraelitów uchodził za zbrodnię: zgwałcono córkę Jakuba, co było niegodziwością. 8 Chamor zaś tak do nich mówił: «Sychem, syn mój, całym sercem przylgnął do waszej dziewczyny1. Dajcież mu ją więc za żonę. 9 Spowinowaćcie się z nami; córki wasze dacie nam za żony, a córki nasze weźmiecie sobie. 10 Będziecie mieszkali z nami i kraj ten będzie dla was. Możecie w nim się osiedlać, poruszać się swobodnie oraz nabywać sobie tę ziemię na własność». 11 Sychem rzekł też do ojca i braci Diny: «Darzcie mnie [tylko] życzliwością, a dam, czegokolwiek zażądacie ode mnie. 12 Wyznaczcie mi choćby największą zapłatę i podarunek, a gotów jestem dać tyle, ile mi powiecie, byleście tylko dali mi dziewczynę za żonę».
13 Wtedy synowie Jakuba, odpowiadając podstępnie Sychemowi i jego ojcu Chamorowi - mówili tak dlatego, że zhańbił ich siostrę Dinę - 14 rzekli do nich: «Nie możemy uczynić tego, byśmy mieli wydać naszą siostrę za człowieka nieobrzezanego, bo byłoby to dla nas hańbą. 15 Tylko pod tym warunkiem zgodzimy się na waszą prośbę, jeśli staniecie się takimi jak my: każdy z waszych mężczyzn zostanie obrzezany. 16 Wtedy tylko damy wam nasze córki i córki wasze będziemy brali sobie za żony, zamieszkamy razem z wami i staniemy się jednym ludem. 17 Jeśli zaś nie usłuchacie i nie poddacie się obrzezaniu, weźmiemy naszą dziewczynę2 i odejdziemy».
18 Chamorowi i Sychemowi, jego synowi, podobały się te słowa. 19 Młodzieniec ów nie wahał się tego uczynić bezzwłocznie, bo bardzo miłował córkę Jakuba; był zaś najbardziej szanowany ze wszystkich w rodzinie swego ojca. 20 Wszedłszy więc do bramy miasta, Chamor i jego syn Sychem tak przemówili do mieszkańców: 21 «Ludzie ci są przyjaźnie do nas usposobieni. Niechaj mieszkają w kraju i niech się w nim poruszają swobodnie. Przecież jest on dla nich przestronny. Córki ich będziemy brali sobie za żony, córki zaś nasze będziemy im oddawali. 22 Pod tym jednak warunkiem godzą się oni mieszkać wśród nas, stając się jednym ludem, że będzie u nas obrzezany każdy mężczyzna, tak jak oni są obrzezani. 23 Czyż wtedy ich stada, ich dobytek i wszystko ich bydło nie będzie należało do nas? Byleśmy tylko przystali na ich żądanie, a wtedy pozostaną z nami».
24 I usłuchali Chamora oraz jego syna Sychema wszyscy, którzy przechodzili3 przez bramę swego miasta. Każdy zatem mężczyzna, który był tam, poddał się obrzezaniu. 25 A gdy na trzeci dzień doznawali wielkiego bólu, dwaj synowie Jakuba, Symeon i Lewi, bracia Diny, porwawszy za miecze, wtargnęli do miasta, które niczego nie podejrzewało, i wymordowali wszystkich mężczyzn. 26 Zabili mieczem również Chamora i jego syna Sychema i odeszli. 27 Wtedy [pozostali] synowie Jakuba przyszli do pomordowanych i obrabowali miasto za to, że zhańbiono ich siostrę. 28 Zabrali trzody, bydło i osły - wszystko, co było w mieście i na polu. 29 Całe ich mienie, wszystkie dzieci i kobiety uprowadzili w niewolę, zrabowawszy wszystko, co znaleźli w domach.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 05:39   

Dżizys to był tylko test xD
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 07:39   

Czyli wystarczy, że gwałciciel cię kocha i szepcze czułe słówka i już wszystko ok :troll:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 08:00   

Przynajmniej nie było problemów z friendzonami. Starożytni byli praktyczniejsi.
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 10:15   

icywind, no wlasnie nie jest przeciez, zostal ukarany (dosc surowo, czego juz z kolei moze nie pochwalamy)
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 10:32   

Czyli najpierw ożenić a potem zamordować wszystkich mieszkańców miasta
Skąd by ludzie brali moralność gdyby nie biblia :zalamka:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 12:19   

Ascara napisał/a:
(do zrozumienia sensu wystarczy przeczytanie pogrubionego, jeśli nie chce Ci się całości)

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Sugerowanie, że nie czytałam Biblii + proponowanie WYBIÓRCZEGO przeczytania xD Drobna rada: krytycy zarzucają Wam wybiórcze padążanie za "słowem Bożym", więc nigdy nie proponuj wybiórczego zapoznania się z fragmentem.

A teraz na poważnie ten fragment - nie zaznaczyłaś najważniejszego fragmentu! W całym tym tekście chodzi o to:

Ascara napisał/a:
Nie możemy uczynić tego, byśmy mieli wydać naszą siostrę za człowieka nieobrzezanego, bo byłoby to dla nas hańbą. 15 Tylko pod tym warunkiem zgodzimy się na waszą prośbę, jeśli staniecie się takimi jak my: każdy z waszych mężczyzn zostanie obrzezany. 16 Wtedy tylko damy wam nasze córki i córki wasze będziemy brali sobie za żony, zamieszkamy razem z wami i staniemy się jednym ludem. 17 Jeśli zaś nie usłuchacie i nie poddacie się obrzezaniu, weźmiemy naszą dziewczynę2 i odejdziemy


W tym fragmencie nie chodzi o to, że gwałt jest zły, chodzi o to, że gwałt jest zły, wyłącznie gdy dokona go innowierca. To jest nauka, która wynika z tego fragmentu. W ogóle niesamowite (czy raczej przerażające), że jako kobieta, od tak rucasz tekstem, w którym kompletnie nie ma nic przedstawionego z punktu widzenia kobiety, w dodatku mówi się o niej jak o przedmiocie do wymiany handlowej (co z tego, że wspomniano o niej "zgwałcona" i "shańbiona", skoro cała reszta tekstu jest "dawaniu" jej i innych kobiet komuś i w zamian za coś?) i w żaden sposób Cię to nie mierzi, uważasz to, za najwyższą świętość :zalamka:

Tu masz fragment mówiący o tym, co się dzieje jeśli osobnik narodu wybranego zgwałci członkinię narodu wybranego:

Deuteronomy 22:28-30 New International Version (NIV)

28 If a man happens to meet a virgin who is not pledged to be married and rapes her and they are discovered, 29 he shall pay her father fifty shekels of silver. He must marry the young woman, for he has violated her. He can never divorce her as long as he lives.

30 A man is not to marry his father’s wife; he must not dishonor his father’s bed.

[ Dodano: 2018-05-15, 13:21 ]
Poza tym nie ufam fragmentom po polsku, nikt z zewnątrz tłumaczeń na ten język nie weryfikuje
_________________
  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 12:35   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Dżizys to był tylko test xD


Just forum things

Ale i tak jeszcze lepszy jest temat o pracowaniu 35h tygodniowo, tam offtop zszedł na jedzenie gliny z gównem :haha:
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 12:40   

Love, nie! To nie ma nic wspólnego z innowierstwem przecież! Wybiórczość, bo reszta właśnie nie ma znaczenia dla całości, to wydarzenia poboczne. Dlaczego nie ma?

Cytat:
13 Wtedy synowie Jakuba, odpowiadając podstępnie Sychemowi i jego ojcu Chamorowi - mówili tak dlatego, że zhańbił ich siostrę Dinę - 14 rzekli do nich: «Nie możemy uczynić tego, byśmy mieli wydać naszą siostrę za człowieka nieobrzezanego, bo byłoby to dla nas hańbą. 15 Tylko pod tym warunkiem zgodzimy się na waszą prośbę, jeśli staniecie się takimi jak my: każdy z waszych mężczyzn zostanie obrzezany. (...) Każdy zatem mężczyzna, który był tam, poddał się obrzezaniu. 25 A gdy na trzeci dzień doznawali wielkiego bólu, dwaj synowie Jakuba, Symeon i Lewi, bracia Diny, porwawszy za miecze, wtargnęli do miasta, które niczego nie podejrzewało, i wymordowali wszystkich mężczyzn.


Pretekst z obrzezaniem brzmiał wiarygodnie, bo zinterpretowali to w tym mieście dokładnie tak, jak Ty. Synom Jakuba raczej chodziło o to, żeby tamci dobrowolnie się okaleczyli i osłabili. "Doznawali wielkiego bólu". Broń miasta, kiedy zwijasz się z bólu. A przecież gdyby powiedzieli "jak każdy z Was odetnie sobie rękę", to nikt by tego nie zrobił.

[ Dodano: 2018-05-15, 13:41 ]
Tutaj NIKT jej nie miał zamiaru sprzedawać! Od razu chcieli zniszczyć miasto, ta cała gadka była tylko po to, by osłabić przeciwnika. Jak możesz tego nie widzieć i mówić mi, że ja nie bronię kobiety. :D

[ Dodano: 2018-05-15, 13:42 ]
Love178 napisał/a:
krytycy zarzucają Wam wybiórcze padążanie za "słowem Bożym"


I pomyliłaś nas ze Świadkami. ;)

[ Dodano: 2018-05-15, 13:45 ]
A to, co zacytowałaś to nic innego jak zobowiązanie do odszkodowania na rzecz skrzywdzonej niewiasty. Tu nie chodzi o "gwałć sobie, byleś się z nią ożenił", a raczej o "jak już zgwałciłeś, to miej honor się z nią ożenić". Dlaczego? Dlatego, że ze shańbioną kobietą nikt inny już by się nie ożenił, byłaby skazana na samotność, dramat w tamtych czasach. Ona wolałaby raczej być z gwałcicielem niż sama. Zgwałcenie samo w sobie jest złe, tu chodzi o to, by przyjąć na siebie jego konsekwencje. Rozumiem, że wolałabyś, by nie było takiego zdania i by można było uznać, że skoro zgwałcił, trudno, stało się, żyjemy dalej?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2018-05-15, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-15, 17:48   

Czyli dawniej było tak :

Podobała ci się kobieta go gwałciłeś a wtedy już ona musiała być z tobą? Bo lepsze to niż samotność xD
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.146 sekundy. Zapytań do SQL: 33