Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AnswersMaster
2014-01-18, 14:56
,Skoki, narciarskie,
Autor Wiadomość
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-10, 20:52   

Sam nie wiem, czemu Ziobro znalazł się w kadrze B. Ale te powołania były co najmniej dziwne. Ziobro został wysłany do zaplecza, bo podobno popełniał zbyt wyraźny błąd na najeździe, by skakać w pierwszej kadrze. Wolny to tam pikuś, bo on chociaż jest perspektywiczny (i współpraca z trenerem Horngacherem przyniosła wyraźne efekty, jeśli chodzi o letnie wyniki). Do dziś mnie fascynuje, czym kierowali się trenerzy biorąc Krzysztofa Miętusa do kadry A. Krzysztofa Miętusa, który w poprzednim sezonie zimowym nawet w Pucharze Kontynentalnym nie umiał punktować i jest tak słaby, że nie załapał się do składu.

Zresztą, sytuacja się zmieniła. Formalnie niby Murańka jest w kadrze B, a Miętus w kadrze A, ale nieoficjalnie jest na odwrót. Klemens trenuje z pierwszą kadrą, a Krzysiu z zapleczem.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-10, 23:16   

Szyszek, wiem że jeszcze wcześnie, ale mimo wszystko zapytam: jakie masz typy odnośnie zbliżających się igrzysk, jeśli chodzi o skoki? Powalczymy o medale? I jeśli tak, to kto? Kubacki, który miał świetny sezon w letnim Grand Prix, no ale jednak letnie a zimowe zawody to dwie różne bajki... Czy może raczej bardziej utytułowany Stoch lub Żyła? Albo Kot? A może jeszcze ktoś inny? :)
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-10, 23:36   

Jeśli chodzi o Polskę, to sytuacja gra na naszą korzyść. Wspaniały poprzedni sezon, w lecie utrzymany bardzo wysoki poziom. Na dodatek u nas obeszło się bez kontuzji. Jak nic się po drodze nie popsuje, to powinniśmy być faworytami do złotego medalu w konkursie drużynowym.

A indywidualnie? Jeśli mam być szczery, to wciąż nie do końca wierzę w Kubackiego i jego ewentualny medal na Igrzyskach. Oczywiście zawsze można liczyć na Stocha, który ponoć jest w znakomitej formie. Piotr Żyłą pokazał, że umie zmobilizować się na wielkie imprezy i wywozić z nich medale. No i Maciek Kot, który może być jeszcze lepszy niż w poprzednim sezonie, na dodatek bardzo mu odpowiadają skocznie w Pjongczangu, szczególnie ta normalna, na której wygrał. Ogólnie to Kot mi wygląda na takiego, kto mógłby być liderem naszej ekipy.
Wyżej wymieniona czwórka może być bardzo solidna i będzie ciężko innym Polakom, by wbić do drużyny. Chociaż latem fajnie skakał Stefan Hula, przebłyski mieli też Klemens Murańka i Jakub Wolny. Ale to może być wciąż za mało.

Z zagranicznych rywali uważam, że groźni mogą być Stefan Kraft, Andreas Wellinger, Daniel Andre Tande czy Johann Andre Forfang. No i ewentualnie Noriaki Kasai (jak pozwoli zdrowie fizyczne, bo jednak starość nie radość) oraz Peter Prevc (jak pozwoli zdrowie mentalne, podobno ma wciąż spory problem z odzyskaniem pewności siebie)

[ Dodano: 2017-11-10, 23:44 ]
Ale fakt: To zdecydowanie za wcześnie, by cokolwiek wyrokować :P
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-11, 00:00   

Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :piwo:

Czyli czekamy na rozpoczęcie sezonu i zobaczymy jak wygląda forma naszych "w praniu" :)
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-17, 15:32   

Forfangowi się bagaż zgubił, i będzie zjeżdżał ze skoczni na bobsleju
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-17, 15:33   

Spokojnie, odnalazł.

No to co? Zaczynamy!
http://winterszus.pl/2017...lista-startowa/
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-17, 17:12   

Oh fuck. Zapomniałem że to już... Bleeeeh. No dobra: do boju nasi.

A otwarcie sezonu dalej odbywa w tym zadupiu w głębokiej Finlandii gdzie się co roku odbywało a tak naprawdę to nie odbywało bo piździlo (za każdym kurwa razem!) niemożebnie i trzeba było skracać/odwoływać zawody.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-17, 17:32   

Wisła tym razem.

BTW ciekawe czy ktoś zeskrinowal, jak było studio to jeden gość opowiadał o instagramie związanego z tvp sport czy coś podobnego i przewijali posty na ekranie, i w jednym komencie obok zdjęcia widniał komentarz "arka gdynia kur.... swinia" xD
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-17, 18:00   

Co do postu Jankiela:

1. Ale rok temu w Kuusamo akurat wszystko pięknie się udało i zaryzykuję nawet stwierdzenie, że nigdy nie byłem świadkiem tak emocjonującej inauguracji. Serio, na jakim poziomie stał wtedy ten konkurs, to było coś niebywałego. I to jeszcze w sprawiedliwych warunkach.
2. Tak jak Wilku powiedział: Inauguracja tym razem u nas w Wiśle. No i już pojawiają się małe problemy ze śniegiem, bo niektórym zawodnikom się tutaj ciężko hamuje dzisiaj. Jedni uderzają w bandę (Fannemel), inni gubią nartę (Tkaczenko), trzeci po prostu się wywalają (Prevc)

A co do wyników treningów:
http://winterszus.pl/2017...t-najlepszy-na/
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-17, 18:05   

A na przykład Kicerk i Barbuszka tez mają problem ze śniegiem - taki, że kiedykolwiek spadnie.

I pierwszy raz słysze o jakimś Jakubie Wolnym i tym Kantynie, Kantacie czy jak mu tam. Ale w sumie wydaje mi się, że w skokach i tak jestem lepiej zorientowany niż w siatkówce.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-17, 18:13   

Jakub Wolny to mistrz świata juniorów z 2014 roku. A potem odniósł kontuzję i długo nie mógł się pozbierać, dopiero ostatnio zaczął się tak rzeczywiście ogarniać. Potencjał ma.

A Kantyka... to w sumie żaden wielki talent. Laik miał prawo nie słyszeć o Kantyce. I sądzę, że wiedza na temat jego istnienia nie jest jakaś wielce niezbędna :P

[ Dodano: 2017-11-17, 20:11 ]
Podsumowanie dzisiejszego dnia:

> Kraft mocny. Wygrał obie serie treningowe i kwalifikacje. Chyba mamy faworyta.
> Za to drużynowo najlepiej wyglądają Niemcy. Mogą wygrać jutrzejszą drużynówkę.
> Polacy też wyglądają dobrze, przynajmniej kadra A. Nie ma zdecydowanego lidera, ale każdego z szóstki Stoch-Kot-Hula-Kubacki-Żyła-Wolny stać na naprawdę dobre skoki.
> Za to kadra B jest w kondycji fatalnej. 12 naszych skoczków przystąpiło do kwalifikacji, 7 przeszło. Z kadry B tylko jeden i to też na dużym farcie - Aleksander Zniszczoł. Murańka wydaje się po formie z lata. A Ziobro to już w ogóle jest kryminał. Dawno już go nie widziałem aż tak słabego.
> No niestety, aura pokazała, że ciężko przy iście jesiennej atmosferze przygotować skocznię. Widać było dzisiaj duże mankamenty. Nieprzyjemny upadek zaliczył Vojtech Stursa i w sumie ma na ten weekend poskakane.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-18, 15:37   

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-18, 16:27   

Serio zaczął się już sezon? Wut, ale mam nieogar. :haha:

[ Dodano: 2017-11-18, 16:27 ]
Kto to jest kurde Wasek Pawel?
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 20:41   

Sezon się zaczął i zaczął się dla Polaków bardzo dobrze!

W drużynówce naprawdę dobre drugie miejsce. To też nie był perfekcyjny konkurs w wykonaniu naszych, wkradły się słabsze skoki jak np. u Żyły. Ex aequo z Polakami uplasowali się Austriacy. A kto wygrał? Norwegowie, mieli swój dzień. A faworyzowani przeze mnie Niemcy na miejscu czwartym. Duża w tym zasługa podpartego skoku Eisenbichlera.

A konkurs indywidualny? Zacznę od Polaków:
Czterech naszych w top 10! Kamil Stoch drugi, na siódmym miejscu ex aequo Piotr Żyła i Stefan Hula, dziesiąty Kubacki. Maciej Kot mógł być wyżej, ale po drugim złym skoku spadł z siódmego na dziewiętnaste miejsce. Ale konkurs i tak znakomity i Polska prowadzi w Pucharze Narodów :D

Za Stochem był Stefan Kraft, a przed Stochem... Junshiro Kobayashi.
Ten zawodnik do tej pory w swoim najlepszym sezonie w karierze zdobył 95 pkt, a jego najlepszy rezultat to 13. miejsce. Teraz ma już 100 pkt. za zwycięstwo, a to dopiero pierwszy konkurs w sezonie. Ostatnie zwycięstwo Japończyków miało miejsce 3 lata temu, kiedy to w Kuusamo triumfował Noriaki Kasai. A już nie będę mówił, kiedy ostatnio Japończyk skakał jako lider Pucharu Świata, bo to już było tak dawno, że właściwie nie wiem. Chyba w sezonie 1997/1998 (Funaki).

Jeśli mam jeszcze coś dodać, to 6. miejsce Daniela Hubera i 12. Piusa Paschke... nawet w najśmielszych snach bym ich tak wysoko nie obstawił. A tu jednak się stało. Gratulacje dla obu panów za życiowe wyniki :D
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 20:57   

Szychu, podbijam pytanie. Nie słyszałam o gościu. :P
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 21:04   

Ach, już tłumaczę:

Paweł Wąsek to zawodnik z kadry C juniorów, być może największy talent w tej grupie. Jego osiągnięcia, jeśli chodzi o poprzedni sezon:
7. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów.
Wygrana w klasyfikacji generalnej FIS Cup 2016/2017.
Zaczął potem startować w konkursach Pucharu Kontynentalnego i w Czajkowskim ustanowił życiówkę - 9. miejsce. Jak na 18-latka to już naprawdę niezły wynik.
Niestety, ostatnio forma mu spadła. Aczkolwiek latem też udało mu się zdobyć po raz pierwszy punkty w zawodach najwyższej rangi: 27. miejsce w Letniej Grand Prix w Czajkowskim. Widocznie lubi to miejsce Paweł :P

3 lata temu było o nim głośno, niestety w negatywnym sensie: Miał nieprzyjemny upadek w Wiśle:
https://www.youtube.com/watch?v=9ws6J7i9vhQ

Długo się zbierał po tym upadku, ale na szczęście zaczął potem dochodzić do formy.
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 21:09   

O, dziękuję za obszerną odpowiedź! :piwo:
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 22:04   

Widok radości Kobayashi'ego - bezcenny :D No i brawa dla Polaków, zapowiada się kolejny świetny sezon w ich wykonaniu
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 22:55   

Jest jeszcze sprawa zeskoku, ale to już podeślę na dniach tekst od naszej redaktor naczelnej, gdy już go opublikuje. Bo niestety, mimo wielkich starań, skoczkowie mieli ciężki los z lądowaniem.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-19, 23:23   

Kasai dalej skacze? :galy:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.108 sekundy. Zapytań do SQL: 32