Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 10:48
Spec Ops: The Line
Autor Wiadomość
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-26, 14:48   Spec Ops: The Line

Niedawno kupiłem Spec Ops na bundlu za dolara. Słyszałem o tej grze trochę dobrego i stwierdziłem, że nadarzyła się dobra okazja. Do tego był Duke Nukem Forever i The Darkness II. Ale gdyby był sam Spec Ops to i tak bym kupił, nawet nie wiem kiedy zagram w pozostałą część pakietu. W każdym razie zainstalowałem wczoraj i... nie odszedłem dopóki nie skończyłem. Ale po kolei.
Jest to gra TPS z systemem osłon. Zaczyna się standardowo - ot, jesteśmy, sobie dowódcą trzyosobowego oddziału rozpoznawczego, który ma za zadanie odnaleźć dowódcę 33 Batalionu Piechoty 'Muryki. I tu się kończą schematy. Po pierwsze - akcja dzieje się w zasypanym przez burze piaskowe Dubaju, co sprawia, że odwiedzamy oryginalne i niespotykane dotąd scenerie. Po drugie - od samego początku towarzyszy nam uczucie niepokoju, wszystko jest zbyt nienaturalne. Po chwili następuje pierwsze spotkanie z tubylcami, spotkanie, w trakcie którego dochodzi do wymiany ognia. I więcej nie powiem o fabule już nic, bo spoilowanie tej gry byłoby zbrodnią na ludzkości.
W każdym razie szybko tracimy wiarę w sens własnego postępowania, każdy nasz wybór (tak, w tej "strzelance" podejmuje się wybory!) prowadzi do większego zła, w końcu zaciera się granica między dobrem a złem, pozostaje tylko upór i zemsta. Jeszcze żadna gra nie dała mi tak po ryju, a jednocześnie tak bardzo nie mogłem się od niej oderwać, tylko po to, by dostać po ryju po raz kolejny. Styl graficzny, mechanika strzelania, poruszanie się, klimat powodują, że gra sprawia wrażenie cholernie "brudnej" - w przeciwieństwie do kolejnych BF-ów i CoD-ów, które wydają się być wykastrowane z emocji, okrucieństwa, okropieństw wojny. Są takie... "czyste". Idziesz i strzelasz do bezimiennych przeciwników, których nigdy nie widziałeś, nic Cię nie obchodzą, to tylko kolejne modele postaci do ustrzelenia ze swojej błyszczącej pukaweczki. Zero emocji, wszystkie zwroty akcji przewidywalne. Nuda.
Gdybym miał określić Spec Ops jednym zdaniem, to powiedziałbym, że jest to "strzelanka", w której ostatnią rzeczą, na jaką ma się ochotę, jest strzelanie. Aż muszę przejść jeszcze raz by podjąć inne wybory (choć wiem, że i tak nie ma dobrego wyjścia). Naprawdę polecam, na bundlu jest jeszcze przez tydzień. Gra strasznie daje do myślenia, chyba najlepiej wydane cztery złote w moim życiu.

[ Dodano: 2016-07-26, 14:49 ]
Nie, to nie jest reklama, po prostu gra jest tak zajebista, że muszę Was uratować od niezagrania w nią. :P
Nie jest długa (5-6 godzin na najwyższym możliwym poziomie), ale tyle w zupełności wystarczy.

[ Dodano: 2016-07-26, 15:02 ]
A, no i gra jest po angielsku, ale to w niczym nie przeszkadza. A dubbing jest wybitny.

[ Dodano: 2016-07-26, 15:24 ]
I zapomniałem wspomnieć o genialnym soundtracku z Deep Purple na czele. :ok:
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-26, 15:52   

Przekonałeś mnie, kupiłem tego bundla, za jakiś czas zabiorę się za zagranie
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-26, 15:56   

Polecam cieplutko. :git:
_________________
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2017-02-11, 19:42   

Mam z cda, a jeszczem nie grał.
Powinienem już dawno. Szczególnie, że tam jest taka jedna mocna scena. Ona już się trochę wryła w historię gamedevu.

[ Dodano: 2017-02-11, 19:44 ]
BTW. Dubbing jest tylko wtedy, gdy podmienia się oryginalna ścieżkę dźwiękową.
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-12, 02:06   

Ja grałem z oryginalnym i polecam w chuj. Im dalej tym lepiej odwzorowane emocje bohatera. Decp, musisz to przejść! :D

[ Dodano: 2017-02-12, 02:08 ]
A ta scena... ziomek. No ruscy się z fosforem w Syrii nie pierdolą. :V
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.053 sekundy. Zapytań do SQL: 17