Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2017-01-05, 13:55
Zapytaj Mormonofila
Autor Wiadomość
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 16:36   Zapytaj Mormonofila

Jak każdy ma to ja też chcę. :v

Mogą być pytania natury filozoficznej, bo dawno nic nikomu nie pierdoliłem. :I
ostatnio przedwczoraj
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 16:38   

Ok. Pewnie nie odpowiesz ale dlaczego Cię tak długo nie było :spiew:

No i ogólnie co tam?
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 16:39   

Czy Bóg istnieje?
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 16:48   

Śmieszek,
Odpowiedź masz w sygnaturze. :P

W pewnym momencie czułem potrzebę odizolowania się od wszystkiego, potem wykorzystałem tę przerwę (to nie tylko od forum ta przerwa) na nadrobienie paru rzeczy, które zaniedbałem i teraz stwierdziłem, że chyba już mogę normalnie wrócić. Konkretniejszej odpowiedzi nie oczekuj. ;) to nie jest "tak naprawdę to nie"

Wilk,
Na to pytanie Ci nie odpowiem, bo jak. :P
A czy wg mnie istnieje? Zależy co rozumieć pod wyrażeniem Bóg, rozumiem, że myślisz o chrześcijańskiej wizji.
Moja wizja świata nie pokrywa się z wizją chrześcijańską, dosyć mocno dystansuję się od Kościoła, bo nie podoba mi się jako instytucja. Według Pisma (ktokolwiek by go nie napisał), Kościół jest spuścizną po Jezusie, jego wyznawcami, ludźmi postępującymi zgodnie z jego naukami. No, coś im po drodze nie pykło. Krucjaty, zmiany podstawowych założeń zależnie od wygody duchowieństwa, kontrola społeczeństw, itp. Ale odchodzę od meritum, bo Kościół to inna kwestia.
Nie jestem przekonany co do istnienia wolnej woli, która jest głównym darem Boga dla człowieka. Jeżeli kwestionuję istnienie wolnej woli, to oznacza, że neguję chrześcijańskiego Boga. O woli mogę jutro więcej napisać, bo dzisiaj już nie zdążę. To dużo pisania. :I
_________________
Ostatnio zmieniony przez Mormegil 2017-03-01, 23:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 17:07   

Wierzysz w kulty?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 17:11   

Mormegil napisał/a:

Na to pytanie Ci nie odpowiem, bo jak. :P


No i to jest rozsądna odpowiedź, specjalnie tak sformułowałem pytanie :smile: mnóstwo ludzi jest po prostu pewna że Bóg istnieje, a na przeciwnym biegunie ateiści "wiedzą" że coś takiego jak wyższy byt czy jak to tam nazwać nie istnieje.

No to jeszcze jedno pytanie

Co robisz w sylwestra? :P
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 17:27   

Wróciłeś na forum na stałe, czy tak tylko na chwilę?
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 17:30   

https://www.youtube.com/watch?v=DqBuIaa2-_s
https://www.youtube.com/watch?v=H3Vu-EeYq_w
:troll:

Kult jednostki
No były no, totalitaryzmy, autorytaryzmy i takie tam Wielkie Braty.

Kult religijny
Istnieć istnieją, to w nie wierzę. Czy wierzę, ze mają sens? Te, które bliżej poznałem, to nie. O wszystkich się nie wypowiem, bo nie wiem.
Ostatnio na przykład poznałem gościa, który uczestniczy w klucie Ásatrú. Dla mnie to jest śmieszne szczerze mówiąc.
"Asatru jest politeistyczną religią rekonstrukcjonistyczną opierająca się na przedchrześcijańskich wierzeniach ludów germańskich. "
Chodzi o to, że kultywują swoją wiarę poprzez podtrzymywanie tradycji danych im przez przodków. Wiara w Asów i innych Vanów. Tylko powiedzcie mi, jakim cudem osoba z typowo polskim nazwiskiem może podtrzymywać wiarę daną jej przez przodków jednocześnie wierząc w Odyna? Przeca nasza tradycja to od tysiąca lat chrześcijaństwo, a wcześniej wierzenia słowiańskie (Trygławy i inne Światowidy).
>przodkowie słowiańscy
>tradycja germańska
Zresztą Nordydzi kultywujący Asatru sobie śmieszkują z wyznawców z innych tradycji, bo widzą bezsens sytuacji.

Według mnie większość tych mniejszych kultów opiera się na chęci bycia fajnym.
"Ale jestem zajebisty, wyznaję Odyna i okazuję to pijąc jakiegoś chujowego trójniaka razem z kolegami dzielni, tak jak mój przodek sprzed dziesięciu wieków mi przykazał."
Ja się w to nie bawię.

A te główne kulty? Też mają dużo nieścisłości. Zastanawia mnie na przykład tworzenie podobizn papieży, świętych itp.

Wyjścia 20:4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

No coś nie teges.

W ogóle Bóg ze starego i z nowego testamentu to dwa niepokrywające się byty. Dla mnie to wszystko śmierdzi. Nie mieszam się nikomu do wierzeń, niech każdy wierzy w to, co uważa za słuszne. Dlatego też obrusza mnie obecność Kościoła w politykowaniu, bo oczekuję wzajemności w niemieszaniu się.

[ Dodano: 2016-12-31, 17:32 ]
ChodnikowyWilk, Idę do kolegi, on zbiera jakąś ekipę i napierdalamy w jakiegoś staroszkolnego erpega. Chyba w Warhammera.

Lilith_Madness, Nie na chwilę (choć zależy jak definiujesz chwilę, cała ludzkość istnieje zaledwie jedną w chwilkę w ogromie wszechczasu), ale na stałe też nie, bo kiedyś umrę. xD

Nie zniknę jutro, jeśli o to pytasz. :P
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-31, 21:33   

Czemu mi wcześniej nie napisałeś, że śpiewałeś Serbia Strong? :<
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-01, 12:04   

Bo Cię nie było. :I
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.062 sekundy. Zapytań do SQL: 23