Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Cud w USA
Autor Wiadomość
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-03, 23:32   


"Nie może" a "nie da rady", to też kwestia semantyki - "podniesienie kamienia, którego nie da rady podnieść" w zdefiniowanej przez nas logice jest sprzecznością

Jest wielu debili, to z kolei kwestia jednostek, na pewno znajdzie się mnóstwo wojoateistów, z którymi można stoczyć dobrą dyskusję i ją przegrać
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-03, 23:37   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-21, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-04, 06:59   

macbed,
No jest sprzecznoscia, ale logika to też twór Boga, jak prawa fizyki itd. wiec może to zrobić.

Nie wielu tylko kilku, juz sam fakt bycia wojujacym ateistą mówi, że ktoś niepełnosprytny, a wiekszość to oszołomy dużo wieksze niz pisiory, Pisior widzi wszedzie agentów Rosji, mocarstwa które wiadomo, że szpieguje wszystkich naokoło to sie z niego smieja, taki widzi wszedzie agentów Watykanu...

Można wierzyć lub nie, można praktykować lub nie (przywódcy panstwowi powinni) ale nie powinno sie negować katolickości Polski, to akt głupoty, to tak jakby negować czarność Godsona.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-18, 15:23   

http://www.deon.pl/religi...ystycznego.html
_________________
 
 
d - n
Szlachta


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 1323

Medale: Brak

Wysłany: 2015-12-18, 16:29   

Cytat:
- To czerwona pleśń, a nie cud - czytamy w oficjalnym oświadczeniu diecezji Salt Lake City.



d - n 2015-11-30, 23:39 napisał/a:
Albo zaczął pleśnieć, śmietana po dacie też zabarwia się na czerwono.


A mogłem puścić totka :roll:
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-18, 16:34   

Jutro jest bodajże 13 000 000 ;)
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-18, 16:36   

"... oświadczenie zawiera również informację, że każda Msza jest cudem i katolicy powinni unikać "nierozważnych spekulacji" na temat rewelacji tego typu."

O to to to. To są mądre słowa w tym artykule. Nie kumam po cholerę chrześcijanie szukają na siłe cudów skoro wierzą, że w wyniku kilku słów kapłana na klika chwil chleb zamienia się w ciało a wino w krew faceta, który nie żyje od 2 tysięcy lat. No kurwa! Czy może być większy cud?! Po co inne?! No po co?

inna sprawa, że zawsze jak przypomni mi się o co chodzi w tym sakramencie to nie mogę przestać się śmiać na myśl, jacy to z chrześcijan są kanibale-wampiry-nekrofile. Bo oczywiście wszyscy wierzą, że to naprawdę jest ciało i krew. I to jest dopiero cud.


Bartku jutro jest 35 baniaczy. Obiecuję, że jak wygram to Cię kupię. Zupełnie nie wiem po co. Po prostu dlatego, że mógłbym. :troll:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-18, 16:45   

:git: Ok, w takim razie życzę powodzenia.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-19, 01:26   

JankielKindybalista85, To nie jest mniej absurdalnen iz wiara w to, że świat nagle sobie powstał a wcześniej cała materia obecnie istniejaca na swiecie byla scisnieta w czyms biliard razy mniejszym od mojego kutasa.

Zresztą katolicy wiedzą, że coś jest symboliką i tyle, wojujacy ateista uznaje wielki wybuch itd. za fakt, kiedy to tylko teoria, na dodatek teoria majaca takie same fundamenty jak wersja bilijna stworzenia swiata itd - wymysly i domysly.

Roznica jest taka, że jesli wielki wybuch to bzdurna teoria (a możliw,e że tak jest, tylko idiota przyjmuje teorie jako fakty) to w koncu sie to udowodni, natomiast nie ma siły która mogla by przekonac teistę, że Bóg nie istnieje, bo jesli istnieje i chce by to byla kwestia wiary to zadnego dowodu nie będzie.

Zresztą wiekszosc tzw. antyklerykałów myśli, że wiara w słowa Jezusa (Bóg czy nie, geniusz swoich czasów) to głupota, tymczasem inny Żyd, Albert Einstein może powiedzieć cos na tyle skomplikowanego, że przecietny debil tego nie zrozumie i negowanie tego (tylko teorii) jest uznawane za głupote... No typowa wojujący ateusz to debil, co tu duzo mowic.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-19, 02:27   

WojtekVanHelsing napisał/a:
nie ma siły która mogla by przekonac teistę, że Bóg nie istnieje, bo jesli istnieje i chce by to byla kwestia wiary to zadnego dowodu nie będzie.

to to to. Bardzo mądrze napisane. Wiara to zawsze kwestia wewnętrznej potrzeby nie mającej wiele wspólnego z faktami czy ogólnie rozumowaniem. Albo jest i się wierzy, albo nie ma i się nie wierzy. Tyle. Stąd nie uważam się za ateistę - nie mam dowodów na nieistnienie ani istnienie boga, czy bogów. Po prostu to czy istnieje/ją czy nie gówno mnie obchodzi, fakt ten nic w moim życiu nie zmienia i nie jest mi do absolutnie niczego potrzebny.

I ja tam wcale nie twierdzę, że to mniej czy bardziej absurdalne pod względem prawdopodobieństwa od "wiary" w wielki wybuch tylko że to kanibalizm jest.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-19, 12:23   

No owszem, z tym, że wiara w Boga to tak naprawde jedyna wiara której nie da sie w żaden sposób zanegować dla osoby która w niego wierzy.

Zresztą to czy Bóg istnieje czy nie, nie ma zbyt duzego znaczenia, wazne jest, żeby motłoch w coś wierzył, aby można było na czymś oprzeć swoje działania, ateizm jest sam w sobie wrogi dla cywilizacji bo narusza naturalny porządek, co nie zmienia tego, że może być to pogląd słuszny.

Elity nie potrzebują Boga by poprzeć władce, maja w tym interes, motłoch powinien wierzyć, że władza została powierzona od Boga, wtedy nie będzie sie buntował (to sie sprawdzało wszędzie poza Polską..)

No to jest kanibalizm i w pewnym sensie jest to obrzydliwe, ale to jest symbolika, Jezus mogl powiedziec, że ten chleb to jego gówno, to wino to jego sperma, ale to brzmiało by duzo gorzej, no nic lepszego nie mogl wymyslec, a religia musi miec swoje rytuały.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-19, 18:58   

Pierwsze 3 akapity: pełna zgoda z Wojtkiem (dziwne uczucie w sumie) :-D

Ostatni: nie, to o to chodzi, że to właśnie nie jest żadna symbolika tylko religijny FAKT. To w tym konkretnym momencie eucharystii faktycznie JEST CIAŁO I KREW, nie symbol ciała i krwi. Faktycznie i w 100% zachodzi tam cudowne przemienienie. Wg katolików oczywiście. Ergo: jedzą prawdziwe ciało i piją prawdziwą krew (to tylko księża, bo już w średniowieczu zdecydowano, że na plebs szkoda dobrego wina marnować) Dobra, kończę temat bo to nie jest pole do dyskusji - po prostu nie mogę nie drzeć z tego radosnego kanibalizmu łacha.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-20, 01:23   

W sumie masz racje, na zakonczenie dodam, że fanatyczny katolik predzej uzna, że kanibalizm jest ok, niż, że to nie jest ok... Ale jakby o tym nie myśleć, to gadka o ciele Jezusa w chlebie itd. wydaje sie dosc gleboka.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-15, 19:11   

Cuda cuda ogłaszają

https://gloria.tv/?media=529234&connection=screen&language=f9puTmVXQS2

https://kierunki.info.pl/2016/04/cudu-eucharystyczny-w-legnickim-kosciele/
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-15, 20:33   

JankielKindybalista85 napisał/a:
piją prawdziwą krew (to tylko księża, bo już w średniowieczu zdecydowano, że na plebs szkoda dobrego wina marnować


To zależy - na mszach, na których jest do 10 osób kapłan może (nie musi) podzielić się i winem. Na mszach o większej liczebności także może jeśli chce. Znałam księdza, który na każdej odprawianej przez siebie mszy moczył każdy komunikant w winie przed ofiarowaniem go wiernemu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.064 sekundy. Zapytań do SQL: 28