Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:50
Gra o Tron
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 14:37   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Za co wy kurna lubicie Neda Starka?


Za honor, kurna! Lubię honorowych bohaterów (inna sprawa, że w GoT ta cecha jest g.... warta :P ).


Sansa przez pierwsze 3 tomy to tragedia. Na szczęście potem zaczyna się wreszcie zmieniać i uczyć, jak prawdziwy świat naprawdę funkcjonuje i jest szansa, że jej postać jeszcze będzie ciekawa. Tak jest przynajmniej w książce, bo w serialu scenarzyści, ku załamaniu i wkurwieniu widzów, poszli w zupełnie inną stronę - Sansa, początkowo naiwna, dziecinna i wkurzająca, w 4 sezonie zaczyna brać udział w grze o tron, ratujac nawet tyłek Paluchowi (co znowu było przesadą bo w ten sposób scenarzyści zrobili z niego głupka) tylko po to, by w 5 sezonie na powrót stać się płaczliwą i całkowicie zależną od innych ofiarą losu :niegit:
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 14:41   

"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."
Józef Beck
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 16:35   

Taaa... Jeden z ładniejszych (to fakt) i bardziej bezsensownych i tragicznych cytatów w historii. Fakt, Neda za ten honor można lubić ale to największy przegraniec i pierdoła w całej sadze. Nawet Sansa zdązyła się nauczyć więcej o świecie i okazuje się bardziej kumata od swojego wspaniałego tatuśka.

Dla mnie od początku absolutnym nr 1 był Littlefinger. Aż mi będzie przykro gdy zupełnie niespodziewanie i kompletnie bez sensu umrze w książce. A jestem przekonany, że tak się stanie bo na razie jest jedynym, któremu wszystko sie od początku do końca udaje. U Martina to nie przechodzi więc prawdopodobnie u szczytu realizacji swoich planów Littlefinger poślizgnie się skórce od banana i skręci kark. Bo tak i bo to wprowadzi chaos mogący znowu poupychac fabułę w ciekawe miejsca.

I chyba jako jeden z nielicznych cholernie lubię Lannisterów a Starków mam za cipy. Wiadomo Tyriona wszyscy lubią i bardzo słusznie. To również mój drugi po Littlefingerze ulubieniec ale na miejscu trzecim jest jego ojciec. Tywin Lannister to jest kurna polityk idealny. Uwielbiam gościa. W dniu, w którym zginął umarli też Cersei i Tommen. Pytanie tylko kiedy i jak. I im dalej w las tym wiekszym jestem fanem Jamiego Lannistera. Na początku to wiadomo pyszny błazen i porypaniec ale historia się rozwija i robi się z niego coraz ciekawsza, wielowątkowa postać aż się mu zaczyna powoli kibicować. Cersei za to to baba-dramat. Nie dlatego, że jest zła do szpiku kości tylko dlatego, że to idiotka, której się wydaje, że jest taka sprytna i wspaniała. Marny jej los zapewne.

A ze Starków tylko Arya budzi moją sympatię, za to bardzo dużo. Bran tylko irytuje, Kathleen Tully mdła do bólu, Robb to taki sam dureń jak jego ojciec, Jon Snow autentycznie "nic nie wie!" a Sansa... cóż, dla wielu bohaterów sagi byłoby naprawdę lepiej gdyby - tak jak mówicie - rzeczywiście ssała. :troll:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 16:39   

Littlefinger jest drugi na mojej liście znienawidzonych charakterów. Pierwszy jest koleś, który zarywał do siostry (wersja bezspoilerowa).
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 16:40   

Hue. Czyli moi dwaj faworyci są przez Ciebie darzeni nienawiścią. Ciekawe, ciekawe...

Aha. Daenerys też nie lubię. Byłoby fajnie jakby szczezła.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 16:50   

Ale tylko zarywał (bo nie wiedział). Nie chodzi o Jaime'a.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 16:50   

AAAAAAAHHHHAAAAAAAAAAAA!!!!!! :-D
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 17:58   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Fakt, Neda za ten honor można lubić ale to największy przegraniec i pierdoła w całej sadze.


Nie powiedziałbym, że największy przegrany. Ten tytuł moim zdaniem bezapelacyjnie należy do [spoiler] Robba. [/spoiler] Neda zgubiła litość i pech. Litość, bo wygadał się Cersei, że wie o jej dzieciach i chciał jej pozwolić uciec, zamiast ją aresztować. A pech, bo nie mógł się spodziewać, że Roberta na polowaniu sprzątnie dzik (z małą pomocą Lannisterów). Gdyby Robert wrócił cały i zdrowy (co było realne) i dowiedział się prawdy to poleciałyby głowy Lannisterów i byłoby pozamiatane. A Starkowie wyszliby z tego nietknięci. Natomiast [spoiler] Robb zawalił na całego - najpierw ścinając Karstarka i zniechęcajac do siebie jego ludzi, potem pozwalając, by Catelyn wypuściła Jaime'a (fakt, był temu przeciwny, ale też nie panował nad swoim własnym otoczeniem, skoro jego własna matka mogła bez przeszkód wypuścić kluczowego jeńca), no i wreszcie łamiąc słowo dane Freyowi, czego konsekwencją były Krwawe Gody i przejście całej Północy w ręce Boltonów. Po śmierci Neda Starkowie mieli jeszcze spore szanse, po śmierci Robba i Catelyn stracili zaś praktycznie wszystko. [/spoiler]

JankielKindybalista85 napisał/a:
A jestem przekonany, że tak się stanie bo na razie jest jedynym, któremu wszystko sie od początku do końca udaje.


A Varys? U niego też wszystko idzie "zgodnie z planem" ;) Różnica polega tylko na tym, że Littlefinger gra na siebie, a Varys na kogoś innego. I fakt, ja też uważam, że Paluch nie dożyje końca sagi. Varys chyba też nie, aczkolwiek tutaj nie mam aż takiej pewności.

Tywin, mówisz... Nie lubię go bo jest Lannisterem :P Ale jednoczesnie przyznaję, że stratego i polityk z niego genialny i wątki z jego udziałem zawsze świetnie mi się czytało. [Spoiler] Chociaż nawet on nie był w stanie wszystkiego przewidzieć. O ile zagrożenia z zewnątrz rozpoznawał idealnie, o tyle przejechał się na własnej rodzinie ;) No i tak jak mówisz, od jego śmierci dni Cersei, Tommena i Myrcelli są policzone. I Jaime'a zapewne też [/spoiler]

JankielKindybalista85 napisał/a:
I im dalej w las tym wiekszym jestem fanem Jamiego Lannistera. Na początku to wiadomo pyszny błazen i porypaniec ale historia się rozwija i robi się z niego coraz ciekawsza, wielowątkowa postać aż się mu zaczyna powoli kibicować. Cersei za to to baba-dramat. Nie dlatego, że jest zła do szpiku kości tylko dlatego, że to idiotka, której się wydaje, że jest taka sprytna i wspaniała. Marny jej los zapewne.


W pełni się zgadzam.

A ja ze Starków lubię tych najstarszych - Neda, Catelyn i Robba. Fakt, może i kiepscy z nich gracze, ale przynajmniej mają jakiś wpływ na fabułę i na Westeros. Przez rozdziały Sansy przebrnąłem tylko dlatego, że sama Królewska Przystań jest ciekawa ze względu na intrygi. Ale sama Sansa była tylko tłem dla wydarzeń, bez żadnego znaczenia. Podobnie Arya, która tylko snuje się od miejsca do miejsca i może dopiero pod koniec sagi będzie w stanie zrobić coś znaczącego. To samo w przypadku Brana. O Rickonie nawet nie wspominam, bo on jest zbyt mały, żeby móc samemu cokolwiek zrobić, chociaż jego wątek w Wichrach Zimy może mieć niezły potencjał - ale znowu nie tyle ze względu na niego samego, ile przez ludzi, dla których będzie użyteczny. Dlatego jednak wolę Starków, którzy mają jakiś wpływ na fabułę, nawet jeśli gdzieś tam po drodze popełniają błędy (czasem cholernie poważne :P ).

No i na koniec prośba - oznaczajcie jako spoiler wszystkie wydarzenia od 2 tomu sagi wzwyż, bo o ile samą Grę o Tron przeczytali już chyba wszyscy, którzy tu dyskutują, o tyle dalsze ksiażki niektórzy nadal mają jeszcze przed sobą.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-20, 18:58   

Ja Neda też za to samo: poczciwy i uczciwy człowiek z honorem. Szkoda tylko, że w świecie przebiegłości przepłacił za to życiem. W grze o tron lepiej być przebiegłym draniem.

Littlefinger? Z gościa jest kawał cwaniaka, ale nie ukrywam, że go lubię! Może to nie jest postać na jakiś mój top3 czy coś, no ale gościu jest spoko.
No i Varys. Trzeba przyznać, że to jest jednak postać z jajami! (hehe, taki żarcik :P )

Cytat:
No i na koniec prośba - oznaczajcie jako spoiler wszystkie wydarzenia od 2 tomu sagi wzwyż, bo o ile samą Grę o Tron przeczytali już chyba wszyscy, którzy tu dyskutują, o tyle dalsze ksiażki niektórzy nadal mają jeszcze przed sobą.

Dołączam się do prośby, bo ja dopiero po pierwszej książce jestem i nie chcę znać za dużo spoilerów :P Z góry dziękuję.

[ Dodano: 2015-09-22, 22:23 ]
Aha, Mormegil coś wspominał o ulubionych memach. Ja kiedyś natrafiłem na to:



Bawi mnie to do dziś :-D
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-22, 21:51   

Dobre :haha:
_________________
 
 
burbonetka 
Nie dość, że ruda, to jeszcze piegowata.


Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 187

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-22, 22:32   

1. Tyrion. Absolutnie go uwielbiam za intelekt i za to że jest mało Lanisterowaty. Momo że pierwszy odcinek rozpoczyna się od tego jak obrabia parę dziwek na raz i nie lubiłam go to gdy po pierwszym sezonie zabrałam się za książki to stał się moim ulubieńcem. mimo że Lanister to jednak porządny. Raz nawet miałam sen erotyczny o nim :scared: :bag: (chociaż to wyznanie powinno się znaleźć w dziale z najdziwniejszą historią jaka nam się przytrafiła. Zdecydowanie wolę wysokich mężczyzn, brunetów)
2. Jon Snow (z nim niestety nie miałam snu erotycznego) >:<
3. Oberyn Martel / Ygritte (same here)
_________________
Don't take life too seriously. No one gets out alive anyways.
Ostatnio zmieniony przez burbonetka 2015-09-22, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-22, 22:33   

Szybko, usuń spoiler zanim Szyszek przeczyta. >:<
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-22, 22:34   

Akurat co do Tyriona i Sansy to ja już natknąłem się na tej spoiler jakiś czas temu, więc spokojna głowa :P
 
 
burbonetka 
Nie dość, że ruda, to jeszcze piegowata.


Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 187

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-22, 22:42   

Szyszek napisał/a:
Akurat co do Tyriona i Sansy to ja już natknąłem się na tej spoiler jakiś czas temu, więc spokojna głowa :P



ufffff
_________________
Don't take life too seriously. No one gets out alive anyways.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 10:01   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Za co wy kurna lubicie Neda Starka?


Za to, że to była jedyna postać, której śmierci było się pewnym. :troll:

[ Dodano: 2015-09-23, 11:01 ]
#seanbeanjoke

[ Dodano: 2015-09-23, 11:02 ]
Cytat:
2. Jon Snow (z nim niestety nie miałam snu erotycznego) >:<


Może po prostu nie wiedziałaś jak go sobie zobrazować? :troll:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 12:24   

To raczej Jon by nie wiedział, jak zobrazować Burbonetkę :troll:

Zresztą, gdyby sobie zobrazować Jona Snowa jako tego serialowego, to Burbonetka powinna być zadowolona, że jednak się jej sen ze Snowem nie przyśnił. Bo to co to by było, jakby jej partner przez cały stosunek miałby tę samą minę jak tu:

Ja np. nie chciałbym, żeby moja ewentualna partnerka seksualna zarówno przy słowach "wejdź we mnie" albo przy orgazmie miała ten sam wyraz twarzy.

Ale Jona ogólnie lubię i nawet mieści się u mnie w top 3 na 3 miejscu póki co. Na 2 miejscu jest Ned. Pierwsze miejsce przysługuje Tyrionowi :D
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 14:10   

burbonetka napisał/a:
Raz nawet miałam sen erotyczny o nim


Wow :) Ale w tym śnie wyglądał jak serialowy Tyrion tzn. Peter Dinklage? :)


burbonetka napisał/a:
2. Jon Snow (z nim niestety nie miałam snu erotycznego) >:<


Pewnie początek tego snu wyglądałby tak:

- Burbonetko, zaraz w Ciebie wejdę jak Inny w ciało członka Straży.
- Nic nie wiesz, Jonie Snow.


:troll:


widzu napisał/a:
JankielKindybalista85 napisał/a:
Za co wy kurna lubicie Neda Starka?


Za to, że to była jedyna postać, której śmierci było się pewnym. :troll:

[ Dodano: 2015-09-23, 11:01 ]
#seanbeanjoke



#seanbeanjokes zawsze śmieszą :D



Memy, powiadacie... Tych związanych z GoT jest całe zatrzęsienie. Jednym z moich ulubionych jest ten, który Burbonetka ma obecnie w avku :) Dorzucam jeszcze kilka innych:












Jest też dużo świetnych memów i filmików związanych z dalszymi sezonami, ale póki co nie będę ich wrzucać, żeby nie spoilerować.
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 15:14   

BTW, Sean Bean jest jednym z moich ulubionych aktorów. Mimo że jest chodzącym spoilerem. :D
#seanbeanjoke
https://www.youtube.com/watch?v=zJODirze5EM
_________________
 
 
burbonetka 
Nie dość, że ruda, to jeszcze piegowata.


Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 187

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-23, 17:46   

Szyszek napisał/a:

Ja np. nie chciałbym, żeby moja ewentualna partnerka seksualna zarówno przy słowach "wejdź we mnie" albo przy orgazmie miała ten sam wyraz twarzy.


trochę podpadałoby to pod nekrofilię :D
_________________
Don't take life too seriously. No one gets out alive anyways.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 18:41   

Mormegil napisał/a:
BTW, Sean Bean jest jednym z moich ulubionych aktorów.


Moim też :)
A filmik już znałem, aczkolwiek mimo wielkiej liczby ekranowych śmierci jest jednak kilka filmów, w których on nie ginie :]
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 34