Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:50
Mad Max: Fury Road
Autor Wiadomość
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 16:54   Mad Max: Fury Road

Opiszę tutaj film, który jest moim ulubionym w dziedzinie filmów akcji. Chodzi o najnowszą odsłonę przygód dosyć już starej ikony popkultury jaką jest Max Rockatansky. Mad Max: Na drodze gniewu, to czwarta już część Szalonego Maxa. Oglądałem wszystkie. I śmiem twierdzić, że jest to najlepsza z nich. Pierwsza (Mad Max) opowiadała o policyjnej historii głównego bohatera, miała miejsce przed konfliktem nuklearnym. Druga część (Mad Max 2: Wojownik szos) rozgrywa się już na Pustkowiu, czyli krainie jałowej, pustynnej. To w tej części całe uniwersum Mad Maxa zostało przybliżone widzowi. Większość fanów serii uważa tę właśnie część za najlepszą. Też tak do niedawna uważałem. Trzecia część (Mad Max pod Kopułą Gromu) ssie jak cholera i nie będę się nad nią dłużej rozwodził. Napiszę tylko, że grała w niej Tina Turner, ale bynajmniej nie jest to żaden powód, aby to włączać.

A niedawno ponownie nadszedł Mad Max. Tym razem bez starego już Mela Gibsona w roli głównej; zastąpił go Tom Hardy. Malkontenci narzekali, że to już nie to samo... ale wyszło świetnie. Czemu? Bo to jest prawdziwy film akcji. Kwintesencja. Nie jakieś kurna Szpidermany, Awendżersy itd. Co mi się nie podoba w Awendżersach? Fabuła. Oklepana do bólu, schematyczna, przewidywalna, a autorzy nadal próbują coś z tego wykrzesać. Efekty specjalne mdłe, przejaskrawione, tęczowe. Czemu fabuła w Mad Maxie jest lepsza? Bo jej nie ma! 99% to akcja, 1% to dodatki, które tylko podkreślają samą akcję. Jak chcę poznać dobrą historię, to włączę sobie jakiś porządny kryminał, dramat czy coś. A jak idę na film akcji, to chcę AKCJI, a nie bajki dla trochę starszych widzów niż lat 12.

Po za tym świetna muzyka (właśnie sobie słucham soundtracku), realistyczne efekty specjalne (ponieważ prawie wszystkie sceny kaskaderskie były kręcone w rzeczywistości i tylko potem ubarwiane komputerowo - a nie cały film na greenboxie jak zwalona do bólu ostatnia część Hobbita), dobra gra aktorska. Polecam każdemu, choć wiem, że nie każdemu się spodoba. Sami musicie to ocenić. Dla fanów motoryzacji pozycja obowiązkowa. W kinie aż czułem tę piękną pracę diesla. Nie trzeba się też bać przerostu formy nad treścią. Bo tam z założenia nie miało być prawie w ogóle treści. :D

A jeśli nie czujesz się, drogi Czytelniku, nadal przekonany, to może on to zrobi. Najlepsza postać filmowa ever. https://www.youtube.com/watch?v=EPydRKuhuEk

Oczywiście to tylko moja opinia, jestem gotowy z kimś podyskutować na ten temat. :P
_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 17:40   

ja to obejrzałem bo mi Shar o tym ciagle pisała
zamęczyłem się cholernie
dałem chyba 3/10
opierdol od Shar
:D
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 17:43   

To ode mnie też :diabelek2: . Ale nie będę tłumaczył czemu, bo już napisałem.Według mnie tak właśnie powinny wyglądać filmy akcji. Bez pie*dolenia, za to z przytupem.
Ale gitarzysta musiał Ci się spodobać. :D
_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 17:45   

idk, zapomnialem o tym gitarzyscie zupelnie

ja po prostu mam taki gust, ze mnie wszystkie efekty specjalne i niewiadomo co nudzi po 2 minutach
ja potrzebuje w filmie porzadniej fabuly, gry aktorskiej i tekstów ktore bede cytował przez reszte zycia :D

a taka akcja w akcji mnie nudzi okropnie
awendżersi mnie chyba jeszcze bardziej zanudzili
na szczescie z takimi filmami jest tak, ze raz obejrze i calkowicie o nich zapominam
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 17:46   

Mormegil napisał/a:
A jeśli nie czujesz się, drogi Czytelniku, nadal przekonany, to może on to zrobi. Najlepsza postać filmowa ever. https://www.youtube.com/watch?v=EPydRKuhuEk


Tyle efekciarstwa, że rzygać się chce...
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 17:46   

V - r napisał/a:
Mormegil napisał/a:
A jeśli nie czujesz się, drogi Czytelniku, nadal przekonany, to może on to zrobi. Najlepsza postać filmowa ever. https://www.youtube.com/watch?v=EPydRKuhuEk


Tyle efekciarstwa, że rzygać się chce...

^

nie rozumiem co w tym gitarzyscie takiego, ze mialby sie stac najlepsza postacia filmowa :P

już prędzej nominowałbym trapera z symetrii :-D
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 17:48   


Leon Zawodowiec
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 17:50   

Zaknafein napisał/a:
już prędzej nominowałbym trapera z symetrii :-D


Ex aequo z Adolfem :-D
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 18:15   

https://www.youtube.com/watch?v=eGCp8d8n90U
Chuj tam z gitarzystą! To jest kurwa dopiero epicka postać poboczna! A i gitary też są.

Samego nowego "Mad Maxa" obejrze na pewno ale pewnie za jakieś 5 lat, jak się już uleży. Również dlatego że
Zaknafein napisał/a:
ja potrzebuje w filmie porzadniej fabuly, gry aktorskiej i tekstów ktore bede cytował przez reszte zycia
:-D :piwo:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 18:20   

Ja tam nie widzę nic złego w efektach specjalnych, pod warunkiem że będzie porządna fabuła i gra aktorska. Coś jak nie wiem, Mroczny Rycerz.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-19, 18:22   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Ja tam nie widzę nic złego w efektach specjalnych, pod warunkiem że będzie porządna fabuła i gra aktorska. Coś jak nie wiem, Mroczny Rycerz.


Dokładnie tak :piwo:
Efekty specjalne mogą być, ale żeby to był dodatek do filmu, a nie jego główny element.
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 00:08   

Już nic tu nie ma.
Musiałem. :I
_________________
Ostatnio zmieniony przez Mormegil 2016-11-09, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.068 sekundy. Zapytań do SQL: 25