Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Wrzucajcie i oceniajcie...
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-22, 14:54   Wrzucajcie i oceniajcie...

Temat, który TUTAJ założyłem utwierdził mnie w przekonaniu, że "dawne" czasy kiedy wrzucony screen po kilku godzinach był już na 6-8 stronie w poczekalni, a na główną wchodziły z wynikiem minimum 200 dobrych (a najczęściej jeszcze więcej) już dawno minęły.

Mam wrażenie, że kiedyś ludzie chętniej oceniali screeny i komentarze. Więcej było też osób "tych aktywnych" a nie tylko niezalogowanych przeglądających.
Poczekalnię mało kto ogląda i ocenia. Poza tym coraz mniej ludzi dodaje.


I naszła mnie pewna myśl.

-Jeśliby tak dodawać na mistrzów WSZYSTKO co naszym zdaniem może się podobać, a nie zakładać z góry, że nie warto. (najlepszym przykładem może być Brzozik, bo odkąd zaczął wrzucać zaczął zdobywać główną)...

-Jeśliby oceniać poczekalnię bardziej systematycznie...

...spowodowałoby to napływ większej ilości, lepiej ocenionych materiałów a to z kolei zaowocuje dokładniejsze wyselekcjonowanie screenów dostających się na główną.


Tylko jak zmusić ludzi do oceniania?

Moja propozycja:
Za ocenienie każdego screena (niezależnie od tego czy na dobre, czy na słabe) otrzymywalibyśmy jeden punkt.
Punkty stanowiłyby też jakiś tam ranking, który stwierdzałby kto z użytkowników jest bardziej a kto mniej aktywny.

ALE punktami płacilibyśmy za dodanie komentarza, czy screena... :galy:
Np. Dodanie komentarza odejmowałoby 5

CZYLI: chcesz napisać komentarz, to oceń jakiegoś screena


Byłoby wtedy też mniej tych którzy, tylko narzekają...


TYLKO CZY TO W OGÓLE MA JAKIŚ SENS???
Ostatnio zmieniony przez bartek82r 2015-04-23, 15:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-22, 14:59   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-20, 16:08, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Jemszyszki 
Miszcz!


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 534
Skąd: ja ją znam?

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-22, 15:03   

Mi się ostatnio wydaję, że nie pasuje do Mistrzów. Nie bawi mnie większość screenow które przechodzi. A innych mistrzów nie bawią moje screeny.
_________________
Ludzie zakładają, że lubię szyszki.
Lubię.
=====================
Nabijam godziny na forum.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-22, 15:09   

Moris299 napisał/a:
Bez sensu to płacenie... Już lepiej, żeby za dodawanie się też dostawało. Przecież to ogólnie za aktywność ma być :d


W ten sposób też mogłoby być, ale narzekacze nabiją sobie punkty za nic. Za to że dalej narzekają i nic nie robią.


Moris299 napisał/a:
I ludzie by wtedy tylko klikali "dobre" pierwszemu lepszemu byle móc ocenić


"Słabe" też by się liczyło
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-22, 15:40   

Jemszyszki napisał/a:
Mi się ostatnio wydaję, że nie pasuje do Mistrzów. Nie bawi mnie większość screenow które przechodzi. A innych mistrzów nie bawią moje screeny.


Ja mam to samo, nic mnie nie śmieszy. Ale to chyba ze mną coś nie tak, bo gdy oglądam skriny sprzed 2-3 lat, przy których kiedyś turlałem się po podłodze, najwyżej ledwo się uśmiechnę.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-22, 15:47   

qtasiorro napisał/a:
Ja mam to samo, nic mnie nie śmieszy. Ale to chyba ze mną coś nie tak, bo gdy oglądam skriny sprzed 2-3 lat, przy których kiedyś turlałem się po podłodze, najwyżej ledwo się uśmiechnę.



Poprawiłem Ci avatar. Powinno pomóc:





A wracając do tematu?
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-22, 16:06   

@Bartek, świetne! Aż sobie zapiszę i kiedyś może użyję :D

Jeśli o mnie chodzi, to na temat nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Czasem zdarzy mi się oceniać poczekalnię. Zauważyłem za to, że na mistrzach pojawiła się opcja komentowania przez ryjbuk, a mi to się średnio podoba.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-22, 16:13   

qtasiorro napisał/a:
Zauważyłem za to, że na mistrzach pojawiła się opcja komentowania przez ryjbuk, a mi to się średnio podoba.


Założyłem właśnie nowy temat o facebooku:
LINK
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-22, 21:38   

Nie chcę wyjść na malkontenta, ale "płacenie" za możliwość dawania komentarzy nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Skończyło by się tak, że albo ludzie by się zniechęcili do komentowania albo tak jak pisał Moris ludzie by klikali w byle co w poczekalni, żeby mieć możliwość pisania komentarzy.
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-23, 22:09   

Davos napisał/a:
Nie chcę wyjść na malkontenta, ale "płacenie" za możliwość dawania komentarzy nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Skończyło by się tak, że albo ludzie by się zniechęcili do komentowania albo tak jak pisał Moris ludzie by klikali w byle co w poczekalni, żeby mieć możliwość pisania komentarzy.


To jak wytłumaczyć uzytkownikom, że to głównie od nich zależy jak będą wyglądać mistrzowie?
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-23, 22:19   

bartek82r napisał/a:
To jak wytłumaczyć uzytkownikom, że to głównie od nich zależy jak będą wyglądać mistrzowie?


Banować za narzekanie :P A tak serio to myślę, że tak naprawdę nie mamy wpływu na pewne tendencje, wiele stron zeszło na psy i są o wiele gorsze niż kiedyś, choćby demoty czy yafud. Wg mnie mistrzowie i tak nieźle się trzymają, a że czasem trafią się gorsze screeny, to normalna sprawa, zresztą nigdy nie znajdzie się taki screen, który będzie pasować wszystkim. Nie zapominajmy też o tym, że na początku sama idea wrzucania najlepszych ripost z internetu była świeża, a i pomysłów nowych było mnóstwo. Dzisiaj trudniej o dobrą ripostę, która nie będzie którymś z rzędu powieleniem jakiegoś znanego tekstu, krążącego od dawna po internecie. Zresztą ciągle jeszcze zdarzają się na mistrzach prawdziwe perełki, dowodem, przynajmniej dla mnie jest ten dzisiejszy screen: http://mistrzowie.org/563232/Krzyz :)
_________________
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-25, 22:06   

Od dawna jest opcja subskrybcji przy dodawaniu screena? Ktoś zaznaczał? Co sie wtedy dzieje? Wiadomosci o tym ,że sie pojawił komentarz pod screenem, czy co?
_________________
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-26, 05:17   

po krotkiej nieobecnosci zwiazanej z moim banem (tutaj chyba Bartej zadzialal), wrzucam nowe screeny:

http://mistrzowie.org/563883/Pomocnicy
http://mistrzowie.org/563879/Technika

do piatku musze byc juz szlachta ;]
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-26, 12:51   

to z prezerwatywą, to stary kawał, dałem słabe
_________________
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-26, 12:59   

mozesz powiedziec, ze "Twoim zdaniem to jest slabe" ;]
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-26, 13:07   

Jak robi się mistrza riposty z kogoś kto używa nieswojego tekstu, tylko starego kawału to jest to słabe i tyle, a nie że moim zdaniem :D
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-26, 14:31   

Answers, Brzozik pewnie chciał Cię zwabić w pułapkę - gdybyś powiedział, że Twoim zdaniem to jest słabe, to by odpowiedział, że nie obchodzi go Twoje zdanie :P
Na bashu kiedyś było :)
_________________
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-26, 14:47   

caly misterny plan... ;]
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-13, 12:48   

Proponuję małą zabawę, w ocenianie.

Większość z Was pisała, że raczej nie przeglądacie (i nie oceniacie) poczekalni.
A bywają tam czasem bardzo fajne screeny, które mimo wszystko nie przechodzą na główną (a szkoda) :(

Spróbujmy wygospodarować codziennie trochę czasu, na spędzenie trochę czasu w poczekalni i ocenianie. To nie musi być przeglądanie "od deski do deski". Chociaż tak naprawdę to ja zaglądam przeważnie rano i wieczorem i za każdym rezem dochodzi najczęściej ok 3-4 stron z nowymi screenami, nad którymi spędzam zaledwie kilka minut.

Jak widać nie jest to wiele czasu, a po pierwsze nie umkną nam niektóre fajne screeny, które nie wejda na główną, a po drugie główna będzie dla Was ciekawsza. ^_^


Proponuję sumienne ocenianie do końca przyszłego tygodnia, a potem krótkie podsumowanie, czy było warto... :D
 
 
Jemszyszki 
Miszcz!


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 534
Skąd: ja ją znam?

Medale: Brak

Wysłany: 2013-12-14, 09:45   

Najgorsze w ocenianiu poczekalni jest to, że potem większość głównej znasz, bo widziałeś dzień wcześniej w poczekalni.
_________________
Ludzie zakładają, że lubię szyszki.
Lubię.
=====================
Nabijam godziny na forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.076 sekundy. Zapytań do SQL: 33