Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Piłka ręczna
Autor Wiadomość
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-20, 18:03   

Piłka ręczna to jest właśnie taki sport, który potrafi przyprawić o dreszcze. Często mecze są wyrównane i walka jest do samego końca!
Mówiąc szczerze, jakoś tak troszkę zapomniałem o tych MŚ, podobnie jak Wilku. Może to przez natłok różnych rzeczy ostatnio...
Z Niemcami się nie udało, a szkoda, bo jak dla mnie Niemców w ogóle nie powinno być na tych Mistrzostwach. Dostali bęcki od Polaków w eliminacjach, ale potem jednak i tak dostali dziką kartę. Nie mam nic do Niemców, ale w tym przypadku naprawdę byłoby super, gdyby Polacy znowu skopali dupę Szwabom. Nie udało się...
Za to Argentyna pokonana, oczywiście horror musiał być, bo jakżeby inaczej! To w końcu jest polska kadra w piłce ręcznej :P
A teraz oglądam sobie i czekam, aż Ruskie dostaną po tyłku od Biało-Czerwonych. Jak na razie walka jest wyrównana. Do boju, Orły! :-D
 
 
Cinereo 
Hagane no renkinjutsushi


Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 306
Skąd: mam wiedzieć?

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-20, 21:59   

Kto oglądał d końca ten wie, czym jest napięcie. Ogółem bardzo dobry mecz, szkoda ze wygrany w ten sposób ale punkt to punkt.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-20, 22:21   

Polacy oczywiście musieli zrobić horror. No ale wygrana jest! Zwycięstwo z Ruskimi zawsze cieszy :-D
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-20, 23:49   

Nie ogladalem tego meczu, ale widze ze Polacy bez zmian, odwracaja losy meczu w ostatnich minutach, i znow jedno trafienie zdecydowalo o zwyciestwie. No i wygrana z ruskimi cieszy podwojnie :)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-21, 01:51   

Wyszedłem z chaty w czasie przerwy i przez pieprzone korki nie obejrzałem końcówki :/ Wszedłem do pubu dokładnie w momencie, gdy nasi cieszyli się po zwycięstwie... Szkoda, bo lubię oglądać końcówki, zawsze są w nich ogromne emocje :D
No, ale grunt, że nasi wygrali! To jest najważniejsze. A fakt, że obiliśmy kacapów, cieszy tym bardziej.
Przed nami mecz z Arabią Saudyjską, który będzie wytchnieniem po poprzednich zmaganiach. Tutaj wynik inny, niż nasze wysokie zwycięstwo, byłby niespodzianką. Warto przy okazji postarać się, by nastrzelać jak najwięcej bramek, bo to może mieć potem znaczenie przy ustalaniu kolejności w grupie.
No i na końcu mecz z Danią. Trudny i niewygodny rywal, który był faworytem do awansu z 1 miejsca w naszej grupie. No, ale teraz zrobiło się ciekawie, bo zarówno Argentyna, jak i Niemcy z nimi zremisowały. A to oznacza, że przy dobrej grze będziemy w stanie urwać im punkty. Może nawet z nimi wygrać. Warto zrobić wszystko, by osiągnąć ten cel.
_________________
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-21, 15:37   

"Piła w trybuny i zapierdalamy do tyłu" Rozjebało mnie, gdy usłyszałem to w trakcie przerwy ( 10 sekund do końca meczu ) :haha:
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-22, 20:07   

Cytat:
"Piła w trybuny i zapierdalamy do tyłu"


No co? Komunikaty od trenera muszą być konkretne, bez żadnego pitu-pitu! :P

Tymczasem Polska zgodnie z oczekiwaniami rozwaliła Arabię Saudyjską. Aczkolwiek Polacy zmarnowali aż 6 rzutów karnych. Nie możemy sobie pozwolić na takie błędy w meczu z Danią, bo to może się na nas zemścić w postaci niekorzystnego wyniku.
Tymczasem Dania pewnie prowadzi z Rosją, choć Ruskie troszkę punktów nadrobiły. Ale tak na obecną chwilę, gdy piszę tego posta, jest to 5-bramkowa strata (a było już 8 bramek straty)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-22, 20:24   

Dania raczej niestety wygra ten mecz... Szkoda, że Argentyńczycy nie dali rady Niemcom - po pierwszej połowie nawet z nimi wygrywali, ale niestety w drugiej Niemcy przycisnęli i wygrali. No i oni już mają awans z 1 miejsca pewny, bo wystarczy im tylko wygrać z Arabią Saudyjską. A my będziemy musieli bić się o 2 miejsce z Danią. Łatwo nie będzie :/

Dzisiaj ładny wynik, ale te 6/6 zmarnowanych rzutów karnych to jakaś abstrakcja :D Chyba nasi zapisali się tym niechlubnym rekordem w historii mistrzostw świata w ręcznej, bo nie sądzę, żeby ktoś przed nimi czegoś takiego dokonał :P I pewnie jeszcze długo nikt tego nie pobije...
_________________
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-22, 20:44   

Davos napisał/a:
I pewnie jeszcze długo nikt tego nie pobije...

Polska pobije w meczu z Danią :haha:
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-22, 20:56   

Nie kracz :D Znając naszych wszystko jest możliwe :D
_________________
 
 
narabanydrwal 


Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 75

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-22, 21:25   

Właściwie, od czasów Tłuczyńskiego ciągle mamy problem z rzucaniem karnych, ale żeby z taką Arabią Saudyjską nie trafić ani razu na sześć prób, to już jest przegięcie.
_________________
Let's get ready to rumble!
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-22, 21:29   

Nom, Tłuczyński by się przydał... Nie dość, że jako jeden z nielicznych Polaków potrafił egzekwować karne, to jeszcze strzelał piękne bramki z wkrętek.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-23, 09:37   

Jezeli.nie poprawimy swojej gry to nie mamy co liczyc na zwyciestwo.z Dania. A te karne w meczu z Arabia to cos kurwa strasznego, 6 niewykorzystanych z tak slaba druzyna to parodia...
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-23, 22:19   

Cieżko będzie, bo do zajęcia 2 miejsca w grupie potrzebne nam zwycięstwo z Danią, a żeby to się udało, musimy zagrać naprawdę najlepiej, jak potrafimy. W przeciwnym wypadku zajmiemy 3 miejsc w grupie i trafimy w 1/8 na Szwecję albo Francję. A wtedy czeka nas cholernie trudna walka o ćwierćfinał.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-24, 20:52   

Ech, przegapiłem mecz, bo byłem zajęty innymi sprawami (artystyczna makieta!).

Faworyci nie zawiedli. Dania jest mocna i pokazała to również w tym meczu, pokonując Polskę 4 bramkami.
Znamy też pary 1/8 finału. Polska zmierzy się ze Szwecją. Odegrajmy się za potop szwedzki! :P
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-25, 14:42   

Dania zagrała wczoraj dobrze, ale można było ich pokonać, bo popełniali błędy. Problem w tym, że my popełnialiśmy jeszcze więcej błędów :/ Niby skuteczność w ataku całkiem ładna, bo ok. 60%, ale mieliśmy kilka głupich strat i to w momentach, gdy mogliśmy dogonić Duńczyków. Zamiast tego głupio traciliśmy piłkę, nasi przeciwnicy ją przejmowali i nam odskakiwali z wynikiem. Strata punktów na własne życzenie...
A druga sprawa, że wczoraj kompletnie nie było widać bramkarzy. Szmal skuteczność interwencji 17%, a Wyszomirski 8%... To mówi wszystko. Jeśli chcemy coś osiągnąć w tym turnieju, bramkarze muszą bronić lepiej. A może czas dać szansę Wicharemu, który siedzi na trybunach? Skoro nie idzie 2 podstawowym bramkarzom, trzeba próbować innych rozwiązań.

No i teraz czas na Szwedów. Przyznam, że cieszy mnie, iż oni zajęli ostatecznie 2 miejsce w grupie, bo gdyby przyszło nam grać z Francuzami, raczej nie dalibyśmy im rady. Szwecja oczywiście jest mocna, ale potrafimy z nimi grać. Mecz, w którym odrobiliśmy wynik ze stanu 8:20 do 29:29, do dziś im się pewnie śni po nocach :P Tak jak ten sprzed roku, gdy ich dosłownie zdemolowaliśmy w II fazie, wygrywając z nimi aż 10 bramkami i zamykając im szansę na półfinał. Wierzę, że biało-czerwoni są w stanie ich pokonać. Trzeba tylko popełniać mniej błędów...

Dania dużo nie zyskała na wygraniu z nami meczu. W 1/8 zagrają z niewygodną Islandią, w ćwierćfinale z Hiszpanią, a gdyby udało im się wygrać - w półfinale czekać będzie zapewne Francja. Czyli mają trudną drogę do finału. My też - po ewentualnym pokonaniu Szwedów, czekać na nas będzie Chorwacja, a nasi z nimi nie wygrali o punkty od dawna :/ Z kolei Niemcy zagrają w 1/8 z Egiptem, a w ćwierćfinale - ze zwycięzcą meczu Austria/Katar. Czyli półfinał mają już praktycznie pewny... Strasznie niewyrównane te drabinki :/ Wszystko było układane pod gospodarzy, czyli Katar, a skorzystają na tym oczywiście Szkopy :/ Dopiero w półfinale dostaną mocnego rywala, czyli Chorwację, Szwecję lub Polskę ;)

U nas jest jeszcze problem z kontuzjami - Orzechowski, Jurkiewicz, Chrapkowski i Lijewski mają poważne urazy i możliwe, że żaden z nich nie będzie mógł zagrać ze Szwecją. A to nam mocno skomplikuje zadanie :/
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-25, 15:07   

Taki trochę offtop:
Davos, naliczyłem w twoim poście aż 5 razy tę emotkę - :/ Ale muszę przyznać, że dobrze się czyta twoje posty, bo widać, że się znasz dobrze na ręcznej ;) Ja np. lubię ręczną, ale pod względem tej dyscypliny jestem troszkę Januszem i ciężko mi dokonać tak wnikliwej analizy w tej dyscyplinie...

Ale irytujące jest to, że Niemcom się tak dobrze układa. Dalej twierdzę, że nie powinno ich w ogóle być na tym turnieju.
I bardzo szkoda tych kontuzji. Aż 4 urazy w jednej ekipie to poważne osłabienie drużyny, które może nam poważnie zaszkodzić. Liczę jednak, że choć część naszych kontuzjowanych zawodników się zdoła wykurować do meczu ze Szwedami.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-26, 20:58   

szyszek27 napisał/a:
Davos, naliczyłem w twoim poście aż 5 razy tę emotkę - :/


No właśnie, to świadczy tylko o tym, jak sporo było mankamentów w naszej grze... Dziś też ich nie brakowało, ale o tym za chwilę.

szyszek27 napisał/a:
Ale muszę przyznać, że dobrze się czyta twoje posty, bo widać, że się znasz dobrze na ręcznej ;)


Ja mam to samo uczucie, kiedy czytam Twoje posty o skokach ;) Zwłaszcza w tym sezonie, bo z braku czasu nie śledziłem części konkursów Pucharu Świata więc zawsze miło przeczytać rzetelną analizę zapalonego kibica tego sportu ;)

A co do ręcznej, ja chwyciłem bakcyla na ten sport po pamietnych mistrzostwach świata w 2007, w których nasi doszli do finału i ulegli tam dopiero Niemcom. Potem już oglądałem regularnie, a szczypiorniak jest o tyle fajny, że mistrzostwa świata i Europy są co 2 lata, naprzemiennie więc co roku w styczniu jest jakaś duża impreza. Czyli emocje gwarantowane :) A szczególnie, kiedy grają Polacy, bo raz że to w końcu drużyna, której się kibicuje, a dwa, że chyba nie ma na świecie drugiego zespołu, który tak często przyprawiałby o zawał własnych kibiców :D Nasi niemal w każdym meczu, z wyjątkiem nielicznych pojedynków z outsiderami w rodzaju Arabii Saudyjskiej, zapewniają emocje do samego końca :) Kiedy wygrywamy, potrafimy to w mgnieniu oka zaprzepaścić i stracić kilka punktów pod rząd przez własną bezmyślność, przez co do końca trzeba drżeć o wynik. A kiedy przegrywamy, rzucamy się w szaleńczą pogoń i potrafimy odrabiać różnice punktowe, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do odrobienia :D Wiadomo, nie zawsze udaje się wygrać, ale emocji nie brakuje nigdy :)
W ogóle ręczna to jest taki fajny sport, gdzie każda akcja potrafi wywołać okrzyk radości/frustracji kibica, niezależnie od tego, czy to początek, czy końcówka meczu. Szybkie, widowiskowe akcje, piękne gole, świetne parady bramkarzy. No i kontrowersje sędziowskie - ręczna, chyba jak żaden inny sport, ma bardzo duże pole do interpretacji przepisów. Jeden sędzia uzna, że był faul w ataku, a drugi w takiej samej sytuacji powiedziałby, że to faul drużyny broniącej się i jeszcze odesłałby kogoś z nich na 2 minutową karę :) To wszystko powoduje, że ręczna jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna :) No i dodajmy do tego system rozgrywek i podział na I i II fazę - to wszystko powodowało, że o awansie drużyny A często decydował wynik meczu drużyny B i C ;) Dopiero od tych mistrzostw mamy już klarowny podział na fazę grupową + pucharową. Ma to swoje plusy, chociaż ja wolałem poprzedni system ;)
Ja od dzieciństwa oglądałem nożną i siatkówkę, ale to właśnie ręczna spowodowała, że krzyczę jak głupi po każdej zdobytej bramce przez Polaków w ważnym meczu i jestem bliski zawału/osiwienia, gdy zaczynamy przegrywać przez własne błędy :D I dlatego ten sport jest taki widowiskowy i emocjonujący :) Trudny do uprawiania, ale zajebisty do oglądania :git:


No dobra, czas coś napisać o dzisiejszym meczu ze Szwedami :)
Na początek: UDAŁO SIĘ, KURDE!!! :funfunfun: :-D
Jednak tak jak przewidywałem, Szwedzi nie byli dla nas zaporą nie do pokonania. Chociaż oczywiście łatwo też nie było. Przez bardzo długi czas to był wyrównany mecz. Raz prowadzili Szwedzi, potem my, później znów Szwedzi, potem my itd. :) Urazy Jurkiewicza i Chrapkowskiego nie okazały się tak groźne, jak przypuszczano i obydwaj dziś zagrali. U nas dziś bardzo solidnie pracowała obrona i chyba tym wygraliśmy mecz, bo Szwedzi mieli niską skiuteczność w ataku. Swoje zrobił też Szmal, który popisał się kilkoma bardzo udanymi i bardzo ważnymi interwencjami. Ani razu na boisko nie musiał wchodzić Wyszomirski, co pokazuje, że Szmal był dziś na gazie i bronił świetnie. Brawo!
Wreszcie padło dziś kilka bramek ze skrzydeł - zwłaszcza na prawym skrzydle dobrze radził sobie Daszek. Mam nadzieję, że ten rodzaj wykończenia akcji będzie częściej wykorzystywany, bo dobre skrzydła mogą naprawdę demolować rywali! Z dobrej strony pokazał się także Bielecki, który na początku meczu zaliczył dobre rzuty z drugiej linii i kilka bardzo udanych asyst. Niestety, potem coś w jego grze zaczęło szwankować, bo oddał kilka niecelnych rzutów, a co gorsze, gubił piłkę. Tak jak i inni. I to jest ta łyżka dziegciu, którą trzeba dodać do beczki miodu, analizując dzisiejszy mecz. Błędy własne! Co prawda jest pewien progres w stosunku do meczów z Danią, ale nadal popełniamy ich zdecydowanie za dużo. Nie możemy tak często gubić piłki czy wręcz podawać jej do przeciwników, bo to jest oddawanie im za darmo cennych punktów. Dziś wygrywaliśmy ze Szwedami 8:5, potem przydarzyła nam się seria strat i Szwedzi zdobyli 4 (!) bramki z kontry + 1 z gry, wychodząc na prowadzenie 10:9. Jeśli tak będziemy grać z Chorwacją, to marny nasz los, bo oni, podobnie jak Duńczycy, wszystkie nasze błędy wykorzystają bez litości. Chorwacja to bardzo trudny rywal. I tak jak można powiedzieć, że Szwedom "nie leżą" Polacy, tak nam "nie leżą" Chorwaci. Dlatego tutaj musimy piłkę rozgrywać bardzo dokładnie i nie pozwolić jej sobie wydrzeć z rąk.
Pewnym pocieszeniem jest dla mnie fakt, że Chorwaci męczyli się z Brazylijczykami, którzy bynajmniej do potęg handballowych nie należą. Czyli, podobnie jak Duńczycy, nie są niezniszczalni i można ich pokonać. A my z nimi meczu o punkty nie wygraliśmy od daaaawna... Może w końcu przełamiemy się teraz? Oby :) Tylko mniej błędów, Panowie!
Szkoda, że Lijewski jest nadal kontuzjowany... On by się nam bardzo przydał, ale dla niego już niestety turniej najprawdopodobniej się skończył...

szyszek27 napisał/a:
Ale irytujące jest to, że Niemcom się tak dobrze układa. Dalej twierdzę, że nie powinno ich w ogóle być na tym turnieju.


Dokładnie, ich obecność na tym turnieju to mega przekręt. Aczkolwiek nie jedyny, bo gospodarz mistrzostw, Katar, bardzo chętnie korzysta z pomocy sędziów. W meczu Kataru z Austrią było sporo kontrowersji, ale sędziowie dziwnym trafem mylili się na korzyść gospodarzy. Ale w ćwierćfinale przyjdzie im zagrać z ... Niemcami :D Czyli jedna przekręcona drużyna na pewno odpadnie. Dobre i to. Miałbym niezły ubaw, gdyby to Niemcy odpadli :D Aczkolwiek nie wierzę w to. Oni jednak grają dobrze i prawdopodobnie pokonają Katar, nawet jeśli będą mieć przeciwko sobie sędziów. No, a ze zwycięzcą tego meczu zagra Polska, jeśli uda nam się pokonać Chorwację. Jest więc o co walczyć, bo oprócz samego półfinału, być może trafi się jeszcze szanse na odegranie się na Niemcach. To by był piękny scenariusz :)
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-26, 22:45   

Cytat:
W ogóle ręczna to jest taki fajny sport, gdzie każda akcja potrafi wywołać okrzyk radości/frustracji kibica, niezależnie od tego, czy to początek, czy końcówka meczu. Szybkie, widowiskowe akcje, piękne gole, świetne parady bramkarzy.

Oj tak, to są zdecydowanie największe atuty ręcznej. Może nie mam takiego bakcyla, ale sport fajny i lubię sobie oglądnąć ;)

Dzisiejszy mecz ze Szwecją przeoczyłem w większości, jedynie na końcówkę zdążyłem i tam Polacy grali naprawdę fajnie! Udało im się dołożyć troszkę tej przewagi i postawić kropkę nad i!

Cytat:
Ja mam to samo uczucie, kiedy czytam Twoje posty o skokach ;) Zwłaszcza w tym sezonie, bo z braku czasu nie śledziłem części konkursów Pucharu Świata więc zawsze miło przeczytać rzetelną analizę zapalonego kibica tego sportu ;)

Ja bym w tym temacie o skokach pisał nawet częściej (po każdym konkursie, zarówno panów jak i pań), ale chyba nie za bardzo jest sens pisania dwóch postów po sobie :P
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-26, 22:46   

Chorwacja nam dopierdoli w ćwierćfinale.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.109 sekundy. Zapytań do SQL: 31