Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sharvari
2014-01-02, 21:57
I know ..................
Autor Wiadomość
jb_k

Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 11

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-17, 23:32   I know ..................

Jestem niepoprawnym fantastą, to i pytanie jest lekko sci-fi (choć nie do do końca, bo już pracują nad tym)

Jeśli oglądaliście film Matrix, to pewnie pamiętacie scenę "I know kung-fu"
Jeśli teraz byłaby taka możliwość, to jaką umiejętnością, wiedzą, zdolnością, chcielibyście się upgradować?
Ale. Warunki: Można tego dokonać tylko raz w życiu, nie można tego się pozbyć, zapomnieć. (taki zapis trwały)



To może zacznę od siebie;
Na chwilę obecną to chyba chciałbym "słuch muzyczny".
Czyli, to co mi gdzieś "w duszy gra", potrafiłbym przełożyć na grę na dowolnym instrumencie, kompozycje, aranżacje itd.
Czyli wstaje z fotela "I know jak to grać"
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-17, 23:38   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-20, 16:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-17, 23:40   

Chciałbymumiec rysować i to tak dobrze, żebym mógł narysowac co chcę.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 00:22   

KicerK napisał/a:
Chciałbymumiec rysować i to tak dobrze, żebym mógł narysowac co chcę.

Uwierz mi, że to by była pierwsza rzecz jakiej chciałbyś się potem oduczyć i jeszcze zapomnieć przy tym jakie z ludzi są sępy :p

Grać na wszystkich instrumentach. To chyba wydaje mi się najbardziej atrakcyjne na tą chwilę.
_________________
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 00:22   

Chciałbym chłonąć wiedzę na stałe bez wyparowywania, taka super pamięć, bez efektów ubocznych utrudniających życie, jak to mają mieć w zwyczaju ludzie aktualnie posiadający taką super pamięć.
_________________
 
 
jb_k

Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 11

Medale: Brak

  Wysłany: 2013-11-18, 00:40   

love178 napisał/a:
KicerK napisał/a:
Chciałbymumiec rysować i to tak dobrze, żebym mógł narysowac co chcę.

Uwierz mi, że to by była pierwsza rzecz jakiej chciałbyś się potem oduczyć i jeszcze zapomnieć przy tym jakie z ludzi są sępy :p

Grać na wszystkich instrumentach. To chyba wydaje mi się najbardziej atrakcyjne na tą chwilę.


Jaki związek ma umiejętność rysowania z "ludzie to sępy"? (Nie kumam) :)
 
 
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 00:45   

jb_k napisał/a:
love178 napisał/a:
KicerK napisał/a:
Chciałbymumiec rysować i to tak dobrze, żebym mógł narysowac co chcę.

Uwierz mi, że to by była pierwsza rzecz jakiej chciałbyś się potem oduczyć i jeszcze zapomnieć przy tym jakie z ludzi są sępy :p

Grać na wszystkich instrumentach. To chyba wydaje mi się najbardziej atrakcyjne na tą chwilę.


Jaki związek ma umiejętność rysowania z "ludzie to sępy"? (Nie kumam) :)

Wydaje mi się, że chodzi o ciągłe "Narysuj coś dla mnie, proszę, narysuj mi to, narysuj tamto". To musi być dość męczące.
 
 
jb_k

Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 11

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-18, 01:00   

Sandra napisał/a:
jb_k napisał/a:
love178 napisał/a:
KicerK napisał/a:
Chciałbymumiec rysować i to tak dobrze, żebym mógł narysowac co chcę.

Uwierz mi, że to by była pierwsza rzecz jakiej chciałbyś się potem oduczyć i jeszcze zapomnieć przy tym jakie z ludzi są sępy :p

Grać na wszystkich instrumentach. To chyba wydaje mi się najbardziej atrakcyjne na tą chwilę.


Jaki związek ma umiejętność rysowania z "ludzie to sępy"? (Nie kumam) :)

Wydaje mi się, że chodzi o ciągłe "Narysuj coś dla mnie, proszę, narysuj mi to, narysuj tamto". To musi być dość męczące.


Czy to znaczy, że też musiałbym się obawiać, "zagraj mi to tamto", "napisz mi piosenkę", skomponuj o mnie musical" itd? Hmm, dla mnie ważniejsza jest chyba swoboda tworzenia, niż obawy o oczekiwania. :)
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 01:13   

jb_k napisał/a:
love178 napisał/a:
KicerK napisał/a:
Chciałbymumiec rysować i to tak dobrze, żebym mógł narysowac co chcę.

Uwierz mi, że to by była pierwsza rzecz jakiej chciałbyś się potem oduczyć i jeszcze zapomnieć przy tym jakie z ludzi są sępy :p

Grać na wszystkich instrumentach. To chyba wydaje mi się najbardziej atrakcyjne na tą chwilę.


Jaki związek ma umiejętność rysowania z "ludzie to sępy"? (Nie kumam) :)

Noo właśnie. Moim największym talentem w życiu zawsze było rysowanie. Jednocześnie zawsze byłam nielubiana i prześladowana przez innych. Więc ciągle od innych dzieci słyszałam ,,jeśli chcesz żebym cię lubił/a to narysuj mi to to to i to!" oczywiście zawsze na końcu zostając z gwizdkiem. Kiedy bywało naprawdę źle i nie mogłam w klasie wytrzymać, to robiłam dla całej klasy rysunki. Z założenia miało to wszystkich trochę uspokoić, przez moment dać wrażenie, że ,,hej, nie jestem taka zła, mogę ci dać coś ładnego", ale i tak na końcu dzieciaki się wykłócały, że ,,jego rysunek jest lepszy, w zamian chcę drugi!" nawet jak na wszystkich rysunkach było to samo :p Chciałam dać siostrze na urodziny w prezencie kartkę z życzeniami z podpisami naszych kolegów, ale nie chcieli mi się podpisać dopóki im nie dałam w zamian rysunków. Teraz niby już nie chodzę do szkoły, ale co chwilę ktoś wpada na pomysł, że ,,super by było jakbyś narysowała komuś prezent na urodziny/ślub/rocznicę!" i przez cały okres tworzenia pracy nikogo nie obchodzi jak się mam, jak mi minął dzień, zamiast ,,dzień dobry!" słyszę ,,jak tam rysunek? Czemu jeszcze nie skończony?!". Boję się też dawania w prezencie rysunków całkowicie ,,od siebie", bo zawsze- ZAWSZE obok wyskoczy druga koleżanka z tekstem ,,o! Jak dobrze wiedzieć, że ja następnym razem dostanę coś lepszego!". Ludzie patrzą na mnie wyłącznie przez pryzmat moich prac, nikogo z bliskich nie obchodzą moje pasje, tylko mój talent, który zrządzeniem losu nie jest moją pasją ani trochę. Wręcz irytuje wszystkich, że zamiast rysować wolę muzykę i naukę języków obcych, i zawsze miałam podcinane skrzydła w związku z nimi, będąc na siłę pchana do rysowania i do ludzi, którzy uważają się za ,,artystów", a dla mnie są dziwolągami, zwłaszcza, że często rysują gorzej ode mnie a mają się za nie wiadomo kogo. Również nigdy nie dostałam od nikogo rysunku w prezencie. Zawsze było ,,narysowałbym ci coś, ale od razu się rozmyśliłem, bo ty dla siebie zrobisz to lepiej!". Tak więc, mimo iż sto razy dawałam ludziom rysunki nigdy się nie dowiedziałam jak to jest rysunek dostać, niby taka wielka radość, ale mi się nie przytrafiło, a przecież w tym się liczy gest a nie jakość wykonania. Nawet jakby to miała być zwykła kartka świąteczna, to zawsze wręczający stara się nie robić na niej żadnego rysunku jakby mnie to miało w jakiś sposób obrazić. I nie wierzę, że jakimś cudem trafiam wyłącznie na ludzi bez serca, 100% osób zachowuje postawę roszczeniową do osoby umiejącej rysować i wolałabym się tego nigdy o ludziach nie dowiedzieć.
_________________
 
 
Pingvin 
Rzecznik Prasowy Wojtka


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 629

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-18, 07:13   

Ja bym nauczył się tylu języków obcych ilu byłbym w stanie(przede wszystkim doszlifowałbym angielski, nauzczyłbym się hiszpańskiego i niemieckiego, ale ogólnie ,najlepiej wszystkie). Też chciałbym mieć słuch muzyczny i umieć rysować.

[ Dodano: 2013-11-18, 07:14 ]
jb_k napisał/a:
Jestem niepoprawnym fantastą, to i pytanie jest lekko sci-fi (choć nie do do końca, bo już pracują nad tym)

Szkoda że nawet jak dożyję czasów gdy będzie to możliwe to i tak pewnie nie będzie mnie stać.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 07:19   

Chciałabym więcej wytrwałości, konsekwencji w działaniu. Zawsze miałam chłonny umysł, ale brakuje samozaparcia.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Jemszyszki 
Miszcz!


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 534
Skąd: ja ją znam?

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-18, 12:02   

Żyłkę do biznesu
_________________
Ludzie zakładają, że lubię szyszki.
Lubię.
=====================
Nabijam godziny na forum.
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 14:16   

Mimo wszystko mega bardzo chciałbym umieć rysować. Lubię rysować, lecz właśnie bardzo nie potrafię :C A w moim wieku chyba nikt nie będzie chciał żebym dla kogoś rysował :p
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 15:20   

ja też wybrałabym perfekcyjne rysowanie (i na kartce i komputerowo), bo wiążę z tym przyszłość i choć z rysowaniem sobie radzę, ciągle mi mało i rzadko zadowalają mnie prace tak, żebym mogła je pokazać gdzieś. trochę rozumiem Love, z tym że ja umiem powiedzieć 'nie'. :D a w dorosłości, w zawodzie grafika to już są same plusy.
-narysuj mi to i to.
-ok, ale zapłać.
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 17:37   

love
 
 
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 17:47   

monjiczq, ale bym ci złapkowała jakby się dało :-D świetny gest :D
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 19:02   

AnswersMaster dobrze kombinował z tą mega pamięcią ale ja bym wolał czytać w myślach. Oczywiście z pełną kontrolą tej czynności a nie, że wychodzę na ulicę i słyszę jeden wielki wrzask tłumu - to by było bez sensu. Ale tak, że włącza mi się kiedy chcę i mogę to nakierować na konkretną osobę - bajeczna sprawa! Nie ma potężniejszego narzędzia władzy i kontroli niż możliwość czytania w głowie drugiego człowieka jak w książce. Pomyślcie Panowie: przynajmniej będąc z kobieta zawsze wiedzielibyście o czym myśli i nie musielibyście zadawać pytania "o co chodzi?" i otrzymywać odpowiedzi "o nic" :]

[ Dodano: 2013-11-18, 19:03 ]
I żeby nie było: Wcale nie marzę o zdobyciu władzy nad światem! To już - razem z kolegami z Bilderbergu - mam!:]
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Jemszyszki 
Miszcz!


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 534
Skąd: ja ją znam?

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-18, 19:08   

Też mi się bardzo spodobała inicjatywa Monjiczq. To też wrzucam coś od siebie.

http://oi43.tinypic.com/34zyv44.jpg

ps. Miałem zeskanowac, ale mi drukarka ostatnio padła. Więc jest zdjęcie biedafonem.
_________________
Ludzie zakładają, że lubię szyszki.
Lubię.
=====================
Nabijam godziny na forum.
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 19:15   

Trudny wybór. Ja bym wybrał jedno z tych: Czytanie w myślach, umiejętność porozumiewania się ze zwierzętami, telekineza, teleportacja, superduper pamięć, znajomość wszystkich języków (choć tych można by się nauczyć dzięki wspomnianej superduper pamięci), ewentualnie jakiś kilkunastu sekundowy "mind control" (jakie możliwości) albo zdolność zatrzymywania czasu czy coś. Oczywiście wszystko bez nadużywania, raz na jakiś czas, żeby "moc" musiała się zregenerować przed ponownym użyciem.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
jb_k

Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 11

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-22, 23:55   

love178 napisał/a:
jb_k napisał/a:
love178 napisał/a:
KicerK napisał/a:
Chciałbymumiec rysować i to tak dobrze, żebym mógł narysowac co chcę.

Uwierz mi, że to by była pierwsza rzecz jakiej chciałbyś się potem oduczyć i jeszcze zapomnieć przy tym jakie z ludzi są sępy :p

Grać na wszystkich instrumentach. To chyba wydaje mi się najbardziej atrakcyjne na tą chwilę.


Jaki związek ma umiejętność rysowania z "ludzie to sępy"? (Nie kumam) :)

Noo właśnie. Moim największym talentem w życiu zawsze było rysowanie. Jednocześnie zawsze byłam nielubiana i prześladowana przez innych. Więc ciągle od innych dzieci słyszałam ,,jeśli chcesz żebym cię lubił/a to narysuj mi to to to i to!" oczywiście zawsze na końcu zostając z gwizdkiem. Kiedy bywało naprawdę źle i nie mogłam w klasie wytrzymać, to robiłam dla całej klasy rysunki. Z założenia miało to wszystkich trochę uspokoić, przez moment dać wrażenie, że ,,hej, nie jestem taka zła, mogę ci dać coś ładnego", ale i tak na końcu dzieciaki się wykłócały, że ,,jego rysunek jest lepszy, w zamian chcę drugi!" nawet jak na wszystkich rysunkach było to samo :p Chciałam dać siostrze na urodziny w prezencie kartkę z życzeniami z podpisami naszych kolegów, ale nie chcieli mi się podpisać dopóki im nie dałam w zamian rysunków. Teraz niby już nie chodzę do szkoły, ale co chwilę ktoś wpada na pomysł, że ,,super by było jakbyś narysowała komuś prezent na urodziny/ślub/rocznicę!" i przez cały okres tworzenia pracy nikogo nie obchodzi jak się mam, jak mi minął dzień, zamiast ,,dzień dobry!" słyszę ,,jak tam rysunek? Czemu jeszcze nie skończony?!". Boję się też dawania w prezencie rysunków całkowicie ,,od siebie", bo zawsze- ZAWSZE obok wyskoczy druga koleżanka z tekstem ,,o! Jak dobrze wiedzieć, że ja następnym razem dostanę coś lepszego!". Ludzie patrzą na mnie wyłącznie przez pryzmat moich prac, nikogo z bliskich nie obchodzą moje pasje, tylko mój talent, który zrządzeniem losu nie jest moją pasją ani trochę. Wręcz irytuje wszystkich, że zamiast rysować wolę muzykę i naukę języków obcych, i zawsze miałam podcinane skrzydła w związku z nimi, będąc na siłę pchana do rysowania i do ludzi, którzy uważają się za ,,artystów", a dla mnie są dziwolągami, zwłaszcza, że często rysują gorzej ode mnie a mają się za nie wiadomo kogo. Również nigdy nie dostałam od nikogo rysunku w prezencie. Zawsze było ,,narysowałbym ci coś, ale od razu się rozmyśliłem, bo ty dla siebie zrobisz to lepiej!". Tak więc, mimo iż sto razy dawałam ludziom rysunki nigdy się nie dowiedziałam jak to jest rysunek dostać, niby taka wielka radość, ale mi się nie przytrafiło, a przecież w tym się liczy gest a nie jakość wykonania. Nawet jakby to miała być zwykła kartka świąteczna, to zawsze wręczający stara się nie robić na niej żadnego rysunku jakby mnie to miało w jakiś sposób obrazić. I nie wierzę, że jakimś cudem trafiam wyłącznie na ludzi bez serca, 100% osób zachowuje postawę roszczeniową do osoby umiejącej rysować i wolałabym się tego nigdy o ludziach nie dowiedzieć.



Nie porzucaj swojego Talentu dlatego, że ktoś od Ciebie oczekuje ciągle rysunków.
Rozumiem Twoją frustrację. Zdaje sobie też sprawę, że być może kiedy przeczytałaś powyższe zdanie mogłaś poczuć rozczarowanie

Ale powtórzę.
Nie porzucaj swojego Talentu dlatego, że ktoś od Ciebie oczekuje ciągle rysunków.
Uproszczę:
Nie porzucaj swojego Talentu dlatego, że ktoś od Ciebie chce.
Totalnie uproszę:
Nie porzucaj.
Nie porzucaj dążenia do rozwijania swoich talentów, pasji, zdolności z powodu "postawy roszczeniowej innych", jak to ujęłaś.

Jest wiele rozwiązań praktycznych zaistniałej sytuacji (tej którą sobie wyobrażam z Twojego opisu)
Jeśli mogę zaproponuję Ci taką "melancholijną". Jeśli byłbym w takiej sytuacji, że ktoś "domaga się rysunku dla niego w ten sposób jak to naszkicowałaś, to narysowałbym to co chce, a nawet więcej.

Rysunek zawierałby to co ten ktoś chce, plus "autoportret* z łezką w oku".
Ale warunek:
Nie rób tego w złości i na odp####### się.
Postarałbym się aby ten rysunek był fajny, piękny, ładny. a autoportret smutny.
Im ładniejszy obrazek tym smutniejszy autoportret.
(*jeśli nie autoportret, to jakiś smutny detal, element, postać)

Jaka przyświeca temu intencja?

Ano taka, żeby ci roszczeniowi odbiorcy dostrzegli, że "coś tu nie gra".
Chciałbym dać do zrozumienia tym Twoim "zaborcom", że ten sposób w jaki "karmią swoje szczęście" powoduje u Ciebie smutek.

Jakich praktycznych skutków oczekiwałbym po takim rysunku?
Zastanowienie odbiorcy, rezygnacja z takiego traktowania Ciebie jak opisałaś.

A dla Ciebie jaki efekt?
Hart ducha, umiejętność pracy w stresie - oj uwierz starszemu koledze, jak bardzo potrzebna to umiejętność.
Rozwiązywanie problemów w sposób kreatywny, a nie ucieczka od nich (zaufaj starszemu koledze, który wielokrotnie dał dyla przed problemami i teraz gdyby mógł cofnąć czas nie zrobiłby tego ponownie.)
Nieporzucanie swoich umiejętności, talentu, cały czas rozwijanie umiejętności rysownia, obserwacji świata przez rysunek.
Umiejętność budowania kontrastu. To przyda Ci się zarówno w rysunku, jak i w muzyce. W nauce języków obcych pewnie też. (mam nadzieję.)

Żeby być dobrze zrozumianym, jeśli wolisz muzykę, to fantastycznie, Jeśli kochasz uczyć się języków, to wspaniale. Rozwijaj to cały czas.

Ale nie porzucaj przy tym tego co masz jako talent. (zwłaszcza z powodu, że otaczają Cię tylko tacy, którzy przede wszystkim coś od Ciebie chcą.)

Wszystkie te sugestie możesz porzucić;) ale mam nadzieję, że zainspirowały Cię do tego aby się nie poddawać, poszukać Twojego sposobu,
I nie porzucać swojego talentu ;)

http://i42.tinypic.com/4lktib.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.167 sekundy. Zapytań do SQL: 34