Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Chłopiec skazany na śmierć był niewinny
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-18, 18:10   Chłopiec skazany na śmierć był niewinny

14-letni George Junius Stinney, najmłodszy człowiek skazany na śmierć w Stanach Zjednoczonych w XX wieku, był niewinny. W środę sąd pośmiertnie oczyścił chłopca z zarzutów.



Czarnoskóry Stinney został stracony na krześle elektrycznym 16 czerwca 1944 roku. Został oskarżony o śmiertelne pobicie dwóch białych dziewczynek: 11-letniej Betty June Binnicker i 7-letniej Mary Emmy Thames.

Chłopiec posłużył za kozła ofiarnego. Proces trwał zaledwie jeden dzień, a ława przysięgłych złożona wyłącznie z białych obywateli potrzebowała tylko dziesięciu minut, żeby uznać 14-latka winnym i posłać go na krzesło elektryczne.

70 lat po tamtych wydarzeniach sprawa wróciła przed wymiar sprawiedliwości. Po ponownym zbadaniu akt sprawy sąd uznał, że doszło do wielu naruszeń, a zebrany materiał dowodowy w żaden sposób nie świadczył o winie nastolatka.

W aktach sprawy próżno było szukać nagranych lub spisanych zeznań Stinneya, ponadto wyszło, że obrońca chłopca nie zadbał o świadków, nie skonfrontowano także jego wersji wydarzeń z tą przedstawioną przez oskarżyciela.

"Policja szukała winnego, wykorzystali mojego brata jako kozła ofiarnego" - przyznała siostra skazańca, 77-letnia dziś Amie Ruffner. W 1944 roku towarzyszyła bratu, kiedy ten rzekomo miał dopuścić się podwójnej zbrodni na dziewczynkach.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/t..._campaign=other
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-18, 19:41   

wydaje mi się, że zrobili tak bo był czarny

ale mogę się mylić :chill:
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-18, 20:26   

Owszem. Wtedy w USA były takie czasy, że jakby czarny od białego dostał nożem w brzuch to by go jeszcze zamknęli za nielegalne posiadanie broni.
_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-18, 21:36   

Davos napisał/a:
Owszem. Wtedy w USA były takie czasy, że jakby czarny od białego dostał nożem w brzuch to by go jeszcze zamknęli za nielegalne posiadanie broni.


Oficer znajduje martwego Murzyna z 12 ranami kłutymi i mówi
"Nigdy w życiu nie widziałem tak brutalnego samobójstwa"
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-18, 21:46   

Po długim procesie sąd na południu USA skazał Murzyna na zaledwie 10 lat za zabójstwo. Jako okoliczność łagodzącą sąd uwzględnił fakt, że to jednak nie on zabił.

[ Dodano: 2014-12-18, 21:47 ]
nie wiem dlaczego napisali murzyna z wielkiej
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-18, 21:57   

brzozik70043704352251515, bo tak jest poprawnie gramatycznie.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-18, 22:09   

Gdy tylko zobaczyłem ten temat, to do głowy wpadł mi zajebisty czarny kawał, ale teraz nie mogę go sobie przypomnieć :zalamka:
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-19, 01:33   

widzu napisał/a:
brzozik70043704352251515, bo tak jest poprawnie gramatycznie.

I poprawnie politycznie.
Choć... nie, żeby było poprawnie politycznie, to musiałby być AFROAMERYKANIN. Ale to do innego tematu.

A ta sprawa przypomina mi troszkę książkę Zabić Drozda. Tam też skazali murzyna, mimo że był niewinny.
Przykre jest to, że wymiar sprawiedliwości potrafi być tak spaczony przez rasizm.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-19, 12:14   

szyszek27 napisał/a:
Przykre jest to, że wymiar sprawiedliwości potrafi być tak spaczony przez rasizm.

No to patrz, co się dzieje z Romami... Prawo ich wręcz chroni, choć k*rwy i złodzieje. (Tak, wiem, nie wszyscy, ale większość stanowi normę.) Nie wiem, co gorsze...
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-19, 17:07   

RudaMaupa napisał/a:
No to patrz, co się dzieje z Romami...


Z kim?!
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-19, 17:08   

JankielKindybalista85 napisał/a:
RudaMaupa napisał/a:
No to patrz, co się dzieje z Romami...


Z kim?!


Z czym?

[ Dodano: 2014-12-19, 16:09 ]
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-19, 17:12   

Aaaaaaa!!!!! No to mówcie od razu, ze wam o cyganów chodzi! Ja pier...
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-19, 20:00   

Zak :piwo:
 
 
matheus3004 
Überszlachta
Niepoprawny optymista


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 734
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-19, 20:42   

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale może by tak wprowadzić wizy dla Amerykanów? ...
_________________
"Tu, gdzie często wiele chcesz, a mało możesz."
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-20, 13:32   

Zastanawia mnie tylko po co w ogóle sąd zajmuje się obecnie sprawami sprzed 70 lat?
Co teraz? W jakiś magiczny sposób zwrócą mu teraz życie?
Dla mnie to jakieś jaja że sędziowie w USA zajmują się sprawami prawie sprzed wieku. Nie mają najwyraźniej niczego innego do roboty.

Czekam teraz aż jakiś sąd uzna, że Brutus był niewinny zabójstwu Cezara, jako że nie ma dowodów świadczących o jego winie w tej sprawie. :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.077 sekundy. Zapytań do SQL: 26