Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2017-01-18, 13:08
Zapytaj Ascarę
Autor Wiadomość
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-13, 13:52   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-19, 04:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-13, 13:57   

Ascara toczeń i sarkoidoza to były dwie najpopularniejsze choroby w Housie. W każdym odcinku co najmniej jedna z nich musiała sie pojawić jako jedna z głównych opcji. A czasem obie i dopiero był szoł. Pojawiały się tak często że z samego tego faktu miałem niezły ubaw. Zwłaszcza że wcześniej o tych chorobach nawet nie słyszałem. house to był strasznie durnowaty serial. Ale śmiszny. Wolałem od Na dobre i na złe. :-D
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-13, 14:05   

JankielKindybalista85, a tak z ciekawości, czy kiedykolwiek był to toczeń? :-D
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-13, 14:05   

Z tego co pamiętam to raz. Sarkoidoza nigdy. :haha:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 01:08   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Hmm, to ja mam pytanie które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Jaka jest faktyczna szkodliwość aspartamu, czyli tego syntetycznego słodzika dodawanego do napojów light?

Z jednej strony czytam newsy jakoby badacze nie stwierdzili żadnej jego szkodliwości, z drugiej strony odmienne zdanie ludzi w komentarzach i linki do alternatywnych "badań" które miały wykazać że aspartam jest rakotwórczy i że to trucizna.

Trochę się tego boję, bo codziennie wypijam z litr albo i więcej Coli Light :|


Sorry, Wilczku, ale biochemia była taaaak dawno :haha: Jak będę mieć okazję to sprawdzę w jakimś mądrym podręczniku.
Ale generalnie cola light w niczym nie jest lepsza od zwykłej, jeśli idzie o kaloryczność :D

Mackers napisał/a:
Czy miałaś już praktyki? Albo zajęcia na żabach?


Praktyki są co roku w wakacje przez 4 tygodnie. Po pierwszym roku byłam pielęgniarką na praktykach (zastrzyki, kroplówki, pobieranie krwi, podmywanie tyłków itp.), po drugim tydzień na Izbie Przyjęć a 3 u rodzinnego, głównie jako obserwator.
Na żabach - tak. Na fizjologii. Zadanie polegało na wypreparowaniu żabiego serca, ale tak, żeby żaby przy tym nie zabić (nie było to łatwe). Jak już się to osiągnęło, na bijące serce polewało się kropelki różnych środków, aby sprawdzić, jak działają one na krążenie.
Na innych zajęciach odmóżdżonej żabie (z przeciętym rdzeniem, tak że nic nie czuła) moczyło się nogi we wrzątku, kwasie itp., aby sobie udowodnić, że odruchy rdzeniowe nie zależą od mózgu.

widzu napisał/a:
O, i ja mam pytanie.

Przez te wszystkie lata zabraniali łączyć leki z paracetamolem z lekami z ibuprofenem, bo to podobno się "gryzie" i jest szkodliwe. Więc jak wygląda sprawa z Metafenem? Jakieś inne dawki tam są czy co?

Tego jeszcze nie miałam niestety na farmie, a nie chcę kombinować i wymyślać. :oops: Jak się dowiem, to powiem!

narabanydrwal napisał/a:
Gdzie można kupić chloroform?

Nawet jakbym wiedziała, to tego typu wiedzy się nie rozpowszechnia :D

matheus3004 napisał/a:
Też mam pytanie, a mianowicie: Czy przy spożywaniu odpowiednich ilości owoców
i warzyw uzupełnianie diety jest konieczne?

Większości witamin i minerałów nie... Suplementy to w ogóle jest dziadostwo, te sztuczne witaminy łatwo przedawkować, do tego nie są pełnowartościowe. Lepiej spożyć je w wersji naturalnej. Ale warto wiedzieć, że takiej wit. D nie ma praktycznie w warzywach i owocach, także w mleku ilości są niewielkie. Główne jej źródło to nasza własna skóra, która wytwarza ją pod wpływem słońca. U osób, które nie bywają na słońcu oraz u wszystkich (!) zimą zaleca się jej suplementację.
Ciekawe jest też, że wbrew pozorom i plotkom żelaza nie ma w szpinaku, a raczej jest, ale bezwartościowe. Przyswajalne dla człowieka żelazo jest jedynie w produktach mięsnych, zwłaszcza w wątróbce ( :rzyga: ).

JankielKindybalista85 napisał/a:
Ascara toczeń i sarkoidoza to były dwie najpopularniejsze choroby w Housie. W każdym odcinku co najmniej jedna z nich musiała sie pojawić jako jedna z głównych opcji. A czasem obie i dopiero był szoł. Pojawiały się tak często że z samego tego faktu miałem niezły ubaw. Zwłaszcza że wcześniej o tych chorobach nawet nie słyszałem. house to był strasznie durnowaty serial. Ale śmiszny. Wolałem od Na dobre i na złe. :-D

Rozumiem :D Nigdy nie oglądałam House'a. :oops:
Z tym, że toczeń i sarkoidoza nie są wcale tak rzadkimi chorobami, poza tym śmieszne takie deliberacje, bo są łatwo rozpoznawalne... Sarkoidoza wychodzi (przynajmniej najczęstsza postać płucna) już w samym RTG, ma tak charakterystyczny obraz, że nawet ja bym ją rozpoznała, taka kaszka. :D


Toczeń też jest charakterystyczny - podstawowy objaw to obrzęk w kształcie motyla (chociaż mi bardziej przypomina jakąś ważkę czy coś :P ) na twarzy.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 07:05   

Jak to nie jest lepsza, przeciez light jesli dobrze pamietam, na 100ml ma moze z 1kcal, a zwykla cola duzo, duzo wiecej.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 13:43   

No proszę. Ascara przez internety diagnozuje zanim studia skończyła i mówi ze to prosta rzecz a z House'a jakiegoś geniusza zrobili bo sarkoidozę sugerował. Telewizja kuamie!
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 13:44   

JankielKindybalista85 napisał/a:
z House'a jakiegoś geniusza zrobili bo sarkoidozę sugerował


Bo robił to bez RTG. :smile:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 13:45   

Moja nauczycielka ma Toczeń i moja ciocia też i moja nauczycielka mówi, że jak się ma tocznia to zostało człowiekowi max 15lat życia - prawda to?
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 13:55   

O, może powiesz mi coś ciekawego o moim rentgeniku :D
http://i.imgur.com/keR0zz8.jpg
I czy nie ma tam raka ;o
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 13:58   

Antybristler napisał/a:
O, może powiesz mi coś ciekawego o moim rentgeniku

Spora macica, jajowody drożne. Jak dla mnie ok ;)
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 14:01   

No, Antek wreszcie wrzucił zdjęcie czegoś innego niż swoja twarz :-D
_________________
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-14, 14:07   

widzę wątrobę! :muk:
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 14:10   

Antek może i nie wzbudzasz spodziewanego zachwytu kiedy wrzucasz swoje słit focie ale wnętrze masz naprawde piękne! :haha:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 14:12   

Kości miedniczne z metkami rozdawali? :P
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 14:20   

Antek jak zwykle seks bomba
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-14, 14:34   

super zdjecie Antek :git:
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-14, 14:41   

jak dużo komentarzy ;ooo
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 15:51   

Nowa fryzura? ^_^
_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-14, 17:46   

A jeszcze pytanie medyczne. Dlaczego, gdy mi wypadł obojczyk to po nastawieniu go ten ziomek co mnie naprawił powiedział, że mogę to gówno zdjąć co mi łapę usztywnia po 3 dniach a jak poszedłem do doktora to hindus mnie się zapytał, czemu tego nie noszę, bo powinienem to miesiąc nosić bo jest ryzyko, że mi znowu wypadnie
?
Oczywiście posłuchałem tego co mi nastawił xD
Nie mógłbym jak pieprzony kaleka łazić z tym czymś przez miesiąc.
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.129 sekundy. Zapytań do SQL: 34