To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Inba na AGH

Lilith - 2021-10-23, 17:03
Temat postu: Inba na AGH
A nawet dwie.

Po pierwsze, wpis jednego z poszkodowanych studentów:

Cytat:
Ale to będzie inba XDDDD Ale dobra obiecałem to napiszę.

TLDR; Przez to, że nie było jasnego podziału który przedmiot jest ekonomiczny, a który humanistyczny 40+ osób dostaje warunek i żadna z tych osób nie dostanie stypendium.

Wprowadznie:
Według Sylabusa na 2 semestrze studenci Informatyki Stosowanej wydziału FiIS muszą zrealizować 2 przedmioty obieralne – jeden za 2 ects Humanistyczny i jeden za 3ects Ekonomiczny.
SPZ- Semestralny Plan Zajęć, wysyłamy go przed rozpoczęciem semestru w którym umieszczany plan na kolejny semestr.
HS -humanistyczno-społeczny
E- ekomomiczny

Przed rozpoczęciem drugiego semestru:
Obrzezani po pierwszej Sesji Studenci przystępują do zapisów na następny semestr, patrzą sylabus i widzą dwa bloczki HES (HS) i HES (E) , po rozwinięciu pojawia się odnośnik: w obu przypadkach ten sam, do tej samej listy przedmiotów. Na tej liście wchodząc w przedmiot wyświetla się sylabus tego przedmiotu, Wszystkie w kategorii HES bez podziału na HS i E. Studenci z wątpliwościami wysłali maila do dziekanatu ale bez odpowiedzi (smutnazaba.png). Uznali więc że mają wybrać z tej listy jeden za 2 ects, jeden za 3ects i będzie w pyte. Wszyscy wysłali SPZ, zostały zaakceptowane, przedmioty wpisane w USOS, jest w pytę.

Po zakończeniu drugiego semestru:
Wielkie poruszenie wśród studentów, patrzą w USOS i widzą czerwony napis: nie zaliczono przedmiotu ekonomicznego. Zdziwieni studenci wysyłają mail do dziekanatu o co chodzi, otrzymują krótką odpowiedź: już jest w porządku. Studenci mają zaliczony semestr bez problemów, można studiować dalej.

Po rozpoczęciu trzeciego semestru:
Trzej studenci zgłaszają problem że nie mają zaliczonego przedmiotu ekonomicznego (nie wysłali maila z tym do dziekanatu), więc starosta roku udał się do dziekanatu żeby zapytać o co chodzi.

I tu zaczyna się inba XD:
W dziekanacie starosta dowiedział się, że mają 2 humanistyczne (jeden za 2ects i jeden za 3ects) więc nie spełniają wymagań i na 3 sem idą z warunkiem. Gdyby problem polegał na tym że nie wysłali maila to trudno, oni zepsuli. Problem polega na tym że osób które wzięły dwa H za sumarycznie 5 ects zamiast HS i E jest ponad 40 na 90 studentów XDDDDD
W związku z tą sytuacją do dziekanatu udała się grupa 5 studentów na spotkanie. Na spotkaniu dowiedzieli się że:
- wszyscy którzy nie spełnili wymagań czyli te 40+ osób będzie miało warunek
- stypendium nie mogą dostać osoby z warunkiem
- to czy przedmiot jest HS czy E mieli wywnioskować czytając efekty kształcenia w Sylabusie (nigdzie wprost nie pisze czy jest HS czy E)
- mogliśmy się zapytać (co zrobili i nie dostali odpowiedzi XDDD)

Podsumowanie:
Najlepsze w tej sytuacji jest to, że gdyby nie te 3 osoby które nie wysłały maila, o tym, że mamy nie spełnione wymagania dowiedzielibyśmy się przed 7 semestrem a co za tym idzie, bylibyśmy rok w plecy żeby poprawić ten przedmiot(na sem inżynierski nie można wejść z warunkiem) XDDD i to dzięki dziekanatowi który w momencie kiedy był błąd w usosie (koniec drugiego sem) na siłę zaliczył nam ten przedmiot jako ekonomiczny.

Osobiście skończyłem z warunkiem i bez stypendium bo wylosowałem złe przedmioty XD.


Źródło: https://www.wykop.pl/wpis...biecalem-to-na/


Po drugie: studenci (uwaga, rozbieżności, jedne źródła podają, że chodzi o informatykę stosowaną, a drugie, że matematykę stosowaną) mieli za zadanie zaprojektować blogi. No i skończyło się to tak:



https://youtu.be/IUOrGbiPhWw
https://web.archive.org/w....pl/~rucinski/*


Najwyraźniej studenci nie lubią swojego dziekana i też nie zwrócili na to, że google to indeksował :D

JankielKindybalista85 - 2021-10-23, 23:11

Hehe. Jebać Agieh bromkiem kutasu sześć.

Ogólnie fajna akcja* USOS wprowadzali powszechnie jak ja byłem na 2gim roku studiów. 15 lat później nadal działa jak gówno.


*Znaczy fajna jak już ten etap życia tak bardzo za tobą że gardzisz studencką swołoczą. Na ich miejscu bym dostał apopleksji jak car Paweł.

Davos - 2021-10-24, 13:36

No to nieźle tam wychujali studentów. A hasło "jebać usosa", które krążyło u nas na studiach, jest jak widać aktualne do dziś
Lilith - 2021-10-24, 17:48

JankielKindybalista85 napisał/a:
Ogólnie fajna akcja* USOS wprowadzali powszechnie jak ja byłem na 2gim roku studiów. 15 lat później nadal działa jak gówno.

Potwierdzam, rok temu skończyłam studia, a za moich czasów studenckich USOS działał jak gówno.

JankielKindybalista85 - 2021-10-25, 12:10

To pomyślcie sobie jak działał gdy go wprowadzali. Uuuufff...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group