To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Muzyka - Hera koka hasz LSD - Teledysk

ChodnikowyWilk - 2014-08-06, 20:23
Temat postu: Hera koka hasz LSD - Teledysk
Pojawił się w sieci teledysk do bardzo popularnego ostatnio wykonania Karoliny Czarneckiej utworu pt: "Hera koka hasz LSD" który osiągnął kilka milionów wyświetleń. Pojawiło się w tym czasie mnóstwo głosów że piosenka zachęca do ćpania, i je pochwala. Aktorka wypowiadała się jasno że nie miała takiej intencji, w związku z czym wypuściła ten klip aby pokazać że nigdy nie pochwalała i nie pochwala zażywania narkotyków. Zobaczcie sami, no i podzielcie się opiniami co o tym myślicie.

http://muzyka.onet.pl/alt...-teledysk/cdzlz

Love178 - 2014-08-06, 20:29

Właściwie to ja nigdy nie potrafiłam się doszukać gdzie ludzie widzą w tej piosence pustej zachęty do ćpania, ale jak widać, tak wygląda wypadkowa średniej inteligencji społeczeństwa+popularności piosenki (chyba pierwsze zresztą wygenerowało drugie =.= )
Sharvari - 2014-08-06, 20:35

szczerze, do dupy. dalej piosenka jest głupia, laska ma ten swój głupi sweterek i wykonuje głupi taniec, czyli wszystko czym jarają się gimby. teledysk niewiele zmienia, ci chorzy ludzie stanowią tylko tło. byłoby lepiej, gdyby przedstawili jakąś konkretną historię, od rozpoczęcia ćpania do śmierci przez taki stan jak pokazali.

chociaż nieważne jak dobry byłby ten teledysk, idioci którzy uznali tę piosenkę za zachętę do ćpania (i zachęciło ich to) dalej będą tak myśleć. i dobrze, selekcja naturalna.

ChodnikowyWilk - 2014-08-06, 20:45

Mi tam nawet piosenka się swego czasu podobała, wkręciła się i nawet ją podśpiewywałem, nie mówię o tekście który faktycznie jest głupi. Teledysk jak sądzę wydany nieco z przymusu żeby nie było już żadnych głupich oskarżeń o zachęcanie do ćpania.

"Zaraz po PPA otrzymałam setki wiadomości od dzieciaków i fanów nagrania, z których płynął przekaz - narkotyki są fajne" - najbardziej jednak przeraża głupota tych dzieciaków.

Moris299 - 2014-08-06, 20:46

Słaby tekst, dziewczyna głos ma całkiem całkiem, natomiast teledysk? Nie przekonuje mnie.
Adijos - 2014-08-06, 20:49

W gimbazie to był Chit. Człowiek siedzi sobie na ławeczce z ziomkami, obok stoją sobie dziewczyny i "HERA KOKA HAŻ ELEZDI" Człowiek się tylko wku*wiał.
Love178 - 2014-08-06, 20:59

Adijos napisał/a:
W gimbazie to był Chit. Człowiek siedzi sobie na ławeczce z ziomkami, obok stoją sobie dziewczyny i "HERA KOKA HAŻ ELEZDI" Człowiek się tylko wku*wiał.

Jak dobrze, że byłam w gimbazie w tych czasach kiedy dla beki się śpiewało jedyneczkę :P

Sharvari - 2014-08-06, 21:03

ja się dowiedziałam o tym dopiero w necie czytając o tym, że to jest takie sławne ;_;
Antybristler - 2014-08-06, 21:03

Ja nawet nie wiem co to :D
ChodnikowyWilk - 2014-08-06, 21:06

A ja tego słuchałem zanim to było modne, miało wtedy 10k wyświetleń. Fuck yeah :)
Love178 - 2014-08-06, 21:08

No to ja się "pochwalę", że zobaczyłam Gangnam Style jak miało 4 miliony wyświetleń. To też :P
Sharvari - 2014-08-06, 21:19

love178 napisał/a:
No to ja się "pochwalę", że zobaczyłam Gangnam Style jak miało 4 miliony wyświetleń. To też :P

ja nie pamiętam kiedy, ale zobaczyłam i podobało mi się, bo kpop :p manozyeby szybciej to wyłapały, potem się dziwiłam że wszyscy tego zaczęli słuchać, a potem niektórzy uważać, że lubią japońską ( ;__; ) i koreańską muzykę :ok:

Moris299 - 2014-08-06, 22:04

Kolega słyszał to gentelman psow jak miało kilka tys wyświetleń
widzu - 2014-08-06, 22:07

Bo cały występ nie był przecież "teledyskiem". Było to nagranie z konkursu piosenki dla młodych aktorów, na którym studenci filmówki starają się przykuć uwagę na swojej osobie, by po ukończeniu studiów dostać angaż (zauważmy, że w słynnym klipie jest logo TVP Kultura). O ile dobrze mi wiadomo, wszyscy uczestnicy występowali chodź z jedną przeróbką jakiegoś znanego lub mniej sławnego (jak w przypadku Czarneckiej) hitu. Sama Czarnecka zresztą śpiewała też inne piosenki, na których zachowywała się normalnie.

Chciała pokazać, że umie zagrać kogoś po prochach - cóż, jak na jej etap nauki udało się w miarę.
A że nagranie zrobiło furorę w Internecie - nie jej wina.

[ Dodano: 2014-08-06, 22:08 ]
love178 napisał/a:
No to ja się "pochwalę", że zobaczyłam Gangnam Style jak miało 4 miliony wyświetleń. To też :P


Ja widziałem Krainę Grzybów jak nie miało 5 tysięcy. :P

Love178 - 2014-08-06, 22:34

Cytat:
Ja widziałem Krainę Grzybów jak nie miało 5 tysięcy. :P

Ja nie widziałam nigdy, szach mat, wygrałam! :D

Mackers - 2014-08-06, 22:39

love178, a powinnaś, Kraina Grzybów jest bardzo fajna!
Moris299 - 2014-08-06, 23:12

Ja krainę grzybów widziałem jak mialo max 2-3 tysiące wyświetleń
Davos - 2014-08-07, 00:19

Antybristler napisał/a:
Ja nawet nie wiem co to :D


Ja też nie :piwo: Tzn. gdzieś kiedyś słyszałem ten tytuł, ale nie zachęcił mnie na tyle, by sprawdzić, co to jest :P

brutalka - 2014-08-07, 00:49

ChodnikowyWilk napisał/a:
Teledysk jak sądzę wydany nieco z przymusu żeby nie było już żadnych głupich oskarżeń o zachęcanie do ćpania.


Nie. Gdzieś czytałam, że ona zbierała kasę na to, prosiła swoich fanów o wpłaty na stworzenie teledysku. Chciała go zrobić, a nie musiała, żeby coś tam udowodnić. No i bem!

Swoją drogą, ciekawe jak fani na to zareagowali. Spodziewałam się czegoś lepszego. Czegoś z pomysłową prostotą, bo laska mnie do siebie przekonała właśnie czymś takim, kiedy po raz pierwszy usłyszałam piosenkę i zobaczyłam "taniec". Ostatecznie - mi się serio piosenka spodobała, to było coś innego w końcu. Jakby nowa odsłona polskiej twórczości. Charakterystycznie zbuntowana (sweterek i rozczochrane włosy), popularna, a jednak nie do puszczenia w radiu - ciekawe zestawienie.

RudaMaupa - 2014-08-07, 07:06

Jak przeczytałam o "mocnym teledysku", spodziewałam się karetek, dzieciarni ćpającej po parkach... Ale obejrzałam i teledysk trafił mnie jak piosenka. Prosto, krótko, rzeczowo. I ćpuny w tle, które wiedzą, jak się to skończy, znikają po kolei, a i tak nie skłania ich to do zaprzestania.

Często też widzę tekst, że nie umie grać, że niespecjalnie... Może to kwestia tego, czy miało się do czynienia z ćpunami albo w jakim stopniu człowiek potrafi się wczuć w czyjąś sytuację. Najbardziej dobija jej wzrok. Choć akurat w sumie uważam, że wszystko jest dla ludzi, a jak ktoś nie umie sobie dawkować przyjemności albo wyznaczyć granicy, to niech zdycha - byle z dala od leczenia za moje pieniądze. Trochę nieludzkie, ale to przez to, że niszczą życie nie tylko sobie.

No nie jej wina, że tak to gimby odebrały. Właściwie po "hera, koka, hasz" mogłoby być cokolwiek, i tak by nie słuchały... Najdziwniejsze jest to, że słyszę to na imprezach, najczęściej nucone. Wiara w ludzi jednak rośnie, ponieważ zazwyczaj takie elementy rozglądają się ze zdumieniem, dlaczego nikogo innego to nie bawi. Co ciekawe, są to najczęściej ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tego typu używkami. Może kwestia rozumienia tekstu...

W każdym razie teledysk do mnie trafił, bo w sumie nic więcej nie trzeba. Nawet jej ruchy podczas pogrzebu pasują, taki flash back, co ten ćpunek wyprawiał wcześniej, dlaczego nie dało się go zatrzymać, coś jak myśli przelatujące przez głowę żałobników... Z których większości przemknęło pewnie "też bym chciał złoty strzał."



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group