Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Maturzyści na krawędzi
Autor Wiadomość
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-03-08, 19:03   

czyli dalej nie ma sensu :D ok, to luz mamy. super, bo historia ostatnia.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-03-08, 23:05   

AnswersMaster napisał/a:
Sharvari napisał/a:
na stanie wojennym w polsce?

wow co szkołę uczyliśmy sie historii od nowa i zawsze się kończyło gdzieś po drugiej wojnie światowej, a tu jednak ktoś dotrwał do stanu wojennego :O


U nas było to samo, do nie doszliśmy nawet do lat 70tych, a już na pewno nie do stanu wojennego.
_________________
 
 
meshtkov 
Lubię zioło :)

Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Górno

Medale: Brak

Wysłany: 2014-03-09, 20:41   

Ta historia, którą nas teraz nauczają to dno. Uczymy się właśnie 4 razy tego samego, a wg. historyków dzieje Polski zaczynają się od 900-go roku. ja na przykład nie chciałbym wiedzieć o każdej bitwie ze szczegółami, tylko ogólnikowo, że była taka bitwa, przyczyny, skutki i koniec. Wolałbym przeznaczać te resztę lekcji na dzieje Słowian przed tym dziewięćsetnym rokiem i dowiedzieć się, z kąd na przykład się wzięliśmy. Dlatego nie uczę się za bardzo historii od liceum, bo wszystko braliśmy w gimnazjum praktycznie, tylko teraz ze szczegółami. Porażka.
Troszkę pozytywniejszego aspektu, Przestałem mieć ostatnio niepokój trwający od dość dawna związany z cholera wie czym, prawdopodobnie z tymi maturami. Stwierdziłem, że i tak będę prowadził taki sam styl życia, więc się nie przejmuję niczym i niepokój ustąpił. ahhh, co za ulga!
Z fartem :)
_________________
Żyj krótko, płać więcej, niż zarobisz, umieraj młodo, płać ZUS!
 
 
saRenia 
Sarna w lesie internetów


Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 550

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-03-10, 00:00   

Ja miałam świetne liceum pod względem programu. Wszystkie klasy miały taki sam program przez 2 lata i dopiero na 3 rok wybierałeś jakie chcesz mieć przedmioty rozszerzone. Ja wybrałam mat i fiz ale były osoby co wybrały np biologię i matematykę by iść na np. biotechnologię. Przedmioty można było wybierać dowolnie, a plan był tak ułożony, by nie kolidowały ze sobą zajęcia. Więc w 3 klasie wszyscy mieli polskiego 5h/tydz, matematyki 3h religii 2h, podstaw przedsiębiorczości 1h i wybranego języka 3h plus wybrane przedmioty po 5h w tygodniu. Moja szkoła dobrze przygotowywała do matury i bez żadnych korków miałam z mat rozszerzonej 84 proc a z fizyki rozszerzonej 78. Ale trzeba przyznać, że dużo siedziałam nad zbiorami zadań, a że kocham ścisłe nauki, to nawet nie zauważałam tego ile mi to zajmuje. :)
Matura nie jest zła o ile się zdaje przedmioty które się lubi. Jedynym problemem dla mnie był polski, bo nie ciągnęło mnie do lektur, ale mimo że nie przeczytałam nic to miałam z polskiego 49 proc.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-24, 00:44   

Davos napisał/a:
I jak się czujesz wracając znów do szkolnych ław? :) Tylko pamiętaj o czerwonej bieliźnie :P

Jakoś nie skorzystam chyba z zabobonu, bo coś czuję, że zamiast skupić się na egzaminie będę pisać i myśleć "mam czerwone majty o lol" :P

A co do ławek- NARESZCIE ŁAWKI *-* (w bananowej nie ma ławek)
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-04-24, 00:56   

Właściwie to jakoś nigdy nie kręciła mnie czerwona bielizna... Tyle mogę powiedzieć na temat matur dziesięć lat po ich zdaniu. Tak, wiem, przekazałem bezcenne doświadczenie. :-D
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 12:49   

bracia i siostry. na polski nauczcie się środków stylistycznych, rodzajów tekstu i funkcji tekstu, bo to jest zawsze.

coś prócz lektur może jeszcze być? :D przejrzałam arkusze, ale jestem zbyt leniwa na czytanie tekstu i ogarnianie części pytań do niego.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 12:51   

Część z tekstem bywa różnie, raz jest łatwy, raz nie do ogarnięcia :P Warto pamiętać, żeby odpowiadać na pytania jak najbardziej łopatologicznie, żeby nie tracić czasu, który by się mogło poświęcić na pracę, za nią jest najwięcej punktów i tak :P
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 13:02   

mi zwykle miejsca brakuje :D a nawet nie bawię się w odpowiadanie pełnym zdaniem jak nie widzę takiej potrzeby.

wypracowanie:
http://www.polski-matura.pl/?p=127
http://www.polski-matura.pl/?p=305

analizowanie wiersza:
http://www.polski-matura.pl/?p=536
Ostatnio zmieniony przez Sharvari 2014-05-03, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 13:02   

Ja przed polskim powtórzyłem tylko środki stylistyczne. Inne rzeczy raczej ciężko powtórzyć bo albo się umie pisać, albo nie, a w 2 dni się i tak nie nauczy ;) Zresztą i tak najważniejsze jest trafić w klucz.

Najważniejsze, żeby nie pomylić się tak jak on :D Ja też zdawałem w tamtym roku maturę i ten tekst z basha to był potem hit wśród znajomych :)
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 13:04   

Davos napisał/a:
Najważniejsze, żeby nie pomylić się tak jak on :D Ja też zdawałem w tamtym roku maturę i ten tekst z basha to był potem hit wśród znajomych :)

dokładnie, boję się że walnę błąd kardynalny. konrady, kordiany i te sprawy :|
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 13:43   

Matko, zawalę...
Zdać myślę że zdam, ale...
Rozszerzenia... ;_;
Matematyka... ;_;
Fizyka... ;_;

Nie dam rady... ;_;
Ku*wa nie dam... ;_;
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 14:00   

Rozszerzenie z fizyki to sama matma, dlatego mój znajomy, który jest świetny z matmy, ale nie cierpiał fizyki poszedł ją zdawać i miał bardzo przyzwoity wynik.

EDIT: chyba, że wziąłeś podstawę z fizyki, wtedy bój się Boga :P
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 14:02   

love178 napisał/a:
Rozszerzenie z fizyki to sama matma, dlatego mój znajomy, który jest świetny z matmy, ale nie cierpiał fizyki poszedł ją zdawać i miał bardzo przyzwoity wynik.


Najgorzej domyślić się z jakich wzorów skorzystać, szczególnie, jeśli nie ma ich bezpośednio w karcie ;_;

Bo na fizyce wbrew pozorom wynik to najmniej punktowana część zadania. ;_;
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 14:10   

widzu napisał/a:
Bo na fizyce wbrew pozorom wynik to najmniej punktowana część zadania. ;_;

To logiczne, bo w cyferkach gdzieś po drodze każdy może się rypsnąć, a trzeba pokazać, że się wie w ogóle co się robi :P Na studiach możesz mieć wynik całkiem źle, bo np. gdzieś po drodze pomnożyłeś zamiast podzielić, ale jeżeli wszystkie przekształcenia i generalnie tok rozumowania są dobrze, to masz maxa punktów :P
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 14:24   

ej, jeszcze pytanie do prezentacji polskiego... jeżeli praktycznie przepisałam zdania z moich omówień i recenzji (bo inaczej się nie dało :D ) które mam w bibliografii, to muszę gadać, że to na podstawie tego napisanego przez tego? bo mnie koleżanka straszyła, że albo muszę to mówić, albo cytować :/
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 14:34   

No raczej wypadałoby powiedzieć, że zaciągasz się właśnie opinii danej osoby, bo w przeciwnym razie przypisujesz sobie jego myśl :P
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 14:36   

no ale myślałam, że to oczywiste, skoro nie pozwalają niczego powiedzieć z własnych myśli i wrażeń, tylko trzeba kierować się czyimiś :p
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 14:40   

To to nie było tak, że swój ewentualny wniosek musi być po prostu poparty argumentami w postaci treści ze źródeł? o.O W takim razie moja matura jest nieważna :p
Ale tak generalnie, to powinno być raczej w źródłach konkretnie z czego zasięgłaś, a mówiąc prezentację jakoś tam miejscami zaznaczyć, że taka opinia została opublikowana.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-03, 14:48   

Trzy osoby z mojej szkoły za około 100 zł kupiły sobie prezentację maturalną.

Co ciekawe, kupiły dokładnie tą samą prezentację.


#human #lol #takieżycie #stówkawplecy

:D ^_^ :-D
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.096 sekundy. Zapytań do SQL: 31