Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2014-10-27, 12:51
Problem ze snem
Autor Wiadomość
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 17:00   Problem ze snem

To bylo tak.

Poszedlem spać okolo 2:00

Ogólnie to jak zwykle.. marzylem przed snem.

Marzylem, ze zostaje Królem wprowadzam kapitalizm itp.. Myslalem o Królestwie Polskim... No wiem, że to glupie ale co poradzic.

Myslalem o Królowej.. jako Królowa wyobrazam sobie Bridget Regan bo pasuje..

Pomyslalem sobie o seksie.. no jak to z królowa no... I tak kolo 2:50 zachcialo mi sie walic. Jak nie wale to nie mogę spac a nie walilem z 2 dni.. no moze 1 ale to za dlugo.


Mama spala ze mna w pokoju bo ojciec od jakiegos czasu chrapie.. odwrócilem sie i patrze na drugi lózko czy sie nie odwraca. Spala mocno wiec sobie zwalilem... trudno spać na brzuchu, szczególnie jak ci stoi.

Zwalilem i próbuje spac..

Po 20 minutach poszedlem sie odlac.. odlalem sie ale czulem takie mrowienie w penisie.. no jak to po trzepaniu..

I chodzilem lac chyba z 10x jak ono ustalo.. później lezalem z 20 minut.. i zasnalem.


Spalem gdzies do.. teraz. Wstalem z 40 minut temum, może wiecej..


Jak sobie z tym poradzic? Co musze robic by zwalczyc bezsennosc?
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 17:07   

Każdy ma swój dobowy cykl, jeżeli przed 2 w nocy robisz się o którejś godzinie senny to nie zignoruj tego, tylko pójdź spać. Bardzo często jest to godzina około 19, a potem koło 23, dużo osób narzeka, że jeżeli nie zdąży zasnąć w tych godzinach, to potem całą noc nie może zasnąć.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 17:11   

Ja sie nie robie senny przed 2:00

Zresztą zwykle zasypam po 30 minutach.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 17:17   

Ja zanim usnę minie z 20 minut, ale leżę spokojnie. Ostatnio mam taki problem, że gdy zamykam oczy czuję jakbym miał zeza i jest to bardzo uciążliwe. Wojtek jak Cię zmuli to idź spać.
PS. To o waleniu mogłeś trochę skrócić, albo nie pisać ;)
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 17:24   

Też nie mogę spać w nocy. Zasypiam zawsze koło 2 czy 3. Jak wstaje o 11 to spoko wyspana jestem, gorzej jak muszę o 6.30 do szkoły wstać... Podobno jak się herbatkę wypije przez snem to łatwiej zasnąć. Ale kto tam lubi herbatki xd
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 17:55   

ProFace napisał/a:
gorzej jak muszę o 6.30 do szkoły wstać

Mam podobnie. Tylko ja jeszcze marznę jadąc. Też tak masz, że tak czy siak nie jesteś przyzwyczajona wstawać o tej godzinie?
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 18:20   

Ja spie od 9 do 12 godzin... albo wiecej.

Czemu skrócic? To o waleniu bylo istotne, przez to czesciowo nie moglem spac.

Dzisiaj zwale 10x i nie bedzie mi sie chcialo w nocy..
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2013-12-26, 22:16   

ja mam właśnie takie momenty, zazwyczaj gdy siedzę przed komputerem, że nagle zaczynają mi się zamykać oczy i mam tak strasznie ciężkie powieki i zazwyczaj w ciągu jakichś 5 minut zasypiam

(najgorsze jest to że budzę się potem po 2-3 godzinach i lecę zmyć makijaż i umyć zęby i przebrać się w piżamkę bo oczywiście nie chciało mi się zebrać do spania wcześniej :P i potem albo mnie boli głowa albo nie mogę już zasnąć)

a jak tak nie mam ale wiem że muszę już spać bo jutro na rano itd, to leżę w łóżku i przeglądam internet w telefonie/gram na nim aż zaczną mi się zamykać oczy, to działa :D

parę razy słyszałam o tym że jasne ekrany wpływają na bezsenność bo przez nie się nie chce spać a ja mam odwrotnie :D
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 22:28   

Barbra napisał/a:
parę razy słyszałam o tym że jasne ekrany wpływają na bezsenność bo przez nie się nie chce spać a ja mam odwrotnie :D

promieniowanie od kompa i telewizora działa tak pobudzająco i długo "trzyma", nawet jak się jest zmęczonym przy pracy na kompie to często nie da się szybko zasnąć, dlatego należy przed pójściem spać zrobić sobie przerwę od niego. podobnie z prysznicem, bo krew szybciej krąży i też człowiek jest pobudzony.

mnie z wieloletniej bezsenności wyleczyło, tak banalnie, nowe wygodne łóżko.
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 23:31   

Ja to mam tak że jak chcę zasnąć to muszę sobie poleżeć jakoś z godzinę co najmniej.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-26, 23:37   

Wychodzi na to, że wszyscy jesteśmy sowy

Cytat:
Są ludzie, którzy lubią wstawać wcześnie i od razu brać się do przysłowiowej „roboty", wcześnie ją zakończyć oraz wcześnie kłaść się spać. To definicja typowego „rannego ptaszka" czyli skowronka. Inni z kolei wstają późno, późno zaczynają pracę i równie późno kończą dzień. To tzw. „nocne marki" czyli sowy. Skowronki świetnie funkcjonują rano. Z nadejściem wieczoru „padają z nóg". Sowy rozkręcają się wraz z upływem godzin. Rano są nieprzytomne, za to wieczorem - działają na pełnych obrotach i to aż do późnych godzin nocnych.


Ja w sumie mam tak, że im wcześniej wstanę, tym jestem bardziej przytomna- szybciej się przebudzam jak wstanę o 5 niźli o 10. To w sumie dlatego, że ogólnie krócej spałam i organizm się aż tak nie rozleniwił...
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 10:42   

Aż mi się spać zachciało jak was przeczytałem. A nie mogę się zdrzemnąć bo siedzę z lapkiem w salonie czekając na odbiór auta.
Ktoś pisał, że na bezsenność warto iść spać wtedy jak się zachce i to jest prawda. Jak tak powiedzmy koło 20:00 człowiek czuje, że w tym momencie by sobie pospał to warto wstać i iść prosto to łóżka. To działa. Drugi sposób oduczenia się późnego chodzenia spać to zacząć wcześnie wstawać. Jak w wakacje poszedłem do pracy i zacząłem wstawać o 4:30 to momentalnie się wyleczyłem z chodzenia spać o 2:00 bo już o 21:00 padałem na ryj po całym dniu na słońcu. Ja nawet na forum nie siedzę przed snem bo potem leżę i myślę jakie posty mogłem napisać :P
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 10:59   

Ja z zaśnięciem nie mam większego problemu, zazwyczaj zasypiam w ciągu kilku minut, za to ogromnym wyzwaniem dla mnie jest zmuszenie się do wcześniejszego pójścia spać. Jestem klasyczną sową, lubię siedzieć do późna i późno wstawać, optymalne godziny snu to dla mnie 1,2-10,11. Najgorzej jest ze wstawaniem rano do pracy (a kiedyś szkoły), bo nawet wtedy i tak chodzę późno spać.

Wojtek, rozwala mnie Twoja bezpośredniość :D Przyznam się, że uśmiałem się czytając Twojego pierwszego posta w temacie :) No, ale do rzeczy - przy kłopotach z bezsennością spróbuj po pierwsze tego, o czym pisała Love - gdy tylko poczujesz senność wieczorem, idź spać, nawet jeśli będziesz chciał jeszcze coś zrobić. Jeśli przegapisz ten moment, będzie Tobie trudniej zasnąć później. Po drugie - wywietrz porządnie pokój, w którym śpisz. Przy świeżym powietrzu łatwiej zasnąć. Po trzecie przed snem weź gorący prysznic, a jeśli masz wannę to jeszcze lepiej - gorąca kąpiel odpręża i relaksuje. Po czwarte - picie. Jeśli masz w domu melisę, lawendę lub rumianek - zalej to wrzątkiem i wypij napar. Jeśli nie masz, wypij herbatę zawierającą któreś z tych ziół. Wszystkie te zioła pomagają na bezsenność. Pomóc może też ciepłe mleko lub kakao przed snem. No i wreszcie wysiłek fizyczny - porządne zmęczenie po grze w nogę, bieganiu czy basenie powoduje, że łatwo zasnąć i o wiele lepiej się śpi.

Ponoć skuteczne jest też położenie kwiatów lawendy koło poduszki - ich zapach ułatwia zaśnięcie. Jak widać sposobów na walkę z bezsennością jest wiele, warto wypróbować przynajmniej niektóre z nich :)
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 11:06   

Dziekuje za porady
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 11:11   

Też jestem sową co mnie trochę boli bo jednak nasz świat stworzony jest do rannych ptaszków. Za to w weekendy mam dobrze bo nie odpadam w trakcie spotkań ze znajomymi. Koło 22:00 jestem najbardziej pobudzony :D

Dobrze prawisz Davos. Ja bym jeszcze dodał kwestię temperatury w pokoju. Najlepiej śpi się (tak mówią) przy temp. 16-18 stopni C, warto więc przykręcić grzejnik. Ja nie zasnę jak mam za ciepło, nie można się fajnie kołdrą przykryć itd. No i koniecznie wywietrzyć :)
Yyy no i tak po piwku śpi się jak małe dziecko :D
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 11:17   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Też jestem sową co mnie trochę boli bo jednak nasz świat stworzony jest do rannych ptaszków. Za to w weekendy mam dobrze bo nie odpadam w trakcie spotkań ze znajomymi. Koło 22:00 jestem najbardziej pobudzony :D


Jakbym czytał o sobie :D Ja jeszcze o północy mam dużo energii, dopiero potem mam zniżkę i o 2 się zbieram do spania. Mamy przerąbane przy wczesnym wstawaniu, ale za to przy imprezach, spotkaniach towarzyskich itp. sobie to odbijamy ;)

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Dobrze prawisz Davos. Ja bym jeszcze dodał kwestię temperatury w pokoju. Najlepiej śpi się (tak mówią) przy temp. 16-18 stopni C, warto więc przykręcić grzejnik. Ja nie zasnę jak mam za ciepło, nie można się fajnie kołdrą przykryć itd. No i koniecznie wywietrzyć :)
Yyy no i tak po piwku śpi się jak małe dziecko :D


Fakt, temperatura też jest ważna, nie może być za gorąco. O piwie nie wspominałem, żeby nie było że chcę rozpijać niepełnoletnich :D Ale to prawda, że chmiel działa usypiająco :)
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 12:29   

Kasztany w pobliżu łóżka też dobrze robią ;)
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 13:08   

ale nie róbcie tego z konwalią, bo się nie obudzicie. :p

co do temperatury, najlepiej śpi się jeżeli w ogóle jest zimno, bo to tak naturalnie. ale lepiej nie zostawiać okna na noc, bo rano będzie syberia.
ja mam ten problem, że mam stare kaloryfery i nie mogę ich regulować :/ a łóżko obok. więc nieraz otwieram okno, jak mi jest zimno to zamykam, po 2 minutach jest gorąco i powtarzam proces 5 razy.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 13:20   

Lepiej nie zostawiać okna na noc, bo ktoś się włamie :P
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-27, 13:20   

love178 napisał/a:
Lepiej nie zostawiać okna na noc, bo ktoś się włamie :P

Ja w lato jak mam na szerz to zawsze taka schiza.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.078 sekundy. Zapytań do SQL: 29