Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe mapy
Autor Wiadomość
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-28, 18:15   

Hiszpania > Włochy. Choć myślałem, że w Polsce wygra Chorwacja.

Rumunii pracują we Włoszech, więc na wakacje jeżdżą do Turcji B-)

[ Dodano: 2022-05-28, 19:16 ]
Nowa strono... Ty Jankiela ulubiona część forum, dopadłaś i mnie.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-29, 19:45   

Też myślałem, że w Polsce wygra Chorwacja, ewentualnie Grecja.

[ Dodano: 2022-05-29, 20:51 ]
Wg raportu Polskiej Izby Turystyki w 2021 roku Polacy najczęściej jechali do Turcji, Grecji, Bułgarii i Egiptu
https://polskieradio24.pl/42/259/Artykul/2817514,Gdzie-Polacy-wyjezdzali-najczesciej-na-wakacje-w-2021-roku-Zobacz-najpopularniejsze-kierunki



A tu jeszcze inne dane za 2021 rok i prognoza na 2022

https://podroze.radiozet.pl/News/Polacy-juz-planuja-wakacje-2022.-Dokad-wyjada-i-ile-wydadza-na-urlop-TOP-10-kierunkow




Włochy są dopiero na 10 miejscu
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-29, 21:00   

Generalnie samą Turcją też jestem zaskoczony. Nie wydaje mi się zbyt turystyczna, a teraz w ogóle jej sytuacja ekonomiczna jest niestabilna.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-29, 22:10   

Mnie akurat Turcja nie zaskoczyła, bo to od ładnych paru lat popularny wakacyjny kierunek Polaków, ale też i ruskich, których w normalnych warunkach jeździ tam mnóstwo (od wybuchu wojny na Ukrainie jest ich teraz trochę mniej, ale zdarzały już się ich bójki z Polakami o sprawy polityczne :D ), a turystyka to jedna z ważniejszych gałęzi tureckiej gospodarki więc zależy im na turystach. Nie wiem jak z kurortami nad Morzem Czarnym, ale miasta położone nad Morzem Śródziemnym takie jak Bodrum, Izmir czy Antalya cieszą się od jakiegoś czasu sporym powodzeniem również wśród Polaków. Moi rodzice i siostra z mężem wrócili dwa tygodnie temu z Bodrum, gdzie spędzili tydzień i bardzo im się podobało. Obłożenie hotelu 25%, obsługa bardzo miła i lubiąca Polaków, piękne plaże praktycznie na wyłączność, ładne morze, w okolicy kilka fajnych miejsc do zwiedzania, a do tego tuż obok jest grecka wyspa Kos, na którą można popłynąć promem. No a jak jeszcze masz all inclusive i drinki z jedzeniem w nieograniczonym zakresie to żyć nie umierać :)


Ogólnie Turcja ma sporo ciekawych i mało znanych miejsc, które warto odwiedzić https://podroze.onet.pl/ciekawe/turcja-10-najwiekszych-atrakcji-przewodnik-ciekawe-miejsca/b19ywz4

Sam nigdy w tym kraju nie byłem, ale planuję się wybrać, bo np. w październiku można już złapać wycieczki do Turcji za bardzo okazyjną kwotę
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-30, 06:13   

Ja to w ogóle nigdy nie bylem za granicą, ale najbardziej atrakcyjnym krajem bez watpienia wydają się Włochy.
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-30, 14:49   

Davos, zaciekawiłeś, poczytam.
Turcja zawsze kojarzyła mi się z lekkim zacofaniem, trochę syfem i wyjątkowo pięknymi kobietami. Ale to przekonania oparte w pełni na mojej niewiedzy, ignorancji i tureckich serialach. Przy czym mam świadomość, że pewnie kompletnie się mylę :D

Ja w zeszłym roku byłem na Rodos. Kierunek wybrany dość spontanicznie, pierwsze wakacje (z ciekawości) z biura podróży i również byłem bardzo pozytywnie zaskoczony na miejscu. Bardzo ciekawa wyspa i kultura, jedzenie bardzo dobre. Wróciłbym jeszcze. I również dużo p0laków. W hotelu pełna kultura, wszyscy goście i obsługa w maseczkach z wyjątkiem oczywiście Kuby Wesołowskiego, który jako jedyny w całym hotelu maski nie nosił. Ale to gwiazdor, więc nie musiał. I faktycznie z hotelu było rankiem widać Turcję, więc i klimat tam równie wakacyjny. Przyznam, że temperatury i styl życia bardzo przypadły mi do gustu, a byłem w lipcu. Największym zaskoczeniem było spotkanie samochodu na częstochowskiej rejestracji. Ktoś przyjechał autem na wyspę xD

ChodnikowyWilk, to przemyśl sprawę, bo zdarza się, że z lotami i transferami all inclusive z pewną pogodą wychodzi taniej niż polskie morze.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-30, 15:00   

Połowa dziewczyn z Dubaju jest tańsza niż polskie morze. A i obskurna mniej. Nawet już obesrana.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-30, 20:34   

Bez kitu, wakacje nad polskim morzem pochłonęły tyle kasy że skończyłem z debet na koniec miesiąca :-D
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-30, 20:56   

No jak na ten rok wstępnie porównywałem oferty, to polskie hotele wychodzą drożej niż np. włoskie.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-30, 22:22   

I to nie licząc "opłaty klimatycznej". 😁
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-30, 23:02   

Po co jechać do Hiszpanii, Włoch czy np. na Lazurowe Wybrzeże we Francji jak można za te same pieniądze jechać nad Bałtyk? :troll:


ChodnikowyWilk napisał/a:
Ja to w ogóle nigdy nie bylem za granicą, ale najbardziej atrakcyjnym krajem bez watpienia wydają się Włochy.


Serio nigdy? :O To masz sporo do nadrobienia, a tak jak pisze ZSK, czasem da się znaleźć naprawdę fajne loty do ciepłych krajów za stosunkowo małą kasę.
Co do Włoch to ja byłem tylko w Rzymie i Wenecji (jedno i drugie miasto fajne, a zwłaszcza Rzym), ale chętnie bym sobie zrobił objazdówkę po całym kraju, bo tam każdy region jest ciekawy. Zresztą podobnie mam z Hiszpanią, byłem tylko w Katalonii, ale chciałbym kiedyś objechać cały kraj i zobaczyć Madryt, Valencię, Sevillę czy Kraj Basków. No jest tam zdecydowanie co oglądać :)


ZSK napisał/a:
Davos, zaciekawiłeś, poczytam.
Turcja zawsze kojarzyła mi się z lekkim zacofaniem, trochę syfem i wyjątkowo pięknymi kobietami. Ale to przekonania oparte w pełni na mojej niewiedzy, ignorancji i tureckich serialach. Przy czym mam świadomość, że pewnie kompletnie się mylę


To jest normalny turystyczny kraj z pięknymi plażami, ciepłym morzem i fajnymi miejscami do zwiedzania :) Ale tak jest ogólnie z prawie każdym krajem na południu Europy. Weźmy taką Bośnię i Hercegowinę. Pierwsze skojarzenie dla każdego to pewnie wojna z 1994 i ogólnie syf, nie? :) Sam tak kiedyś myślałem, ale miałem okazję tam być 10 lat temu przez kilka dni i okazało się, że to bardzo ładny środziemnomorski kraj otwarty na turystów. Tak samo np. Czarnogóra. Podobno w ostatnich latach bardzo fajna dla turystów zrobiła się też Albania, a jeszcze nie jest aż tak droga jak inne kierunki.

Ale ogólnie w Europie każdy kraj na południe czy zachód od Polski jest ciekawy i ma naprawdę dużo do zaoferowania. Na północ też, ale tam jest niestety dużo drożej, no i zimniej. A wschodu lepiej na razie unikać :PP


ZSK napisał/a:
Ja w zeszłym roku byłem na Rodos. Kierunek wybrany dość spontanicznie, pierwsze wakacje (z ciekawości) z biura podróży i również byłem bardzo pozytywnie zaskoczony na miejscu. Bardzo ciekawa wyspa i kultura, jedzenie bardzo dobre. Wróciłbym jeszcze. I również dużo p0laków. W hotelu pełna kultura, wszyscy goście i obsługa w maseczkach z wyjątkiem oczywiście Kuby Wesołowskiego, który jako jedyny w całym hotelu maski nie nosił. Ale to gwiazdor, więc nie musiał. I faktycznie z hotelu było rankiem widać Turcję, więc i klimat tam równie wakacyjny. Przyznam, że temperatury i styl życia bardzo przypadły mi do gustu, a byłem w lipcu. Największym zaskoczeniem było spotkanie samochodu na częstochowskiej rejestracji. Ktoś przyjechał autem na wyspę xD


Dobry koleś :D Ja z Grecji póki co widziałem tylko Kretę (piękna wyspa z fajnymi zabytkami, polecam), ale o Rodos też słyszałem dużo dobrego. Ogólnie Grecja ma sporo ciekawych wysp otwartych dla turystów. Moja rodzina czy znajomi byli np. na Korfu, Kos, Lefkadzie, Skiatos czy Skopelos i wszędzie im się podobało. Z tymi wyspami jest o tyle plus, że są tam loty z wielu polskich miast, no i można polować na jakiś last minute i wyrwać fajną wycieczkę za małe pieniądze.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2022-05-30, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-31, 08:41   

Davos napisał/a:
Serio nigdy? :O To masz sporo do nadrobienia, a tak jak pisze ZSK, czasem da się znaleźć naprawdę fajne loty do ciepłych krajów za stosunkowo małą kasę.
Co do Włoch to ja byłem tylko w Rzymie i Wenecji (jedno i drugie miasto fajne, a zwłaszcza Rzym), ale chętnie bym sobie zrobił objazdówkę po całym kraju, bo tam każdy region jest ciekawy. Zresztą podobnie mam z Hiszpanią, byłem tylko w Katalonii, ale chciałbym kiedyś objechać cały kraj i zobaczyć Madryt, Valencię, Sevillę czy Kraj Basków. No jest tam zdecydowanie co oglądać

Dokładnie. Na grupkach siedzą wariaci co znajdują loty za pół darmo i potrafią zamknąć kilkudniową wycieczkę np. do Włoch w tysiącu złotych.
Moja znajoma studiowała m.in. (absurdalną jak dla mnie w swoim kształcie) turystykę i też w kółko jeździła za ten przysłowiowy 'psi chuj' po wielu krajach, z tym, że spała po różnych trawnikach czy schroniskach, ale serio da się względnie tanio pozwiedzać uważam w nawet lepszych warunkach. To żaden luksus obecnie, a raczej świadomość ludzi, że warto to robić.
Ja we Włoszech byłem na objazdówce autokarem, na pielgrzymce... w 2001 roku, więc pamiętam niewiele. Podobały mi się makarony co wieczór na kolację w towarzystwie wina i pogoda.

Co do Hiszpanii to byłem tylko w Barcelonie 3 lata temu i wspominam bardzo dobrze. Bardzo ciekawe miasto, ogromne, ale w ogóle nie przytłacza. Sagrada to kosmos, szczególnie jak ktoś siedzi w architekturze jak ja. Jedzenie, tapasy, kultura... totalnie inny świat niż nasz polski chlewik. Za mało mam życia, a za dużo roboty by zwiedzić tyle świetnych miejsc i krajów. Aż się rozmarzyłem :) A na ten rok jeszcze nie mam planów na dłuższy wyjazd. Myśleliśmy o objazdówce po polskim wybrzeżu, ale wychodzi faktycznie drożej niż podróż do Włoch i w sumie nie wiemy co robić.

Davos napisał/a:
To jest normalny turystyczny kraj z pięknymi plażami, ciepłym morzem i fajnymi miejscami do zwiedzania :) Ale tak jest ogólnie z prawie każdym krajem na południu Europy. Weźmy taką Bośnię i Hercegowinę. Pierwsze skojarzenie dla każdego to pewnie wojna z 1994 i ogólnie syf, nie? :) Sam tak kiedyś myślałem, ale miałem okazję tam być 10 lat temu przez kilka dni i okazało się, że to bardzo ładny środziemnomorski kraj otwarty na turystów. Tak samo np. Czarnogóra. Podobno w ostatnich latach bardzo fajna dla turystów zrobiła się też Albania, a jeszcze nie jest aż tak droga jak inne kierunki.

Ale ogólnie w Europie każdy kraj na południe czy zachód od Polski jest ciekawy i ma naprawdę dużo do zaoferowania. Na północ też, ale tam jest niestety dużo drożej, no i zimniej. A wschodu lepiej na razie unikać


Ja sobie zdaję sprawę, że zapewne Turcja jest piękna. Podobnie jak ten miks krajów luzem powrzucanych do kociołka zwanego Bałkanami, gdzie kiedyś bili się między sobą w niewiadomym celu, a w efekcie przeciętny człowiek nie ma pojęcia jak rozrysować podział administracyjny tamtej części kontynentu.
Nie są to mainstreamowe miejsca jak ta Turcja, czy bardziej "swojska" Chorwacja, ale zgodzę się, że na pewno są warte sprawdzenia.

Sugerujesz, że Albania istnieje naprawdę? :troll:

Na wschód Europy nigdy mnie nie ciągnęło (no z wyjątkiem dawnego festiwalu na Krymie), uważałem, że ruskie onuce to zupełnie inna i dziksza 'kultura' niż europejska, zanim to było modne. Choć nie oceniam, że każdy rusek to chuj, bo każdy kraj to mieszanka ludzi, a poza politycznie, raczej byśmy się dogadali. Bardziej mam na myśli mentalne dziadostwo.
Na temat Białorusi nie mam danych.

A co do Grecji to nie wiedziałem czego się spodziewać, a ta mnogość wysp tylko utrudnia wybór. W każdym razie polecam, pewnie każda jest warta odwiedzenia. Z minusów latem około 20:00 robi się ciemno, ale z drugiej strony te długie wieczory ze stałą temperaturą 28 stopni to coś za czym tęsknię do dzisiaj <3
_________________
I'm boring myself just talking about this.
  
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-05-31, 09:48   

ZSK napisał/a:
Na wschód Europy nigdy mnie nie ciągnęło (no z wyjątkiem dawnego festiwalu na Krymie), uważałem, że ruskie onuce to zupełnie inna i dziksza 'kultura' niż europejska, zanim to było modne. Choć nie oceniam, że każdy rusek to chuj, bo każdy kraj to mieszanka ludzi, a poza politycznie, raczej byśmy się dogadali. Bardziej mam na myśli mentalne dziadostwo.
Na temat Białorusi nie mam danych.

Na wschodzie przepiękne są kraje bałtyckie (Ryga jest genialna! I ma przepiękną starówkę!). Byłam w ramach regat. Byłam też w Petersburgu, miasto przepiękne, ale jako szesnastolatka nie do końca wykorzystałam okazję by je zwiedzić.

Davos napisał/a:
Co do Włoch to ja byłem tylko w Rzymie i Wenecji (jedno i drugie miasto fajne, a zwłaszcza Rzym), ale chętnie bym sobie zrobił objazdówkę po całym kraju, bo tam każdy region jest ciekawy. Zresztą podobnie mam z Hiszpanią, byłem tylko w Katalonii, ale chciałbym kiedyś objechać cały kraj i zobaczyć Madryt, Valencię, Sevillę czy Kraj Basków. No jest tam zdecydowanie co oglądać

Z Włoch byłam w Rzymie, Weronie i Toskanii (z Florencją na czele) i na tą chwilę Rzym jest na samym końcu jeżeli bym miała powiedzieć co podobało mi się najbardziej. Florencja zdecydowanie wygrywa. Z kolei z Hiszpanii, byłam w Katalonii, A Corunie (przepiękne, klimatyczne miasto na końcu świata, ale maks na 2 dni), jeszcze 1/2 portach na zachodzie i w Maladze (z Grenadą i Giblartarem).
I powiem tyle, że to nie do końca mój klimat. Ładne zabytki, Barcelona piękna, kuchnia - fatalna. I ci wkurzający Hiszpanie...
Za to totalnie i bez pamięci zakochana jestem we Francji, zwłaszcza Bretanii i Normandii. I zasada jest taka: interesuje was kultura celtycka? Zapraszam do Bretanii, macie las króla Artura, Carnac... interesuje was starożytny Rzym? W Prowansji podobno jest najwięcej i najlepiej zachowanych zabytków (Porte de Garde - genialnie zrobiony park na pikniki z akweduktem by spędzić dzień z bagietką i przy okazji czegoś się dowiedzieć....). Niemiecka? Alzacja, z miasteczkami (Strasburg, Colmar, szlak winnic), czyli miejsce z którego pochodzi tradycja ubierania choinki. City break? Lyon jest piękny, o Paryżu nie wspominam, Rouen, Caen, Avignon... do wyboru do koloru, kawał historii, mnóstwo ciekawostek i zabytków.
Bardzo ładne są też Niemcy, zwłaszcza Bawaria.
Szwecja, Norwegia, Finlandia - to bardziej natura jednak.
Genialnym kierunkiem są Wyspy Brytyjskie. Do tej pory byłam zakochana w Irlandii, klimacie Dublinu i Dun Laoghaire, ale w zeszłym roku wybrałam się do Londynu z Oksfordem, a jeszcze wcześniej byłam w pewnym mieście w Szkocji... i na pewno będę wracać, nawet bez przymusu xD
Genialna jest też Praga.
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-31, 18:03   

W Pradze byłem teraz na majówkę, plus kilka miejsc w Czechach i naprawdę spoko miasto. Ludzi masa, miasto ma swój urok. 4 dni, a ciągłe było co odkrywać.

Normalnie forum podróżnicy.org nam się tutaj zrobiło :D Szanuję za tyle odwiedzonych miejsc :piwo: Ja staram się nadrabiać kiedy tylko mogę.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-02, 18:47   

Saskia rozbiła bank, ty to masz życie, podróże, seriale podczas pracy :D

Dzięki za rady, można zrobić taką podróż po taniości na dziko, ale szczerze mówiąc nie wiem czy bym sobie poradził z ogarnięciem tego wszystkiego, język też lipa bo nie po szkole nie trenowałem w ogóle.
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-02, 21:43   

Ja to byłam tylko palcem po mapie :haha: Chyba, że mogę wliczyć to, jak moi rodzice byli w Pradze i w Wiedniu, a moja mama była ze mną w ciąży :troll: :troll: :troll:
Myślę, że z moim słabym językiem i lękami, to musiałabym mieć przewodnika :-D
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-06-03, 09:57   

ChodnikowyWilk, Mój tata świetnie radzi sobie podróżując, a jedyny język jaki zna to niemiecki. Do którego czasem lepiej się zresztą nie przyznawać. A często język "uczyłem się w szkole" albo "ciut liznąłem" jest całkiem wystarczający... Zwłaszcza w przypadku Czech, gdzie łatwo dogadasz się nawet po Polsku. Pomaga też opcja pt. jak mam kłopoty, to dzwonię do kogoś kto zna język o pomoc, by potłumaczył.
ChodnikowyWilk napisał/a:
Saskia rozbiła bank, ty to masz życie, podróże, seriale podczas pracy

Sporo moich podróży wynikało z tego, że byłam gówniarą, która spędzała wszystkie weekendy na przystani harując przy łódkach, by potem rejsy mieć za pół ceny. Zdarzały się też za przysłowiową miskę, bo potrzebowali kogoś z doświadczeniem żeglarskim (chyba najlepszym przykładem jest L'armada w Rouen, gdzie szukali kogoś by ogarniał jacht w czasie pływania do portu z oficjelami, w zamian oferowali dojazd, pełne wyżywanie, zakwaterowanie i kieszonkowe... do dziś żałuję, że kolidowało z egzaminami).
Teraz więcej lotów, czy weekendowych wypadów się zdarza... ale to się zmienia jak masz pracę i zarobki.
Ostatnio zmieniony przez Saskia 2022-06-03, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-03, 15:10   

Myślałem też że skoro mamy takie wspaniałe i skuteczne wynalazki jak automatyczny tłumacz google który naprawdę dobrze tlumaczy, to czemu by nie użyć go do pomocy. Gorzej już że zrozumieniem co ktoś mówi
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-03, 17:28   

Ja nawet w Czechach korzystałem z obiektywu google, bo za chuja nie dało się zrozumieć tego co jest napisane :D

Jeśli masz obawy, to najbezpieczniejszą opcją jest biuro podróży. Nie trzeba znać języka, a rezydenci na miejscu zajmują się ludźmi dosłownie jak przedszkolakami, także luz.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-03, 17:49   

ZSK, a przez biuro nie będzie tak, że wszystko zwiedza się na szybko i ciężko zdążyć zrobić jakieś foty? :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.117 sekundy. Zapytań do SQL: 32