Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AnswersMaster
2014-01-18, 14:56
,Skoki, narciarskie,
Autor Wiadomość
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-10, 21:30   

Cały sezon będzie ciekawy! :-D
Ale rozumiem, o co ci chodzi. Przed pierwszymi konkursami w sezonie nikt nie może powiedzieć, w jakiej formie są poszczególni zawodnicy. Każdy ma otwartą kartę. Nie wiadomo, kto ze skoczków dotychczas słabszych nagle zacznie skakać dobrze, a jaki skoczek z czołówki nagle wyjdzie z formy.
Mam tylko nadzieję, że warunki nie wypaczą wyników. W zeszłym roku inauguracja była wielką loterią. Jedyny plus był wtedy taki, że Polacy na ogół wyciągnęli dobre losy (szczególnie Biegun ;) ). Tylko Stoch trafił na fatalne warunki.

Troszkę szkoda, że na rywalizację kobiet trzeba jeszcze poczekać. A kalendarz startów pań jest dość okrojony i w grudniu panie mają tylko 1 start w PŚ (inauguracja). Właściwie u nich rywalizacja zaczyna się w styczniu dopiero.

[ Dodano: 2014-11-10, 21:31 ]
Aha, Wilku, inauguracja w Klingenthal, tak jak rok temu.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-11, 02:39   

szyszek27 napisał/a:
Brzozik, ja mam tyle polajkowanych fanpage'ów o skokach, że już widzę ten filmik n-ty raz! :P

Aż mi się przypomniało to:
https://www.youtube.com/watch?v=YbemSzNm53M


Ej, a ja tamtego filmiku nie widziałem :) Dobreee. Chociaż Mini Cooper pozamiatał :D

To jeszcze z klasyków ze skoczni: http://www.youtube.com/watch?v=Ug3TYNmrZgY :P

Szyszek, myślisz że ten pomysł z kobiecymi skokami wypali? Bo ja mam obawy, że będzie to wyglądało tak jak kobieca piłka nożna - jest bo jest, żeby nikt się nie burzył, że nie ma równouprawnienia itp., ale jednak i tak wszyscy będą śledzić tylko rywalizację meżczyzn.
_________________
 
 
matheus3004 
Überszlachta
Niepoprawny optymista


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 734
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: 2014-11-11, 12:16   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Rozpoczęcie jest w Kuusamo, nie?

W Klingenthal.
_________________
"Tu, gdzie często wiele chcesz, a mało możesz."
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-11, 12:26   

Davos, oczywiste jest to, że zainteresowanie wśród kibiców i mediów jest tam, gdzie są sukcesy. W Polsce jest małe zainteresowanie, bo przez wiele lat polskie skoki kobiet były traktowane zupelnie po macoszemu i wiadomo, że poziom jak na razie mamy słaby. Jakbyśmy mieli jakąś gwiazdkę w skokach, to by nawet nikt już nie mówił, że skoki kobiet są gorsze. Np. w takich Niemczech skoki budzą zainteresowanie, bo mają mistrzynię olimpijską Carinę Vogt. W Japonii skoki kobiet są nawet popularniejsze niż mężczyzn (tak wnioskuję po ilości kibiców na trybunach w przypadku pucharów świata pań i panów w Japonii), bo mają terminatorkę w postaci Sary Takanashi i drugą mocną zawodniczkę - Yuki Ito (Nie jest spokrewniona z Daiki Ito :P ). W Słowenii również zawsze jest fajna atmosfera wytwarzana przez kibiców na trybunach podczas pucharów świata, bo Słowenki to dobra i równo skacząca ekipa.
Skoro biegi narciarskie kobiet, narciarstwo alpejskie kobiet i wiele innych zimowych dyscyplin w wykonaniu pań się rozwinęło, to czemu nie skoki?
A nawet, jak nie będzie takiej popularności, to i tak będę oglądał ;) Będę w tej wąskiej i elitarnej grupie pasjonatów skoków kobiet :P
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-11-11, 23:51   

Moja osoba napisał/a:

Wysłany: 2014-01-21, 03:13
Licze na KK Stocha ale na Olipiadzie bedzie mial "tylko" jeden zloty medal.


hehe, przypadkowo trafilem na ten post na pierwszej stronie, jak dobrze, ze moje slowa nie okazaly sie prorocze ;)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-12, 01:02   

Ja też liczyłem na Stocha, ale dwóch złotych medali w najpiękniejszych snach bym się nie spodziewał :) No i z medalami Kowalczyk i panczenistek trafiłem, po cichu też liczyłem na drużynowy sukces panczenistów i udało się, chociaż złoty medal Bródki był kompletnie niespodziewany i przez to wszystko chyba cieszył najbardziej :)
Szkoda, że Igrzyska Olimpijskie są co 4 lata, bo strasznie fajnie się je ogląda.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-12, 01:19   

Davos, kompletnie niespodziewane złoto Bródki?
Przypomnę, że on startował jako zawodnik, który wygrał PŚ 2012/2013 na 1500m, więc słowo "kompletnie" nie pasuje tu za bardzo ;) To już był ukształtowany zawodnik, który na tym dystansie był jednym z kandydatów do medalu. Ale fakt, że złoto Bródki bardzo cieszyło, bo był w stanie pokonać całą armię Holendrów.
Ale przyznam rację: IO mają niesamowitą i wyjątkową atmosferę. Ale to też głównie dlatego, że są właśnie tak rzadko, bo co 4 lata. W tym cały urok ;)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-12, 01:23   

Ok, to może inaczej: do medalu był brany pod uwagę. Ale konkurencję miał silną No i w złoto trudno było wierzyć, biorąc pod uwagę dominację Holendrów, którzy w tej dyscyplinie deklasują resztę świata. Na szczęście się udało i to po cholernie dramatycznym biegu :)
_________________
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-11-12, 01:35   

nie byl brany pod uwage poniwaz media jego nie wypromowaly co pewnie do tej pory pluja sobie w brode :P
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-15, 01:15   

Już wiadomo, w jakim składzie wystartują Polacy podczas inauguracyjnych zawodów w Klingenthal:
Kamil Stoch - oczywista oczywistość. Zwycięzcy Pucharu Świata 2013/2014 nie mogło zabraknąć.
Piotr Żyła - Pewniak w naszej ekipie, który dobrze spisywał się latem. Oby jego letnia forma przełożyła się na zimę. Przy stabilnej formie może być poważnym zagrożeniem dla światowej czołówki.
Maciej Kot - Skoczek, którego stać na bycie w światowej czołówce. Musi tylko spokojniej podchodzić do swoich skoków i nie napalać się za bardzo. Jego plus jest taki, że potrafi utrzymać stabilną formę.
Dawid Kubacki - Kolejny pewniak, który potrafi równo skakać. Ma potencjał, ale czy uda mu się wykorzystać pełnię swoich możliwości? Zobaczymy.
Jan Ziobro - Oby "luz w dupie" był z nim. Bo najważniejsze, żeby się nie spinać. Lato miał niezbyt udane, ale może zimą dojdzie do takiej formy, jaką miał w poprzednim sezonie?
Stefan Hula - Znienawidzony przez wielu kibiców skoków narciarskich. Najstarszy w ekipie, ale bez większych sukcesów. Oby w końcu pokazał, że stać go na dobre występy!
Bartłomiej Kłusek - Najmłodszy w tym zestawieniu, brązowy medalista letnich mistrzostw Polski. W swojej karierze nie zdobył jeszcze punktów Pucharu Świata. Oby tym razem mu się udało!

Całej siódemce życzę dalekich lotów podczas inauguracji!
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-11-15, 01:30   

tego Kluska to pierwszy raz widze, i kogo nazwales pewniakiem? Piotrka? ;) he he
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-15, 01:33   

Oj, to widocznie za mało skoków oglądałeś, skoro nie kojarzysz Kłuska ;)
Ja tam typa znam. I liczę, że w końcu się dostanie do 30, bo do tej pory mu się to nie udało. Choć inna sprawa, że nie miał do tej pory wiele startów w PŚ.
A Piotrek JEST pewniakiem. Nawet przy niestabilnej formie jest wystarczająco mocny, by się w kadrze zmieścić ;)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-15, 13:55   

No ja właśnie najbardziej jestem ciekaw formy Żyły. Bo jednak skoki letnie i zimowe to dwie osobne historie. A zeszły sezon Żyle kompletnie nie wyszedł, może tym razem będzie inaczej.
I oczywiście kciuki za Stocha, żeby zdobył kolejną Kryształową Kulę. Jedną już ma, cztery ma Małysz. Jeszcze Stoch zdobędzie dwie i będą mogli przyzwać smoka :P
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-15, 14:19   

Liczę na to że w tym sezonie będziemy mocni jak nigdy w drużynówce i odczarujemy to pierwsze miejsce. Nie rozumiem tylko po co Hula? Ma już swoje lata, a przez tyle sezonów nic wielkiego nie pokazywał...

No i też jestem ciekaw formy Żyły i nie mogę doczekać się jego nowych wywiadów :-D
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-15, 14:50   

Ja jestem ciekaw formy wszystkich Polaków, bo mamy taką kadrę, że każdy może nagle wystrzelić z wielką formą ;) Chyba jestem najbardziej spokojny o Stocha, bo on już nas przyzwyczaił do tego, że zawsze skacze dobrze. I chciałbym, żeby Kamil wygrał Turniej Czterech Skoczni, no ale do tego tematu jeszcze wrócę za miesiąc, gdy już będziemy u progu słynnego niemiecko-austriackiego tournee. ;)
Hula... osobiście lubię gościa, no ale zgodzę się z Wilkiem, że do tej pory nie pokazał nic wielkiego. Pewnie znowu na treningach Stefek dobrze sobie radził, ale z nim tak zawsze jest: na treningach świetnie, a jak przychodzi do konkursu, to się pali psychicznie. Miał pewne przebłyski w swojej karierze, no ale niezbyt wiele. Na ogół było więcej skoków nieudanych, przez co padło stwierdzenie "Stefan Hula - znowu bula!" :P Może tym razem w końcu będzie inaczej? Jak na razie nie będę mówił, czy postawienie na Hulę to dobry wybór, bo sezon się jeszcze nie zaczął. A jeśli Stefan sobie nie będzie radził, to zostanie po prostu wymieniony po paru konkursach. Do tej pory do formy mogą dojść inni nasi reprezentanci, czyli Murańka (mający trudne lato ze względu na kolejne operacje oczu. Na dodatek podobno się nabawił jakiegoś drobnego urazu ostatnio), Wolny (który wrócił do treningów po kontuzji, którą odniósł na końcu znakomitego w jego wykonaniu lata), Biegun i Zniszczoł (którzy jak na razie mają kryzys formy, ale miewali latem całkiem niezłe występy)
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-11-20, 17:37   

SZYSZEK DLACZEGO NAM NIE PRZYPOMNIALES, ZE JUZ W TYM TYGODNIU ZACZYNA SIE PUCHAR SWIATA?

w sobote juz druzynowka a nd indywidualne :muk:
Ostatnio zmieniony przez brzozik70043704352251515 2014-11-20, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-20, 17:56   

O kurde to już w tym tygodniu :funfunfun:

Szyszek wstydziłbyś się, ekspert na forum od skoków, a nie powiadamia o takich rzeczach :P :-D
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-20, 19:23   

Jakbym przypomniał to i tak nie byłoby widać, bo ostatni post należał do mnie. To wasza wina! :P

No dobra, a więc moją rolą jest zapowiedzenie nadchodzącego Pucharu Świata. Ostrzegam, że może być to długie!

HISTORIA:
Ludzie zawsze chcieli posiąść umiejętność latania. Wielu marzyło, żeby po prostu oderwać się od ziemi, zaprzeczyć prawom ciążenia i po prostu polecieć aż do nieba. Nawet w mitach była o mowa o znanym chyba przez wszystkich Ikarze, który chciał wznieść się na skrzydłach (które wykuł mu ojciec) jak najwyżej. Niestety nie skończyło się to dobrze.
W końcówce XVIII w. norwescy chłopi z regionu Telemark również chcieli polatać i znaleźli na to sposób: 2 deski przyczepiane do nóg, znane pod nazwą "narty" (przypinali sobie również niewielkie skrzydła przed każdym skokiem). Zjeżdżali w dół i na płaskim odcinku przeskakiwali stosunkowo wysoką zaspę pokrywającą stertę drewna. Pierwsze skoki nie były liczone (wg. oceny holenderskiego oficera żeglugi Corneliusa de Jonga miały one długość ok. 12 łokci, czyli mniej więcej 6-7m). Ludziom tak spodobała się taka forma narciarstwa, że niedługo oficjalnie narodziła się nowa dyscyplina narciarska, czyli skoki narciarskie. W 1809 odnotowano pierwszy zmierzony skok narciarski, który wykonał norweski porucznik, Olaf Rye. Dyscyplina rozwijała się. Skoki przenosiły się z malutkich usypanych ze śniegu skoczni na takie, które już były bardziej zaawansowane technicznie i konstrukcyjnie. Padały kolejne rekordy świata (m.in. rekord Sondre'a Norheima - Norwega, który w 1860 r. uzyskał na zaimprowizowanej skoczni z kamieni 30,5m. Rekord ten przetrwał aż 33 lata). Powstawały nowe style w skokach: w 1883 Torju Torjussen wymyślił lądowanie telemarkiem (nazwa pochodzi od wspomnianego już wcześniej regionu w Norwegii), skoczkowie zaczęli coraz bardziej pochylać się nad nartami, rękami próbowano różnych rzeczy, by wydłużyć ten skok. Powstawały nowe turnieje takie jak skoki na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwa Świata, Turniej Czterech Skoczni, a na przełomie lat 1979/1980 został rozegrany pierwszy Puchar Świata (w którym 3 miejsce w łącznej klasyfikacji zajął nasz reprezentant, Stanisław Bobak), w którym zwycięzca otrzymuje w nagrodę trofeum o wdzięcznej nazwie Kryształowa Kula. Najwięcej razy w Pucharze Świata wygrywali Fin - Matti Nykaenen i Polak - Adam Małysz, po 4 razy. Najwięcej Kryształowych Kul ma reprezentacja Austrii - łącznie 11. Najwięcej zwycięstw w konkursach PŚ ma Austriak Gregor Schlierenzauer (52), zaś najwięcej zajmowanych miejsc na podium ma Fin Janne Ahonen (108).
TERAŹNIEJSZOŚĆ:
Tej zimy zostanie rozegrana już 35 edycja Pucharu Świata. Apetyty na Kryształową Kulę mają przeróżni skoczkowie. W poprzednim sezonie 2013/2014 trofeum to wygrał Polak, Kamil Stoch. Jak się spisze obrońca Pucharu Świata? W jakiej formie będą pozostali Polacy? Kto będzie dla nich najgroźniejszym rywalem w tym sezonie? Kto wystrzeli formą, a kto z niej opadnie? Na te pytania poznamy odpowiedź już w ten weekend! Cała karuzela Pucharu Świata rozpocznie się już jutro w niemieckim Klingenthal (seria kwalifikacyjna), a skończy się tradycyjnie w słoweńskiej Planicy.


Zatem od jutra kibicujemy wszystkim naszym zawodnikom! Do boju, Polacy! :-D
Jezu, to już naprawdę jutro! Ale jestem podniecony! :-D :-D :-D :-D
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-11-20, 20:42   

he he

 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-20, 21:25   

No i taka zapowiedz rozumiem :-D :git:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.158 sekundy. Zapytań do SQL: 33