Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
11 Listopada
Autor Wiadomość
Aspirhino 


Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 218

Medale: Brak

Wysłany: 2015-11-11, 10:30   11 Listopada

Hej! Dziś, 11 listopada wszyscy mamy okazję świętować fakt, że zarabiamy w złotówkach, a nie w euro i kupujemy w polskich sklepach, a nie w jakichś zagranicznych lidlach, czy innych realach. A nie, zaraz...

Stąd pytanie:
Macie jakieś plany na dziś? Jedziecie na jakieś imprezy masowe? Czy może wolicie siedzieć w domu?

Ja korzystając z wolnego, siedzę w domu i myślę nad grą planszową.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 10:35   

Jestem w domu, świętuję chiński Dzień Singla.

Świętowałabym jeszcze japoński Dzień Pocky, ale wszystkie sklepy są pozamykane.
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 10:48   

Też raczej będę siedzieć w domu, świętuje dzień św. Marcina.
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 11:25   

Św. Marcin, patron marcinów i gejów.
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2015-11-11, 11:46   

Ciekawe co wydarzy się w tym roku na marszu w Warszawie :P
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 11:46   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-21, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 12:13   

Chińczycy nie będą w Ciebie dumni
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 12:23   

Siedzę w chacie i uczę się na cholerny egzamin :/ A przy okazji wpieprzam rogale świętomarcińskie B-)


Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Też raczej będę siedzieć w domu, świętuje dzień św. Marcina.


:piwo:


Moris299 napisał/a:
A ja korzystając z wolnego jadę na ran de wu :-)


No to trzymam kciuki, żeby wszystko się udało :)
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 12:23   

Ja trzeźwieje.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 12:37   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Ja trzeźwieje.

To samo.
Ale też i porobić parę uczelnianych spraw.
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 12:39   

Szyszek napisał/a:
To samo.


:piwo:

Ja uczelniane olewam, ale muszę zrobić przedmiar stelaży sufitowych na budowę.
Ale to później.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 13:13   

Aspirhino, Nie swietuje 11 listopada bo jest to po prostu dzien w którym w 1937 r. sanacyjny kult wodza (bo czym kult Pilsudskiego roznil sie od kultu Hitlera w Niemczech?) osiągnął apogeum.

Jako świeta niepodleglości itd. można swietowac:

7 października (dzien ogloszenia niepodleglości przez radę regencyjna Królestwa Polskiego)

14 kwietnia (data chrztu Polski, przejmuje się jako datę powstania państwa polskiego, przynajmniej w obecnej, katolickiej formie)

[ Dodano: 2015-11-11, 13:16 ]
Aspirhino napisał/a:
świętować fakt, że zarabiamy w złotówkach, a nie w euro i kupujemy w polskich sklepach, a nie w jakichś zagranicznych lidlach, czy innych realach.


W kupowaniu w zagranicznych sklepach nie ma nic niepatriotycznego, im wiecej konkurencji tym lepiej, gdyby na naszym rynku mogly dzialac tylko polskie przedsiebiorstwa to bylo by jak w II RP a chyba oprócz PRL nie było bardziej chujowej panstwowosci polskiej, nawet III RP wydaja sie spoko przy II RP która były cywilizacyjnie 100 lat za jebanymi Czechami.

Natomiast fakt faktem, co z teog, że mamy swoja walute itd. kiedy unia może nam narzucac przyjmowanie imigrantów, karać za nadprodukcje żywności a jedni z jej najwyższych urzędasów wręcz mówią, że niektóre rzeczy powinno sie nam narzucić siłą, a my nawet nie zagrozimy Niemcom wojną?
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 13:36   


Ja będę świętował z Lowe :D
I zaraz ogarnę forumowy lejałt.

[ Dodano: 2015-11-11, 13:37 ]
A, trzeba też świętować jutrzejsze cholernie trudne kolokwium z botaniki :P
_________________
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2015-11-11, 13:41   

Morys uważaj na siebie i masz być w domu przed 21 i nie daj się niemoralnym propozycjom :dont:
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 13:43   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-21, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 13:51   

Unia Europejska była doskonałym sposobem na zniewolnie Polski.

Niemiecki generał Reinhald Gehner w raporcie o polskim ruchu oporu pisał

"W woli samopotwierdzenia Polaków dominują pewne elementy. Jest to przede wszystkim tęsknota za pełnią życia i za bogactwem form jej doznawania. Gdy ogranicza się Polakom owe możliwości, wybucha sprzeciw (…). Świadomość, że jest się zepchniętym do „drugiej kategorii” bytu ludzkiego, gdzie w porównaniu z Niemcami ma się ograniczoną wolność korzystania z pełni życia, drążyła Polaków o wiele bardziej niż utrata samodzielności państwowej"

W UE wmawia sie Polakom, że sa równouprawnieni względem Niemców i, że są właścicielami UE, a co najwazniejsze - wmowiono im, że Polska w UE jest dalej suwerenna i niepodlegla. To było doskonałe, próbowal tego Aleksander I i cześciowo mu sie udalo, próbował tego Stalin i również mu sie to częściowo udalo, aczkolwiek Polacy nigdy nie zgodzili by sie na wejscie do UE gdyby byli świadomi, że będą rządzić nimi Niemcy i Francuzi.

Wymieniony wyżej generał pisał

"W pojęciu Polaka w 1939 r. odżył pewien istotny składnik ducha narodu rozwijany od czasu rozbiorów kraju w XVIII w., który po 1918 r. był jedynie uśpiony. Owym istotnym składnikiem jest powstanie jako przedmiot marzeń i rozmyślań, planowania i przygotowań, dziecinnych tęsknot i brutalnych żądań. Powstanie jest przejawem najwyższej moralności, próbą dla najodważniejszych, okazją dla bezwzględnych poświęceń na rzecz osiągnięcia niepodległego bytu państwowego. Z powstaniem wiążą się najlepsi, fascynuje ono cały naród, jest źródłem siły w chwili największego obciążenia i nadziei w sytuacjach bez wyjścia. (…) W związku z tym powstania (dopóki żyje naród) nie da się zlikwidować metodami policyjno-wojskowymi). W miejsce osób, które odchodzą, pojawiają się nowi bojownicy. Powstanie trwa nawet wówczas, gdy nie mamy do czynienia z konkretnymi powstańczymi działaniami bojowymi. Nie są one bowiem samym powstaniem, lecz jedynie jego bojową kulminacją (…).

"Dla polskiego ruchu oporu charakterystyczne są dwa zjawiska: konspiracja i powstanie. (…) Dzięki konspiracji można żyć własnym życiem poza jawną rzeczywistością, którą określa „okupant”. Konspiracja obejmuje wszystkie dziedziny życia państwowego i narodowego od nielegalnego aparatu państwowego do niepozornej podziemnej akcji opiekuńczej włącznie. (…) Naród niemiecki nie zna podobnego zjawiska. Doświadczenia historyczne wychowały Polaków do konspiracji i jest ona w ich świadomości głęboko zakorzeniona. W 1939 r. nie trzeba było im nakazywać przejścia do podziemia, gdyż była to w ich pojęciu rzecz sama przez się zrozumiała. (…) Konspiracja jest zatem nie tylko jednym z wielu środków walki, ale także swego rodzaju bojową formą życia, dzięki której przywódcy i naród tworzą, pomimo różnych przeciwieństw o charakterze wewnątrz-politycznym, wspólnotę o godnej uwagi sile."

"sektor cywilny i wojskowy łączą się dla wyzwolenia totalnego wysiłku wojennego.
Odwaga i gotowość do najwyższych ofiar nie są przy tym pustymi pojęciami lecz codziennie stosowanym przykazaniem. Tak więc mamy tu do czynienia nie z jakąś tam grą, lecz ze śmiertelnie poważną walką 20-milionowego narodu, który sądzi, że opór wobec Niemiec jest jego ultima ratio. Lata jakie upłynęły od 1939 r. dowodzą aż nadto wyraźnie, jakie sukcesy może osiągnąć opór tego rodzaju. Pomimo zastosowania najsurowszych metod policyjnych i wojskowych nie udało się nam powstrzymać lawinowego rozwoju polskiego zbrojnego ruchu oporu. (…) Załamanie Polski w 1939 r. tylko z pozoru miało charakter totalny, gdyż najważniejszy element w życiu narodów a mianowicie wola do pędzenia własnego bytu narodowego i państwowego nie zostały złamane."

(…) całą koncepcję cechuje wiele energii, a poszczególne plany przygotowane są z elegancją i zwłaszcza w fazie przygotowawczej odznaczają się wielkim rozmachem, jednakże w trakcie realizacji konstrukcja ta zaczyna się chwiać, zanika koordynacja (…). Tam gdzie należałoby spodziewać się działania z konsekwencją i uporem, polski charakter każe im postępować wręcz przeciwnie. (…)



Pomimo przekonania o tym, że polski naród został wysterylizowany z jego wojowniczego charakteru jestem przekonany, że dyby wybuchła podobna wojna to w Polsce utworzono by partyzantke, nasz charakter narodowy został uspiony ale nie zlikwidowany, moja sąsiadka ma 96 lat, pamieta tamte czasy i mowi, że w oczach jej rówieśników itd. Polska była warta jeszcze mniej niż dzisiaj dla dzisiejszej młodzieży.

UE pasuje do wszystkich tylko nie do Polaków. W końcu Francuzom bardzo dobrze żyło się pod władza Hitlera, nie utworzyli ruchu oporu i wspolpracowali bardzo dobrze, z Czechami było podobnie, w zasadzie tylko Polacy stawili opór Niemcom.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 13:53   


Wojtek

[ Dodano: 2015-11-11, 13:53 ]
Temat jest o tym, jak świętujemy, a nie o UE
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 13:58   

Barbra napisał/a:
Morys uważaj na siebie i masz być w domu przed 21 i nie daj się niemoralnym propozycjom :dont:


Najlepiej ubierz jakąś obciachową bieliznę :P
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 13:58   

Nie świetuje, zwróciłem uwagę dlaczego nie ma czego świetować i podałem argumenty.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-11-11, 14:55   

Posprzątałem kuchnię i łazienkę oraz umyłem podłogi! :muk:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 34