Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Nareszcie normalny wyrok sądu w Polsce
Autor Wiadomość
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 12:21   Nareszcie normalny wyrok sądu w Polsce

Harcerze napisali "czerwona zaraza" na pomniku. Sąd: Patriotyczny czyn




Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ umorzył postępowanie w sprawie "znieważenia" pomnika Czterech Śpiących - informuje Telewizja Republika

Sprawa dotyczy 17 września 2011 roku - na pomniku Czterech Śpiących w Warszawie dwóch harcerzy z ZHR umieściło napis "czerwona zaraza". Obydwaj zostali tego samego dnia zatrzymani przez policję, a sprawą zajęła się prokuratura.

Obrońca oskarżonych (Daniela i Wojtka - red.) mec. Krzysztof Wąsowski poinformował w czwartek 19 sierpnia, że sąd wydał wyrok umarzający postępowanie ws. "znieważenia" pomnika Czterech Śpiących. Zdaniem sądu harcerze dokonali "patriotycznego czynu", pisząc na pomniku: "czerwona zaraza".
Pomnik został zdemontowany w 2011 roku w związku z budową II linii metra w Warszawie. Na cokole monumentu znajdował się następujący napis:

"Chwała bohaterom
Armii Radzieckiej
Towarzyszom broni,
którzy oddali swe życie
za wolność
i niepodległość
narodu polskiego,
pomnik ten wznieśli
mieszkańcy Warszawy
1945 r.".

Telewizja Republika


Źródło


Nareszcie w Polsce jakiś normalny wyrok sądu w sprawie de facto politycznej.
Ostatnio zmieniony przez WojtekVanHelsing 2015-08-21, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 12:27   

Przegapiłeś to
http://www.tvn24.pl/wiado...ony,473302.html
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 12:31   

To bez znaczenia, propagowanie jakichkolwiek systemów i uzywanie ich symboliki nie powinno być karane w wolnosciowym panstwie. Zreszta nie pamietam by ukarali w Polsce kogoś bo używał symbolu sierpa i młota.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 13:07   

Aha, to pójdę i twój dom wymaluję w sierpy i młoty i będzie spoko.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 13:23   

Mój dom to moja własność, na swoim domie maluj co chcesz, na swoim podworku stawiaj pomniki Hitlerowi, Stalinowi czy komu tak chcesz.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 13:25   


Własność Twoich rodziców*
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 13:36   

macbed napisał/a:
Własność Twoich rodziców*

To jedno

Drugie to pomnik też nie był własnością wandali. Nawet mi cie nie zal inteligencie :troll:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 14:34   

macbed, To byla taka przenosnia..

icywind, Ten pomnik był własnoscia panstwa, czyli niczyja.. Zresztą niszczenie pomnikow stawianych przezo kupanta jest usprawiedliwiny, rownie dobrze mozna teraz scigac ludzi ktorzy malowali kotwice na NIemieckich posterunkach w Polsce itd.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 14:37   


W rumuńskim mieście Cluj stoi pomnik Macieja Korwina. Króla węgierskiego, który ich podbił. Jakoś nikt nie ma z tym problemu.
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 14:39   

macbed napisał/a:
W rumuńskim mieście Cluj stoi pomnik Macieja Korwina. Króla węgierskiego, który ich podbił. Jakoś nikt nie ma z tym problemu.


Bo tam nie ma kucuf.

[ Dodano: 2015-08-21, 14:39 ]
I Młodzieży Wszechpolskiej.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 14:47   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Ten pomnik był własnoscia panstwa, czyli niczyja..

_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 15:22   

icywind, Panstwa nie w sensie, że sprzet wojskowy itd. który sluży panstwu, to jest tzw. własność publiczna, no cos co nalezy do wszystkich, czyli do nikogo, co innego własność prywatna.

Zresztą mówimy o dzisiejszej rzeczywistosci - Zakazuje sie stawiania pomników Waffen SS wiec nie wiem czemu nie zakazac istnienia pomników armii czerwonej.

macbed, Rumunia istnieje od XIX w. wcześniej takiego panstwa nie było, chyba, ze uznajemy ja za kontynuacje Hospodarstwa Wołoskiego.

Natomiast Maciej Korwin był wielkim przywódca, ale w odróżnieniu do wielkich przywódców ostatnich 200 lat jak Napoleon czy Hitler, on nei byl zbrodniarzem itd. za jego rządów Wegry sie rozwijały.

Ja np. nie mam nic przeciwko by w Krakowie stanal pomnik Franciszka Józefa, byłym też przeciwny niszczeniu np. Cerkwi Św. Michała w Warszawie, ale mimo okupant sowiecki był zły bezwzglednie, był nie tyle najwiekszym wrogiem ludzkosci co najwiekszym wrogiem świata.

V - r, Ani ludzi z jajami, dumnego narodu itd. Rumuni to zasadniczo nic...

Zresztą nie wiem jak mozna nie widziec problemu w tym, że w kraju stoją pomniki na cześc okupanta.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Catacombe
Prowokator


Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-21, 20:37   

WojtekVanHelsing napisał/a:
własność publiczna, no cos co nalezy do wszystkich, czyli do nikogo


Dostałem raka, przerzuty na wszystkie organy. Lekarze dają mi tydzień życia.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 20:38   

Cieszy mnie to.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Catacombe
Prowokator


Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-21, 23:08   

A cieszy cie myśl że będę leczony za publiczne pieniądze?

Które przecież są swoją drogą niczyje.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 00:26   

W sumie to malo mnie to obchodzi, sprawia mi frajde to, ze bedziesz w panstwowym szpitalu nawet.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 00:31   

My sobie z Kicerkiem na przykład potrafimy gorzej wrzucać, ale robimy to 100% dla jaj, a te teksty są bardzo nie w porządku...
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 01:55   

Egzystencja Catacombe polega tylko i wylacznie na krytykowaniu mnie, smierć tutaj byla by aktem łaski, natomiast mnie zawsze ciekawilo czy jak strzele sobie w leb to on z rozpaczy, że stracil sens życia zrobi to samo.

Zresztą litości, Ty i Kicerk pewnie dazycie sie jakas sympatia, czemu mialbym nie mieć w dupie a nawet nie ucieszyć sie jakby Icywinda, love, mastiego, catacomba, masterkilima itd. cos zlikwidowalo? Oni zrobili by to samo, nie mam litosci ani wspolczucia dla wrogow.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 02:01   

Za Love będziesz wisiał.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 02:10   

V - r napisał/a:
Za Love będziesz wisiał.


No raczej nie zawiśnie. Prędzej się szubienica urwie.

Cytat:
Oni zrobili by to samo, nie mam litosci ani wspolczucia dla wrogow.


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.079 sekundy. Zapytań do SQL: 32