Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Davos
2015-08-20, 23:34
"Fakt" publikuje zdjęcia ciężko rannej dziewczynki
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 13:28   "Fakt" publikuje zdjęcia ciężko rannej dziewczynki

Na pierwszej stronie "Faktu" znalazło się dziś niemal całostronicowe zdjęcie rannej dziewczynki. 10-latka uderzona siekierą w głowę jest na fotografii wnoszona do karetki. Kilka godzin później dziecko już nie żyło. Publikacja tego zdjęcia to prawdopodobnie najgorsza rzecz w historii polskich tabloidów.




To zdjęcie nie powinno się nigdy ukazać. Przerażone, ciężko ranne dziecko zostało sfotografowane chwilę po tym, jak napastnik uderzył je siekierą w głowę. Według informacji ze strony "Faktu" zdjęcie wykonał reporter "Regionalnego Tygodnika Informacyjnego". Lokalne medium nie zdecydowało się jednak na jego publikację. "Fakt" nie miał takich skrupułów. W środku numeru są inne zdjęcia dziewczynki.





W "Pierwszym śniadaniu" w TOK FM mówił o tym Piotr Maślak ( LINK )
- Proszę nie kupować "Faktu". Naprawdę nie wiem, co się musi dziać w mózgach redaktorów, którzy publikują zdjęcie dziewczynki uderzonej siekierą. Czy wam kompletnie - przepraszam za słowo - odj***ło, drodzy redaktorzy?


Morderstwo w Kamiennej Górze

W księgarni, w centrum Kamiennej Góry, mężczyzna uderzył 10-letnią dziewczynkę siekierą w głowę. Następnie napastnik narzędzie odrzucił i uciekł. Dziewczynka została zabrana do szpitala z obrażeniami głowy. Niestety, nie udało się jej uratować.

Na razie nie wiadomo, dlaczego 27-latek zaatakował dziecko - policja ustala jego motywy. Jedna z osób, które łapały napastnika, relacjonowała: - Zachowywał się tak, jak gdyby nic się nie stało. Nie okazywał żadnych emocji. Jakby dla niego był to chleb powszedni.

Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu. Śledczy oczekują na wyniki badań krwi na obecność innych środków odurzających. Dziś odbędzie się sekcja zwłok dziewczynki. Po niej napastnik ma zostać przeprowadzony do prokuratury, gdzie zostanie przesłuchany i - jak podaje tvn24.pl - ma usłyszeć zarzut zabójstwa. 27-latkowi grozi dożywocie.


Źródło
Ostatnio zmieniony przez bartek82r 2015-08-20, 15:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 13:32   

Tak mnie zastanawia - jaki jest odsetek tego typu przestępstw, gdzie morderca był pod wpływem czegokolwiek
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 13:36   

Cytat:
Naprawdę nie wiem, co się musi dziać w mózgach redaktorów, którzy publikują zdjęcie dziewczynki uderzonej siekierą.




 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 13:42   

love178 napisał/a:
Tak mnie zastanawia - jaki jest odsetek tego typu przestępstw, gdzie morderca był pod wpływem czegokolwiek


Wydaje mi się, że ten akurat był "czysty". Jakby był po jakiś np. dopalaczach to pewnie dalej by "walczył" po jakimś mocarzu z ludźmi którzy go chcieli złapać, a nie odrzucał siekierę i uciekał...


ChodnikowyWilk napisał/a:
Cytat:
Naprawdę nie wiem, co się musi dziać w mózgach redaktorów, którzy publikują zdjęcie dziewczynki uderzonej siekierą.




Obrazek


O, dokładnie :git: Żenada, ten cały fakt :/
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 15:01   

To dzisiejszy numer?
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 15:02   

"20 sierpnia 2015".
Chyba tak.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 15:33   

No i chyba jednak faktycznie nie był naćpany :/

Cytat:
Samuel N. podczas przesłuchania wyjaśnił śledczym, że w ostatnim czasie był zdenerwowany, bo od półtora miesiąca nie mógł znaleźć zatrudnienia. Dzień przed dokonaniem zabójstwa otrzymał pismo z powiatowego urzędu pracy. Jak informują prokuratorzy to przelało czarę goryczy. - Z pisma dowiedział się, że nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych. Następnego dnia schował do torby siekierę i poszedł do urzędu, by zemścić się na tamtejszych pracownikach - relacjonuje Ewa Węglarowicz-Makowska z prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze.

Zrezygnował, bo w urzędzie było zbyt wiele osób. Prokuratorzy przytaczają zeznania N.: wyszedł na ulicę i bez celu chodził po mieście. - Przez cały czas narastała w nim złość. Dlatego wyjął z reklamówki siekierę, podszedł do dziewczynki i zadał jej cios w głowę - informuje Węglarowicz-Makowska.
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-20, 15:40   

ChodnikowyWilk, słusznie, żądza pieniądza. Ludzie tak mają, że lubią sensację. Oglądać krew i nieszczęście innych. Zobaczcie podczas np. wypadków. Ile wokoło jest tych wkurwiających gapiów, a nikt nie pomaga, prawie nikt. Ludzie stoją, debatują i tylko tlen zabierają. Nie chciałbym, jako ewentualna ofiara wypadku, aby stali nade mną ludzie i się gapili... albo robili zdjęcia. Co do gazet. Jeśli jest jakiś "pikantny" temat, też często kupuję prasę, której na co dzień w ogóle nie czytam. Nie widziałem w sumie tego wydania, ale czy to czasami nie jest fotomontaż? Fakt często robi takie przeróbki...

Jednak takie zdjęcie nie powinno się ukazać, no chyba, że za zgodą rodziców jeśli by mieli takie życzenie. Nie wiem co kierowało tym człowiekiem, mordercą. Jeśli nie był pod wpływem narkotyków ani alkoholu, to chyba ma pierdolca. Jak można uderzyć siekierą niewinnego człowieka, tym bardziej dziecko???

Idziesz do księgarni kupić książki do szkoły, a tu takie coś...

[ Dodano: 2015-08-20, 15:41 ]
bartek82r, no. Czyli już wiadomo. Miał pierdolca. Ludzie mają często problemy i pod górkę w życiu, ale to nie jest powód do zabijania.
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 15:57   

Zresztą, warto też zwrócić uwagę, jak często w różnych telewizyjnych wiadomościach się mówi o różnych wypadkach. A najlepiej, jak ktoś zginie, to wtedy już jest dobry temat. A jak zginie sporo osób, to już mamy gorący temat, o którym można trąbić cały dzień. Bo wiadomo, że w mediach najlepiej się sprzedaje cierpienie, ból, krew i śmierć. I o tym wiedział też Fakt, dlatego dał taką okładkę, a nie inną. Ludzie się co prawda burzą i gadają różnie złe rzeczy na Fakt, no ale... jednak gadają. Co z tego, że wstawianie tego typu zdjęć na okładkę jest kompletnie niehumanitarne... Liczy się rozgłos! Fakt już nie raz dobijał dna swoimi artykułami, ale tym razem postanowili wziąć łopatę i owe dno pogłębić.

A co do zabójcy do po prostu nasrane we łbie ma. Nie mogę pojąć, co ci ludzie mają w głowach, że zabijają niewinne dzieci. I to jeszcze w taki sposób, no kurwa! Niech zgnije w pierdlu.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 16:01   

Zwróćcie też uwagę na tematy zakładane w działach "ciekawostki z". Ktoś zginął, tragedia, dziewczyna utonęła, pijany noworodek. Ludzie po prostu lubią o tym czytać.
 
 
emoo137 
your pop punk crackhead


Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 594

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 19:25   

Ja nadal jestem wstrząśnięta, w dodatku moja przyjaciółka szła 10 minut wcześniej do tej samej księgarni ;_;
_________________
i'm two faced of your double exposure
stop right there, don't come any closer
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 19:37   

Nie powiem, żebym był zaskoczony publikacją takiego zdjęcia przez Fakt. Wszystkie tabloidy to szmatławce, które żerują na najbardziej prymitywnych uczuciach, a im publikowane zdjęcie bardziej kontrowersyjne, tym lepiej, bo ludzie będą o tym gadać, nakręcą im popularność, a to się zawsze przekłada na hajs. Dla tych redaktorzyn nie ma granic, których nie mogliby przekroczyć. Wszystko jest tylko kwestią kalkulacji, czy dane działanie będzie im się opłacać finansowo. Dlatego mam o nich jak najgorsze zdanie.


A co do tego kolesia to jakiej kary by nie dostał, będzie dla niego i tak za łagodna, bo powinien dostać czapę.

[ Dodano: 2015-08-20, 23:34 ]
Przeniosłem całego offtopa do kosza. Otwieram ponownie topic, ale tym razem piszmy już tylko i wyłącznie posty na temat ;)
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 12:58   

Cytat:
Zdjęcie z okładki "Faktu" miało być zamazane. Autorzy: "Złamali umowę". "Fakt" zaprzecza

Autorką drastycznego zdjęcia 10-latki uderzonej siekierą w głowę z okładki wczorajszego "Faktu" jest fotoreporterka "Regionalnego Tygodnika Informacyjnego" z Kamiennej Góry. - Zgodziliśmy się na wykorzystanie pod warunkiem pikselizacji. "Fakt" złamał umowę - mówi redaktor naczelny pisma.

(...)

W "Regionalnym Tygodniku Informacyjnym" to zdjęcie się nie pojawiło, a wykonała je reporterka tego pisma. - Taką mamy zasadę - mówi redaktor naczelny "RTI" Janusz Chodasewicz w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. - Gdy "Fakt" zwrócił się do nas o udostępnienie fotografii, zgodziliśmy się, ale pod warunkiem pikselizacji i umieszczenia logo gazety. To "Fakt" złamał naszą telefoniczną umowę - dodaje.

"Nie mogliśmy zrobić innej jedynki"


Z kolei wydawca "Faktu" - Ringier Axel Springer Polska - zaprzecza. Rzeczniczka prasowa Anna Marucha twierdzi, że ustalenia dotyczyły podpisu pod zdjęciem i zapłaty. - Fotoedytorzy zostali poproszeni też o zapikselowanie twarzy nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy widnieją na zdjęciu. Ustalenia są udokumentowane korespondencją mailową - dodaje. Przyznaje jednak też, że autorka zdjęcia kontaktowała się z "Faktem" nie tylko drogą mailową, ale też i telefoniczną.

- Nie mogliśmy zrobić innej jedynki, ponieważ mord ten jest okrutny i niepojęty. Taki ma być tabloid w sytuacjach nadzwyczajnych - mówi redaktor naczelny "Faktu" Robert Feluś w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 13:05   


Tak, niech wszyscy wiedzą o morderstwach, tragediach i ludzkim nieszczęściu. Taki ma być tabloid. Więcej negatywnego przekazu, ludzie to lubią.

Bydło.
_________________
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 14:06   

Byłam wczoraj w sklepie i nie było już Faktu :roll:
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 14:43   

Skąd wiedziałam, że ze wszystkich z forum akurat ty byś leciała do sklepu to kupić...

Każe nam myśleć samodzielnie, a sama się wyrywa na tanie sensacje
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 15:39   

Wiadomo, że w innym celu niż kupowanie tabloidów do sklepów się nie chodzi.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 15:55   

Cytat:
- Nie mogliśmy zrobić innej jedynki, ponieważ mord ten jest okrutny i niepojęty. Taki ma być tabloid w sytuacjach nadzwyczajnych - mówi redaktor naczelny "Faktu" Robert Feluś w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.


Co za pieprzenie. Ciekawe czy zdjęcie swojej matki z rozwaloną głową też by opublikował.
Pewnie tak, bo w końcu forsa najważniejsza.


Love - Miss chyba chodziło o to, że ludzie rzucili się na cały nakład Faktu z powodu tego zdjęcia. I dlatego dała emotkę wyrażającą dezaprobatę dla tych ludzi.
_________________
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-21, 16:13   

Nie napisałam, że specjalnie po to poszłam :haha: Byłam ogólnie w sklepie, to chciałam od razu zobaczyć tę okładkę. No ale nie było ;(

[ Dodano: 2015-08-21, 16:14 ]
Davos napisał/a:

Love - Miss chyba chodziło o to, że ludzie rzucili się na cały nakład Faktu z powodu tego zdjęcia. I dlatego dała emotkę wyrażającą dezaprobatę dla tych ludzi.


Nie, po prostu jestem chorym pojebem.


Ale serio ciekawe, czy wszystko wykupili czy może nawet nie wyłożyli bo zbyt szokujące?
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 10:18   

Trafiłem teraz na taki komentarz pod artykułem na temat tego całego Samuela:

Cytat:
Kto pamięta niedawny dramat nastoletniej Greczynki, którą zaatakował na plaży czarnoskóry mężczyzna? kiedy odmówiła oddania telefonu - roztrzaskał jej głowę o skały oraz umierającą, z mózgiem na wierzchu jeszcze gwałcił- świadkowie patrzyli... i ograniczyli się do wezwania policji...zwyrodnialec zeznał, że zrobił to z nędzy i jest mu wszystko jedno... a że poprawność polityczna zasądza mierne kary dla zwyrodnialców, więc teraz nie mogą sobie z tym problemem poradzić : Anglicy, Francuzi, Grecy... i my też dołączymy w tym kierunku; NIE MOŻNA W ŻADEN SPOSÓB PRZYZWALAĆ I TŁUMACZYĆ AKTÓW PRZEMOCY! ZBRODNIA JEST ZAWSZE ZBRODNIĄ;

Niestety nędza w którą pogrąża się nasz kraj będzie powodowała coraz więcej takich dramatów i coraz mniej będziemy oburzeni czy zdziwieni (jak Grecy przy dramacie nastolatki)


Prawda to? Nie słyszałem o takim przypadku :galy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.094 sekundy. Zapytań do SQL: 32