Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy egzamin na prawko w 2016
Autor Wiadomość
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-14, 12:33   Nowy egzamin na prawko w 2016

http://www.dziennikbaltyc...t.html?cookie=1


Cytat:
Od roku 2016 każdy świeżo upieczony kierowca będzie musiał odbyć pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy kursu dokształcającego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktycznego szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym. Ponadto, w okresie próbnym (8 miesięcy po egzaminie) będzie mógł kierować wyłącznie pojazdem samochodowym oznakowanym z tyłu i z przodu nalepką z symbolem liścia klonowego. Na obszarze zabudowanym nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km/h, poza obszarem zabudowanym - 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej - 100 km/h.


Osoby, które w okresie próbnym popełniły dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, będą musiały odbyć dodatkowy kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Trzecie wykroczenie lub przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji będzie skutkowało odebraniem prawa jazdy.





Dzięki bulwo. To jakaś kpina.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-14, 12:38   

Ja jestem hipsterem i nadal nie robie. I gdy czytam te kolejne durne pomysly i utrudnienia to dalej nie mam zamiaru.
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-14, 12:38   

ja to pierdole zdejmuje kominiare
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-14, 12:43   

Kurde obym się uwinął do 2016
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-14, 12:47   

Jak ja się cieszę, że zrobiłem prawko w 2006 roku. Chociaż już za moich czasów grzebali przy egzaminach, ale to co się dzieje od paru lat jest chore. Coraz więcej utrudnień i udziwnień wprowadzanych pod płaszczykiem poprawy bezpieczeństwa na drogach, które jakoś mimo zmian dziwnym trafem nie chce się poprawiać. No, ale grunt, że hajs do Wordów i szkół jazdy płynie szerokim strumieniem :ok:
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-14, 13:17   

Ja też jestem szczęśliwy, że udało mi się zdać to prawko w 2014 bez problemów. Ta teoria wcale nie była taka straszna, jak mówili i udało mi się maksa ugrać! I praktykę też za pierwszym razem, więc na szczęście Word na mnie za dużo nie zarobił :D
Ale te wprowadzanie wszelkich udziwnień jest niepojęte. No to co, może jeszcze dla każdego kierowcy będziemy robić testy co miesiąc? A co, jeśli ktoś zapomniał zasad drogowych? To trzeba mu odebrać prawko! I niech potem delikwent robi prawko jeszcze raz, bo Wordy na pewno się muszą uskarżać na brak kasy. Podobnie wszelkie szkoły jazdy.
Ba, najlepiej codziennie! By kierowca pamiętał wszystkie zasady drogowe cały czas! Bezpieczeństwo przede wszystkim! (A i tak za tym "bezpieczeństwem" kryje się bardziej bezpieczeństwo finansowe ośrodków)

A, idźcie wszyscy w czorty z takimi wymysłami... Współczuję przyszłym kierowcom.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-14, 15:28   


Czy kogoś tu mocno poebao?

Aż mi się taki skrin przypomniał
http://mistrzowie.org/636...owca-w-Kanadzie
_________________
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-15, 00:48   

Ja zrobiłem prawko w 2010 roku, jeżdżę niemało. Są plusy i minusy takich "udziwnień". Polacy ogólnie nie mają kultury jazdy, a dużo młodych ludzi zbyt szaleje na drogach. Taka prawda. Oczywiście są młodzi kierowcy, którzy myślą i nie przeceniają swoich możliwości, ale ogrom z nich zachowuje się tak, jakby jeździli zawodowo w BORze od lat...
WORDy zbijały kasę już wcześniej. Czy takie zabiegi zwiększą bezpieczeństwo? Trochę tak, ale na pewno ograniczenia nałożone nie przełożą się w 100% na skuteczność w zmniejszaniu wypadków.
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-16, 01:53   

Dlatego ja nie zdawalam w polsce a i tak sie ono w polszy liczy :diabelek2:
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-16, 10:47   

A gdzie? W Meksyku? Tam wystarczy zapłacić i masz. Bez jakichkolwiek egzaminów. Odpowiednik 30 € bodajże.
_________________
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-17, 00:04   

zakladam ja tylko gdy ide na robote
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-17, 00:05   

kopyto biore wjeżdzam na ostro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 25