Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Lekkoatletyka
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-11, 00:02   

Niesamowita historia :) Tego się chyba nie mogli spodziewać nawet najwięksi optymiści :D Wygrać klasyfikację medalową i być przed Wlk. Brytanią i Niemcami - piękna sprawa :) Wielkie brawa dla Polaków za to, co dziś odwalili :) I nie mogę już się doczekać igrzysk :]
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-11, 14:55   

Ładnie, ładnie, Polska nam wyrosła na europejską potęgę w lekkoatletyce, a polaczki cebulaczki dalej się jarają ćwierćfinałem euro :troll:
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-22, 23:29   

Chyba pokuszę się o lekkoatletyczne podsumowanie igrzysk. Ostrzegam, będzie długie! Można już szykować gifa "didyntridlol".

Na mistrzostwach Europy polscy lekkoatleci zdobyli 12 medali. Wiadomo, że w rywalizacji światowej jest sporo trudniej, ale przy odrobinie szczęścia dało radę dobić do połowy tego, co Polacy wywalczyli w Amsterdamie. A jaki wynik ostateczny? Wyszła połowa połowy, 3 medale. Jest niedosyt. No to może taka krótka analiza, jak spisali się medaliści z mistrzostw Europy podczas igrzysk w Rio de Janeiro:

:1m: Anita Włodarczyk - Tutaj nie było żadnego zawodu, Anitka zrobiła 100% co mogła tutaj zrobić: Złoto olimpijskie, rekord olimpijski i rekord świata. Nie ma co dodawać, pozostaje tylko dziękować :D
Robert Sobera - Niestety pokazał, że to był słaby mistrz Europy. W Rio zupełnie inna forma i nie przeszedł eliminacji. W tyczce honoru musiał bronić Piotr Lisek, który ostatecznie zajął 4 miejsce.
:2m: Piotr Małachowski - Z igrzysk może wracać zadowolony, wszak ma srebrny medal, kolejny do kolekcji. Specjalista od srebrnych medali, trochę to przykre. Wystarczył jeden znakomity rzut od Christopha Hartinga i po ptokach.
Paweł Fajdek - Hegemon w młocie męskim, niepokonany od 27 zawodów, 10 najlepszych wyników w tym roku należało do niego. Ale na igrzyskach spalił się tak samo, jak 4 lata temu i przez to odpadł w eliminacjach. To aż dla mnie zdumiewające: Facet, który wydawało się, że już się przełamał i niekwestionowanie dominuje, nagle łapie taką spinkę, mimo ogromnego doświadczenia. Największy zawód w polskim obozie.
Andżelika Cichocka - Mistrzyni Europy na 1500 m startowała w Rio zarówno na tym dystansie jak i na 800 m. I tu i tu odpadła w półfinałach. Niestety, przez problemy zdrowotne (dolegliwości trawienne chyba). O rywalizacji na 1500 m jeszcze wrócę, ale w oddzielnym akapicie.
Adam Kszczot - I tak się skończyło nazywanie go profesorem, po tych igrzyskach odbieram mu ten tytuł, bo bieg półfinałowy rozegrał źle. Na początku za szybko, na dodatek chyba psychika nie wytrzymała i przez to brak Kszczota w finale. Dla mnie też wielki zawód, bo to miał być kandydat do medalu i to wcale nie było takie czcze gadanie.
Karol Hoffmann - Na 10. miejscu skończył zawodnik w trójskoku. Tutaj akurat czułem, że nie będzie rewelacji.
Marcin Lewandowski - Można mu gratulować tego występu olimpijskiego. Był w finale i w naprawdę mocnym biegu dał radę ugrać niezłe 6. miejsce. Był to pierwszy start Polaka w finale na 800 m od 40 lat, kiedy to w Monachium 1972 7. miejsce zajął Andrzej Kupczyk. Lewandowski zatem poprawił ten wynik, za co należą mu się gratulacje.
Michał Haratyk - Tegoroczna rewelacja w kuli nie wytrzymała presji igrzysk. Haratyk odpadł w eliminacjach. Myślałem, że chociaż do tego finału wejdzie.
Joanna Linkiewicz - Tutaj na medal nie było co liczyć, ale Asia zawiodła i odpadła w półfinale. Szkoda.
Sztafeta męska 4x400 - Tutaj w sumie to samo, co żeńska sztafeta na tym dystansie: Występy w finale były, więc tyle dobrego. Inna sprawa, że w samym finale 7. miejsce i w sumie tyle.
:3m: Wojciech Nowicki - Gdzie Fajdek nie może, tam Nowickiego pośle! Ten gościu lubi brąz: Rok temu na mistrzostwach świata brązowy medal, krążek z tego samego kruszcu wywalczony podczas tegorocznych mistrzostw Europy. A co tym razem wpadło? Brązowy medal olimpijski! Ciężki był to dla niego konkurs, zestresował się, czym był wyraźnie zawiedziony po zawodach, bo było wiele prób spalonych. Dopiero ostatni rzut był na medal.

Co prawda tutaj nie do końca wyszło i trzeba jeszcze się wstrzymać z nazywaniem polskiej reprezentacji potęgą europejską i nowym Wunderteamem. To jeszcze nie teraz chyba. Przede wszystkim psychika musi być mocniejsza u naszych sportowców, bo potencjał jest.

O taki młot nie mam obaw, bo dalej mamy dwóch dość młodych i mocnych zawodników, którzy powinni w najbliższych latach zdobywać medale. W kobiecym młocie też powinna jeszcze parę lat Anita porzucać i osiągać świetne wyniki, a być może niegdyś sporo radości sprawi Malwina Kopron? Póki co jeszcze nie zdziałała niczego na igrzyskach, ale być może w przyszłości...
W dysku jest Małachowski, parę lat powinien jeszcze porzucać też Robert Urbanek, choć ten na igrzyskach zawiódł.

Na kogo jeszcze warto zwrócić uwagę?
Ewa Swoboda - Olimpijski debiut zaliczony. Naprawdę spory talent, co prawda zakończyła rywalizację na półfinale, ale ogólnie biegała naprawdę nieźle, zwłaszcza jak na swój młody wiek. Ambitne i krnąbrne dziewczę, lubi pyskować :P
Sofia Ennaoui - Niegdyś ją bardzo lubiłem. Teraz jestem po prostu fanem <3 Szczególnie ten finisz to coś, czym może dawać czadu w przyszłości. W wieku niespełna 21 lat (czyli młodym) i w debiucie olimpijskim udało jej się wystartować w finale olimpijskim i zająć 10. miejsce, więc gratulacje :D Ze postury maleństwo, ale ma w sobie tyle pozytywnej energii, że aż nie wiem, gdzie ona je trzyma :P
Maria Andrejczyk - Kolejna debiutantka, młoda, 20 lat.... a już zakręciła się koło medalu. 4. miejsce. 2 cm brakło do medalu. Ale za to pobiła rekord Polski, więc wyjeżdża z tych igrzysk jako wielki pozytyw. Oj, ona już w przyszłym roku może namieszać porządnie i być na podium wielkich imprez. A w oszczepie kobiet jest jeszcze inny talent: Klaudia Maruszewska. Widać, że w tym rzucie oszczepem Polska znowu może zaistnieć. Może w męskim wciąż sporo brakuje (chociaż taki Krukowski ma naprawdę dobrą życiówkę), ale u kobiet to może być nasza mocna dyscyplina w przyszłości.
Konrad Bukowiecki - Powiada się, że to jest talent większy od Tomka Majewskiego. I naprawdę jestem skłonny uwierzyć w te słowa. Ten ma dopiero 19 lat, jest dużo młodszy od zdecydowanej większości zawodników w czołówce. W finale spalił 3 próby, ale widać było w nim walkę. Nawet nie to, że psychicznie się zablokował. Wręcz przeciwnie: Rzucał ile tylko mógł. Ale ta gorąca krew i bycie narwańcem przejdzie mu z wiekiem, to takie typowe cechy dla młodego gniewnego. Już zdobył nieco doświadczenia, które powinno w przyszłości procentować.

A są jeszcze inni, co obecnie startują i może młodzieniaszkami już nie są, ale wciąż potrafią osiągać dobre wyniki. Na 800 m po skończeniu kariery przez Kszczota i Lewandowskiego nie musi być pustki, bo przecież jest Artur Kuciapski. Tylko niech ten najpierw upora się z wszelkimi kontuzjami, bo przez nie jest w stanie dalej się rozwijać. Jest Joanna Jóźwik, która w obecnej sytuacji walczy z wiatrakami... Może to nie jest talent jak Artur Noga (który zresztą i tak wydaje się być talentem zmarnowanym), ale na 110 m przez płotki niezłe wyniki może osiągać Damian Czykier. Na pewno na poziomie europejskim. Są tyczkarze: Lisek, Sobera i Wojciechowski.

No zobaczymy, parę perełek nam się pokazało i nie ukrywam, że troszkę zapachniało optymizmem. Oby nie było już żadnych kontuzji po drodze, to wymienione przeze mnie postacie tej młodej generacji mogą w przyszłości przynieść sporo radości ;)
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-23, 08:38   

Kuciapski... Ja pierdolę. Z takim nazwiskiem całe życie typa to jeden wielki bieg przez płotki i inne przeszkody. Powinien zmienić dyscyplinę.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-23, 11:45   

Ładne podsumowanie, Szyszek :git:
Chociaż zastanawiam się, czy Małachowski wytrwa do następnych igrzysk? On już ma swoje lata, sporo już wygrał i zastanawiam się, czy nie będzie chciał niedługo pójść śladem Majewskiego i zakończyć karierę.

No i jeszcze jedna rzecz - skoro nie wszyscy nasi sportowcy są tak silni psychicznie jak Włodarczyk i nie radzą sobie z presją igrzysk to może wreszcie czas, żeby pojawili się u nas psychologowie sportowi z prawdziwego zdarzenia, którzy pomogą naszym olimpijczykom przełamać się wewnętrznie i zacząć osiągać sukcesy na igrzyskach? A widać, że nie tylko Fajdek i Kszczot by mogli z pomocy takich psychologów skorzystać bo i siatkarze się znów spalili na ćwierćfinale, a i inni Polacy, którzy poodpadali w swoich dyscyplinach w eliminacjach, mogliby zajść dalej mając takie wsparcie do dyspozycji.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-23, 12:35   

Jeśli zdrowie pozwoli, no to na pewno da radę! Zresztą, sam zadeklarował, że będzie rywalizowal dalej i ma zamiar wystąpić na IO w Tokio za 4 lata. Będzie miał wtedy 37 lat. Tyle samo ma teraz Gerd Kanter, znakomity estoński dyskobol, który występował w tym roku w Rio i był naprawdę bliski zdobycia medalu.
Tylko ciekawi mnie, czy Piotrek dalej będzie w dobrej formie. Różnie może być.

Co do siatkarzy, to mi się po prostu wydaje, że przyczyną porażki jest bardziej forma fizyczna drużyny aniżeli psychiczne spalenie się.

A co do Kuciapskiego, to myślę, że zagraniczni komentatorzy woleliby komentować jego sukcesy, a nie Kszczota :P
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-23, 14:01   

Szyszek napisał/a:


Co do siatkarzy, to mi się po prostu wydaje, że przyczyną porażki jest bardziej forma fizyczna drużyny aniżeli psychiczne spalenie się.



Dokładnie, siatkarze byli bardzo pewni siebie i to było widać w meczach grupowych i w ich wypowiedziach (np. idziemy po złoto Kubiaka) ot po prostu byli zbyt słabi na Amerykanów pod względem sportowym.

[ Dodano: 2016-08-28, 19:01 ]
Kolejny rekord świata Włodarczyk, tym razem 82.98m :clap: :clap: I to na zawodach w Polsce.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 19:00   

Ta Włodarczyk jest po prostu NIE-SA-MO-WI-TA! 82,98 m, kolejny rekord świata, tym razem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Jeszcze rzucając tradycyjnie w jej rękawiczce. Skolimowska byłaby dumna z takiej następczyni :) Aż szkoda, że zabrakło tych 2 cm do granicy 83 m. Ale wydaje mi się, że przy takiej dyspozycji... co się odwlecze, to nie uciecze ;)

Myślę, że godnie z Memoriałem żegna się Tomasz Majewski. 21,08 m to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Przełamał się też Fajdek, który rzucił 82,47 m. Jest to odległość nr 1 na tegorocznych tabelach światowych.

A tak wracając do wczorajszego mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu: Warto zwrócić uwagę na Sofię Ennaoui, która zajęła w biegu na 1500 m 8. miejsce. pobiła swój rekord życiowy: 4:01, rekord Polski U-23 i 4. wynik w historii polskiej lekkoatletyki. A to wciąż bardzo młoda dziewczyna ;)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 22:17   

Włodarczyk jest fenomenalna :D Kolejny rekord w ciągu dwóch tygodni! I też mi się wydaje, że jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa :) Ale te rzuty w rękawicy Skolimowskiej... piękny gest.
Dla Majewskiego też szacunek! A Fajdek potwierdził, że na igrzyskach zabrakło mu tylko mocnej psychiki, bo forma nadal świetna. Mam nadzieję, że w Tokio wywalczy medal.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 23:30   

Ta rękawiczka towarzyszy Anicie od wielu wielu lat. Nawet musieli tę rękawiczkę odnawiać, bo wiadomo, że po upływie tylu lat musiała się trochę zniszczyć ;) Oczywiście wszystko tak, by zachować swój naturalny charakter.

I kurde, coś w tym jest mistycznego. Może to zwykłe placebo, a może faktycznie w tej z pozoru zwykłej rękawiczce do rzutów młotem (kurde, sam sobie teraz przypomniałem słynne "buty do rzutu młotem" :P ) jest opatrzność od mistrzyni olimpijskiej z Sydney? Bo na pewno ten aspekt działa na Anitę mobilizująco i dzięki temu jest w stanie rzucać coraz dalej i dalej, zdobywać kolejne trofea do kolekcji.

A co do Fajdka, to liczę, że w Tokio nie pomyśli sobie znowu o wpadkach z poprzednich Igrzysk. Bo w Rio właśnie tak było: Podobno za dużo myślał o tym, "żeby nie było tak jak w Londynie".

Aha, dzisiaj swój show miał też... Marek Jóźwik, komentator TVP :D
Jego komentarze:
"Ajajaj!"
AJ!"
"Ojojojojojojojooooooooooj!"
"Uuuuuuoojeeeeeej!"
"Uuujojojooooj!"
Itp. Tego było naprawdę mnóstwo i można by było z tego kompilację zrobić :P
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 12:23   

eeeee DŹWIG
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-09, 19:18   

http://eurosport.onet.pl/...-dopingu/hxtjgs
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-09, 19:29   

Czytałem o tym już. Aż nie wiedziałem, jak to skomentować, kolejna śmierdząca sprawa.

Poczekam na rozwój wydarzeń, bo teraz nie chce wyciągać pochopnych wniosków. Zwłaszcza, że podobno to stymulator, na dodatek nie wiadomo, czy brany świadomie, czy po prostu nie był w składzie jakiejś zanieczyszczonej odżywki. Możliwe że kara potrwa tylko 0,5 roku.

W każdym razie jestem zawiedziony, bo to taki talent, a już u progu poważnej kariery robi plamy na kartach swojej historii.

[ Dodano: 2016-09-09, 22:56 ]
https://www.facebook.com/...=message_bubble
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-09, 22:49   

Mam nadzieję, że naprawdę jest czysty bo już zbyt wielu tych koksiarzy ostatnio wśród naszych sportowców...
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-09, 23:07   

Nie wierzę w to, by brał świadomie. Jest ambitny, ale żeby aż do tego stopnia? A na pewno nie jest głupi, tylko posłuchajcie z nim wywiadów. To musiała być jakaś lewa odżywka.

Liczę, na to, że nawet jeśli coś faktycznie wziął, to tylko w wyniku jakiegoś nieporozumienia i wtedy nie dostanie długiej kary.

[ Dodano: 2016-10-11, 19:16 ]
http://eurosport.onet.pl/...la-anity/sfeyzf

I ostatecznie stało się to, o czym spekulowano od wielu miesięcy: Łysenko została zdyskwalifikowana za doping i straci swoje złoto olimpijskie wywalczone z Londynu. Kto na tym zyska? Anita Włodarczyk! Drugi złoty medal w tym roku, no nieźle :P

Chociaż smutno, że w takich okolicznościach. Nie miała możliwości zdobycia tego złota w rywalizacji sportowej, tylko jakby walkowerem. Niestety, pod względem dopingu lekkoatletyka jest w ścisłej czołówce.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-11, 19:38   

ciekawe jakie to uczucie stać na najwyższym stopniu podium, przyjmować gratulacje od wszystkich widzieć rodzinę i ludzi z Twojego otoczenia, którzy naprawdę cieszą się z Twojego sukcesu, którzy już wiedzą, że przez lata o tym będą opowiadać i mieć pełną świadomość, że ten sukces osiągnąłeś tylko dlatego, że jesteś jebaną pizdą i musiałeś wpierdalać niedozwolone środki
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-11, 22:32   

Szkoda, że przez tę oszustkę Anita straciła szansę na cieszenie się złotem w Londynie i wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego. Medal przyznany po kilku latach to już jednak nie to samo...

Ale dzięki temu awansujemy w klasyfikacji medalowej z 30 na 24 miejsce :P
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-11, 22:35   

Davos napisał/a:
Szkoda, że przez tę oszustkę Anita straciła szansę na cieszenie się złotem w Londynie i wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego. Medal przyznany po kilku latach to już jednak nie to samo...

Ale dzięki temu awansujemy w klasyfikacji medalowej z 30 na 24 miejsce :P


A jak tam w ogóle z kasą??? Bo zapewne jakieś pieniądze się dostaje za 1 miejsce. Trzeba oddać po latach czy chuj???
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-11, 22:49   

Teoretycznie tak, ale nie wiem jak to wygląda w Rosji. Tam wszyscy koksują więc możliwe, że nie będzie musiała oddawać kasy :PP
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-05, 20:04   

7 złoty na me. \jesteśmy najlepsi w klasyfikacji medalowej. A to jeszcze nie koniec :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 31