Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2015-12-02, 12:19
Logo Polski
Autor Wiadomość
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 01:46   

I Ivan i Delfin.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 01:50   

:haha:
_________________
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 10:49   

Niesamowity wybór opcji. Te różnice pomiędzy pierwszym,drugim i trzecim logiem. No naprawdę niesamowite. Każde z nich symbolizuje zupełnie co innego. Inną wspaniałą cechę Polski. Pierwszy symbolizuje nasze wspaniałe morze. Trzeci nasze góry. A drugi całą resztę. To jest przepiękne. :galy:
Ja muszę się dowiedzieć do którego przedszkola chodzą ci wspaniali artyści tych log.
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 19:03   

W telewizji mówili, że ten cały projekt loga kosztował okrągły milionik :) A projektował go Brytyjczyk. Dlaczego sprężyna? Bo patrząc na historię Polski stwierdził, że im bardziej (jako naród) jesteśmy uciskani, tym z większą siłą wybijamy się z tego ucisku. I akurat z tym stwierdzeniem jestem w stanie się zgodzić. Ale całego sensu i potrzeby powstawania tego loga do końca nie rozumiem. No i ceny przede wszystkim nie rozumiem.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-17, 19:07   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
W telewizji mówili, że ten cały projekt loga kosztował okrągły milionik :)

 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-17, 19:22   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
W telewizji mówili, że ten cały projekt loga kosztował okrągły milionik :)

>w telewizji
:v tam to mogą sobie tak paplać.
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-17, 19:27   

racja w rzeczywistoci kosztowal pewnie pare baniek :-D
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 20:06   

Sprawa pierwsza: Po co nam takie coś jak "logo" Polski? Nie rozumiem do końca tej idei. Czy naprawdę nasze godło nie wystarczy jako znak reprezentujący nasz kraj za granicą? Zwłaszcza, że Davos ma rację: nasze godło jest naprawdę piękne.
Sprawa druga: To logo jest kijowe. Takie "sprężynki" można sobie w paincie zrobić. Jednak nie można. Neoqueto mnie do tego przekonał ;)
Sprawa trzecia: Chodnikowy, to dopiero logo! Idealnie pasuje! :D
Po czwarte:
Cytat:
Pivko i Vodko

Chyba moja ulubiona wersja, jeśli chodzi o nasze "wspaniałe" maskotki na Euro ;)
Ostatnio zmieniony przez Szyszek 2014-10-17, 23:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Neoqueto 


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 23

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-17, 20:13   

Prawda jest taka, że milion to pewnie kosztowała tyle cała tam jakaś kampania. 220 tysięcy logo wraz z tzw. corporate identity. A kampania realizuje zapewne założenia owej identyfikacji. Oczywiście najlepiej, żeby logo nie było, bo do szczęścia nikomu nie jest potrzebne, najwidoczniej ktoś gdzieś miał potrzebę prostego symbolu reprezentującego Polskę, nie tak prostego jak flaga, która, bądźmy szczerzy, słabo wypada na białym tle, a zarówno nie tak skomplikowanego, jak bardzo szczegółowe godło czy kontur kraju. Kontur można uprościć, jasne, ale wtedy fala negatywnych komentarzy będzie identyczna. Więc autor załączył sobie jakąś tam symbolikę, czyli tutaj akurat sprężynę, zachowując mniej-więcej bardzo uproszczony kontur granic kraju, ujmując go w obecnie modnych, prostych liniach.

Ja mam w sumie wywalone na to logo, niech sobie będzie, przeżyję ten milion złotych mniej podzielony przez populację Polski +wzór na podatek dochodowy, czy coś, nie wiem z jakiej kasy zostało ono opłacone. Muszę powiedzieć, że w sumie jest całkiem fajne jak na logo w 2014 roku, designerskim minusem są dla mnie zbyt ostre krawędzie i kąty w zbyt dużej ilości, ale czego ja oczekuję po prostych liniach.

Powiedzmy sobie szczerze - nieważne jakie by nie było - każdy będzie sobie robił z niego bekę. Każdy by wolał przekozackiego Orła z pistoletami i wzrokiem zabijaki, plus wąs Piłsudskiego i klatą kulturysty, przy czym każde pióro na jego skrzydle to szabla husarska... ale po pierwsze, jako logo to by nigdy nie zadziałało, bo logo jest wykorzystywane w bardzo konkretnych miejscach, reprezentacja urzędowa i oficjalna to już domeny godła, poza tym logo z reguły bywa drobnego formatu, więc wszystkie te szczegóły wyglądałyby jak wymioty, kiedy nie patrzy się przez mikroskop, a po drugie z tego orła też by się wszyscy nabijali, przerabialiby go, wstawiali twarze polityków, komentarze pod nim by trafiały na Mistrzów... Taka już ludzka natura.

A jeśli mam już się nabijać ze skojarzeń, to wyobrażam sobie Polaka smaganego batami przez różne instytucje i urzędy po kolei, przez wszystkie podatki i tym podobne, każda jedna kreska, to jedna rana.

/rant

Edit: ja tu nikogo nie bronię, nadal uważam, że właściwie do szczęścia nikomu, no, poza ludźmi, którzy wpadli na ten poroniony pomysł, nie jest to potrzebne.

A w Paincie, szyszek, tego nie zrobisz. Tutaj bym musiał się zagłębiać w technikalia, żeby wyjaśnić dlaczego, a to byłoby mega nudne. Nie wspominając o zaprojektowaniu reszty identyfikacji.
Ostatnio zmieniony przez Neoqueto 2014-10-17, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 20:16   

Check out the big brain Brett! That's right mothafucka, the metrical system! :-D

Innymi słowy bardzo dobry komentarz. :piwo: :piwo: :piwo:
Wywaliłeś zjebanego kuca z awatara i od razu lepiej!
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 20:32   

Zamiast dać kontur w czerwieni i bieli, jasny i czytelny...
I to jest właśnie Polska w pigułce - marnowanie pieniędzy na nikomu niepotrzebne pierdoły. Ale co tam, ważne, że rodzinka i znajomkowie się nachapali.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Neoqueto 


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 23

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-17, 20:54   

Ja bym postawił raczej na uproszczonego orła wpisanego w kontur Polski. W sumie może machnę w AI :P .
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 21:05   

A ja jednak nalegam żebyś zagłębił się w te "technikalia" :)

Tak teraz myślę, że mogli zainspirować się logiem Orlenu. Mam na myśli prosty kontur głowy orła. Albo taki jak w nowym logo PZPN. Nieźle to wygląda i myślę, że zadowoliłoby większą garść społeczeństwa niż jakaś sprężynka.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Neoqueto 


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 23

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-17, 21:24   

No dobra...

Dlaczego nie zrobisz profesjonalnego logo w mspaint?

Ponieważ:

1. logo musi być w formacie grafiki wektorowej, a Paint jest programem do tworzenia grafiki rastrowej. Czyli: wektor - punkty opisane koordynatami lub wzorami matematycznymi, połączone ze sobą na różne sposoby, z pozycjami przeliczanymi przez komputer przy transformacji, raster - sztywna siatka pikseli, opisanych przez daną ilość kolorów, zależnie od liczby bitów/kanałów obrazu. Format wektorowy jest konieczny dlatego, że wykazuje on skalowalność, czyli obraz można w nieskończoność powiększać (i zmniejszać) bez utraty jakości, co jest bardzo ważne przy druku, który jest znacznie bardziej szczegółowy, niż monitor komputera, nawet o dużym współczynniku pikseli na cal.

2. Wszechstronność zastosowania to kolejna, konieczna cecha logo, więc duże rozmiary są potrzebne np. do projektu plakatu czy tapety na komputer. Paint przy tak dużych rozmiarach się... scrashuje. Tutaj mówię np. o 50 000 x 50 000 pikseli, trzeba być przygotowanym na pieprzony billboard w 300 dpi (kto robi billboard w 300 dpi?!).

3. Paint nie zapisuje kanału alpha, więc po raz kolejny logo do wszechstronnego zastosowania, np. wklejenia na zdjęcie (najlepiej jasne), się nie nadaje.

4. Co prawda możliwe jest zaprojektowanie identycznego kropka w kropkę obrazka z logo, który widzieliśmy np. na osławionej stronie z głosowaniem w Paincie, ale byłoby to tak mozolnie trudne, że raczej nie ma sensu. Zaprojektowania, czyli po pierwsze:

- wyznaczenia siatki konstrukcyjnej, wymierzenia kątów, równoległych linii, środków linii, symetrii, wagi kompozycji

a po drugie:

- "wyrenderowania" (narysowania) piksel po pikselu, licząc na kalkulatorze i kartce kolory w formacie RGB logo tak, żeby miało anti-aliasing, czyli żeby było bez poszarpanych krawędzi, mierząc każdy piksel niemalże pod lupą i linijką aż w końcu całe logo takie jak na obrazku zostanie stworzone...

Przy czym jakie ono ma wymiary? 200 x 200 pikseli? No a co, jeśli chcielibyśmy zrobić większe, o czym wcześniej pisałem, wykorzystując możliwości Painta do maksimum? Wtedy zamiast jednego-dwóch dni zajęłoby nam to tydzień. No i nadal... nie ma kanału przezroczystości, jedynie 24-bitowy PNG.

^mówiłem, że będzie nudno.
_________________
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-17, 21:28   

ej weekend jest ;D
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 21:33   

Widze ze znasz sie na rzeczy, wcale nie bylo nudno, czytalem z wielkim zaciekawieniem i tez sporo sie dowiedzialem :)
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 23:02   

No, jestem pod wrażeniem twojej wiedzy. Popieram Chodnikowego. Przyjemnie się czytało te uwagi, które pokazują, że wizualnie logo wygląda, jakby było robione w prostym programie graficznym, ale wykonanie loga w paincie jest technicznie niemożliwe. Cofam więc to, co wcześniej napisałem.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-17, 23:14   

Mnie również dobrze czytało się posta Neoqueto, bo widać, że zna się na tym, o czym pisał.

Co jednak i tak nie zmienia faktu, że to logo jest słabe :D
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 00:52   

No jestem pod wrażeniem. Może to zabrzmi obraźliwie, ale powiedz co się stało, że nagle z kucyków przerzuciłeś się do tak konkretnej wiedzy? Studia? Piorun Cię jebnął? Zaruchałeś? Zobaczyłeś fotkę Barbry? Co wpłynęło na taką odmianę w Twoim życiu? :O
Nie bierz tego do siebie, zawsze darzyłem Cię sympatią, jestem po prostu pozytywnie zaskoczony. Przychylam się do Twojej opinii i nadal twierdzę, że oreł byłby lepszy od jakiejś sprężyny. W europie mało kto zna historię Polski a tym bardziej mało kto będzie wiedział co skłoniło autora loga do użycia akurat takiego symbolu, dlatego uważam, że jeśli już to kozacki oreł (nawiązujący zresztą do godła) byłby dużo lepszy. Dawać oreła! I moje 200k za pomysł!
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 12:29   

Podejrzewam, że Neoqueto mimo wszystko nie wyrzekł się na dobre miłości do kucyków ;) A że ma wiedzę techniczną, to akurat wiedziałem, bo na starym forum też coś kiedyś pisał o informatyce. Chociaż nie wiedziałem, że zna się tak dobrze na grafice.

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Dawać oreła! I moje 200k za pomysł!


Ej, chwila! Ja też wcześniej pisałem o orle! I jeszcze kilka osób, m.in. Wilk i Szyszek. Nie bądź Kupa, podziel się z kolegami ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.078 sekundy. Zapytań do SQL: 32