Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2014-10-27, 15:39
Rocznik 95 - najgłupszy od lat wg. Onetu
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 08:51   Rocznik 95 - najgłupszy od lat wg. Onetu

Czy rzeczywiście młodzi Polacy z roku na rok są coraz głupsi? - Zadaje pytanie onetowski pismak prowokując do dyskusji. Nie pomyśleli że to może nie wina coraz głupszych roczników tylko systemu szkolnictwa? Co o tym myślicie?

Sam jestem z rocznika 95, ale maturę piszę dopiero za rok.

http://ciekawe.onet.pl/fi...86,artykul.html
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 09:16   

Obrażają mnie!
Redakcja onetu może się teraz spodziewać wizyty ABW. ;)

No, ale na serio.
Jeśli biorą te informacje jedynie na postawie matur, to powinni się nazwać "najgłupszą redakcją onetu od lat". Na podstawie jednego czynnika który jest niemiarodajny wysuwać takie wnioski?

ChodnikowyWilk napisał/a:
Czy rzeczywiście młodzi Polacy z roku na rok są coraz głupsi?

Odpowiem następująco: NIE. Po prostu tych "głupszych" z roku na rok coraz bardziej popycha się w stronę liceów/techników oraz następnie studiów zamiast do zawodówki.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 10:01   

Cytat:
No, ale na serio.
Jeśli biorą te informacje jedynie na postawie matur, to powinni się nazwać "najgłupszą redakcją onetu od lat". Na podstawie jednego czynnika który jest niemiarodajny wysuwać takie wnioski?


Nie ma się co przejmować artykułem z onecika. Olewam też komentarze "mądrusi", którzy piszą "RACJA, TA DZISIEJSZA MŁODZIEŻ JEST GŁUPIA, BO NIE PAMIĘTA JUŻ LAT 90 I WYCHOWAŁA SIĘ W DOBIE KOMPUTERÓW, TYLKO IMPREZY IM W GŁOWIE, SEKS, ĆPANIE I CHLANIE"

Mogą sobie gadać, ile chcą. Najważniejsze, że wiem, że nie należę do obrazu głupiego nastolatka, który został wykreowany wg onetu i onetowców. I pewnie wiele osób z rocznika 95 może sobie powiedzieć to samo. A skoro onet i internetowi "inteligenci" generalizują nas na podstawie jednej grupy plebsu społecznego, to tylko pogratulować.
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 11:08   

szyszek27, :piwo:
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 11:25   

Nie wypowiem się, bo nieważne co powiem, i tak ktoś mi coś wytknie, jak nie w jedną, to w drugą stronę. :|
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 11:28   

widzu napisał/a:
Nie wypowiem się, bo nieważne co powiem, i tak ktoś mi coś wytknie, jak nie w jedną, to w drugą stronę. :|

Niee no, bez przesady, zluzuj majty i napisz, co Ci leży na żołądku
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 11:30   

love178, jak napiszę, że jestem głupi bo z 95 zaraz się odezwą obrońcy 95.
Jak napiszę, że nie jestem głupi, mimo że z 95, to nagle się pojawią "spece", którzy zaczną mi wypominać jak żyję i jak się zachowuję, więc NOPE.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 11:39   

Może nie każdy jest głupi, ale większość jest głupia :D
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 11:58   

widzu napisał/a:
love178, jak napiszę, że jestem głupi bo z 95 zaraz się odezwą obrońcy 95.
Jak napiszę, że nie jestem głupi, mimo że z 95, to nagle się pojawią "spece", którzy zaczną mi wypominać jak żyję i jak się zachowuję, więc NOPE.



a Ty zamiast się postawic to się z tym tylko zgodzisz : D
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 12:07   

szyszek27 napisał/a:
Cytat:
No, ale na serio.
Jeśli biorą te informacje jedynie na postawie matur, to powinni się nazwać "najgłupszą redakcją onetu od lat". Na podstawie jednego czynnika który jest niemiarodajny wysuwać takie wnioski?


Nie ma się co przejmować artykułem z onecika. Olewam też (...)


:ok:
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 12:26   

Jeśli napisali to na podstawie tylko wyników matury, to faktycznie wszystkie wnioski można o kant tyłka roztrzaskać. A jeśli na podstawie infantylizmu młodych widocznym na każdym kroku to można by się nad tym zastanowić. Tyle, że nie dotyczy to nie tylko rocznika 95. I nie powiedziałbym, że dzisiaj młodzież jest głupsza niż kiedyś. Zwyczajnie ci głupsi są bardziej widoczni ;) Kiedyś nie było tych wszystkich samosi, yafudów, fb itd. Jak ktoś był głupi, to wiedziało o tym tylko nabliższe otoczenie. A dziś można się tym "pochwalić" przed całym światem ;)
A to, że system edukacji jest słaby, to już zupełnie inna para kaloszy i temat na zupełnie osobną dyskusję...

love178 napisał/a:
widzu napisał/a:
Nie wypowiem się, bo nieważne co powiem, i tak ktoś mi coś wytknie, jak nie w jedną, to w drugą stronę. :|

Niee no, bez przesady, zluzuj majty i napisz, co Ci leży na żołądku


To nie takie proste, gdy się nosi slipy ;)
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 12:34   

matura zmienia swój poziom co rok, niby jest coraz łatwiejsza ale w tym roku matma ponoć była trudna. więc podczas gdy wszystkie gazety i portale pisały, że matma poszła źle i był wysoki poziom, onet tymczasem dopiero teraz pisze, że to po prostu wina głupich maturzystów? :D

poza tym coś w tym jest, bo podobno w tym roku technikom ('94) poszło zdecydowanie lepiej niż liceom, a mieliśmy o 1/2 - 2/3 mniej lekcji i przygotowań z tych maturalnych przedmiotów.
 
 
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-23, 12:55   

widzu napisał/a:
jak napiszę, że jestem głupi bo z 95 zaraz się odezwą obrońcy 95.
Jak napiszę, że nie jestem głupi, mimo że z 95, to nagle się pojawią "spece", którzy zaczną mi wypominać jak żyję i jak się zachowuję, więc NOPE.


A jak nic nie napiszesz, pozostając bez zdania, bo nie potrafisz zmierzyć się z reakcjami, to pojawię się ja i Cię opier..lę ;) Miej swoje własne zdanie i nie bój się go przedstawiać. Kto myśli, ten wie, że takie statystyki są uja warte.

Nawet, jeśli matury są w nich brane pod uwagę - znam ludzi, którzy nie zdali matury lub w ogóle do niej nie podeszli, a są ogarnięci i w życiu dobrze im się wiedzie. Z kolei są też tacy, co zdali ją świetnie, studiują lub pokończyli studia, a większych idiotów od nich ciężko spotkać.

Tak jak powiedział Davos - teraz po prostu głupim ludziom jest łatwiej się pokazać, ale to chyba lepiej? Przynajmniej nie pakujemy się w durne sytuacje, możemy (może to zabrzmi źle, ale...) wcześniej selekcjonować w głowie potencjalnych znajomych.

[ Dodano: 2014-07-23, 13:05 ]
Sharvari napisał/a:
matura zmienia swój poziom co rok, niby jest coraz łatwiejsza ale w tym roku matma ponoć była trudna. więc podczas gdy wszystkie gazety i portale pisały, że matma poszła źle i był wysoki poziom, onet tymczasem dopiero teraz pisze, że to po prostu wina głupich maturzystów? :D

poza tym coś w tym jest, bo podobno w tym roku technikom ('94) poszło zdecydowanie lepiej niż liceom, a mieliśmy o 1/2 - 2/3 mniej lekcji i przygotowań z tych maturalnych przedmiotów.


Już jak licealiści nie zdają, to ręce opadają. Wybaczcie to porównanie, ale często spotykam się z określeniami, że technikum jest łatwiejszą szkołą i że tam udają się głupsi ludzie.

Kiedy zaczynałam 2 klasę technikum ekonomicznego, doszła do nas dziewczyna, która nie zdała w liceum. Pozwolono jej dołączyć pod warunkiem, że zaliczy przedmioty zawodowe z pierwszej klasy. Miała na to czas do końca roku szkolnego. Dziewczyna zachowywała się jakbyśmy byli tłukami. Mocno się przejechała jednak.

Mieliśmy około 16 przedmiotów w jednym roku, wiadomo, jakieś odchodziły, a jakieś też przychodziły co roku, ale oprócz maturalnego zestawu przedmiotów, mieliśmy przedmioty zawodowe i równie ważny jak matura, egzamin zawodowy w czerwcu - pisemny i praktyczny. Lekcji nie było 3 lub 4 w ostatniej klasie + ewentualnie fakutlety. Mieliśmy po 7/8 i obowiązkowe fakultety poza tymi lekcjami.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 13:09   

Ale zdać maturę to naprawdę nie problem...

Na polskim generalnie odpowiedź masz w tekście, resztę można strzelać. A jeśli chodzi o wypracowanie to wystarczy w jednym zdaniu odwołać się do tematu, a dalej napisać swój życiorys i dostanie się punkty za stylistykę i takie tam. Generalnie sam ten życiorys by starczył do zdania matury.

Na matmie masz tablice ze wzorami. Poza tym jest jeszcze strzelanie. No i matmy uczą od 1 klasy podstawówki...

Język obcy - ja miałem angielski, znajomość z życia codziennego starczy, a poza tym uczy się go jeszcze na lekcjach, więc gdzie tu problem?
 
 
R - y 
Nobody Girl


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 2067

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-23, 13:15   

Porównując szkoły w Anglii i w Polsce to nas uczą wielu bezużytecznych rzeczy. Spójrzmy prawdzie w oczy, do czego nam się przydaje połowa tych informacji, które należy wykuć na pamięć? Jest tego za dużo.
W pewnym momencie, powiedzmy liceum powinno się już mieć wyklarowane co chce się robić, co się będzie zdawało na maturze i wtedy nauczyciele powinni bardziej uczyć tych co zdają dany przedmiot na maturze, a nie tłuc wszystkim to samo.
_________________
I'm staying here to end my life, down in the Rising Sun
Make my world go black, hit me like a heart attack, knock me flat on my back, just keep doing that thing you're doing
 
 
saRenia 
Sarna w lesie internetów


Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 550

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-23, 14:05   

-Veon- napisał/a:
ChodnikowyWilk napisał/a:
Czy rzeczywiście młodzi Polacy z roku na rok są coraz głupsi?

Odpowiem następująco: NIE. Po prostu tych "głupszych" z roku na rok coraz bardziej popycha się w stronę liceów/techników oraz następnie studiów zamiast do zawodówki.

Zgadzam się całkowicie. Zamykanie zawodówek i pchanie ludzi na siłę do liceów a potem na studia to jest tragedia dla naszego kraju. A zwłaszcza dla tych mniej inteligentnych ludzi, którzy pójdą do liceum i na studia, a potem nie mogą znaleźć pracy, bo nie potrzeba tylu magistrów. A co do matury to cały ten egzamin nie ma sensu. Gdybym mogła decydować to zlikwidowałabym maturę w ogóle i przywróciła egzaminy na studia.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 19:01   

brutalka napisał/a:
Tak jak powiedział Davos - teraz po prostu głupim ludziom jest łatwiej się pokazać, ale to chyba lepiej? Przynajmniej nie pakujemy się w durne sytuacje, możemy (może to zabrzmi źle, ale...) wcześniej selekcjonować w głowie potencjalnych znajomych.


Jest jeszcze jeden plus - mamy dzięki tym ludziom spory materiał do obśmiania m.in. na mistrzach ;)

R - y napisał/a:
Porównując szkoły w Anglii i w Polsce to nas uczą wielu bezużytecznych rzeczy. Spójrzmy prawdzie w oczy, do czego nam się przydaje połowa tych informacji, które należy wykuć na pamięć? Jest tego za dużo.
W pewnym momencie, powiedzmy liceum powinno się już mieć wyklarowane co chce się robić, co się będzie zdawało na maturze i wtedy nauczyciele powinni bardziej uczyć tych co zdają dany przedmiot na maturze, a nie tłuc wszystkim to samo.


Dokładnie. W klasie maturalnej, a nawet wcześniej, każdy powinien mieć tylko te przedmioty, z którymi chce wiazać przyszłość, a nie uczyć się na siłę z każdego przedmiotu teorii, którą i tak potem zapomni. Ja na przykład z chemii nie pamiętam już prawie niczego, a godzinami wałkowaliśmy liczenie jakichś bzdurnych wiązań. Na cholerę to było?

No i tak jak mówi Sarenia, zamiast pchać wszystkich na studia, powinno się stawiać na specjalizacje i szkoły zawodowe. Dzisiaj utarło się, że każdy musi mieć skończone studia, a potem większość z tych magistrów i tak koczuje pod urzędami pracy.
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 19:07   

Davos napisał/a:
Dzisiaj utarło się, że każdy musi mieć skończone studia, a potem większość z tych magistrów i tak koczuje pod urzędami pracy.


Dlatego, że robili tytuł, a nie kształcili się. Fachowcy i pasjonaci zawsze znajdą pracę. Tylko teraz problem jest, żeby przekonać pracodawcę, że się nie należy do ludzi, którzy robią coś, bo tak się powinno...

Aczkolwiek poraża spadek myślenia logicznego w kolejnych pokoleniach. "Jedno jajko gotuje się 3min. Ile min gotują się 3 jajka?" To jest proste jak drut...

Natomiast nie jest to wina młodych, a nauczania. Nie wymaga się od nich rozważania tematów, myślenia, koncentracji, a rodzice wpajają dzieciom, że "ja też sobie nie radziłem, to głupie jest". Nie wszyscy, ale wystarczająca grupa. Społeczeństwo ogłupione...

Najsmutniejsze jest zabijanie samodzielnego myślenia, własnych torów skojarzeniowych. Uczy się pod egzaminy, a nie dla wiedzy. Lub z drugiej strony ambitni rodzice próbują pokierować utalentowanym dzieckiem tak, by dawało z siebie ponad miarę.

Dobrze, że nie wierzycie w te bzdury o głupim roczniku :)
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 19:25   

RudaMaupa napisał/a:
Najsmutniejsze jest zabijanie samodzielnego myślenia, własnych torów skojarzeniowych. Uczy się pod egzaminy, a nie dla wiedzy.


Dokładnie. Egzaminy robione "pod klucz" zabijające kreatywność.
Do słabego systemu edukacji jeszcze można dorzucić ogłupiające mass media. Pytanie, czy ten trend się odwróci, czy wręcz przeciwnie, będzie jeszcze gorzej.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 20:59   

RudaMaupa napisał/a:
"Jedno jajko gotuje się 3min. Ile min gotują się 3 jajka?"

A one się gotują razem, czy jedno po drugim? :oops: (logika podpowiada, że razem, bo po co gotować trzy jajka osobno xP)

Co Wy macie do rocznika 95? 94 jest najgorszy. Ale niekoniecznie u nas :P W Rosji ten rocznik jest bardzo zauważalny, bo w tym roku nastąpił gwałtowny spadek urodzeń i te dzieciaki zostały bardzo rozpieszczone "bo zaczynają niż demograficzny".
Ale! Ten rocznik nie zdał pierwszego roku japonistyki w Poznaniu w sztukach prawie co do jednego, co uczyniło go najgorszym w dziejach. Jeżeli rocznik 95 wypadnie lepiej, to będę się utrzymywać w swojej opinii o roczniku 94 jako wybitnie nieodznaczającym się ogarnięciem :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 32