Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tortuga
2018-05-01, 09:20
Anime i manga - polecane
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-06-29, 12:09   

Love178, czytałam kilka chińskich komiksów, w zasadzie dużo się nie różniły, może w chińskich częściej spotykałam motywy związane z mitologią, historią. Z kolei w koreańskich jest więcej z motywem gangsterskim.

Albo to u mnie taki dobór był i mam złe przeświadczenie.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-06-29, 12:38   

Mi się wydaje, że dużo różnic kulturowych w drobniejszych aspektach mogłoby z nich tworzyć ciekawą lekturę porównawczą. Niestety nie mam czasu tego sprawdzić (jeszcze potrzebne by były dobre tytuły)
_________________
 
 
InessaMaximova 


Dołączyła: 03 Maj 2017
Posty: 585
Skąd: Malbork

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2017-06-29, 13:50   

Love178, znam jedną Manhuę, ale jest w trakcie i to yuri.
https://dynasty-scans.com/series/beloved
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-07-31, 19:44   

zacząłem oglądać ten anim o Jezusie i Buddzie. Dobry
Saint Onii-san

[ Dodano: 2017-07-31, 20:47 ]


:haha: :haha: :haha:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-07-31, 20:06   

^Obejrzałem jeden odcinek i jak dla mnie gówno straszne
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-01, 21:18   

Hitorijime my Hero. Warto?
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-01, 21:59   

Widziałam jeden odcinek. Zapowiada się dobrze. Na pewno będę oglądać dalej, ale aktualnie się nie wyrabiam, bo z tego sezonu przygarnęłam 17 bajek.
Za to jak już jestem w temacie polecanie to z całego serduszka polecam wychodzące teraz "Made in Abyss". Szykuje się anime sezonu lub wręcz całego roku.
_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-03, 13:22   

Jednak warto, oglądnęłam już cztery odcinki.
Dobry shounen-ai.

Ja tak nie jestem na bieżąco z nowościami, bo chce klasyki uzupełnić.
Z nowości oglądam też Koi to Uso. Fabularnie trochę mi Toradorę przypomina, przeczuwam, że będzie nawet lepsze. Ale ta kreska mi się średnio podoba, bohaterowie mają dziwne oczy.

Dokończyłam też porzucone przeze mnie półtorej roku temu Gugure! Kokkuri-san. Nudnawe, ale do 5/10 podciągnęłam, bo mi się 10 i 12 odcinek spodobały, poziomem znacznie górowały nad innymi odcinkami.

[ Dodano: 2017-08-03, 14:22 ]
Gugure zaczęłam oglądać tylko dlatego, że główny bohater przypominał mi Tomoe z Kamisamy :wstyd:
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-03, 13:43   

A mi się kreska w "Koi to Uso" podoba. Lubię duże oczy.
Mi łatwiej nowości oglądać, bo to tylko jeden odcinek tygodniowo. Poza tym ja lubię nowe bajki. Jeszcze z tego sezonu "Kakegurui" jest zacne. Miny robią chwilami zabawne, ale za to oczy mają obłędnie piękne.

[ Dodano: 2017-08-03, 15:04 ]
Gify z ładnymi oczami z Kakegurui:

_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-03, 15:54   

O, te oczy mi się podobają :ok:

[ Dodano: 2017-08-03, 22:20 ]
Właśnie oglądnęłam Denpa Teki na Kanojo.
W tym roku chyba jeszcze żadnemu tytułowi nie wystawiłam 9/10, ale ten moim zdaniem na tak wysoką notę zasłużył.

[ Dodano: 2017-09-06, 16:55 ]
Ja napisał/a:
Hitorijime my Hero. Warto?

Ja napisał/a:
Jednak warto, oglądnęłam już cztery odcinki.
Dobry shounen-ai.


Jestem po dziewięciu odcinkach i to zrobiło się już nudne. Doglądam już tylko dla tego, że jestem bliżej końca niż początku.
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2017-09-06, 17:25   

Obejrzyj sobie "Koe no Katachi" to może wystawisz kolejne 9/10.
Jeszcze z takich tytułów na 9, które ostatnio widziałam to "Usagi Drop" mogę polecić, o ile nie polecałam wcześniej, nie pamiętam.
_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-06, 15:24   

Nadir napisał/a:
Obejrzyj sobie "Koe no Katachi" to może wystawisz kolejne 9/10.

Obejrzane.
I po raz pierwszy od ponad 2 lat wystawiłam 10/10.
Piękna grafika, genialna fabuła, jeszcze mi się kilka łez uroniło.
Nie mam się tam do czego przyczepić.
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-06, 15:57   

To jeszcze dorzucę "Kimi no Na wa." - również przepiękne graficznie, z bardzo fajną fabułą. Trochę przereklamowane, raczej dziesiątki warte nie jest, ale na 8 lub 9 już zasługuje. Niedawno widziałam i polecam.
I zaczęłam niedawno oglądać "Shoujo Shuumatsu Ryokou" z poprzedniego sezonu i zapowiada się naprawdę dobrze. Jakie to ma piękne tła to ja nawet nie.
_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-06, 16:17   

Prawie rok temu zabierałam się za Kimi no Na wa. ale mi nie chciało jakoś że tak powiem wejść, wyłączyłam po kilkunastu minutach, ale jak będę miała do tego nastrój, to zrobię drugie podejście.

Z Naną, GTO i Saiunkoku Monogatari tak miałam - za drugim razem się dopiero wciągnęłam, a jakie mają u mnie wysokie oceny....

Polecam Kanojo to Kanojo no Neko (short z 2002 roku) i Paprikę. To drugie jest na pewno dobrze znane, ale nie wiem, czy wiele osób tu oglądało, ale naprawdę warto.
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 01:02   

Polecam najlepsze anime poprzedniego sezonu - Konohana Kitan
Jest zajebiste nie tylko dlatego że są dziewczyny-lisy i elementy shojo-ai(było ich niestety mało) ale przedewszystkim dlatego że świat jest oparty na tradycjnych japońskich wierzeniach oraz samo anime mimo bycia w założeniu prostym slice of life miało kilka fajnych poważnych/głębokich momentów


Nadir napisał/a:
Shoujo Shuumatsu Ryokou


Obejrzałem pierwszy odcinek i niby fajne ale jakoś nie ciągnie mnie do obejrzenia kolejnego. Ale z drugiej strony nie chce też definitywnie tego porzucać więc odkładam na późniejj
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 20:14   

Cytat:
Prawie rok temu zabierałam się za Kimi no Na wa. ale mi nie chciało jakoś że tak powiem wejść, wyłączyłam po kilkunastu minutach, ale jak będę miała do tego nastrój, to zrobię drugie podejście.

Mi się właśnie pierwsza połowa podobała, potem wydawało mi się jakby niepotrzebnie przekombinowali przy jednoczesnym usilnym próbowaniu żeby fabuła wyszła spójnie, kiedy dla mnie wyszła niespójnie
_________________
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-08, 19:31   

Jak dla mnie kimi no na wa zasługuje na tą dyszkę.
Przekombinowane, ale jednak nie. Dość spójne. rozkręca się przez 10pierwszych minut. potem fabuła gwałtownie przyśpiesza. W pewnym momencie zwalnia kiedy on próbuje się do niej dostać i nagle znowu przyspiesza. Takie wahanie tempa.

Dobrze można się wczuć w atmosferę. Grafika dobra, muzyka dobra. Fabuła dobra.
W zakończeniu mogliby wrzucić jeszcze jakiś wątek.
[SPOILER!!]czy zeszli się, czy jednak nie.. Bo oni się nie znali osobiście, a wyznali sobie miłość. to jest wg mnie jedyny zarzut do tej serii... tu mogłoby być tak kolorowo, ale po zamienieniu ze sobą paru zdań mogliby "a to jednak nie to.." [///SPOILER]
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-11, 14:04   

No właśnie dla mnie w pewnym momencie nie było do załapania kiedy on jest w teraźniejszości a kiedy w przeszłości w momencie kulminacyjnym. I jeżeli dobrze pamiętam (bo oglądałam tylko raz ponad rok temu) to on się z nią skontaktował w przeszłość (czyli nie wiedziała kim on jest) a potem za chwilę sobie "przypomniała" kim on był, mimo tego iż dopiero po śmierci miała się z nim skontaktować...? I jeśli miała nie zginąć to tak jakby wszystko powinno się zresetować (no bo przecież się nie wydarzyło) a ona go na końcu rozpoznała...? Dla mnie tu nie ma w ogóle spójności, jest moment, w którym postać jednocześnie żyje i nie żyje i ma umysł zarówno tej co żyje jak i tej co nie żyje i to ma się ze sobą nie gryźć...? xD
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-25, 01:00   

Koi wa Ameagari no You ni - jestem po dwóch odcinkach i bardzo mi się podoba. Klimatem trąci nieco latami 90., kreska też trochę w tym stylu, ale jednocześnie jest nowoczesna. Polecam :ok:
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-25, 01:08   

A ja polecam "Mitchiri Neko". Dawka cukierkowych kotków i radości na smutne zimowe wieczory.
_________________
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.088 sekundy. Zapytań do SQL: 33