Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tortuga
2018-05-01, 10:20
Anime i manga - polecane
Autor Wiadomość
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-04, 11:50   

ja się tak bardzo nie przywiązałam, poza tym dużo dużo przed obejrzeniem zaspoilerowano mnie. no i pojawiła się kolejna fajna postać - Near, którego nawet bardziej polubiłam. dziwniejszy.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-04, 14:48   

[Near rozgryzl Ligha w kilka odcinków.. to glupota, nierealne... L nie mógł go odgryźć.

Tzn. mial pewnosc ze on jest Kiro ale cóz..

To umycie mu nóg to takie nawiazanie do biblii... wiec wiadomo ze mu wiedzial

I duch L w napisach koncowych prze smierci Ligha...
]


Druga czolówka byla tandetna.Nie wiem w ogóle jak komus moze sie podobac metal, techno itp. ale takie rzeczy nie do openingów anime.. bez jaj


k♥rwa mać, jak do ściany. - S
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
Ostatnio zmieniony przez Sharvari 2013-12-04, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-04, 14:54   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Druga czolówka byla tandetna.Nie wiem w ogóle jak komus moze sie podobac metal, techno itp. ale takie rzeczy nie do openingów anime.. bez jaj

Gusta i guściki, dla niektórych metal jest najlepszy a dla niektórych techno. Jak dla mnie Metal jest znośny, ale nie techno, jak słyszę u sąsiada ten sam bit to ku**icy dostaję...

Tak przy okazji, mógłbyś nie spojlerować? ;)
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-04, 16:36   

To, że dla Ciebie metal jest tandetny nie znaczy, że wszystkim ma się nie podobac. Jedni lubią ostrą, agresywną muzykę, linie basowe i świetne solówki a inni Justina Biebera..
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-04, 18:06   

Toleruje a nawet akceptuje (co jest dziwne z mojej strony bo niby kogo ja akceptuje?!) ze komus moze sie podobac metal ale nie trawie go w anime. Tym bardziej ze 1 czolówka byla dla mnie wspaniala.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Xardis4444 
Adam Małysz król Polski


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 153
Skąd: Wrocław

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-05, 21:28   

Co do Death Nota, to to anime i manga są przesycone biblią.. zakazany owoc, umycie nóg Lightowi i wiele więcej.
Openingi oba były wspaniałe! Bardzo trafnie nawiązywały do rozwoju wydarzeń. Najpierw tak jakby ''spokojne'' śledztwo, które przeobraża się w serię chaotycznych zdarzeń, wyborów :)
Jest to jedno z najlepszych anime jakie kiedykolwiek widziałem. Wszystko jest tak przemyślane, nieprzedywidywalne.. po prostu świetne :D
A co do Pytań Wojtka -

1. już wytłumaczyłem ;p
2. No.. trochę barszo mi jego szkoda było.. Taką postać rozwalić w taki sposób... Szkoda. Po prostu szkoda. Miałem nadzieję, że to L wyjaśni całą sprawę ;)
_________________
 
 
masti23

Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 4

Medale: Brak

Wysłany: 2013-12-29, 20:45   

KicerK napisał/a:
I tak jesteście w mniejszości :p a MLP to nie anime.
To jest anime wg.japonczykow.Wszystkie filmy animowane/kreskowki sa zaliczane do anime.W europie natomiast uwaza sie za anime tylko japonskie kreskowki,co jest duzym bledem.
1.Attack on Titan-pierwsza mange przeczytalem w 2010r.Manga ciekawa,szkoda tylko ze w sporych odstepach czasu wychodza kolejne czesci.
2.Doubt i Judge-mangi te sa troche do siebie podobne.W doubt faubla na poczatku rozwija sie wolno,do konca mangi pozostaje nam rozkminianie kto jest zabojca.
3.Bleach-obecnie ta manga nie wciaga jak kiedys.Anime kinowe,odc specialne i zwykle.
4.Death Note
5.Black Lagoon-3sezony.
6.Elfen Lied.
7.Rosario to vampire-dziwna manga,ale ciekawa,manga i anime troche sie roznia od siebie.
8.Full Metal panick,full metal alchemist.
9.Great Teacher Onizuka
10.Saiunkoku Monogatari
11.Neon Genesis Evangelion
12.Chobits
Kolejnosc przypadkowa.
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-29, 21:08   

masti23 napisał/a:
KicerK napisał/a:
I tak jesteście w mniejszości :p a MLP to nie anime.
To jest anime wg.japonczykow.Wszystkie filmy animowane/kreskowki sa zaliczane do anime.W europie natomiast uwaza sie za anime tylko japonskie kreskowki,co jest duzym bledem.


To nie jest błąd. Tak jak napisałeś Anime w japońskim odnosi się do wszystkich filmów animowanych lecz w innych językach jako anime uznaje się tylko japońskie filmy animowane. To nie jest błąd.
 
 
masti23

Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 4

Medale: Brak

Wysłany: 2013-12-29, 21:47   

KicerK napisał/a:
masti23 napisał/a:
KicerK napisał/a:
I tak jesteście w mniejszości :p a MLP to nie anime.
To jest anime wg.japonczykow.Wszystkie filmy animowane/kreskowki sa zaliczane do anime.W europie natomiast uwaza sie za anime tylko japonskie kreskowki,co jest duzym bledem.


To nie jest błąd. Tak jak napisałeś Anime w japońskim odnosi się do wszystkich filmów animowanych lecz w innych językach jako anime uznaje się tylko japońskie filmy animowane. To nie jest błąd.

Chodzi mi o to ze,bledem jest okreslanie jako anime tylko japonskich kreskowek.Lepiej bylo by mowic na wszystkie kreskowki anime,nie wazne czy pochodzi z azji czy nie.U nas okreslenie anime uzywa sie dla ulatwienia,by kazdy lekko ogarniety wiedzial ze chodzi o kreskowke z azji,natomiast komus kto sie tym nie interesuje bedzie bez roznicy,bo dla niego film animowany to zwykla kreskowka.A zapomnialem dodac jednego anime na swojej liscie,wiec daje je w tym poscie.
Final Fantasy VII: Advent Children
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-30, 00:15   

Nie. Po pierwsze to nie tylko w polskim języku tak jest, ale też np. w angielskim czyli języku międzynarodowym. Osobiście wiem, że większość osób nie ogarniających tematu i tak wie, że anime to japońska animacja. A jeśli ktoś słyszy słowo po raz pierwszy to inna sprawa. Po drugie to nie byłoby lepiej gdyby używano określenia anime do wszystkich animacji, właśnie to określenie pozwala nam poróżnić dwie rzeczy, nie ma sensu dawać kolejnego określenia temu samemu.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-03, 13:47   

Kocia zupa
Poryta animacja, ale świetna.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Jemszyszki 
Miszcz!


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 534
Skąd: ja ją znam?

Medale: Brak

Wysłany: 2014-01-03, 16:12   

Jeeeej. Ile ja tego szukałem. Maupa jesteś wielka!
_________________
Ludzie zakładają, że lubię szyszki.
Lubię.
=====================
Nabijam godziny na forum.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-03, 16:19   

Pingvin tematem o dziwnych filmikach mi przypomniał :) Na anime-shinden jest chyba nawet wersja z polskimi napisami - niby wiele ich tam nie ma, ale zawsze więcej zrozumienia (buahaha).
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-03, 16:26   

Anime ma tak duży udział w światowej produkcji filmów animowanych, że to wygodne, że ma osobną nazwę.
masti23 napisał/a:
U nas okreslenie anime uzywa sie dla ulatwienia,by kazdy lekko ogarniety wiedzial ze chodzi o kreskowke z azji,natomiast komus kto sie tym nie interesuje bedzie bez roznicy,bo dla niego film animowany to zwykla kreskowka.

Anime nie ma jakichś ekstra cech odróżniających je od innych kreskówek, ale szeroki wachlarz gatunków jakie obejmuje nie pozwala zaklasyfikować go automatycznie do bajek dla dzieci, co się czyni z kreskówkami. Więc jak dla mnie jest to kolejny plus osobnego nazewnictwa, łatwiej jest powiedzieć komuś ,,nie wszystkie anime są dla dzieci" niż mówić na to kreskówki i w sumie plątać się w słowach próbując to wytłumaczyć. Poza tym nie drażni nas określanie słowem ,,bajka" anime będących stricte dla dzieci jak ,,Trzy małe duszki", więc jakiś consensus jest zachowany.
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-05, 14:02   

Wczoraj wyszły dwie zapowiadające się świetnie serie na które czekałm już od kilku miesięcy. Obie były lepsze niż oczekiwałem :)

Drugi Sezon Seitokai Yakuindomo - opisywałem te anime już wcześniej, wczoraj pojawił się pierwszy odcinek 2 sezonu i zapowiada się jak narazie świetnie, nawet lepiej niż oczekiwałem.

Saikin Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga - Ojciec kolesia bierze ślub z kobietą która ma córkę. Córka spotyka ducha który czasem wchodzi w jej ciało i wygląda na to, że stara się rozkochać w sobie przybranego brata tej dziewczyny.

Pierwszy link nie działa nie wiem czemu.

Zmieniłem, już nie jest linkiem, bo coś nie działał.
 
 
saRenia 
Sarna w lesie internetów


Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 550

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-08, 17:41   

Ja mogłabym polecić takie anime:
ze względu na wciągnięcie w fabułę

-Death Note uwielbiam po prostu, zakochałam się w L

-Code Geass jeśli komuś podoba się Death Note to spodoba się i to bo jest podobne i również świetne)

-Naruto moje pierwsze anime i mam sentyment

-bleach fajne ale: http://www.youtube.com/watch?v=D6sSq50qJ_c :P

- Another (12 odcinków) trochę horrorowate i trzyma w napięciu

ze względu na głupi japoński humor:

-Beelzebub na żadnym anime się tak nie uśmiałam

-baka no test to shoukanjuu głupie dosyć ale przyjemnie mi się oglądało

-high school DxD trochę zboczone ale ma naprawdę dobrą fabułę, trochę jak w sformułowaniu przyciągnij wyglądem, zatrzymaj charakterem :P

no i oczywiście czekam na nową animację czarodziejki z księżyca, która miała się ukazać w sierpniu 2013 ale jej jeszcze nie widać, ale nadal mam nadzieję że wyjdzie. :)
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-18, 14:41   

Atak tytanów będzie wydawany w Polsce, ale dobrali się do dupy tym co udostępniali ją po polsku. W efekcie jeśli ktoś nie kuma angielskiego tak jak np. ja, to będzie musiał czekać chyba parę lat na 53. rozdział po polsku, który sobie będzie musiał kupić. Cała nadzieja w tym, że ktoś nie wytrzyma i będzie jednak wrzucał tłumaczone, mimo ryzyka że zaraz po tym mu to wykasują.
_________________
 
 
Jemszyszki 
Miszcz!


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 534
Skąd: ja ją znam?

Medale: Brak

Wysłany: 2014-01-18, 15:23   

Po pierwsze zawsze są chomiki :P . Po drugie z tego co widzę wydaje to JPF, czyli powinno być jak z innymi mangami tego wydawnictwa. Na necie mogą być rozdziały które jeszcze w PL się nie pojawiły. Robią tak z Naruto, One Piece, Bleach.
_________________
Ludzie zakładają, że lubię szyszki.
Lubię.
=====================
Nabijam godziny na forum.
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-18, 16:06   

No widzisz a na centrum manga wszystkie rozdziały został usunięte. Manga-lib jeszcze się ostała, ale oni chyba kopiowali od centrum-mangi, innych stron tłumaczacych to chyba nie ma :(
_________________
 
 
Jemszyszki 
Miszcz!


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 534
Skąd: ja ją znam?

Medale: Brak

Wysłany: 2014-01-18, 17:56   

Tu jest oficjalna grupa która to tłumaczyła i z tego co widzę to porzucili bo JPF wydaje, a przestraszyli się tego co napisali na Centrum Mangi.

Albo anglojezyczne, albo kupisz, albo znajdzie się grupa która się tego podejmie. Choć po "aferze z Manga Lib". JPF trzyma wszystkich w garści ;v (czyt. straszy pozwami na lewo i prawo)

ps. Strasznie czyta się te komentarze na CM. W większości jest "Nie mam kasy, a rodzice nie chcą dać". Widać jaki poziom jest wśród osób czytających mangi w PL ;o
_________________
Ludzie zakładają, że lubię szyszki.
Lubię.
=====================
Nabijam godziny na forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.087 sekundy. Zapytań do SQL: 33