Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tortuga
2018-05-01, 09:20
Anime i manga - polecane
Autor Wiadomość
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-16, 13:34   

https://mangakakalot.com/manga/bugcatcapoo
Najlepsza rzecz na świecie <3
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-30, 18:21   

A Kite. Hentai z dobrą fabułą. Autentycznie xDDDDDDD
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-30, 20:16   

znajomy miał akite
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-01, 00:27   

Boku no Sexual Harassment, ta scena z kukurydzą, best of the best, lepszej w anime nie znajdziecie :slina:



[ Dodano: 22-06-2020, 21:53 ]
Oglądał ktoś Midori Shoujo Tsubaki? Jedno z najbardziej pojebanych anime w historii, na dodatek kilka scen było uważane za zaginione (legendy głosiły, że to były nielegalne fragmenty, więc twórca je zniszczył), jednak wg Lost Media Wiki sceny nie zostały zniszczone i może zostać wydane całe anime na bluray po odnowieniu, ale niestety nie znajduję żadnych oficjalnych info. A chętnie zobaczyłabym całe z tą sceną, której onlajnowe wersje nie zawierają.

Tak przy okazji to polecam, jak ktoś lubi eroguro.
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-22, 21:09   

nikt nie lubi
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-22, 21:33   

Bardziej niż eroguro, w pamięci zapadło mi zakończenie. To było tak bardzo smutne, że aż zabolało.

[ Dodano: 2020-06-22, 22:35 ]
W ogóle jak sobie teraz przypomniałam jaką miałam fazę na gore i inne krwawe klimaty kilka lat temu. Chyba się starzeję czy dorastam albo wręcz przeciwnie i dziecinnieję, bo bardziej podobają mi się spokojne klimaty i kolory, dużo kolorów.
_________________
.
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-22, 21:44   

Gusta się zmieniają
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-23, 13:04   

Nadir napisał/a:
Bardziej niż eroguro, w pamięci zapadło mi zakończenie. To było tak bardzo smutne, że aż zabolało.

Emergence sobie przeczytaj
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-23, 14:20   

macbed, czytałam.
_________________
.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-23, 14:53   

i jak wrażenia?
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-23, 15:20   

Smutne, dołujące i w ogóle, ale mi ciężko było się wczuć w historię i brać ją na poważnie ze względu na motyw przewodni (hentai). Lepiej by to według mnie działało jako zwykły dramat bez wgłębiania się w sceny ślizgane. Tylko pewnie o to właśnie chodziło, by wywołać szok u czytelnika, który przyszedł pofapać a dostał feelsy.
_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-13, 12:56   

Ichuzoku Reviewers. Ecchi na granicy z soft hentai. Nie pytajcie czemu, po prostu bawi mnie ta seria.

[ Dodano: 2020-10-27, 00:05 ]
Omoide no Marnie. Disneyowskie baśnie się chowają.

[ Dodano: 2021-01-08, 21:34 ]
Czytam właśnie Berserka. Zajebista jest ta manga. Jestem na szóstym tomie.

[ Dodano: 2022-04-22, 22:06 ]
W tym sezonie przytuliłam trzy bajki - trzeci sezon Kaguyi-sama, Spy x Family i Paripi Koumei. Dwa ostatnie szczególnie warte polecenia.
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-02, 11:56   

Przykre, że martwe. Ale - Gintamę bardzo, bardzo polecam. Świetne anime łączące humor z poważniejszymi klimatami czasami. Ale przede wszystkim jest idealne, żeby sobie coś przy tym zjeść, czasami popłakać, czasami się roześmiać niesamowicie. Polecam 10/10.

Zacząłem ostatnio Bleacha. Ło cholera, tempo bardzo odpowiednie, nawet trochę szybkie. Nie ma jakichś jeszcze przynudzaczy jak w Shonenach często jest.

Bardzo piękna rzecz - film z Jujutsu Kaisen będzie w kinach <3
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-27, 13:55   

Odkopię, niech się dzieje.

Nadir mówiła, prawie 3 lata temu, że miała fazę na gore, ale z wiekiem woli słodkie bajki. A ja dalej lubię gore. Każdy jest inny.

Co do propozycji:
Z nowości polecam Trigun Stampede, alternatywna wersja Triguna z lat 90. Powiem tak, nowsza wersja jest bardziej poważna, mroczna, ma filozoficzny vibe w porównaniu do starszej wersji, która była westernem komediowym z elementami sci-fi.
Obie wersje są bardzo klimatyczne na swój sposób - nowa ma naprawdę dobre CGI (!!!), a stara to jednak klimat lat 90. w animacji.
Która wersja lepsza? Obie są naprawdę dobre, ale stara tak troszeczkę bardziej. Nie, nie ze względu na to, że jest starsza. W starszej lepiej wykreowano postaci, były bardziej charakterne (nie, że narwane, tylko po prostu zostały spłaszczone mocno i rozmemłane), zwłaszcza głównego bohatera. W starej wersji był pajacowatym pacyfistą, a w nowej był taki we wszystkim totalnie bezradny i mało sprytny w porównaniu do poprzednika, co mi trochę zakłóciło odbiór i zaważyło na tym, że stara wersja ma 8/10, a nowa 7/10. Gdyby nie skopali tych bohaterów, to ocena byłaby na równi. Mimo wszystko polecam obie wersje.

Jak ktoś lubi reversed harem to polecam Romantic Killer, jest na Netflixie. Zaczęłam to oglądać, bo ludzie się spłakali o to, że jest tam coś w postaci czarodzieja, któremu nie została nadana żadna płeć i w polskim tłumaczeniu używała neuratywów. Świat się zawali zaraz XD Skoro był o to taki szum, myślałam, że dostanę jakieś ostre woke-anime, a tu była historia dziewczyny, która lubiła gaming, czekoladę i koty i miała wyjebane w związki (kreowana była na postać aroace). Aż tu nagle pojawia się ten niebinarny czarodziej (czy tam czarodziejcze, niech się dzieje) i jej to zabiera i jeśli chce to odzyskać, to ma sobie znaleźć chłopaka. Chodzi o to, że jest taki program mający zapobiec zapaści demograficznej w Japonii i są czarodzieje, którzy wspierają takie osoby jak MC w poszukiwaniu życiowego partnera, kiedy mają z tym problem. Główna bohaterka wyraźnie tego nie chce, nie interesują ją związki, a tu co rusz jakiś chłoptaś się nawija. Więc akcja polega na tym, że bohaterka próbuje wyminąć wszystkie przeciwności losu, zaprzyjaźnia się z tymi chłopakami i w dalszym ciągu próbuje odzyskać swoje ulubione rzeczy. Pod koniec bajki jest bardzo ciekawy wątek powiązany ze stalkingiem.

Ostatnio też wzięłam się za klasyk pt. Rewolucjonistka Utena. Zainteresowało mnie to z tego względu, że jest uważana za dojrzalszą wersję Czarodziejki z Księżyca z lekkim vibem evangelionowym. Przyznam, że troszkę się zawiodłam. To była zawoalowana historia uczennicy gimnazjum, która przechodzi okres dojrzewania, postanowiła zostać księciem i chce odnaleźć swojego księcia, który dał jej magiczny pierścień. Przedmiot okazał się przepustką do pojedynków z innymi uczniami. Repetytywność rodem z Czarodziejki z Księżyca, bo proces wchodzenia na arenę walki był okraszony tymi samymi scenami, tą samą piosenką w prawie każdym odcinku (chociaż sceny były różne w trzech arcach). Ludzie mają to za klasyk, który wypada przynajmniej raz w życiu zobaczyć. W sumie też polecę, bo to anime ma w sobie coś, że się to ogląda dość przyjemnie, ale ja jestem daleka od zachwytów. A kinówka do tej bajki, która wprowadziła dużo zmian i w sumie jeszcze bardziej namieszała, jak ktoś nie ogarniał, o co chodzi w serialu, w sumie godna uwagi. Tam w animacji widać większy budżet. Ode mnie 6/10.

W lutym obejrzałam Cyberpunk: Edgerunners. Anime na podstawie gier dość rzadko jest naprawdę udane, choć zdarzają się wyjątki typu Clannad czy Higurashi, więc nastawiłam się na średniaka, a trafiłam na naprawdę bardzo dobry serial, taki na 8/10. Akcja dzieje się na rok przed akcją gry Cyberpunk 2077. Główny bohater w wyniku incydentu wylatuje ze szkoły i dołącza do gangu, żeby zwyczajnie przeżyć w tym brutalnym świecie. Bierze udział w różnych akcjach jednocześnie popadając w szał modyfikacji swojego ciała i staczania pojedynków z coraz to silniejszymi przeciwnikami, a zachłanność coraz bardziej prowadziła do jego zguby. Bajka ta ma mocny vibe tytułów takich, jak Devilman Crybaby, trochę Super Crooks, oba tytuły bardzo polecam (są na Netflixie), zwłaszcza ten pierwszy. W grze pojawił się easter egg - po premierze anime można było otrzymać kurtkę głównego bohatera.

W tamtym roku dużym hitem był Chainsaw Man - anime o łowcach demonów. Niby motyw wyświechtany, ale jak dla mnie pokazany w bardzo ciekawy sposób. Główny bohater miał swojego zwierzaczka-demona, ale jak został zaatakowany i technicznie zginął, demon przejął jego ciało nadając mu nadludzkie zdolności. Odnalazła go takiego łowczyni demonów i zamiast go zabić, jak jej zawód nakazuje, postanowiła go włączyć do swojego oddziału, żeby ten wraz z nimi polował na demony. Graficznie ta bajka jest bardzo dobrze zrobiona, opening bardzo zapada w pamięć, większość postaci naprawdę da się polubić i ich zrozumieć, bo mimo bycia łowcami demonów są tacy bardzo ludzcy. Główny bohater może z początku denerwować, bo przywodzi na myśl zboczonego protagonisty rodem z ze zboczonych haremówek, ale z czasem bardzo się wyrabia. Ode mnie 8/10

Jak chcecie coś mocno kontrowersyjnego, a jednocześnie bardzo wciągającego, to polecam Koi Kaze. Nie chcielibyście mieć do czynienia z głównymi bohaterami. To brat i siostra z dość dużą różnicą wieku, których łączy kazirodcza miłość, z powodu której mają bardzo duży dylemat. Oni dobrze wiedzą, że źle robią, ale swoje szczęście przedkładają ponad to, co się powinno zrobić w takiej sytuacji, co ludzie powiedzą. Człowiek się brzydzi, że taka relacja ma miejsce, ale jednocześnie bardzo współczuje głównym bohaterom i śledzi ich poczynania. Tytuł jest starszy, blisko dwudziestoletni, więc może z tego powodu mi podszedł. Dałam 8/10, bo lubię kontrowersyjne tematy, jak są dobrze podane.

Żeby też nie było, że ja tylko starocie, czy coś, to powiem, że dodałam do ulubionych na MyAnimeList perełkę z tamtego roku. W tamtym roku jak dla mnie absolutnym hitem było Paripi Koumei. Tytułowy bohater istniał naprawdę. Był to Kongming, znany starożytny chiński strateg. Po śmierci odradza się nagle we współczesnym Tokio w imprezowej dzielnicy. Będąc kompletnie zdezorientowanym tym, co się dzieje wokół, daje się ponieść typowej weekendowym imprezom w takim miejscu. Trafia do baru, w którym zachwyca się śpiewem pracownicy baru do tego stopnia, że obiecuje jej pomóc w budowie jej kariery używając do tego swoich strategicznych zdolności. Czegoś takiego w chińskich bajkach jeszcze nie widziałam, ale motyw z przyrównaniem opracowania strategii wojennych do strategii rozwoju kariery w show-businessie okazał się strzałem w dziesiątkę. Oglądało się to bardzo przyjemnie, człowiek jak na szpilkach czekał na kolejny odcinek. Jeszcze ten opening. Niby cover jakiegoś węgierskiego disco madziar, ale wyszło rewelacyjnie. Dałam 9/10, oczko odpadło, bo mi brakło lepszego rozwinięcia pewnych wątków. Liczę mocno na drugi sezon, bo zakończenie jest otwarte.

Jak ktoś z Was oglądał tytuły, które opisałam, to może mała dyskusja? Niech to forum choć trochę żyje.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2023-04-21, 17:03   

Polecam Dead Mount Death Play. Na razie są tylko dwa odcinki, ale zapowiada się nieźle.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.082 sekundy. Zapytań do SQL: 28