Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Obiecane zmiany na mistrzach
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 21:55   

Chcę zmienić nick na Orzeczenie
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 21:57   

love178 napisał/a:
Chcę zmienić nick na Orzeczenie



_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 22:00   

Dobra, wystarczy już tego offtopa, bo jednak temat ważny z punktu widzenia mistrzów i forum.

Fajnie, że Wlsz chce przenieść na ewentualne nowe forum całą administrację stąd. To już jest ważna deklaracja. A czy w ogóle będziemy się przenosić, to już osobna sprawa.
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 22:37   

Oja, dopiero zauważyłem ten temat. Nie chę żeby to forum było oficjalne, jak chyba wszyscy, zresztą już inni wyjaśnili dlaczego i się z tym zgadzam. Nagród i tak bym nie miał ale w sumie to ciekawy pomysł.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 15:45   

Czekam od kilku dni na mój 1000 post i postanowiłem sobie że będzie on dotyczył tego tematu.

Dlaczego?

Bo dla mnie osobiście ten temat i pomysł jest w jakiś sposób wyjątkowy, ponieważ dotyczy "mojego dziecka", które spłodzone poprzez wpadkę (bana) przypadkowo przybrało formę forum, które w ciągu 10 miesięcy (prawie co do dnia) przeobraziło się w naprawdę aktywne forum, pomimo niezbyt wielkiej ilości użytkowników. Ale od początku mieliśmy coś co dawało nam siłę - najbardziej aktywnych użytkowników mistrzów. I tak na szczęście pozostało do dziś, choć wielu już niestety nie zagląda na forum.






Cofnijmy się zatem te 10 miesięcy wstecz...




Pierwsze forum
19-07-2013 10:23 na swojej stronie internetowej napisałem
Cytat:
Witam.

Na stronce nastąpiło pare zmian.
Przede wszystkim jak widać powstało forum, co pozwoli na jakiś dodatkowy kontakt


A wszytko to z braku pomysłu na moją stronę, która była już bezużyteczna, ze względu na ściągnięcie mi bana. Więc pomyślałem, że stronę mogę już wykasować... ale w ostatniej chwili stwierdziłem, że skoro na stronie jest opcja utworzenia forum wraz z gotowym szablonem, to można spróbować wykorzystać go do kontaktu pomiędzy użytkownikami mistrzów. I tak też zrobiłem. Pojawiło się forum, na którym był jeden ogólny dział z jednym tematem mówiącym o tym, że na razie jest tylko tyle i że w miarę czasu, w miarę zakładania nowych tematów, będziemy im tworzyć jakieś odpowiednie działy. I tylko tyle było, dlatego, że nie bardzo nawet wiedziałem jak się do tego zabrać, ponieważ nigdy wcześniej nie prowadziłem żadnego forum.
Po założeniu tego tematu wysłałem link do kilku osób z mistrzów. Otwarłem jakiegoś screena z głównej i po kolei kilka osób dostało na mistrzach moje PW z linkiem do forum.

No i ku mojemu niedowierzaniu zarejestrowało się kilka osób: Brzozik, Ruda, AM, Plejer, Chodnikowy, Veon. To my w zasadzie wspólnie zaczęliśmy tworzyć pierwszy szablon działów i tematów na forum. Każdy z nas zaczął również wysyłać kolejne PW na mistrzach z linkiem do forum.


Wśród użytkowników forum pojawił się również niejaki shaggy2501, który napisał coś, co dało mi trochę wiary w to, że może faktycznie to forum ma jakiś sens

shaggy2501 napisał/a:
A myślałem, że po ściągnięciu bana ta stronka zniknie. :P Tymczasem się rozwija. :-D


Minęło trochę czasu a wraz z nim przybywało użytkowników, postów, tematów...
W ciągu zaledwie trzech miesięcy mieliśmy 132 użytkowników, którzy napisali ponad 11,5 tysiąca postów w tematach oraz ponad 6 tysięcy wiadomości w Shoutboxie. Nigdy nie przypuszczałem, że tak się to forum rozkręci. Forum żyło!




Kryzys
I nagle dupa! Okazuje się, że kilka osób urządza sobie zabawę utrudniając działanie forum. Mało tego okazuje się, że forum ma zbyt słabe zabezpieczenia przed spamerami i trzeba znaleźć inny serwer, żeby jakoś działać. Było mi strasznie szkoda opuszczać moją stronkę, bo miałem do niej pewien sentyment. Zresztą do dziś zdarzy mi się powrócić do niej żeby się pośmiać, powspominać...




Drugie forum
20-09-2013 powstało więc drugie forum do tworzenia którego oprócz AM i Rudej przyczynili się również -Veon- Sharvari i Davos. Pomimo tego, że na starym forum zostawiliśmy info o przeniesieniu, niestety (tak jak się spodziewałem) część użytkowników już nie zarejestrowała się na nowym. Raz jeszcze zapraszaliśmy tych którzy nie przeszli tu za nami, a jednocześnie nadal sukcesywnie wysyłaliśmy PW do następnych nowych użytkowników. Weszło również parę screenów forumowych na główną, co powodowało zawsze napływ jakiś nowych userów, o których tak ciężko walczyliśmy.

Przez wszystkie te miesiące, zarówno na starym jak i nowym forum, dużo się zmieniało. Przychodziły nowe osoby, a jednocześnie (czasem bez jakiegokolwiek słowa) odchodziły inni użytkownicy. Było zabawnie, ale bywały również momenty w których ktoś się kłócił i nieraz nie było wesoło. Dragu pokazal nam swoje przysmaki którymi się zajada, a WojtekVanHelsing pokazywał nam jak to wydalić z organizmu...

Przeżyliśmy wspólnie wiele. Wiele nocy zarwaliście siedząc na Shoutboxie. Daliśmy się poznać trochę bliżej niż na mistrzach, ukazaliśmy swoje pasje, upodobania, a nawet swoje zdjęcia. Do naszej grupy osób, które przebywają tu praktycznie codziennie dochodziły i odchodziły przez cały ten czas inni użytkownicy. Ale my byliśmy zawsze...




Spełnienie marzeń?
Przez cały ten czas, od samego początku chcieliśmy, żeby link do naszego forum pojawił się na mistrzach. Zawsze żyliśmy nadzieją, że będziemy takim prawdziwym forum mistrzów a nie tylko "grupką wzajemnej adoracji". Nadzieja ta chwilowo zgasła po ukazaniu się oficjalnego forum. Ale nadal wierzyliśmy, że być może zostaniemy kiedyś wyróżnieni poprzez podlinkowanie nas do mistrzów chociażby jako "forum nieoficjalne". Niestety nie dostaliśmy nigdy nigdy takiej szansy. W zamian za to okazało się, że mamy szansę zastąpić oficjalne forum i być jedynym prawdziwym forum mistrzów.
Udało się? Chyba nie do końca, ponieważ widzę, że większość z Was nie chce takiego rozwiązania i nie potrafię zrozumieć dlaczego.


Rozumiem, że jest fajnie tak jak jest. Mnie również, ale nie można ciągle stać w miejscu. Trzeba się rozwijać. Nikt przecież nie pisał o PRZEJĘCIU naszego forum przez mistrzów. Chcą tylko, żeby skrypt forum "phpBB modified by Przemo" zainstalować na serwerach mistrzów, żeby mieli pewność że z dnia na dzień ktoś nie postanowi zamknąć serwisu aaf.pl i zostaniemy z niczym. W takiej sytuacji siedząc na obcych serwerach NIGDY nie podpiszą się pod naszym forum. A po wgraniu skryptu na ich serwery i po przegraniu całej bazy danych, nie zmieni się nic oprócz adresu www. Forum będzie takie samo, tylko łatwiej dostępne dla nowych użytkowników.

Jeśli chodzi o napływ użytkowników, to myślę, że nie trzeba się niczego bać. Ci którzy najwięcej się udzielają na mistrzach i tak tutaj już są. Natomiast jeśli ktoś ma konto na mistrzach i komentuje raz na miesiąc screena, to mało prawdopodobne, żeby na forum był mega aktywny. Więc to że sukcesywnie dochodzilyby nowe osoby nie oznaczałoby absolutnie wielkiego napływu postów. Poza tym dużo jest osób które są na mistrzach aktywne przez 3, 4 miesiące, a potem przepadają. W ich miejsce pojawiają się natomiast nowi. I taka jest kolej rzeczy. Tak samo mieliśmy na forum. Kilka nowych osób przyszło, kilka w zamian za to się wykruszyło i nie odczuliśmy, że zamiast 30 użytkowników mamy teraz 170. Bo dużo profili jest martwych.

Jeśli natomiast chodzi o ilość pracy to też oczywiście można inaczaj podzielić zajęcia wśród moderatorów, żeby było lżej. Do tej pory, przy takiej ilości postów jeszcze jakoś dajemy radę, żeby większość tematów przeczytać. Jeśli byłoby rzeczywiście więcej postów, to można każdemu moderatorowi dać do wyboru dział, który miałby moderować. Gdyby się oczywiście okazalo, że po pół roku na forum pisane jes 10000 postów na minutę, to przecież nie będzie żadnego problemu, żeby wybrać dodatkowe kilka osób do moderacji.

Oczywiście przypadku wejścia na serwery mistrzów trzeba byłoby przedyskutować na spokojnie pewne aspekty jak np. różnice w regulaminach, albo różnice w banowaniu ale przecież to jest do zrobienia. MUSIMY wziąć pod uwagę jedną rzecz: skoro mamy taką możliwość to powinniśmy się nad nią przynajmiej zastanowic, przedyskutować z adminami mistrzów, a nie skreślać jej od razu, bo jeśli doszli do wniosku, żeby tak to rozwiązać, to może to tylko oznaczać, że mają do nas na tyle duże zaufanie, żeby pozwolić nam prowadzić to forum nadal, tyle że pod szyldem OFICJALNEGO FORUM SERWISU MISTRZOWIE.ORG



I POWINNIŚMY BYĆ Z TEGO DUMNI!
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-05-21, 16:20   

tak to sie zaczelo



naprawde duze :piwo: za wszystko!

a co do zrobienia z tego forum, forum oficialnego to dlaczego nie, Ty jestes glowa rodziny, ale milo, ze bierzesz pod uwage zdanie innych.

Ja do tego pomyslu jestem nastawiony sceptycznie, nie podoba mi sie to, ze administacja mistrzow chce wiesc prym'at w rzadach tego forum, jezeli pomyslodawca i realizatorem pomyslu jestes Ty. (ale jezeli Tobie to nie przeszkadza to ok).
Ciekawe, czy wyszliby z taka anicjatywa gdyby sie nie okazalo, ze ich forum to jedne wielkie nieporozumienie. :-D
Ostatnio zmieniony przez brzozik70043704352251515 2014-05-22, 06:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 16:54   

brzozik70043704352251515 napisał/a:
nie podoba mi sie to, ze administacja mistrzow chce wiesc prym w rzadach tego forum, jezeli pomyslodawca i realizatorem pomyslu jestes Ty. (ale jezeli Tobie to nie przeszkadza to ok).


Wydaje mi się że miałoby to inaczej wyglądać. Wszystko spoczywaloby na nas, a oni mieliby na nas oko.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 17:04   

Piękna przemowa aż się wzruszyłem :)

Ja też nie rozumiem do końca dlaczego nie chcecie żeby to forum było oficjalnym i na innych serwerach. Ja jestem za, boicie się zmiany to normalne, ja też długo nie mogłem przywyknąć do aaf przenosząc się z hpu, ale patrząc z perspektywy czasu to było konieczne.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 17:31   

Hmm... Właściwie to jestem za ale pod warunkiem, że z nowego forum wylecą działy "o nas"


Może by tak ankietę zrobić wewnątrz tutaj, żeby wiedzieć kto za a kto przeciw?
_________________
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-05-21, 17:32   

 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 18:10   

gdyby towarzystwo było takie jakie jest, plus jeszcze fajne nowości, to ok. ale jeżeli ma się nam zrobić taki burdel jak był na początku oficjalnego forum i ma nam hasać wojtek i w ogóle z forum zrobi się jakieś publiczne z 2000 postami dziennie, to ja dziękuję.

jeżeli ma do tego dojść, to jednak musimy wymienić się tymi zasadami, a nie tylko dostosować się do adminów strony, między innymi przenieść/dopisać nasz regulamin i czarną listę.

w co wątpię, bo jeden serwer, bany jednocześnie na konto na stronie i forum itd.
meh dalej mi się to nie podoba i tyle.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 18:13   

To trzeba jakoś rozwiązać, może da się zablokować forum dla danych użytkowników.
I jeżeli się da, to Wojtka noga ma tu nie stanąć ><
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 19:01   

Na początku, o ile w ogóle "powstanie nowego oficjalnego forum" (nowego dla niezarejestrowanych tu użytkowników) zostanie nagłośnione to na pewno zrobi się duży ruch, tym bardziej, że pewnie nie trzeba się będzie dodatkowo rejestrować. Ale po bumie na nowość powinno się uspokoić. Pytanie na ile by się uspokoiło. Ja pozostaję przy swoim zdaniu, tj. docenić, przemyśleć i przedyskutować. Niech góra z Bartkiem decyduje, oni się napracowali przy tym forum i dużo czasu w nie inwestują.

@Bartek: Wielki szacun. Twoje dzieło w pewnym sensie zmieniło życie każdego z nas.
Dzięki forum sporo się dowiedziałem i poznałem tylu ludzi... przyszła pani grafik, studentka z Krakowa, miłość z Trójmiasta, imprezowicz z Opola, szkot z Poznania, troglodyta z Nowej Huty, chłopaki z Bydgoszczy, sympatyczny choć nie stroniący od alkoholu okulista z BB i wiele, wiele więcej choć teraz na szybko nie pamiętam. Co by nie było to fajnie z wami było :)
_________________
I'm boring myself just talking about this.
Ostatnio zmieniony przez ZSK 2014-05-21, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 19:09   

Bardzo ładny, nostalgiczny post Bartek :) Ja informację o forum i linka dostałem od Answersa. A skoro forum ma już 10 miesięcy (wliczając poprzednie), to za 2 miesiące będziemy mieć rocznicę i trzeba by pomyśleć, żeby to jakoś uczcić :)

Ja widzę zarówno plusy, jak i minusy przenosin. Do minusów na pewno należy kwestia czarnej listy i banów - bo powstanie nowego forum oznacza tak naprawdę wyzerowanie konta wszystkim czarnym owcom, w tym Wojtkowi.

[ Dodano: 2014-05-21, 20:17 ]
Cytat:
A wszytko to z braku pomysłu na moją stronę, która była już bezużyteczna, ze względu na ściągnięcie mi bana. Więc pomyślałem, że stronę mogę już wykasować... ale w ostatniej chwili stwierdziłem, że skoro na stronie jest opcja utworzenia forum wraz z gotowym szablonem, to można spróbować wykorzystać go do kontaktu pomiędzy użytkownikami mistrzów. I tak też zrobiłem. Pojawiło się forum,


Historia już wiele razy pokazała, że genialne wynalazki zawdzięczamy często przypadkowi ;)
_________________
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-05-21, 19:31   

Davos napisał/a:
powstanie nowego forum oznacza tak naprawdę wyzerowanie konta wszystkim czarnym owcom, w tym Wojtkowi.


a kto jeszcze nie liczac Wojtka jest na tej liscie?
az sie dziwie, ze ja sie na niej jeszcze nie znalazlem ;]
-moze taka przerwa Wojtkowi pomogla i bedzie juz innym forumowym czlowiekiem
Ostatnio zmieniony przez brzozik70043704352251515 2014-05-21, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 19:33   

Nie wierzę w to.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 19:38   

brzozik70043704352251515 napisał/a:
a kto jeszcze nie liczac Wojtka jest na tej liscie?


Głównie multikonta i userzy, którzy nie podali swojego konta na mistrzach. Kiedyś czasowe bany też mieli m.in. Materoni i Moris.

Cytat:
-moze taka przerwa Wojtkowi pomogla i bedzie juz innym forumowym czlowiekiem


Na początku może się pilnować, ale potem i tak najprawdopodobniej będzie szalał.
_________________
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-05-21, 19:52   

i to sa te argumenty przez ktore nie chcemy wspolpracy z mistrzowie.org?

mozna sprobowac, zawsze mozna wrocic na ten serwer
tylko pytanie czy MY tego chcemy, naplywu znacznej ilosci userow itd.

A co to? Czy to nie przypadkiem jeden z zaginionych prezentów Świętego Mikołaja?
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 19:56   

Zobaczymy, jak Wojtek będzie znowu od*upczał to co teraz, to się go raz dwa zbanuje i tyle, żaden problem

Napływu userów też bym się nie spodziewał, na początku będzie zainteresowanie, a potem zostanie ta sama ekipa co wcześniej, może + parę nowych twarzy.
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-05-21, 20:09   

pozwolilem sobie zrobic ankiete, zobaczymy
http://www.mistrzowie-for...t1054.htm#43790
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.105 sekundy. Zapytań do SQL: 32