To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Z życia forum - Maturzyści na krawędzi

Adijos - 2014-05-03, 14:54

Hahahahaha :-D No to ładnie to rozegrali.
Davos - 2014-05-03, 16:53

Sharvari napisał/a:
ej, jeszcze pytanie do prezentacji polskiego... jeżeli praktycznie przepisałam zdania z moich omówień i recenzji (bo inaczej się nie dało :D ) które mam w bibliografii, to muszę gadać, że to na podstawie tego napisanego przez tego? bo mnie koleżanka straszyła, że albo muszę to mówić, albo cytować :/


Raczej powinnaś to jakoś zaznaczyć bo mogą się później o to czepiać.

widzu napisał/a:
Trzy osoby z mojej szkoły za około 100 zł kupiły sobie prezentację maturalną.

Co ciekawe, kupiły dokładnie tą samą prezentację.


#human #lol #takieżycie #stówkawplecy

:D ^_^ :-D


Niezły fail :)
Nigdy nie rozumiałem sensu kupowania prac maturalnych. Raz, że szkoda kasy bo można to zrobić samemu, dwa że to i tak łatwo może wyjść podczas egzaminu, a trzy że jak się coś zrobi samemu to jest przynajmniej satysfakcja.
No i nie wspominając o drobnym szczególe, że to nielegalne czy nieetyczne :P

Love178 - 2014-05-03, 16:56

Cytat:
Nigdy nie rozumiałem sensu kupowania prac maturalnych. Raz, że szkoda kasy bo można to zrobić samemu, dwa że to i tak łatwo może wyjść podczas egzaminu, a trzy że jak się coś zrobi samemu to jest przynajmniej satysfakcja.

Mojej koleżance tak korepetytorka zrobiła prezentacje, że jak ją wyrecytowała komisji, to te się złapały za głowę, bo była jak praca magisterska :P

Sharvari - 2014-05-03, 16:57

IMO ciężej uczy się tego, co ktoś napisał. mi pomogła Vania ze wstępem i zakończeniem i ciężko mi się tego uczy :p a to, co sama napisałam, pamiętam i mogę w razie czego dowymyślać.
a jak ktoś kupił pracę, z której jeszcze nawet książek nie przeczytał to już w ogóle :D

u mnie parę osób kupiło, ale za 50zl.

Love178 - 2014-05-03, 17:20

grzejnik007 napisał/a:
Wy to macie dobrze. Jak ja będę miał maturę za dwa lata to na ustnym polskim dostane temat, 15 minut na przygotowanie i trzeba mówić :/

Z drugiej strony podczas czegoś takiego (wbrew pozorom) niewymagane będzie myślenie, bo trzeba się będzie (znowuż) wstrzelić w klucz odpowiedzi.
Tak bardzo rozwój szkolnictwa :ok:

Davos - 2014-05-04, 02:32

Sharvari napisał/a:
IMO ciężej uczy się tego, co ktoś napisał. mi pomogła Vania ze wstępem i zakończeniem i ciężko mi się tego uczy :p a to, co sama napisałam, pamiętam i mogę w razie czego dowymyślać.
a jak ktoś kupił pracę, z której jeszcze nawet książek nie przeczytał to już w ogóle :D


Dokładnie. Jednemu z kumpli z gimnazjum pracę maturalną na polski napisała w całości korepetytorka, a on musiał się jej uczyć prawie słowo w słowo, bo zwyczajnie jej "nie czuł" :P

U mnie jednym ze źródeł był pamiętnik mojego dziadka więc raz, że było od razu wiadome, że od nikogo pracy nie kupiłem, a dwa że jak jedna z egzaminatorek na wieść o tym zrobiła szerokie oczy to miałem niezłą radochę :)

[ Dodano: 2014-05-04, 02:35 ]
grzejnik007 napisał/a:
Wy to macie dobrze. Jak ja będę miał maturę za dwa lata to na ustnym polskim dostane temat, 15 minut na przygotowanie i trzeba mówić :/


Ale jak to będzie wyglądało dokładnie? Będzie można się do tego jakoś wcześniej przygotować, tzn. dostaniecie wcześniej jakąś listę pytań/zagadnień, których można się spodziewać na egzaminie czy to raczej będzie taka kompletna jedna niewiadoma?

Davos - 2014-05-04, 13:03

Ale rozumiem, że pytania będą z lektur? Coś jak na starej maturze z polskiego?

Chyba wolę już prezentację maturalną. Chociaż z drugiej strony jej przygotowanie wymaga trochę czasu, Was to ominie - zawsze to jakiś plus.

Kalipso - 2014-05-04, 13:11

Davos napisał/a:
Ale rozumiem, że pytania będą z lektur? Coś jak na starej maturze z polskiego?

Też zdaję maturę za dwa lata. To z tego co nam w szkole mówiono, to zakres pytań może być od podstawówki do szkoły średniej. I niekoniecznie z lektur. Jednak póki co to jest gdybanie, nikt nic nie wie na pewno. Tak samo jest z moim egzaminem zawodowym, piszę go w czerwcu, a nauczyciele nie wiedzą jak będzie wyglądał i co dokładnie z nami powtarzać. Niech żyje reforma szkolnictwa!

Adijos - 2014-05-04, 13:12

Kalipso napisał/a:
Davos napisał/a:
Ale rozumiem, że pytania będą z lektur? Coś jak na starej maturze z polskiego?

Też zdaję maturę za dwa lata. To z tego co nam w szkole mówiono, to zakres pytań może być od podstawówki do szkoły średniej. I niekoniecznie z lektur. Jednak póki co to jest gdybanie, nikt nic nie wie na pewno. Tak samo jest z moim egzaminem zawodowym, piszę go w czerwcu, a nauczyciele nie wiedzą jak będzie wyglądał i co dokładnie z nami powtarzać. Niech żyje reforma szkolnictwa!

A jeśli można wiedzieć, to na jakim kierunku jesteś?

Kalipso - 2014-05-04, 13:14

^AdijoS^ napisał/a:
Kalipso napisał/a:
Davos napisał/a:
Ale rozumiem, że pytania będą z lektur? Coś jak na starej maturze z polskiego?

Też zdaję maturę za dwa lata. To z tego co nam w szkole mówiono, to zakres pytań może być od podstawówki do szkoły średniej. I niekoniecznie z lektur. Jednak póki co to jest gdybanie, nikt nic nie wie na pewno. Tak samo jest z moim egzaminem zawodowym, piszę go w czerwcu, a nauczyciele nie wiedzą jak będzie wyglądał i co dokładnie z nami powtarzać. Niech żyje reforma szkolnictwa!

A jeśli można wiedzieć, to na jakim kierunku jesteś?

Technik hotelarstwa.

widzu - 2014-05-04, 13:15

Kalipso, będziesz pracować w jakimś nadmorskim kurorcie? :D
Kalipso - 2014-05-04, 13:17

widzu napisał/a:
Kalipso, będziesz pracować w jakimś nadmorskim kurorcie? :D

Może. :D
Ale chciałabym iść na studia do Poznania i kontynuować hotelarstwo. Takie ambitne plany. xD

Davos - 2014-05-04, 13:25

To powiem, że Wam współczuję. Nie samej zmiany, bo jeszcze nie wiadomo czy będzie taka straszna, ale tego, że Was o niczym nie informują. Pod tym względem nic się nie zmieniło od dawna, non stop mieszają coś w maturach, grzebią i grzebią, a jak coś się już przyjmie, to zmieniają znowu. Zero jakiejś stabilności, tylko w kółko "reformują" tą oświatę i wcale poprawy żadnej nie widać :)

Kalipso napisał/a:
Ale chciałabym iść na studia do Poznania i kontynuować hotelarstwo. Takie ambitne plany. xD


O, to zapraszam serdecznie :)

Adijos - 2014-05-04, 13:49


Gilbert dzisiaj dodał :-D

ZSK - 2014-05-04, 14:23

Powodzenia jutro ;)
Adijos - 2014-05-04, 20:57

http://kwejk.pl/obrazek/2054096/nie-tak-latwo.html
http://kwejk.pl/obrazek/2...yourselves.html
Coś dla maturzystów.

Davos - 2014-05-04, 22:37

Powodzenia na maturach wszystkim piszącym! I nie stresujcie się, będzie dobrze :)

Adijos, dobre zdjęcie i gif. Chociaż te memy z Lotra wyglądają najlepiej po angielsku :)

widzu - 2014-05-05, 12:30

No i jak poszło? :)
"Wesele" czy "Potop"? ;)

Sharvari - 2014-05-05, 12:34


icywind - 2014-05-05, 12:45

Biedactwa. Na pewno zdacie ;*
Nawet ja zdałem polski a jestem 'gesmato'.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group