To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Wojtek - Bede mial sprawe w sądzie :D

brzozik70043704352251515 - 2014-02-23, 14:03

Davos napisał/a:

No bo nie mogą, nie masz 17 lat więc nie możesz odpowiadać z Kodeksu Karnego i Kodeksu Wykroczeń tylko prawdopodobnie z ustawy o postępowaniu wobec nieletnich, a tam nie ma grzywny.


Jak bylem w gimazjum (nie mialem wtedy 17 lat) to moja PEDAGOG zalozyla mi sprawe w sadzie o "Demoralizacje".
Glownie chodzilo o moje godziny opuszczone, punkty karne (glupota- juz w 1 msc. szkoly mialem juz ich tyle, ze przestali mi pozniej wpisywac, nie miescilo sie w rubryce) itd.
Przyszedlem na przegrana z gory sprawe, nie dostalem nawet kuratora ani nic takiego, tylko Ci je.bnieci zalozyli mi kartoteke!
Zrobili mi zdjecia, pobrali odciski palcow itd.

no ale do czego zmierzam, niby po 17 roku zycia jest sie czystym w swietle prawa,
"przestepstwa" za mlodego sie anuluja a do tej pory jak mnie PL policja spisuje to pokazuje mi moje zdjecie za gowniarza.

Chory system.


a i zeby nie bylo, ze mialem naganne zachowanie to pod koniec roku przynosilem nauczycielom kwiatki z holu za ktore bylo +10pk i takim sposobem poprawilem na nieodpowiednie.

Dziekuje.

Love178 - 2014-02-23, 15:32

Co to za chory system co daje plusowe punkty za przynoszenie kwiatków nauczycielkom, to propaguje przekupstwo o.O
AnswersMaster - 2014-02-23, 15:36

love178 napisał/a:
Co to za chory system co daje plusowe punkty za przynoszenie kwiatków nauczycielkom, to propaguje przekupstwo o.O

To były kwiatki z holu, więc plusowe punkty za wykazanie się działaniami ekonomicznymi. Pokazał smykałkę do interesów to punkty się należą.

brzozik70043704352251515 - 2014-02-23, 15:46

love178 napisał/a:
Co to za chory system co daje plusowe punkty za przynoszenie kwiatków nauczycielkom, to propaguje przekupstwo o.O


to jeszcze nic, najlepszy byl gosciu z informatyki ktory dawal za puste tonery +20pkt ktore pozniej te tonerty sprzedawal :P

Adijos - 2014-02-23, 15:49

Też to mamy w szkole. Jako, że na plus nie miałem dużo, a -10 pkt miałem za telefon, to tym oto sposobem skończyłem na zachowaniu dobry, chociaż miałem mieć poprawne.
Love178 - 2014-02-23, 16:12

U mnie mnóstwo rzeczy w szkołach było na punkty plusowe i minusowe, ale kwiaty leżały w gestii każdego ucznia i mógł je dawać lub nie dawać i nauczycielom miały być nic do tego :P Czy to może zależeć od regionu zamieszkania, często jak nie widziałam żadnego związku między istniejącymi różnicami to wychodziła na jaw tajemnica, że w różnych częściach Polski jest inna mentalność xP
brzozik70043704352251515 - 2014-02-23, 16:15

na moim roczniku testowali te pkt karne, pozniej na pewno zmienili :D
monjiczq - 2014-02-23, 17:46

Jak fajnie ze ja nie mialam zadnych plusow i minusow dafuq co to w ogole jes
widzu - 2014-02-23, 17:57

monjiczq napisał/a:
Jak fajnie ze ja nie mialam zadnych plusow i minusow dafuq co to w ogole jes


Też nie mam.

Ocena z zachowania to zbiorowa ocena nauczycieli i kolegów z klasy :)

[ Dodano: 2014-02-23, 17:58 ]
Według średniej ważonej ustalanej indywidualnie przez wychowawcę klasy. ;)

monjiczq - 2014-02-23, 18:18

Kto to w ogole wymyslil :O
Zaknafein - 2014-02-23, 18:24

u nas nie ma ani punktów ani ocen za zachowania itd : o
jedynie sankcje można zgarnac jak się coś przeskrobie.
albo zawieszą w prawach ucznia.

icywind - 2014-02-23, 19:46

love178 napisał/a:
Co to za chory system co daje plusowe punkty za przynoszenie kwiatków nauczycielkom, to propaguje przekupstwo o.O

Ja w podstawówce miałem najbardziej jebnięty system jaki można było wymyślić. Otóż punkty dostawało się za przynoszenie makulatury do szkoły, chyba 1pkt za kilogram, do tego nie zaczynało się od zachowania bardzo dobrego mogąc spaść w dół tylko od poprawnego. Nauczyciele mogli niby wpisać punkty ale w praktyce tylko odejmowali bo trudno dopisać za to, że nic się nie zrobiło. Tak więc osoby które rozrabiały itp. przynosiły potem tony papieru do szkoły i dostawały b. dobre zachowanie a ja dostateczne czy coś w ten deseń bo nie miałem w domu ton tego gówna ani ochoty tego przynosić.

Barbra - 2014-02-23, 21:19

a mi się bardzo podoba system tych punktów, nawet jak popełnisz jakiś błąd to możesz go potem "odkupić" robiąc jakąś głupią gazetkę czy sprzątając klasę. w moim liceum tego nie było, za to były granice typu max 3 nieusprawiedliwione godziny+1 spóźnienie żeby mieć wzorowe, ja miałam wszystkie godziny usprawiedliwione ale kilka spóźnień i już nie miałam szans tego odrobić, wkurzające, bo chociażbym się niewiadomo jak zasłużyła dla szkoły to i tak za zbyt wiele spóźnień nie daliby mi nic wyższego :\

w ogóle na każdą ocenę można było mieć więcej godzin nieuspr niż spóźnień co dla mnie jest bez sensu, w pewnym momencie okazuje się że jak się spóźnisz na lekcję to już lepiej w ogóle nie wchodzić do sali

ale jak tu się nie spóźniać jak codziennie na 7:30 ;_;

Love178 - 2014-02-23, 21:25

U mnie była taka luka, że było tyle samo punktów karnych za spóźnienie co za nieobecność, więc jak ktoś się miał spóźnić to wolał już nie przychodzić :P
icywind - 2014-02-23, 21:27

To nie tyle luka co głupota układających to.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group