To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Sport - Igrzyska olimpijskie w Soczi 2014

Davos - 2014-02-09, 23:58
Temat postu: Igrzyska olimpijskie w Soczi 2014
Dziwię się, że jeszcze taki temat nie powstał :)

2 dni temu otwarcie i zepsute koło w logo olimpijskim, wczoraj bieg Kowalczyk w nielubianym stylu i w dodatku ze złamaną stopą, a mimo tego zajęcie wysokiego 6 miejsca, a dziś piękny wieczór z powodu zdobycia złotego medalu przez Stocha :) Co tu dużo mówić, Kamil jest wielki! Nawet Małysz tego nie dokonał :)

Jak myślicie, ile zdobędziemy medali i w jakich dyscyplinach? Przed nami jeszcze m.in. skoki indywidualne na dużej skoczni i drużynowe, biegi z udziałem Kowalczyk czy zawody panczenistów i panczenistek, w których też nasi będą walczyć.

Ja obstawiam 3 medale, a jak się trochę poszczęści to może 5 i to będzie wielki sukces. Zapowiedzi Tajnera o 12 medalach można wsadzić między bajki :)

Antlion - 2014-02-10, 10:12


brzozik70043704352251515 - 2014-02-10, 11:45

Jak Malysz tego nie dokonal?!
Dokonal tego wlasnie razem ze Stochem, jak dla mnie jest to rowniez medal Adama. ;)

Adijos - 2014-02-10, 11:47

Antlion napisał/a:
Obrazek

Czy tylko ja zauważyłem zamienione flagi?

Antybristler - 2014-02-10, 11:52

Tyle mamy dobrych sportowców, a większość kasy leci na tą debilną piłkę nożną i chu‌jową reprezentację...
icywind - 2014-02-10, 11:55

Cytat:
Tyle mamy dobrych sportowców, a większość kasy leci na tą debilną piłkę nożną i chu‌jową reprezentację...

Zlikwidować PZPN a pieniądze przeznaczyć na programy dla młodzieży (nie tylko piłki nożnej).

Davos - 2014-02-10, 12:27

brzozik70043704352251515 napisał/a:
Jak Malysz tego nie dokonal?!
Dokonal tego wlasnie razem ze Stochem, jak dla mnie jest to rowniez medal Adama. ;)


Ok, niech będzie :) Chodziło mi o to, że Małysz na Igrzyskach miał srebra i brąz i sam przyznał, że zamienił by swoje 4 medale na 1 złoty. Ale fakt, że gdyby nie Małysz, pewnie dziś nie byłoby Stocha.

^AdijoS^ napisał/a:
Czy tylko ja zauważyłem zamienione flagi?


Gdyby nie zmieniono tych flag to Antlion nie miałby po co wrzucać tego obrazka ;)

Antybristler napisał/a:
Tyle mamy dobrych sportowców, a większość kasy leci na tą debilną piłkę nożną i chu‌jową reprezentację...


Ano właśnie. Żeby jeszcze za tymi pieniędzmi w piłce szły wyniki to ok, ale nasi czy z kasą czy nie grają tak samo tragicznie :P

widzu - 2014-02-10, 15:51

Proszenie Małysza o skomentowanie złotego medalu olimpijskiego zdobytego przez Stocha to prawdę mówiąc lekkie chamstwo.

Zupełnie jakby poprosić Leonardo di Caprio o skomentowanie tegorocznej gali wręczenia Oscarów.

Davos - 2014-02-13, 23:47

Oglądał ktoś z was dzisiejszy bieg Justyny "na żywo"?
Ja niestety byłem akurat w robocie i jedynie zdołałem na chwilę wejść do neta i zobaczyć nagłówek: "Justyna biegnie po złoto, jest pierwsza na półmetku", a po jakimś czasie: "Justyna zdobyła złoto!" Coś pięknego! :D I do tego Bjoergen poza podium :P

Te Igrzyska już są dla nas najlepsze w historii, jeszcze nigdy w historii zimowych igrzysk olimpijskich nie zdobyliśmy dwóch złotych medali. Ba, tymi medalami podwoiliśmy nasz dorobek, bo do tej pory złoto zdobył tylko Wojciech Fortuna w skokach i Kowalczyk w biegach 4 lata temu. Ciekawe, czy uda nam się zdobyć jeszcze jakiś medal. Może tym razem srebro albo brąz wpadnie? Chociaż nie mam nic przeciwko, jeśli znów będzie złoto :D

Davos - 2014-02-23, 00:51

Temat zamarł, a od ostatniego wpisu sporo się wydarzyło :) Tydzień temu 2 złote medale - Stocha w skokach i wcześniej Bródki w biegu na łyżwach na 1500 m, a dziś kolejne 2 medale i znów wywalczone prze panczenistów :) Srebro kobiet i brąz mężczyzn. Czyli w sumie maksimum tego, co można było wywalczyć, bo Holendrzy są poza czyimkolwiek zasięgiem. U nich to jest właściwie dyscyplina narodowa, wszyscy jeżdżą na łyżwach, a takich torów mają podobno ok. 20. My nie mamy żadnego (!) więc tym większe brawa dla naszych. Mam nadzieję, że po igrzyskach jakieś tory łyżwiarskie w końcu wybudują...
brzozik70043704352251515 - 2014-02-23, 02:47

z tymi torami krytymi w PL to masz racje, wydaje mi sie, ze bardzo szybko sie ich doczekamy, presja spoleczenstwa to zalatwi :)

ps. w temacie jest ciocho poniewaz wszyscy aktywnie komentuja zmagania medalowe na SB, rowniez Ty :)

Love178 - 2014-02-23, 04:01

Ja przed chwilą skończyłam pisać newsa na swojej stronie (mamy codzienne relacje), bobslej: na 30 drużyn Japończycy zajęli 25. miejsce. Myślę sobie "oj, niedobrze, niedobrze", patrzę Polska- 27. miejsce, no świetnie xPPP

Te dzisiejsze dwa medale są niesamowite, tylko zastanawia mnie jedna rzecz- w internecie 90% podziękowań jest za brąz dla mężczyzn, mimo iż kobiety wywalczyły srebro. Jakoś do mnie dociera, że te męskie drużyny są megapałerne, zwłaszcza ta z Holandii, ale dalej ta proporcja mnie zaskoczyła :P

Adijos - 2014-02-23, 09:20

Davos napisał/a:
, bo Holendrzy są poza czyimkolwiek zasięgiem. U nich to jest właściwie dyscyplina narodowa, wszyscy jeżdżą na łyżwach, a takich torów mają podobno ok. 20.

Razem tak. Krytych jest około 11. W Polsce niekrytych masz 3 albo 4.

Davos - 2014-02-23, 13:57

brzozik70043704352251515 napisał/a:
wydaje mi sie, ze bardzo szybko sie ich doczekamy, presja spoleczenstwa to zalatwi :)


Też na to liczę :)

love178 napisał/a:
Te dzisiejsze dwa medale są niesamowite, tylko zastanawia mnie jedna rzecz- w internecie 90% podziękowań jest za brąz dla mężczyzn, mimo iż kobiety wywalczyły srebro. Jakoś do mnie dociera, że te męskie drużyny są megapałerne, zwłaszcza ta z Holandii, ale dalej ta proporcja mnie zaskoczyła :P


Nie wiem, z czego to wynika? Może z faktu, że Polki wczoraj miały dużą stratę do Holenderek w samym finale i nie powalczyły o złoto? Ale prawda jest taka, że nie miały żadnych szans, Holenderki były poza naszym zasięgiem. Ja się bardzo cieszę z ich srebra, w Vancouver zdobyły brąz, a teraz ten wynik jeszcze poprawiły! Trochę mnie tylko dziwi sama formuła rywalizacji w łyżwiarstwie szybkim - drużyny ścigają się parami i teoretycznie te 2 najsilniejsze mogą trafić na siebie wcześniej np. w ćwierćfinale i wtedy jedna nie zdobędzie medalu. Gdyby każda drużyna była sama na torze i biegła tylko raz, można by im zmierzyć czas i wtedy ta z najlepszym miałaby złoto, ta z drugim najlepszym srebro itd. Tak by było najuczciwiej, chociaż nie byłoby aż takich emocji :)

^AdijoS^ napisał/a:
Razem tak. Krytych jest około 11. W Polsce niekrytych masz 3 albo 4.


Nom, ale krytych jeszcze nie mamy, oby po igrzyskach coś wreszcie zbudowali :)

Davos - 2014-02-24, 13:42

No i Igrzyska w Soczi przeszły do historii.
Dla nas były rekordowe pod względem osiągnięć biało - czerwonych. Cztery złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy to jak dotąd najlepszy nasz wynik na zimowych igrzyskach, tak dobrze nie było nawet na letnich igrzyskach w Londynie! :) W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 11 miejsce, wyprzedzając takie medalowe potęgi jak Chiny, Korea Południowa, Szwecja, Finlandia, Wielka Brytania i Włochy :) Największe pozytywne zaskoczenie to złoto Bródki.

Martwić może jedynie to, że wszystkie 6 medali zdobyliśmy w zaledwie 3 dyscyplinach, w pozostałych nasi zajęli raczej odległe miejsca :| Nie wiadomo też, co będzie na kolejnych igrzyskach - Stoch jest młody i będzie jeszcze skakał, zresztą kadrę skoczków mamy mocną, podobnie jest z męską i damską kadrą panczenistów, ale co z biegami? Jak Kowalczyk skończy karierę, to będzie posucha, nie widać na horyzoncie żadnej następczyni, która mogłaby chociaż spróbować nawiązać do jej sukcesów :/

JankielKindybalista85 - 2014-02-24, 13:53

Najlepsze i tak były dla nas igrzyska w Albertville w 1992 roku. Wysłali pięćdziesiąt kilka osób (wówczas najliczniejsza ekipa w historii) i... jedno 8 miejsce. Za to aż 7 ostatnich. Yeeeeaaaah!

Soczi było dla nas medalowo najlepsze. W ogóle 4 igrzyska z medalami a do 2002 mieliśmy tych medali od 1924 roku zaledwie 4. Więc jest naprawdę nieźle. Ale myślę, że z Korei w 2018 już gówno przywieziemy.

Fajnie na zakończenie igrzysk sparodiowali swoją własną wpadkę z tym kółkiem z otwarcia. Wybrnęli z klasą. I w ogóle mimo pewnych wpadek to były naprawdę niezłe pod względem organizacyjnym igrzyska. Dużo lepsze niż szczekała (z zapewne politycznych pobudek) polska prasa.

Nudny był turniej w hokeja (a to jedyny sport zimowy, który mogę oglądać bez znużenia) Ileż można patrzeć jak Kanada łota w finale Szwedów. Fajnie, że Finowie byli na 3cim bo Amerykańce, którzy przez 2/3 półfinału z Kanadą mieli wyraźną przewagę a minimalnie przegrali zupełnie się w meczu o 3 miejsce posypali.

A najśmieszniejsza była banda internetowych debili, która lamentowała, że na Majdanie reżim dobrych opozycjonistów ukraińskich morduje i z tego powodu Igrzyska powinny zostać przerwane. Nosz kurna, ubaw po pachy! Jak mogą istnieć takie genetyczne polityczne zje.by to ja nie wiem! :-D

Davos - 2014-02-24, 14:05

JankielKindybalista85 napisał/a:
Ale myślę, że z Korei w 2018 już gówno przywieziemy.


Moim zdaniem jakieś medale uda się zdobyć, ale nie będzie już tak dobrze, jak w Soczi. W łyżwiarstwie szybkim zrobiliśmy ogromne postępy, a jeśli będą u nas wreszcie kryte tory to w przyszłości może i z Holendrami będzie można spróbować rywalizować. Nasi skoczkowie będą dalej skakać, ale tu trzeba trafić idealnie z formą jak teraz Stoch, a kiedyś Ammann :) Kowalczyk już pewnie nie będzie startować więc biegi odpadną, a w pozostałych dyscyplinach nie widać progresu.

JankielKindybalista85 napisał/a:
Fajnie na zakończenie igrzysk sparodiowali swoją własną wpadkę z tym kółkiem z otwarcia. Wybrnęli z klasą.


O właśnie, zapomniałem o tym napisać, a oglądałem ceremonię zamknięcia. Brawa dla gospodarzy, pokazali że mają do siebie dystans :)

JankielKindybalista85 napisał/a:

Nudny był turniej w hokeja (a to jedyny sport zimowy, który mogę oglądać bez znużenia) Ileż można oglądać jak Kanada łota w finale Szwedów. Fajnie, że Finowie byli na 3cim bo Amerykańce, którzy przez 2/3 półfinału z Kanadą mieli wyraźną przewagę a minimalnie przegrali zupełnie się w meczu o 3 miejsce posypali.


Ja hokej oglądam bardzo rzadko, właściwie tylko przy okazji igrzysk więc wczorajszy finał mi się podobał, szybko i dynamicznie grali. A najbardziej mnie i tak cieszy, że ruscy odpadli w ćwierćfinale, ha! :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group