To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Zapytaj usera - Zapytaj Love

widzu - 2014-01-10, 22:34

AnswersMaster napisał/a:
Widzu a jednak jesteś bajerant, a taki nieśmiały niby, cicha woda brzegi rwie;)


W Internecie się nie wstydzę, bo mam praktycznie stuprocentową (no, może 99%) pewność, że jej nigdy w życiu nie spotkam. A nawet jeśli to nie będzie wiedziała że to ja. :musk:

Adijos - 2014-01-10, 22:34

widzu napisał/a:
AnswersMaster napisał/a:
Widzu a jednak jesteś bajerant, a taki nieśmiały niby, cicha woda brzegi rwie;)


W Internecie się nie wstydzę, bo mam praktycznie stuprocentową (no, może 99%) pewność, że jej nigdy w życiu nie spotkam. A nawet jeśli to nie będzie wiedziała że to ja. :musk:

Pamiętaj, że kiedyś robimy zjazd :3 :D

widzu - 2014-01-10, 22:43

Na 99,9 % mnie tam nie będzie.

[ Dodano: 2014-01-10, 22:43 ]
Nie lubię ruszać się z domu :P

[ Dodano: 2014-01-10, 22:43 ]
Najdalej wyjechałem na odległość 40 km :D

[ Dodano: 2014-01-10, 22:43 ]
Na dwie godziny. Do lekarza :/

[ Dodano: 2014-01-10, 22:44 ]
Po prostu nie mam duszy podróżnika.

Samara - 2014-01-10, 23:21

Za to ja z chęcią bym się wstawiła, jeśli by to wypaliło :-D i jak bym miała jak dojechać, bo zapewne byłoby to gdzieś daleko ode mnie :<
Adijos - 2014-01-10, 23:23

No dokładnie. Jak na śląsku by było to nie wiem. Jeszcze (u mnie) pozostaje kwestia rodziców. :-D
widzu - 2014-01-10, 23:23

Sandra napisał/a:
Za to ja z chęcią bym się wstawiła, jeśli by to wypaliło :-D i jak bym miała jak dojechać, bo zapewne byłoby to gdzieś daleko ode mnie :<


Nie narzekaj, i tak ja miałbym dalej :D

Sharvari - 2014-01-10, 23:26

to już chyba trzeci temat dzisiaj, w którym gadacie o zjeździe. a zapytaliście Love?
monjiczq - 2014-01-10, 23:28

a najdalej ja i jestem bardzo za żeby kiedyś coś takiego wytworzyć, a jak byłabym wtedy w PL to już w ogóle byłoby wytwornie

[ Dodano: 2014-01-10, 22:29 ]
o kurde, ale offtop, właśnie skumałam żee to temat love o japańcach XD

Barbra - 2014-01-10, 23:33

to może lećmy wszyscy do Japonii :D :D:D
Love178 - 2014-01-10, 23:38

AnswersMaster napisał/a:
Pomysł dobry, ale się nie udał, więc mogliby dojść do porozumienia z resztą świata i dopasować się do większości dla łatwiejszego porozumienia się.

No właśnie nie mając styczności z tymi językami nie potrafisz sobie wyobrazić, że właśnie to jest łatwiejsze :P One są tak zbudowane, że bez znaków dużo by straciły i trudniej by je było zrozumieć nie im samym, a właśnie osobom z zewnątrz. Osoby, które się ich nie uczą mówią ,,po co to jest zapisane w znakach, to jest bez sensu!" a osoby, które się uczą ,,nie można było tego zapisać znakiem tylko hiraganą? Od razu by było łatwiej zrozumieć!", bo znak samą swoją budową wskazuje na swoje znaczenie, można, nie znając go, domyślić się co znaczy. Można też domyślić się znaczenia jakiegoś bardziej złożonego słowa, patrząc na znaki, z których się składa, fonetyka wtedy tutaj nic nie znaczy. Np. jak wiesz, że 自動車znaczy po kolei ,,samemu" ,,ruszać" i ,,pojazd", to domyślisz się, że to samochód, a jak będziesz miał napisane samo jidōsha, to skąd to wiesz? Zwłaszcza, że ji może mieć wiele znaczeń (np. pismo, czas, rzecz), dō może mieć wiele znaczeń (np. ,,taki sam") i sha może mieć wiele znaczeń (np. końcówka nazwy zawodu), więc znaki tu sprawę ułatwiają, a nie utrudniają. Owszem, były próby wprowadzenia pisma łacińskiego w Chinach na początku XX wieku, ale, ujmując to jednym słowem, była to katastrofa :P To właśnie brak znaków wszystko komplikuje, przecież z nimi jest wszystko poukładane. Poza tym co ma ich skłonić do dostosowania się do czegoś historycznie młodszego? I tak dążą cały czas do ulepszeń w tym piśmie. Poza tym języki używające znaków znajdują się na drugim, dziesiątym, czternastym i dziewiętnastym miejscu na liście największych języków świata, więc gdzie tu ta większość? :P
Może ten pomysł nie nadaje się na cały świat, ale z językami, które go używają jest nierozerwalny, bo inaczej nie da się ich zrozumieć.

[ Dodano: 2014-01-10, 23:40 ]
Sharvari napisał/a:
to już chyba trzeci temat dzisiaj, w którym gadacie o zjeździe. a zapytaliście Love?

No właśnie, ja tu piszę komentarz, wysyłam, a tu nagle offtop :P

Co do widza, to czekałam kiedy uzupełni swojego posta o ,,przepraszam, że napisałem" :P

qtasiorro - 2014-01-11, 00:01

Sandra napisał/a:
Za to ja z chęcią bym się wstawiła

Leżę i kwiczę ^_^

Samara - 2014-01-11, 00:07

Hahahaha ale mnie łapiesz za słówka :D Napić też się z Wami chętnie napiję, ale bez przesady :-D
Love178 - 2014-01-11, 00:14

Barbra napisał/a:
to może lećmy wszyscy do Japonii :D :D:D

Barbra widzę z rozmachem :P

Mi w sumie każde miejsce w Polsce robi się obojętne, i tak skończy się w Krakowie, zawsze się tam kończy :P

Barbra - 2014-01-11, 14:08

jak w krakowie to najlepiej :D a ty love ukrywasz skąd jesteś czy gdzieś to przegapiłam? :>
Love178 - 2014-01-11, 14:21

Barbra napisał/a:
jak w krakowie to najlepiej :D a ty love ukrywasz skąd jesteś czy gdzieś to przegapiłam? :>

Miałam ustawione na starym forum, na tym nie wiem czemu zapomniałam ustawić, jestem z Gdyni :P

Adijos - 2014-01-11, 14:27

love178 napisał/a:
jestem z Gdyni :P

Ostatnio jakiś dwunastoletni fajter z Gdyni chciał mnie pobić. Dużo tam takich macie?

Love178 - 2014-01-11, 14:32

^AdijoS^ napisał/a:
Ostatnio jakiś dwunastoletni fajter z Gdyni chciał mnie pobić. Dużo tam takich macie?

Odnoszę wrażenie, że taki jest każdy gówniarz jakiego mijam na ulicy x.x

WojtekVanHelsing - 2014-01-11, 21:39

Czy Cesarz Japonii dysponuje prawem łaski?
Zaknafein - 2014-01-12, 00:41

love178 napisał/a:
Barbra napisał/a:
jak w krakowie to najlepiej :D a ty love ukrywasz skąd jesteś czy gdzieś to przegapiłam? :>

Miałam ustawione na starym forum, na tym nie wiem czemu zapomniałam ustawić, jestem z Gdyni :P


[offtop]
To jak jestem u siebie w Polsce to mam do Ciebie najbliżej ;)
[/offtop]

Love178 - 2014-01-12, 05:25

WojtekVanHelsing napisał/a:
Czy Cesarz Japonii dysponuje prawem łaski?

Obowiązująca obecnie konstytucja z 1946 roku, Artykuł 7 Rozdziału I "Cesarz":
Cytat:
Cesarz za radą i aprobatą Rządu, podejmuje w imieniu narodu działalność w następujących sprawach państwowych:

Promulguje poprawki do Konstytucji, ustawy, rozporządzenia Rządu i traktaty.
Zwołuje Parlament
Rozwiązuje Izbę Reprezentantów.
Zarządza powszechne wybory do Parlamentu.
Podpisuje ogólne i specjalne amnestie, akty złagodzenia kary, darowania wykonania kary oraz rehabilitacje.
Przyznaje odznaczenia.
Podpisuje dokumenty ratyfikacyjne i inne dokumenty dyplomatyczne w zakresie przewidzianym ustawą.
Przyjmuje obcych ambasadorów i ministrów pełnomocnych.
Wykonuje funkcje protokolarne.


W konstytucji z 1889 roku ta sama wzmianka znajdowała się w Artykule 16 Rozdziału I.

Nie wynika z tego, że to on wychodzi z aktem łaski i jego decyzja jest bezwzględna- podpisuje akt, który został rozpatrzony uprzednio przez Ministerstwo Sprawiedliwości.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group