To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Archiwum - Tablica ogłoszeń

ZSK - 2013-12-18, 16:03
Temat postu: Tablica ogłoszeń
W piątek na tablicy ogłoszeń na mojej uczelni wisiało coś takiego:

http://zapodaj.net/e57ad127a0d6d.jpg.html

:D

Adijos - 2013-12-18, 16:05

Jak byłem w Bydgoszczy, w okresie kiedy pisali matury to znalazłem ogłoszenie: "Obleję polski za 100 zł~ Misiek".
ZSK - 2013-12-18, 16:06

Sprytne :D Też mógłbym iść za kogoś nie zdać matury i to niedrogo :D
JankielKindybalista85 - 2013-12-18, 17:56

Za stówkę? Trochę tanio. W końcu NIE zdać to przy obecnym poziomie matur ciężka robota! :)

ZSK a co Ty studiujesz? Bo jeśli coś ścisłego i nawet tam wdarło się zniechęcenie to już bardzo źle wróży trzeciej kadencji Donalda:P

ZSK - 2013-12-18, 18:01

Budownictwo lądowe :D Ale to nie wisiało na moim wydziale ;)
JankielKindybalista85 - 2013-12-18, 18:05

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Budownictwo lądowe


Fiu fiu. Drogi, autostrady, parkingi, hale widowiskowe, centra kongresowe a wszystko za samorządową i unijną kasę. Ile milionów do przewalenia na lewo na przetargach, planach, decyzjach, materiałach, robociźnie! Dobrze waść kombinujesz z tym kierunkiem studiów.

WojtekVanHelsing - 2013-12-18, 18:22

Nie ma pracy bo mamy chory ustroj gospodarczy
ZSK - 2013-12-18, 19:00

Tylko wygraj Jankiel te przetargi. Tyle się teraz firm utworzyło, że naprawdę ciężko wygrać bo sporo z nich kombinuje zaniżając ceny poniżej progu opłacalności dla normalnych firm. No ale w naszym krajów w przetargach liczy się tylko cena więc mamy to co mamy.
JankielKindybalista85 - 2013-12-18, 19:08

No toteż właśnie ja do tego piłem. Kierunek studiów masz ciekawy, dość perspektywiczny i dochodowy ale bez umocowania w układzie i wsparcia "czynników rządowych" tyle się dorobisz, że w ramach kary za uczciwość za długo sobie w wyuczonym zawodzie nie popracujesz. Chyba, że jako mrówka na samym dole drabiny projektowo-kierowniczej. Oby nie!
widzu - 2013-12-18, 19:30

Jankiel K.85 napisał/a:
Za stówkę? Trochę tanio. W końcu NIE zdać to przy obecnym poziomie matur ciężka robota! :)


Wystarczy nic nie pisać :grimer:

Chyba że chcesz wiarygodnie. Wtedy musisz po prostu pisać błędne odpowiedzi. :muk:

KicerK - 2013-12-18, 19:49

widzu napisał/a:
Jankiel K.85 napisał/a:
Za stówkę? Trochę tanio. W końcu NIE zdać to przy obecnym poziomie matur ciężka robota! :)


Wystarczy nic nie pisać :grimer:

Chyba że chcesz wiarygodnie. Wtedy musisz po prostu pisać błędne odpowiedzi. :muk:



widzu - 2013-12-18, 19:55


Davos - 2013-12-19, 00:51

ZróbmySobieKupę napisał/a:
W piątek na tablicy ogłoszeń na mojej uczelni wisiało coś takiego:

http://zapodaj.net/e57ad127a0d6d.jpg.html

:D


Świetne :) I niestety prawdziwe :/

Jankiel K.85 napisał/a:
No toteż właśnie ja do tego piłem. Kierunek studiów masz ciekawy, dość perspektywiczny i dochodowy ale bez umocowania w układzie i wsparcia "czynników rządowych" tyle się dorobisz, że w ramach kary za uczciwość za długo sobie w wyuczonym zawodzie nie popracujesz. Chyba, że jako mrówka na samym dole drabiny projektowo-kierowniczej. Oby nie!


Ano właśnie. Bez pleców nie wygrywa się przetargów, przynajmniej tych większych. Dla pewności ZSK powinien wstąpić do PO. Vincent, pomóż koledze, w końcu masz jeszcze ciągle jakieś wpływy wśród rządzących ;)

ZSK - 2013-12-19, 01:10

Od kilku lat pomagam przygotowywać i wypełniam dokumenty przetargowe i wam powiem, że poniekąd macie rację, ale nie zawsze ci z plecami wygrywają. Powiedziałbym wręcz, że o dziwo to rzadkość. Najczęściej firmy same kombinują tak żeby zejść jak najniżej z ceną ale jak one potem wychodzą na swoje to nie wiem. Tzn. słyszałem kilka opowieści o różnych sposobach ale jak to na dłuższą metę funkcjonuje to nie wiem. A jak masz pecha to się pomylisz o jedną pozycję w kosztorysie, Ty lub podwykonawca i po ptokach. A to boli. W ogóle dokumentacja przetargowa jest tak drobiazgowa i złożona, że muszą ją przygotowywać chyba jacyś geniusze, aż jestem mocno zdziwiony, że to wszystko funkcjonuje i to tak sprawnie przy swojej złożoności. Jeśli robisz coś dla szkół to nawet spłuczka w kiblu musi mieć odpowiedni atest, który musisz załatwić i dołączyć do dokumentów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group