To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Rozmowy - Jedna wielka aktywność w mapach Googla

Moris299 - 2022-03-14, 21:02

A ja se w Dying Light jedynkę gram po tym jak obcykałem Dying Light 2. Wspaniała to była przygoda, fajne mechaniki daję 7.5/10 (oceniam lepiej niż Cyberpunk czy GTA V)

Polecam fajną gierkę zrobiło to studio Wrocławskie które ma siedzibę kikometr od mojego mieszkanis xd

Davos - 2022-03-15, 09:09

Moris299 napisał/a:
Davos napisał/a:
mieszkam pod miastem, a nie bezpośrednio w mieście i mam słaby dojazd komunikacją

czekaj, przecież niedawno mówiłeś, że masz 15 minut do centrum koleją podmiejską

https://forum.mistrzowie.org/viewtopic.php?p=440988&highlight=15%20minut#440988


Będę miał jak się przeprowadzę do mieszkania, bo obecnie ta kolejka do mnie nie dojeżdża :PP
Plus to, o czym mówił Icek, nie pracuję w centrum Poznania

[ Dodano: 2022-03-15, 09:13 ]
ZSK napisał/a:
Jeśli macie kogoś znajomego, który zamierza lub coś tam buduje to takie info, że w tym tygodniu blachy i obróbki dachowe idą 15-20% do góry, stal miejscami już poszła o 100%, a ma być jeszcze gorzej, więc warto już zamówić bo później będzie problem z dostępnością. Temat ceramiki lepiej w ogóle pominąć. Kosztorysy trzeba praktycznie co tydzień aktualizować. Jak ktoś się przymierza, to lepiej zaraz kupić na zapas.


Dzięki za info :git: Mnie to trochę mniej dotyczy, bo mam mieszkanie, które muszę wykończyć, a i tak widzę, jak niektóre elementy wykończenia szybko drożeją więc muszę się spieszyć. Współczuję tym, co teraz się budują, oni mają naprawdę przerąbane, a będzie tylko drożej...

JankielKindybalista85 - 2022-03-15, 13:10

ZSK napisał/a:
Jeśli macie kogoś znajomego, który zamierza lub coś tam buduje to takie info, że w tym tygodniu blachy i obróbki dachowe idą 15-20% do góry, stal miejscami już poszła o 100%, a ma być jeszcze gorzej, więc warto już zamówić bo później będzie problem z dostępnością. Temat ceramiki lepiej w ogóle pominąć. Kosztorysy trzeba praktycznie co tydzień aktualizować. Jak ktoś się przymierza, to lepiej zaraz kupić na zapas.

Twoja branża to już niemalże funkcjonuje w warunkach hiperinflacji.

ZSK - 2022-03-15, 15:19

Tryb wręcz wenezuelski. Stal w styczniu po 4200, dziś 6400, miejscami 8500. Tarcica 100% w górę, dachówki 100% w górę (czas oczekiwania - minimum 6 miesięcy), blacha tylko w marcu 20% w górę, a cena pustaków jest ustalana w dniu dostawy do hurtowni, wczorajsza 6,10 netto na dostawy marcowe, których nikt nie dostanie bo nie ma póki co konkursu sprzedaży dla hurtowni, być może uda mi się kupić po 7,10. Kwietniowe ceny i dostępność nieznane. Do tego hurtownia do każdego samochodu pustaków musi dokupić innych materiałów za minimum 1000 zł bo inaczej nic nie dostanie. Mówimy cały czas o Porothermie, bo Cerpol jest jeszcze droższy. Także no, bez szału bym powiedział.
W zeszłym roku podobna sytuacja była ze styropianem i styrodurem - ceny ustalane w momencie dostawy z fabryki i samochody ładowane prosto z taśmy produkcyjnej.

Moris299 - 2022-03-15, 16:49

Davos napisał/a:
Będę miał jak się przeprowadzę do mieszkania
aaa. Wydawało mi sie, że już z pół roku temu pisałeś, że obebrałeś to mieszkanie ale jak rozumiem jeszcze nie jest gotowe do mieszkania
JankielKindybalista85 - 2022-03-15, 17:24

ZSK napisał/a:
Tryb wręcz wenezuelski. Stal w styczniu po 4200, dziś 6400, miejscami 8500. Tarcica 100% w górę, dachówki 100% w górę (czas oczekiwania - minimum 6 miesięcy), blacha tylko w marcu 20% w górę, a cena pustaków jest ustalana w dniu dostawy do hurtowni, wczorajsza 6,10 netto na dostawy marcowe, których nikt nie dostanie bo nie ma póki co konkursu sprzedaży dla hurtowni, być może uda mi się kupić po 7,10. Kwietniowe ceny i dostępność nieznane. Do tego hurtownia do każdego samochodu pustaków musi dokupić innych materiałów za minimum 1000 zł bo inaczej nic nie dostanie. Mówimy cały czas o Porothermie, bo Cerpol jest jeszcze droższy. Także no, bez szału bym powiedział.
W zeszłym roku podobna sytuacja była ze styropianem i styrodurem - ceny ustalane w momencie dostawy z fabryki i samochody ładowane prosto z taśmy produkcyjnej.

To się musi w końcu przegrzać i pierdolnąć. Stety/niestety.

Davos - 2022-03-15, 17:54

Moris299 napisał/a:
aaa. Wydawało mi sie, że już z pół roku temu pisałeś, że obebrałeś to mieszkanie ale jak rozumiem jeszcze nie jest gotowe do mieszkania


Odebrałem pod koniec października, w grudniu miałem przeniesienie własności, ale to na razie stan deweloperski. Od tego czasu było szpachlowanie i szlifowanie ścian i sufitu, teraz będę robić łazienkę, a potem panele, kuchnię, parapety i malowanie. A w międzyczasie jeszcze ogarniam formalności, no i biegam po sklepach budowlanych. Czasochłonne i upierdliwe jest to wszystko, ale parę miechów się jeszcze pomęczę i do lata mam nadzieję, że już będzie wszystko z grubsza ogarnięte.

ZSK - 2022-03-16, 09:10

Pamiętaj żeby nie oszczędzać na farbach :pomysl:
JankielKindybalista85 - 2022-03-16, 16:54

Tylko Beckers. 🤣

[ Dodano: 2022-03-17, 11:10 ]
Iceeek! Przeczytałem właśnie że w lutym we Wrocku nie wykoleił się ani jeden tramwaj i że to pierwszy taki miesiąc od ponad 10 lat. Szokujące więc szukam potwierdzenia tej informacji więc zapytam jak Kmicic Bogusława Radziwiłła: "prawda to czy jeno pozory?"

Całkiem_Dobry_Chłop - 2022-03-17, 11:37

Jest to iluzja upadającej ego struktury.
icywind - 2022-03-17, 15:41

JankielKindybalista85 napisał/a:
Iceeek! Przeczytałem właśnie że w lutym we Wrocku nie wykoleił się ani jeden tramwaj i że to pierwszy taki miesiąc od ponad 10 lat. Szokujące więc szukam potwierdzenia tej informacji więc zapytam jak Kmicic Bogusława Radziwiłła: "prawda to czy jeno pozory?"

Nie znam faktów ale wątpię aby to była prawda, na pewno jakiś się w Lutym wykoleił

Moris299 - 2022-03-18, 11:45

Też o tym słyszałem

https://motoshowbielawa.pl/wroclaw-pierwszy-miesiac-od-10-lat-gdy-nie-wykoleil-sie-zaden-tramwaj/

i też nie wydaje mi się to prawdą. Generalnie jakiś sukces jest bo wcześniej potwierdzonych wykolejen było kilka tygodniowo ale to jest wręcz nierealne by nagle przez miesiąc nie wykoleił się ani jeden. Wieczorem albo z bardzo wczesnego ranka być możne się coś wykoleiło ale nie zostało to odnotowane przez nikogo bo był za mały ruch żeby to zauważyć (brak osób które by o Tym gdzieś napisały). Albo mogło coś być np. przy wjeździe do zajezdni co nie spowodowało opóźnień tramwajów więc również nie zostało by odnotowane

A prezes mpk to kłamczuszek który wcześniej już kłamał i nie ma żadnego zaufania do jego słów.

Davos - 2022-03-24, 23:36

Wrocław to miasto, w którym nawet tramwaje driftują
icywind - 2022-03-25, 07:44

czynsze też wykoleiło
https://www.tuwroclaw.com...3273-64036.html

Moris299 - 2022-03-25, 18:17


Całkiem_Dobry_Chłop - 2022-03-25, 19:54

Czemu Portugalia jest chujem?
icywind - 2022-03-25, 20:01

Austria :haha:
Davos - 2022-03-27, 00:01

https://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-jan-rokita-putin-mowi-wyraznie-ze-polska-bedzie-nastepna,nId,5910469

Ta broda :haha:
Rokita się zmienił w amisza :D

icywind - 2022-03-27, 09:16

:galy:

[ Dodano: 2022-03-27, 09:17 ]
Czemu ja mam cały ten temat nieprzeczytany?!

[ Dodano: 2022-03-27, 09:17 ]
Cytat:
Zobacz posty nieprzeczytane [760]

Całkiem_Dobry_Chłop - 2022-03-27, 09:43

Może czytałeś ten temat będąc niezalogowanym.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group