To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - UE wprowadza zakaz plastiku - nie dla słomek, sztuców

Moris299 - 2018-12-22, 14:08
Temat postu: UE wprowadza zakaz plastiku - nie dla słomek, sztuców
http://b2-biznes.pl/ue-uz...uccow-i-slomek/


Wrzucałem już na sb linka, ale warto zajrzeć tutaj np.:
https://ourworldindata.org/plastic-pollution

Europa to zaledwie niewielki procent światowej produkcji plastiku, w sumie najwięcej zawyżają Niemcy i Irlandia. Przez te dwa państwa dostaje nam się po dupie i wprowadza się ograniczenia... według mnie bezsensowne, bo i tak większość plastiku to opakowania a nie jebane patyczki do uszu czy słomki xD

Mormegil - 2018-12-22, 16:43

Bardzo sensowne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Pacyficzna_Plama_%C5%9Amieci

Moris299 napisał/a:
Europa to zaledwie niewielki procent światowej produkcji plastiku


Co to ma do rzeczy, najpierw nie róbmy syfu u siebie, potem wymagajmy tego od innych. Tak jak widziałem gdzieś komentarz: zaczynamy od siebie z pożytkiem dla siebie.
To plus dalsze ograniczanie toreb foliowych i pojemników (co również znajduje się w porozumieniu) jest świetnym krokiem.

icywind - 2018-12-22, 16:46

Mormegil napisał/a:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Pacyficzna_Plama_%C5%9Amieci

Moris29 napisał/a:
Ale pszynajmniej lewakuf dupa boli, hehehe

Całkiem_Dobry_Chłop - 2018-12-22, 17:47

Unia od iluś lat wpaja nam sortowanie śmieci. Niemcom zaczęto wpajać to wcześniej. I teraz pytanie: czy unia przekonała kogoś do takiego rozwiązania?
Moris299 - 2018-12-22, 18:42

Mormegil napisał/a:
Co to ma do rzeczy

to ma do rzeczy, że miast zajmować się słomkami które są 0.00000001% produkowanego plastiku*, powinni się zająć ogarnięciem producentów żeby nie pakowali wszystko w milion folii

jest xxi wiek, czysta woda w kranie, zaawansowane filtry które oczyszczają wodę dostępne w sklepach za 10zł a ludzie kupują wody w plastikowych butelkach... albo pojedyncza papryka pakowana w folię - takie cudo widziałem niedawno w biedronce. Albo jak ludzie nawet kurwa banany do jednorazówek wkładają...

*-dane z dupy

Mormegil - 2018-12-22, 19:08

Mormegil napisał/a:
dalsze ograniczanie toreb foliowych i pojemników (co również znajduje się w porozumieniu)


no jak dla mnie to mogliby też od razu zupełnie zbanować reklamówki foliowe w sklepach, mam nadzieję że niebawem to zrobią, ale najwyraźniej nie wszystko od razu

Love178 - 2018-12-22, 20:00

No właśnie my zawsze na zakupy bierzemy torbę materiałową - nie rwie się, można założyć na ramię, można wyprać i aż dziw bierze, że nikt inny tego nie robi, a przecież każdy miał babcię, która nosiła tak zakupy i widział, że tak lepiej...
Mormegil - 2018-12-22, 20:39

^that

[ Dodano: 2018-12-22, 20:40 ]
https://youtu.be/HUq5iTw5LGM?t=134

no ale jak tak można ze ściudrachaną czudrachą chodzić przecież

Całkiem_Dobry_Chłop - 2018-12-22, 20:41

Nietypowe zachowanie jak na osobę, która trzyma z nylonbojtlem.
NieMamKlawiatury - 2018-12-22, 23:01

Mormegil napisał/a:
Co to ma do rzeczy, najpierw nie róbmy syfu u siebie, potem wymagajmy tego od innych. Tak jak widziałem gdzieś komentarz: zaczynamy od siebie z pożytkiem dla siebie.


Ludzie jakoś lubią usprawiedliwiać własne złe zachowanie tym, że inni zachowują się źle. Nie ograniczą ani trochę liczby produkowanej przez siebie śmieci, mięsa w diecie, emisji gazów cieplarnianych, kurwa niczego, ale pierwsi do narzekania jaki świat zjebany i zanieczyszczony i gadania innym po co wgl coś robić, skoro i tak będzie zjebanie.

Moris299 - 2018-12-23, 01:17

Tu nie chodzi o to by samemu robić syf bo inni robią większy tylko zwracam uwagę, że ograniczanie przez UE nawet sprzedaży słomek czy patyczków do uszu które są tak absurdalnie małą częścią produkowanego plastiku, dla krajów UE które są bardzo mało częścią światowej produkcji plastiku to dla mnie absurd.
Mormegil - 2018-12-23, 12:43

Jeszcze plastikowe sztućce i talerze oraz po raz trzeci
Mormegil napisał/a:
dalsze ograniczanie toreb foliowych i pojemników (co również znajduje się w porozumieniu)


To że wszędzie się trąbi o słomkach i patyczkach nie znaczy, że tylko nad tym się uradzali, tylko że słomki i patyczki są wystarczająco medialne żeby leciały kliknięcia. Bo jedni powiedzą jaka ta UE zła wszystkiego zakazuje, inni sobie po prostu ponarzekają, że lepiej było już nic nie robić. A hajs z reklam leci.

JankielKindybalista85 - 2018-12-25, 18:33

Jesli walczymy z plastikiem to sensownie by bylo zamknac caly instagram. A na pewno bylo by to medialne posuniecie.
Antybristler - 2018-12-25, 20:05

JankielKindybalista85 napisał/a:
Jesli walczymy z plastikiem to sensownie by bylo zamknac caly instagram. A na pewno bylo by to medialne posuniecie.

Jestem za. Chociaż wtedy sobie zaraz znajdą coś innego :/

ChodnikowyWilk - 2018-12-25, 23:09

Ale zanim wszyscy by się dowiedzieli o tej nowej stronie to trochę by czasu minęło, zawsze warto :)
Lilith - 2018-12-26, 00:36

Antybristler napisał/a:
JankielKindybalista85 napisał/a:
Jesli walczymy z plastikiem to sensownie by bylo zamknac caly instagram. A na pewno bylo by to medialne posuniecie.

Jestem za. Chociaż wtedy sobie zaraz znajdą coś innego :/

Karyny znów zaczną zasrywać Fejsbunia. Niech zostaną już na tym lanstagramie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group