To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Samopomoc - Szkoła!

Adijos - 2015-01-04, 12:45

To znowu ja! Tym razem polski! Nie chcę żeby ktoś mi pisał całe wypracowanie, więc mam pytanie tylko.
Temat wypracowania: "Jaką wizję ludzkiego losu przedstawia literatura antyku?"

I moje pytanie, brzmi czy znacie jakieś przykłady po jednym ze Starego i Nowego Testamentu, bo tego mi brakuje a nie wiem co by pasowało.

icywind - 2015-01-04, 12:52

Przerabiacie biblię przez pół roku na polskim? :|

Weź Hioba i Judasza

[ Dodano: 2015-01-04, 12:53 ]
Hiob, że wiara i pobożność ci nic nie da bo i tak cię modlitwy przed nieszczęściem nie uchronią
A Judasz, że możesz się uczyć religii nawet od samego boga a cię ona moralności nie nauczy
:git:

RudaMaupa - 2015-01-04, 12:55

Ale jak to wizję ludzkiego Losu? Jak skończy czy jak żyć?
Love178 - 2015-01-04, 12:57

Jak skończy raczej :P Bo musi być Hiob :P
RudaMaupa - 2015-01-04, 13:01

A jak Hiob, to pewnie męczennicy, czyli powiedzmy Szczepan (Chrystusa bym w to nie mieszała). W sumie racja. Ludzki Los winien być skromny i dość ubogi, dobra doczesne są nieistotne, najważniejsze to, co po życiu, stąd Los często jest niefortunny, a im bardziej niefortunny, tym fajowiej w Niebie.
Mackers - 2015-01-04, 14:09

Tak poza Biblią możesz przytoczyć przykład Edypa, tak tylko mówię.
Adijos - 2015-01-04, 14:11

Edypa już mam.
Ogólnie to muszę mieć argumenty z:
-N.T
-S.T
-mity
-Edyp
-utwory Horacego
-filozofia.

RudaMaupa - 2015-01-04, 14:16

Jeśli chodzi o filozofię, polecam fatalizm.

Z Nowego Testamentu - w sumie wyparcie się świętego Piotra:
-trzy razy się mnie wyprzesz,
-Panie, a skąd!
Kukuryku!
-A jednak się wyparłem.
Jako Los z góry znany przez najwyższego, ale nam nie, więc choć możemy na niego wpływać, jest on z góry przesądzony.

Ze Starego Testamentu znalazłam księgę Koheleta:
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=572

Adijos - 2015-01-04, 15:23

To jaka ocena?

Tu było wypracowanie, ale niepożądane osoby się do niego dobrały

Tak sobie teraz myślę i będzie śmiesznie jak moja nauczycielka będzie sprawdzała w internecie i oskarży mnie o plagiat, "bo było na jakimś forum" :-D
[/b]

icywind - 2015-01-04, 15:26

- Psze pani ale to ja na forum napisałem!
- Nieprawda! Tamten chłopiec był z Bydgoszczu!

Cinereo - 2015-01-04, 15:30

Adijos, sam to wszystko napisałeś? :piwo:
Love178 - 2015-01-04, 15:40

Ten tekst jest dużo lepiej napisany niż profesjonalne artykuły, które na co dzień sprawdzam.
RudaMaupa - 2015-01-04, 15:44

Okreslilabym,co masz na myśli jako ponadczasowość przeslania. Tak dokładniej. Ogólnie not bad. :brwi:
Adijos - 2015-01-04, 15:59

Dzięki dzięki! Zdam! Super :grimer:
Love178 - 2015-01-04, 16:02

Za samo pisanie "nie" z przymiotnikami razem powinni Ci dawać świadectwo z paskiem i order wzorowego ucznia.
Adijos - 2015-03-19, 17:19

Hejoho! Wiem, że za często Was proszę o pomoc w różnego rodzaju szkolnych rzeczach, ale mam pewien problem. Muszę opracować 3 cytaty z książki "1984" jednak, nie byłem jest w stanie przeczytać jej, bo nauka itp. Także znalazłem jakieś cytaty w internetach i chciałbym, aby ktoś mógł mi wytłumaczyć, także cytaty:

-"Nadeszły czasy, gdy każdy boi się mówić prawdę"

-"Partia ma dwa zasadnicze cele: zawładnąć kulą ziemską i zlikwidować raz na zawsze swobodę myślenia"

-"Od początków czasów historycznych (…) na świecie istnieją trzy warstwy ludzi: górna, średnia i dolna. (…) Cele poszczególnych warstw są absolutnie nie do pogodzenia. Celem górnej jest utrzymanie swojej pozycji, średniej – zamiana miejsc z górną. Celem dolnej, jeśli akurat go ma – gdyż na ogół jej przedstawiciele są zbyt ogłupieni ciężką pracą fizyczną, aby myśleć o czymkolwiek poza żmudną codziennością – jest znieść przywileje i stworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy będą równi."

ProFace - 2015-03-19, 17:39

A na kiedy masz to opracować? Jeżeli na jutro to pewnie odpowiedź dostaniesz w sobotę :smile:
SlownikOrtograficzny - 2015-03-19, 17:46

Adijos napisał/a:
-"Nadeszły czasy, gdy każdy boi się mówić prawdę"

Wszyscy wiedzo jak jest, nie wszystkim taka sytuacja się podoba, ale nikt nie ma odwagi mówić o tym głośno.
Adijos napisał/a:
-"Partia ma dwa zasadnicze cele: zawładnąć kulą ziemską i zlikwidować raz na zawsze swobodę myślenia"

Partia ma rządzić i ogłupić ludzi, tak aby pozbawić ich samodzielnego myślenia i z łatwością ich kontrolować. No i żeby się nie buntowali i bezgranicznie ufali władzy.
Adijos napisał/a:
-"Od początków czasów historycznych (…) na świecie istnieją trzy warstwy ludzi: górna, średnia i dolna. (…) Cele poszczególnych warstw są absolutnie nie do pogodzenia. Celem górnej jest utrzymanie swojej pozycji, średniej – zamiana miejsc z górną. Celem dolnej, jeśli akurat go ma – gdyż na ogół jej przedstawiciele są zbyt ogłupieni ciężką pracą fizyczną, aby myśleć o czymkolwiek poza żmudną codziennością – jest znieść przywileje i stworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy będą równi."

Górna ma rządzić i dzielić. Średnia chce zdobyć władzę. Dolna to głupie stonki zasuwające na całą resztę, ale jeśli akurat mają jakiś cel to chcą "znieść przywileje i stworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy będą równi"

Niech się jeszcze jacyś inni eksperci wypowiedzo, bo nie czytałem tej książki.

Adijos - 2015-03-19, 17:56

Słownik :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Tak, na jutro.

macbed - 2015-03-19, 18:02

Zajeżdża mi Brave New Worldem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group